امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشتغال برای (ام اسی ها) و یا افراد مرتبط با انها
خوب من تازه فارغ التحصیل شدم مثلا دارم دنبال کار میگردمashamed0006.gifashamed0006.gif
روزنامه همشهری رو باز میکنم دونه دونه آگهی های استخدامیشو نگاه میکنم!میبینم چیزایی که میخوان رو من تک وتوک بلدم تازه در حد مقدماتی!نه اینکه من نخواستم بدونم خوب اینجوری بهمون یاد دادنconfused2
اونوقت چند وقت پیش با یه نفر که تو بازار کارن صحبت میکنم میگم 4 سال درس خوندم اینو اونو یاد دادن بهمون!بهم میگه هر چی خوندی بریز دور چون چیزایی که به شما یاد دادن از رده خارجه !باید بری یه دوره ببینی که مهارتای بازار پسند رو یاد بگیریicon_cry
ولی جدای از بحث بیماری کلا بیکاری واسه آدمای سالم هم معضل شده
اصلا کاری که با توجه به مهارت و تواناییت باشه خیلی خیلی کمه چون تو دانشگاها یه مشت کتاب به خوردمون دادن اما بعد فارغ التحصیلی ازت مهارتهای بالامیخوان!
بیشتر جاها با پارتی بازی و روابط وضوابط میشه رفت چون خیلی از هم کلاسی های دوران دانشگام بودن که بزور واحداشونو پاس کردن اما الان به واسطه فک و فامیلاشون دارن تو جاهای خیلی خوب کار میکننSmile (16)
مملکتی که همه چیزش رو اصول بنا شده باشه همه میتونن با توجه به تواناییشون تو جایگاهشون کار کنن
اما نه تو مملکت ما که...............................Huh
تازه توی آزمونای استخدامی مراکز دولتی یکی از شرایط استخدامی داشتن وضعیت سالم جسمانی
خوب درسته نیروی کاری سالم بازدهی بیشتری داره
اما پس کسایی که یذره ممکنه بعضی وقتامشکل داشته باشن باید بیکار بمونن؟
این وظیفه سیاست گذارای کشور که مشکلات بیکاری رو واسه هر قشر جامعه چه بیمار چه سالم برطرف کنه

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : paeeze , nahid , ارزو , TootFarangi , نازلی , عمومهربان , الیکا
بدیش اینکه هم باید بیکار باشی هم اینکه رشتت بدرد لای جرز دیوار میخوره اخه من کارشناس شیمی هستم هر چی روزنامه رو نگاه میکنم اخه مثل تهران نیست اینجا که نیاز روش داشته باشه خلاصه همش نوشته کارشناس شیمی فلان گرایش افراد ذکور
یا فوق دیپلم خانم و اقا
حالا من چیکار کنم confused2 هیچی دیگه رفتم رشته علوم ازمایشگاهی با هر زحمتی بود یه روز توی راه بودم میرسدیم تهران میرفتم دوره ازمایشگاهی بعد یه روز میموندم فردا دوباره یه روز تو راه بعد امپول میزدم و دوباره برمیگشتم خلاصه کار هفتگیم شده بود دو ماهی بعدشم مدرک
از این شهر به اون شهر از این ازمایشگاه به این ازمایشگاه از این پله به اون پله 40 تا ازمایشگاه رفتم دست از پا درازتر میگفتن باید رشته دانشگاهیت باشه یا ...
بهرحال دیگه بیخیال
سرنوشت ما هم با بیکاری عجین شده نمیشه کاریش کرد بیخیال

حالا تقصیر هم میندازیم گردن ام اس ازاین حرفها که خودمون رو متقاعد کنیمAngel

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : الیکا
کار همیشه هست.البته واسه کسی که کار بلد باشه نه واسه کسی که فقط مدرک داشته باشه.
گل زرد و گل زرد و گل زرد/بیا باهم بنالیم از سر درد.عنان تا در کف نا مردمان هست/ستم بر مرد خواهد کرد نامرد
 تشکر شده توسط : Yitzak , ارزو
خوب این کار بلد بودن رو باید نظام آموزشی دانشگاها بهمون یاد بدن نه اینکه چیزایی که یاد دادن به من نوعی واسه زمانی بوده که خود استاد همونا رو یاد گرفته و همونارو به دانشجوهاش منتقل کرده !!!چرا استادا اطلاعاتشونو به اطلاعات روز آپدیت نمیکنن!!!
البته شاید رشته ایی مث کامپیوتر انقد هر روز در حال تغییر وتحول باشه
داشتم به این فک میکردم اگه کلاسای مجتمع فنی رو رفته بودم خیلی بهتر بود سریع جذب بازار میشدمicon_cry

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : ارزو , الیکا
منم بعد گرفتن مدرک لیسانس زیست. از اونجایی که دیگه نتونستم ادامه تحصیل بدم و صد البته برا رشته بنده کاری نیست .هر جا رفتم یا منشی می خواستن یا بازاریاب.منم بازاریابی و فروشندگی دوس ندارم.یعنی اعصابشو ندارم.بعدشم که اونقدر سر کار کردن روم فشار آوردن که بعد تحمل فشار روحی که هم خودم کاری نداشتم هم اینکه خانوادم اصرار داشتن ام اس خودشو نشووووووووووووووووووووووووووووووووووون دادangry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3
چشمم تار شد و بعد ام ار آی و...................................
حالا بازم گاهی اوقات خودمم عذاب وجدان دارم و گاهی هم خانواده یه حرفی می زنن.ولی دیگه خسته شدم
 تشکر شده توسط : الیکا , نازی 1368
خوب دیگه همه میدونن که دانشگاهای ایران فقط مدرک میدن.شما باید همزمان با تحصیلت به فکر تجربه کاری میبودی
گل زرد و گل زرد و گل زرد/بیا باهم بنالیم از سر درد.عنان تا در کف نا مردمان هست/ستم بر مرد خواهد کرد نامرد
منم اصلا به این موضوع فکر نمیکنم که چون ام اس دارم باید پشت میز نشین باشم..من بین همکارا از همه فعال ترم واسه همین رئیسم قرارداد دائم باهام بست و حقوقم رو هم زیاد کرد..بعد فهمید من ام اس دارم شاخ در آورد! من چون کارم سر ساختمونه از دیوار میگیرم میرم بالا پیش کارگرا..یه ذره هم به این فکر نمیکنم که چون ام اس دارم نمیتونم!
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : ارزو , مهدی نصیری , ساحل , hyd69hyd , عمومهربان
(2012/09/01, 01:45 PM)arezooo82 نوشته است: منم اصلا به این موضوع فکر نمیکنم که چون ام اس دارم باید پشت میز نشین باشم..من بین همکارا از همه فعال ترم واسه همین رئیسم قرارداد دائم باهام بست و حقوقم رو هم زیاد کرد..بعد فهمید من ام اس دارم شاخ در آورد! من چون کارم سر ساختمونه از دیوار میگیرم میرم بالا پیش کارگرا..یه ذره هم به این فکر نمیکنم که چون ام اس دارم نمیتونم!

همه عمرانیااااا.ما عمرانیا اصن اصن تافته جدابافته ایم خدایی.هییییبمممم
 تشکر شده توسط : ساحل , hyd69hyd
(2012/08/31, 03:02 PM)مهدی نصیری نوشته است: کار همیشه هست.البته واسه کسی که کار بلد باشه نه واسه کسی که فقط مدرک داشته باشه.

خب تو کار نشونمون بده ما بلدیم
یه حرف میزنیا برای خودت

بعدشم ما تهران نیستیم که کار ریخته باشه
من میگم نره تو میگی بدوش من میگم همش افراد ذکور میخواد یا فوق دیپلم البته در رابطه با رشته ما
وگرنه تا دلت بخواد رشته ماما و پرستاری ادم ریخته نیرو هم کم دارن تازه

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : مهدی نصیری
(2012/08/31, 12:39 PM)naazanin نوشته است: خوب من تازه فارغ التحصیل شدم مثلا دارم دنبال کار میگردمashamed0006.gifashamed0006.gif
روزنامه همشهری رو باز میکنم دونه دونه آگهی های استخدامیشو نگاه میکنم!میبینم چیزایی که میخوان رو من تک وتوک بلدم تازه در حد مقدماتی!نه اینکه من نخواستم بدونم خوب اینجوری بهمون یاد دادنconfused2
اونوقت چند وقت پیش با یه نفر که تو بازار کارن صحبت میکنم میگم 4 سال درس خوندم اینو اونو یاد دادن بهمون!بهم میگه هر چی خوندی بریز دور چون چیزایی که به شما یاد دادن از رده خارجه !باید بری یه دوره ببینی که مهارتای بازار پسند رو یاد بگیریicon_cry
ولی جدای از بحث بیماری کلا بیکاری واسه آدمای سالم هم معضل شده
اصلا کاری که با توجه به مهارت و تواناییت باشه خیلی خیلی کمه چون تو دانشگاها یه مشت کتاب به خوردمون دادن اما بعد فارغ التحصیلی ازت مهارتهای بالامیخوان!
بیشتر جاها با پارتی بازی و روابط وضوابط میشه رفت چون خیلی از هم کلاسی های دوران دانشگام بودن که بزور واحداشونو پاس کردن اما الان به واسطه فک و فامیلاشون دارن تو جاهای خیلی خوب کار میکننSmile (16)
مملکتی که همه چیزش رو اصول بنا شده باشه همه میتونن با توجه به تواناییشون تو جایگاهشون کار کنن
اما نه تو مملکت ما که...............................Huh
تازه توی آزمونای استخدامی مراکز دولتی یکی از شرایط استخدامی داشتن وضعیت سالم جسمانی
خوب درسته نیروی کاری سالم بازدهی بیشتری داره
اما پس کسایی که یذره ممکنه بعضی وقتامشکل داشته باشن باید بیکار بمونن؟
این وظیفه سیاست گذارای کشور که مشکلات بیکاری رو واسه هر قشر جامعه چه بیمار چه سالم برطرف کنه

من دوره کاردانیم رو آزاد بود دوره کارشناسیم رو علمی کاربردی که به لعنت خدا هم نمی ارزید confused
فقط به خاطر اینکه ایران مدرک گرا هستن رفتم ادامه تحصیل دادم و الا همون کاردانی بس بود.
تو دانشگاه هیچی یادم ندادن ، اون دوست تون درست گفته شاید من نزدیک یک و خورده ای میلیون خرج کردم تا با کلاس های بیرون از دانشگاه یک چیزی یاد گرفتم ولی هنوز کارم به قولی کارفرما پسند نیست!
استاد پایان نامه ام هم که خدا بگم چیکارش کنه هیچی بارش نبود هیچی هیچی هیچی من نمی فهمم چرا استاد شده بود ؟
یا یکی دیگه از استاد ها که با عقل گردوییش نشست بهمون DOS درس داد آخه من نمی فهمم چرا نیگهش داشته بودن ؟ confused بدبخت اونایی که بعد از من رفتن سر کلاس اون جناب نشستن.
واسه همین واسه ی ارشد ترجیح میدم یا کلن نرم !!! یا برم دانشگاه آزاد یا یک دانشگاه درجه یک سراسری و الا این دانشگاه هایی که مثل قارچ سبز شده تو کل کشور تعداد شون از خود دانشجو ها بیشتره به درد نمی خوره جز اعصاب خوردی چیزی نداره.
واسه ی کار هم یک جا میرم میگن بشین منشی تلفنی یا بر می گردن میگن بازاریاب ! یا اگر مرتبط با رشته ام باشه میگن بشین ویندوز 7 طراحی کن.
واسه همین تو خونه پروژه انجام میدم با دوستام تیکه تیکه تمومش می کنیم پولش رو می گیریم باز پروژه بعدی . نظام صنفی هم هیچ کاری نمی کنه واسمون اصلا مهم نیست واسش که من کار بلدم یا نه ؟
فقط خودم واسه خودم تبلیغ می کنم هی می شینم پا میشم میگم من فلان کارو بلدم بعد میان بهم کار میدن و الا که هیچی.
انجمن مون هم خیر سرش یک سری آمد بهم زنگ زد گفت واست کار پیدا شده بدو بدو پاشدم رفتم بعد با کمال ... برگشته بهم میگه خوابگاه دخترا نگهبان می خواد.
خیلی من نمی دونم با چه عقلی اینطوری روی ما ها حساب می کنن ؟؟؟ موندم تو کارش.
ولی به قول دوست جان اگر کار بلد باشه آدم میان خودشون سراغ تون و الا که هیچی Confused
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : nahid

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیشنهاد برای قالب سایت silent 5 4,093 2018/07/08, 10:10 PM
آخرین ارسال: hamid
  آیا داشتن بیماری ام اس برای من یک عیب محسوب می شود؟؟؟؟؟ nadia1985 18 7,365 2017/04/10, 12:47 PM
آخرین ارسال: farhad omidvar
  پیشنهادی برای الان به چی فکر میکنی و حرف دلت چیه و... nahid 17 10,548 2013/11/04, 09:13 PM
آخرین ارسال: yummy

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان