امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده از ترد ميل
به نظر من آسیبی که تردمیل به زانوهاو مفاصل میزنه بیشتر از سودشه!
بر خلاف ظاهرش اصلاً بهش نمیاد که ورزش سنگینی باشه، ولی اوربیترک از تردمیل بهتره.
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
من پارسال 6 ماه روی تردمیل راه رفتم با سرعت حدود 5/2 k/h جواب فوق العاده ای هم ازش گرفتم.

اما اینکه هر حرکت مکانیکی و ثابت که دائم تکرار بشه روی مفاصل اثر مثبتی نداره در اون شکی نیست پس روی زانوها میتونه اثر خیلی خوبی نداشته باشه.
ولی نظر من اینه که باید اهم و فی الاهم کرد. کسیکه اگر تردمیل نباشه ورزش نمیکنه پس ورزش روی تردمیل آثار مثبتش بیشتر از منفیشه.

اما آقا سینا چند تا محدودیت برای ورزش توی هوای آزاد هستش:
1- کو هوا؟
2-کو آزاد؟
3- با مانتو مقنعه یا چادر؟؟؟
4- هنوز حتی تو پارکا اگر هوایی هم پیدا بشه خیلی فرهنگ برای ورزش خانوما جانیفتاده . وایمیسن مثل .... نگاه میکنن که کلا ترجیح میدی بی خیال بشی!
آنقدر باورت دارم که وقتی میگویی باران، خیس می شوم
 تشکر شده توسط : pariya
راه رفتن با سرعت پائین روی تردمیل خوبه ولی دویدن با سرعت بالای 6 تا واقعاً به مفاصل فشار میارهicon_cryicon_cry
لیلا جان با نظریه بالا هم که گفتی موافقمsmiling
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
 تشکر شده توسط : leila
(2010/12/13, 10:08 AM)pariya نوشته است: راه رفتن با سرعت پائین روی تردمیل خوبه ولی دویدن با سرعت بالای 6 تا واقعاً به مفاصل فشار میارهicon_cryicon_cry

سلام پریا جونم مرسی Blush
فکر کنم کلا هیچکس این تردمیل جون بیچاره رو دوست نداشت.گناه داره دلش مشکنه. حالا یه ذره باهاش بدو بدو کنیم.
لیلا جون بدیو بدیو میکنی ام
پرواز را به خاطر بسپار پرنده رفتنی است
(2010/12/13, 07:12 PM)zaynab نوشته است: لیلا جون بدیو بدیو میکنی ام

ای smilingsmilingsmilingwink2
چیز خوبی بود گفتم بزارم شما هم بخونین :

راهنمای استفاده از تردمیل

تردمیل یکی از محبوب ترین وسیله های هر باشگاه ورزشی به حساب می آید. استفاده از آن با اینکه سخت نیست اما خیلی ها به درستی از آن استقاده نمی کنند. یادگرفتن نحوه استفاده صحیح از تردمیل کمک میکند که تمرینی مفیدتر و ایمن تر داشته باشید.

1. با صفحه کنترل تردمیل آشنا شوید.

از مربی باشگاه بخواهید که آموزش های ابتدایی در مورد صفحه کنترل را در اختیارتان قرار دهد یا قبل از روشن کردن دستگاه دستورالعمل نوشته شده روی آن را مطالعه کنید. اکثر تردمیل ها ویژگی های یکسانی دارند که شامل دکمه استارت و استاپ، دکمه ها مخصوص انتخاب برنامه، دکمه های مخصوص سرعت و شیب و همچنین دکمه مخصوص تنظیم وزن می شود.

2. با ویژگی های ایمنی دستگاه آشنا شوید.

یاد بگیرید که دکمه توقف اضطراری دستگاه کجا قرار دارد. این دکمه معمولاً یک دکمه بزرگ قرمز رنگ در وسط کنسول دستگاه می باشد.

3. سرعت دستگاه را کنترل کنید.

قبل از اینکه برای اولین بار روی دستگاه بپرید و دکمه استارت را بزنید، روی تردمیل ایستاده و پاهایتان را به جای اینکه روی نوار وسط بگذارید روی ریل های کناری دستگاه قرار دهید. برنامه منوآل را انتخاب کرده و برای شروع سرعتتان را بین 2 تا 3 MHP تنظیم کنید.

4. آرام شروع کنید.

برای شروع راه رفتن روی تردمیل، معمولاً برای افراد مبتدی راحت تر است که دستهایشان را از دستگیره های کناری دستگاه بگیرند و با سرعت تردیمل پیش بروند. وقتی به یک سرعت مشخص عادت کردید دستگیره ها را رها کنید و عادی راه بروید.

5. به راه رفتنتان عادت کنید.

راه رفتن را با یک سرعت کم که برایتان راحت باشد شروع کنید، مثلاً 2 MPH. سرتان را بالا بگیرید و درست وسط نوار تردمیل راه بروید.

6. سرعت مناسب خودتان را پیدا کنید.

یک سرعت مناسب برای خود پیدا کنید. چند دقیقه اول را حتما با سرعت کم بدنتان را گرم کنید و سپس آرام آرام سرعت دستگاه را بالا ببرید.

7. یک برنامه انتخاب کنید.

اگر یکی از برنامه های خود دستگاه را انتخاب کنید، دستگاه همه مراحل گرم کردن، تمرین و سرد کردن را برایتان تنظیم می کند. این روش برای افراد مبتدی بهتر است.

8. دویدن را امتحان کنید.

وقتی به راه رفتن روی دستگاه عادت کردید، شروع به دویدن نرم روی آن کنید و بعد دویدن های سریعتر را امتحان کنید. اینکار نیاز به تمرین دارد. ممکن است چند مرتبه اول کمی احساس سرگیجه کنید به همین خاطر باید مراقب باشید.

9. وقتی به دستگاه عادت کردید دیگر دستگیره ها را نگیرید.

بزرگترین اشتباهی که افراد در استفاده از تردمیل مرتکب می شوند نگه داشتن دستگیره های موقع راه رفتن یا دویدن است. نگه داشتن دستگیره ها مشکلات مختلفی را می تواند به دنبال داشته باشد:

- کم کردن شدت تمرین (سوزاندن کالری های کمتر و پایین آمدن فواید هوازی تمرین)
- فرم و وضعیت نادرست بدن
- افزایش ریسک کشش عصلانی
- کاهش هماهنگی و تعادل
- کاهش توانایی تنظیم طبیعی وضعیت بدن

10. از شیب استفاده کنید.

برای بالاتر بردن شدت تمرین بدون بالا بردن سرعت، شیب دستگاه را زیاد کنید. باز هم می گوییم، در مواقعی که از شیب استفاده می کنید هم دستگیره های دستگاه را نگیرید چون انجام اینکار روی سطح شیبدار باعث می شود که بدن کمی به سمت عقب خم شود.

11. تردمیل را متوقف کنید.

نگه داشتن و متوقف کردن تردمیل در حال حرکت چند راه دارد :

- کاهش سرعت (با استفاده از صفحه کنترل) تا جاییکه نوار دستگاه متوقف شود.
- زدن دکمه بزرگ قرمز رنگ که سرعت را سریعاً کاهش می دهد.
- مکث کردن گذاشتن پاها در دو ریل کناری تردمیل و خاموش کردن دستگاه.
برای افراد مبتدی دو روش اول توصیه می شود. روش سوم نیاز به کمی هماهنگی و تمرین دارد.
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : # پریسا #
(2010/12/13, 10:08 AM)pariya نوشته است: راه رفتن با سرعت پائین روی تردمیل خوبه ولی دویدن با سرعت بالای 6 تا واقعاً به مفاصل فشار میارهicon_cryicon_cry

سوال اینجاست که وقتی آدم رو تردمیل عرق میکنه واسمون خوبه یا نه؟؟؟
(2009/10/21, 02:45 PM)Sina نوشته است: ای بابا من که متوجه منظورتون نمیشم ؟؟؟
یعنی یک ساعت وقت دارین رو ترید میل راه برین ولی یک ساعت وقت ندارین پیاده روی کنین؟؟؟؟
فرقش چیه؟؟؟
آقا سینا شاید منظورشون این باشه که پیاده روی ممتد نمی تونن انجام بدن. خود من بیشتر از پنج دقیقه نمی تونم ممتد راه برم و بعد از فواصل استراحت دوباره راه رفتن رو ادامه میدم . دوچرخه هم دارم که هر ده دقیقه ای استراحت می کنم . بیرون ازخونه که بریم تو همه ی خیابونا صندلی نیست که بتونیم استراحت کنیم بخاطر همین تو منزل راحت تر هستم .:rolleyes:agreement2
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از Tiwan برای سهولت در راه رفتن ستاره تهرانی 0 1,290 2019/09/23, 10:10 AM
آخرین ارسال: ستاره تهرانی
  طول دوره استفاده از دارو min00 76 44,985 2018/03/05, 10:27 PM
آخرین ارسال: hadisss
Wink به چه دلیلی از چکش در هنگام معاینه استفاده می شود؟ mahdiye1989 10 18,032 2017/05/24, 11:36 PM
آخرین ارسال: سها
  آیا وجود ام اس استفاده از کامپیوتر رامحدود میکند؟؟ (reihane(raz 13 7,958 2015/09/05, 12:26 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  آنمی وممنوعیت استفاده از آهن! successful 3 2,917 2013/05/21, 10:43 PM
آخرین ارسال: successful
  استفاده از شیمی درمانی sima 8 10,166 2009/11/14, 02:37 PM
آخرین ارسال: anaram

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست