امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اختلال در تخلیه خون ورید های مغز، بیماری ام اس را به دنبال دارد
(2011/06/16, 10:51 AM)goli61 نوشته است: دوستان عزیز دقت کنید که نظریه دکتر زامبونی نمیگه آهن خون بین دو طرف دیواره رگ تبادل میشه که نیاز به یک یون دیگه برای این کار باشه.
1-طبق این نظریه نشت " خون " -و نه آهن- از داخل رگ به درون بافت مغز و نخاع سبب تجمع غیرطبیعی خون میشه.یون آهن با توجه به خصوصیات شیمیایی خودش در مقادیر بالا اثرات توکسیک(سمی) بر سلولهای زنده داره.
2-نشت خون از وریدها هم ارتباطی به سابقه قبلی ضربه نداره بلکه ناشی از تنگی یا انسداد در مسیر خروج خون از مغز و نخاعه و هیچ جا اسمی از ضربه برده نشده.
3-این نظریه محدود به مغز نیست بلکه نخاع رو هم در بر میگیره.و بر این اساس وریدهایی که بررسی میشن 5 تا هستن.از اونجا که روش سونوداپلر فقط عروق ناحیه گردن رو بررسی میکنه (که خون مغز و قسمت فوقانی نخاع رو تخلیه میکنن) روش ونوگرافی و ام آر آنژیو سایر وریدهای داخل قفسه سینه رو بررسی میکنن.

شما که از اون موقع می گفتین آهن تجمع می کنه توی مغز ! Huh
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
من که نگفتم آهن تجمع پیدا نمیکنه.
من جواب دوستمون سوسن رو دادم که آهن به تنهایی از دیواره رگ عبور نمیکنه که دنبال یون دیگه ای بگردیم که باهاش مرتبط باشه.
کل خون نشت میکنه و آهن موجود در اون برای سلولهای عصبی سمی هست و طبق نظر دکتر زامبونی باعث تخریب میشه.

(2011/06/16, 11:00 AM)havaars نوشته است: خوب این مستلزم پاره شدن مویرگ‌های مغزی است دیگر. یعنی به خاطر انسداد عروق برنده خون به مغز و بالعکس فشار داخل مغز بالا بره و بزنه عروق را پاره کنه، تا خون نشت داشته باشه به بافت مغز. فشار بالای مغز باید سردردهایی در پی داشته باشه نه؟ چرا منِ نوعی هرگز دچار سردرد نمی‌شدم؟
عزیزم این قضیه اصلا ربطی به پاره شدن رگها نداره!
نشت خون یه چیزی مثل دیالیز صفاقی،تجمع مایع در پلور و پریتوئن و اینجور چیزاس.
مگه برای اینکه یه بیمار کلیوی رو دیالیز کنن میزنن رگاشو منفجر میکنن؟!
این قضیه هم تقریبا این جوریه.
ضمنا خیلی از بیماران ام اس از جمله خود من سردرد یا سرگیجه هم دارن ولی خودت که خوب میدونی پزشکی دو دو تا چارتا نیست.
یه علامتی رو من دارم تو نداری،یکی دیگه رو تو داری من ندارم.
هیییی وایییی من!
ههیییییی وااایییی من!
ببین گلی جان، شما می‌گید آهن نشت نمی‌کنه و خون وارد بافت مغزی می‌شه، بعد می‌گی مثل دیالیز صفاقی هستش. آخه من واقعاً درک نمی‌کنم منظورت چیه آخه!!!

من می‌گم اگر خروج خون از مغز به علت انسداد عروق مختل بشه، باید، باید فشار مغز بره بالا! باید و باید همه‌ی بیماران ام.اسی سردرد و سرگیجه را تجربه کرده باشند. غیر از اینه؟!
دیالیز صفاقی مگه به محلول بخصوصی نیاز نداره تا خون را تصویه بکنه؟ خوب این محلول حاوی یک سری یون که هست، نیست؟ بابا باید یک کانالی، گیرنده‌ای، یونی این وسط ایفی نقش بکنه آخه! نمی‌شه که بدون توضیح و تفسیر فرآیند بیایی فرضیه‌ای به این گندگی بدهی که!
مرا آفرید، آنکه دوستم داشت.
(2011/06/16, 12:16 PM)havaars نوشته است: ببین گلی جان، شما می‌گید آهن نشت نمی‌کنه و خون وارد بافت مغزی می‌شه، بعد می‌گی مثل دیالیز صفاقی هستش. آخه من واقعاً درک نمی‌کنم منظورت چیه آخه!!!

من می‌گم اگر خروج خون از مغز به علت انسداد عروق مختل بشه، باید، باید فشار مغز بره بالا! باید و باید همه‌ی بیماران ام.اسی سردرد و سرگیجه را تجربه کرده باشند. غیر از اینه؟!

نه اینطور نیست!
آهن همراه با خون نشت میکنه نه به تنهایی.
خون خروجی مقدار بسیار کمی داره و "رسوب" و "تجمع" آهن در "طول زمان" باعث تخریب میشه.
آستانه تحمل و درک حسی افراد با هم برابر نیست.
مثلا شما یک تومور مغزی رو در نظر بگیر که یک ضایعه فضاگیره و علی القاعده به علت فشار در یک محیط بسته باید طبق نظر شما سردرد ایجاد کنه.ولی آیا تمام افرادی که دچار تومور میشن سردرد دارن؟البته که نه!
 تشکر شده توسط : sattar
قسمت دوم جوابت قبول. ولی می‌شه در مورد نحوه‌ی خروج خون بدون پاره شدن عروق و نشت و رسوب آهن توضیح بیشتری بدی؟
مرا آفرید، آنکه دوستم داشت.
(2011/06/16, 12:26 PM)havaars نوشته است: قسمت دوم جوابت قبول. ولی می‌شه در مورد نحوه‌ی خروج خون بدون پاره شدن عروق و نشت و رسوب آهن توضیح بیشتری بدی؟

خروج خون از بین سلولهای اندوتلیوم رگ به علت فشار در مسیر بازگشت خون به قلب که ناشی از تنگ شدن هست اتفاق می افته.
هیچ پاره شدنی مطرح نیست.
دیالیز و پلورال افیوژن رو به همین دلیل مثال زدم.
پیشنهاد میکنم مقالات موجود در این زمینه رو که فیزیوپاتولوژی رو کامل توضیح دادن مطالعه کنی.
 تشکر شده توسط : havaars
سلام دوستان
این نظریه دکتر زامبونیست و من به عنوان یک ایمونولوژیشت این اختلال را عامل بیماری میدانم نه معلول آن. لطفا جدی بگیرید.
 تشکر شده توسط : goli61
چطور جدی بگیریم

مگه تخلیه خون دست ماست؟؟؟؟

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

من اطلاعات پزشکی ندارم اما یه سوال:قرص آ اس آ میتونه مفید باشه؟
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
(2011/06/20, 09:44 AM)ak1975 نوشته است: سلام دوستان
این نظریه دکتر زامبونیست و من به عنوان یک ایمونولوژیشت این اختلال را عامل بیماری میدانم نه معلول آن. لطفا جدی بگیرید.

میشه بیشتر توضیح بدید.یعنی شما بعنوان یک ایمونولوژیست به این نتیجه رسیدید که مشکل ایمنی پیش اومده در این بیماری معلول همون اختلال نظریه دکتر زامبونیه یا اصلا سیستم ایمنی نقشی نداره؟میشه دلایلتون رو بگید؟اگر منابعی هم دارید در این مورد و کلا در مورد سیستم ایمنی میشه در اختیار ما بگذارید؟
بادباچراغ خاموش کاری ندارد،اگردرسختی هستی بدان که روشنی...
 تشکر شده توسط : paeeze , goli61

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تجویز های غیرضروری و اشتباه در بیماری ام اس nahid 0 1,335 2019/09/06, 08:03 PM
آخرین ارسال: nahid
Star بررسی مبحث "ام اس" و" اختلال شناختی" naazanin 1 3,694 2017/05/18, 12:10 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  بررسی اسطوره‌ای بیماری «ام.اس» در قالب یک کتاب - اثر دکتر مقدسی paeazan 6 6,445 2017/02/02, 06:39 PM
آخرین ارسال: نایریکا
  سه بیماری که هنوز "خاص" نیستند nahid 1 3,123 2017/01/06, 04:07 PM
  روی دیگر بیماری ناشناخته قرن (گزارش) nahid 0 2,480 2016/11/02, 03:26 PM
  اختلال درتوزیع داروهای اکتووکس و اکتوفرون و سرگردانی بیماران niloofary 0 2,150 2015/12/28, 10:11 AM
آخرین ارسال: niloofary
  تأثیر کم خوابی بر بیماری‌های خود ایمنی nahid 15 11,219 2015/10/18, 04:34 PM
آخرین ارسال: مستانه
  توصیه ای برای بیماران مبتلا به بیماری ام اس نسبت به نکشیدن سیگار neghar 40 35,119 2015/09/13, 04:54 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  فرخ نژاد سفیر حسن نیت بنیاد بیماری های نادر شد hamdam 1 2,685 2015/07/20, 12:46 AM
آخرین ارسال: سارا19
  اصفهان مامورایجاد زیر ساخت دانشی بیماری مولتیپل اسکلروز درکشور sargol 8 5,133 2015/07/07, 03:50 AM
آخرین ارسال: glassheart

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان