امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
از مشکلات زندگی نگریزید
از مشکلات زندگی نگریزید

زندگی آمیزه ای از وقایع خوشایند و ناخوشایند، خوشی و غم است. در عمق هر رویداد و تجربه ای، خیری نهفته است، حتی در تجاربی که برای ما دردناک هستند.

ویلیام بلیک شاعر بزرگ انگلیس گفته است : خوشی و اندوه به هم می تنند و روح خدایی را می بافند.

خوشی و غم مانند شب و روز یکدیگر را دنبال می کنند، اما وقتی که رنج می آید دوره سختی ها طولانی به نظر می رسد و یک روز رنج طولانی تر از یک سال است.

رنج پاره ای از زندگی است و آموزنده است. اگر رنج نصیبمان نشود، بهترین درس های زندگی را نمی آموزیم. اما افسوس که بسیاری از ما، این حقیقت را تشخیص نمی دهیم و تمام سعی خود را به کار می گیریم تا از تجربه های به ظاهر دردناک اجتناب کنیم. وقتی که مشکلی پیدا می شود سعی می کنیم از آن بگریزیم اما باید دانست که هرگز نمی توان از مشکلات طفره رفت.
وقایع ناخوشایند فقط برای مدت کوتاهی عقب می نشینند، اما با ظاهری متفاوت دوباره به ما باز می گردند. با اجتناب از مشکل، در واقع مشکلات بزرگ تری را به زندگی خود فرا می خوانیم.

برخی از افراد که می دانند مشکلات را نمی توان به تعویق انداخت، خود را به مشکل تسلیم می کنند.آنها مقاومت نمی کنند، بلکه خود را به مشکل می سپارند. چنین کسانی می گویند: آنچه را که نمی توان درمان کرد، باید تحمل کرد.

راه سوم

اما راه سومی هم برای مواجه با مشکل وجود دارد که تنها راه صحیح است. اجتناب از مشکل بیهوده است. تسلیم شدن هم نادانی است. راه سوم آن است که هر مشکل را دوستی ببینیم که پیام و درسی برای ما دارد و با این نگرش به استقبالش برویم.
سعی نکنید از مشکل بگریزید، زیرا راهی برای گریز از مشکلات وجود ندارد. نگذارید که مشکلات به سادگی بر شما غلبه کنند. بلکه پیش روید تا با مشکل مواجه شوید.
آن وقت متوجه خواهید شد که هر مشکل دقیقا به یکی از ضعف های شما اشاره دارد که باید به اصلاح آن بپردازید و یا از شما می خواهد با نشان دادن واکنش صحیح، گامی دیگر در راه نیکی و راستی بردارید.
بدین ترتیب هر مشکل مانند یک بسته است که درون آن هدیه ای ارزشمند وجود دارد. هر تجربه ناخوشایند بسته ای است که در آن هدیه خرد و نیرو پنهان است. شخصی که این مطلب را می داند لبخند زنان به مشکلات خوش آمد می گوید. او فردی شکست ناپذیر است و راه پیروزی را می پیماید.

سال ها پیش مرد فروشنده ای که از شهر بیرون رفته بود، پس از بازگشت متوجه شد که در غیاب او خانه و فروشگاهش آتش گرفته و سوخته و بدین ترتیب تمام دارایی خود را از دست داده بود. اما او چه کرد.لبخند زد و چشمانش را به سوی آسمان گرفت و گفت: خدایا می خواهی که اکنون چه کنم؟ روز بعد لوحی را بر ویرانه های خانه و فروشگاهش آویخت که روی آن نوشته بود:
فروشگاهم سوخت!
خانه ام سوخت!
کالاهایم سوخت! اما ایمانم نسوخته است!
فردا شروع به کار خواهم کرد.
من صبورتر از هر لحظه ای چشم به راه روزهای آینده ی نیامده ام!
 تشکر شده توسط : shaytoon , MFhealth , toktam* , paeazan , omid , f_13682012
"سعی نکنید از مشکل بگریزید، زیرا راهی برای گریز از مشکلات وجود ندارد. نگذارید که مشکلات به سادگی بر شما غلبه کنند."

من آدم تقریبا رکی هستم. وقتی کسی باهام دردودل میکنه بخشیشو گوش میدم و باهاش هم دردی میکنم اما همیشه بحث رو به یه جایی میکشم که میگم "خب همینه که هست، میخوای چیکار کنی؟ چاره ای نیست جز کنار اومدن با مشکل"
غر زدن، ناامید شدن، نپذیرفتن مشکل و .. همه مشکلات رو بیشتر میکنن
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : hadisss , omid , f_13682012
گریز از مشکلات آدمی را نا توان میکند .ولی تفکردر بوجود آمدنِ و فکر حل آن به تواناییهای انسان می افزاید....
میگن :مشکلات همیشه هست.خدا هم فرموده (ان مع العسرِیسرا)angel ....
اگه بلد باشیم( م ) را از اول ِ مشکلات برداریم میییییییییییشود.....شکالات happy0065.gifhappy0065.gif
البته اگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بلد باشیم...........................
ا
اولین قدم صبر است .icon_questionicon_questionصبراز نوع ممدوح نه صبرconfusedconfusedمذموم ...که عزت انسان را خدشه دار می کند......
مثل معروف :گر صبر کنی زغوره حلوا سازم:باید ashamed0006.gifآفتاب سوزان برغوره شب و روز بتابد تا ا ا ا ا ا ا انگور شیرین حاصل شووووووووود............
مواظب آن کس باشید. که جز به بارگاه خدا شکایت به جایی نبرد.
 تشکر شده توسط : paeazan , f_13682012 , nazaninamiri70
عزیز من مگه راه فراری هم هست!Huh
رها کردن کسی که برای شما ساخته نشده یعنی رسیدن به این درک که برخی آدمها بخشی از سرگذشتتان هستند نه بخشی از سرنوشتتان
 تشکر شده توسط : f_13682012 , paeazan , Maryam95
ممنون ازمتنی که شیدا رها نوشته بودicon_question من کاملا با او موافقم
من در ابتدا ی بیماریم خیلی خودم را باخته بودم ولی کم کم یاد گرفتم که باید با بیماریم رو برو شوم و احساس می کنم بیماریم باعث شده من کمی بزرگتر شوم و درس های زیادی یاد گرفتم woman
امیدوارم برای هیچ کس مشکلی پیش نیایدlove28
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , paeazan , Maryam95

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زندگی پس ازبهبودی کامل چگونه است؟ tinookhe 17 8,004 2016/08/26, 12:32 PM
آخرین ارسال: Exhautless
  برای موفقیت در زندگی اینها را باید بدانید شیوا29 0 2,748 2014/06/17, 06:41 PM
آخرین ارسال: شیوا29
  بهترین لحظات زندگی shahrzad 42 23,722 2013/11/02, 08:18 PM
آخرین ارسال: arezooo82
  در لحظه زندگی کنیم parisa2087 10 6,660 2013/07/30, 06:54 PM
آخرین ارسال: مولتی ام اس
  چنان زندگی کنید که ارزش دارد شيدا رها 0 1,986 2013/03/31, 08:27 PM
آخرین ارسال: شيدا رها
  رازهایی برای رسیدن به حقیقت زندگی voodoo 8 8,209 2012/07/29, 10:16 AM
آخرین ارسال: shahrzad.s
Rainbow چگونه به خواسته هایتان در زندگی می رسید؟ arezoo_azizi 14 20,142 2012/07/12, 11:39 AM
آخرین ارسال: شيدا رها
  10 عقیده که شما را در زندگی عقب نگه می دارد mojtaba2iran 2 3,272 2011/01/14, 10:44 PM
آخرین ارسال: mehdi.abdn

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان