امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ابتلابه نوع پیشرونده ثانیه ام اس 20سال به طول می انجامد
ابتلا به نوع پیشرونده ثانویه ام اس 20 سال به طول می انجامد
برطبق آمارها ابتلا به نوع پیشرونده ثانویه ام اس ،‌ممکن است تا 20 سال و حتی بیشتر به طول انجامد و فرد بیمار در طول این مدت دوره های مختلفی از حملات ام اس یا آرامشی را تجربه کند.
سعید ترابیان زاده، متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: در یک تقسیم بندی کلی موارد ام اس را می توان به چهار دسته خوش خیم، عود کننده و فروکش کننده، پیشرونده ثانویه و پیشرونده اولیه تقسیم کرد.

وی افزود:در نوع خوش خیم بروز حملات ام اس بسیار کم است و پس از گذشت مدت زمان نسبتا کوتاهی بیماری فرد فروکش کرده و یا به طور کامل بهبود می یابد.

ترابیان زاده با بیان اینکه اغلب مبتلایان به ام اس در ابتدای بیماری دچار نوع عود کننده و فروکش کننده هستند، اظهار داشت: در این نوع ام اس، پس از هر حمله بیماری یک دوره آرام در انتظار فرد خواهد بود و این روند ممکن است چندین مرتبه تکرار شود.

وی با اشاره به اینکه نوع پیشرونده ثانویه ام اس را می توان ادامه نوع عود کننده و فروکش یابنده است تاکید کرد: بر طبق آمارها ابتلا به نوع پیشرونده ثانویه ام اس ،‌ممکن تا 20 سال و حتی بیشتر به طول انجامد و فرد بیمار در طول این مدت دوره های مختلفی از حملات ام اس یا آرامش را تجربه کند.

ترابیان زاده گفت:در نوع پیشرونده اولیه حالت های عود و فروکش وجود ندارد و هر یک از دو حالت فوق ممکن است در هر زمانی متوقف شده و یا تشدید شود./ح
1392/2/19باشگاه خبرنگاران
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : zenith , simin , hessam , ashrafi , 1755 , DavidBili , paeazan , ماه , SSA
(2013/05/10, 08:09 AM)sargol نوشته است: ابتلا به نوع پیشرونده ثانویه ام اس 20 سال به طول می انجامد
برطبق آمارها ابتلا به نوع پیشرونده ثانویه ام اس ،‌ممکن است تا 20 سال و حتی بیشتر به طول انجامد و فرد بیمار در طول این مدت دوره های مختلفی از حملات ام اس یا آرامشی را تجربه کند.
سعید ترابیان زاده، متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: در یک تقسیم بندی کلی موارد ام اس را می توان به چهار دسته خوش خیم، عود کننده و فروکش کننده، پیشرونده ثانویه و پیشرونده اولیه تقسیم کرد.

وی افزود:در نوع خوش خیم بروز حملات ام اس بسیار کم است و پس از گذشت مدت زمان نسبتا کوتاهی بیماری فرد فروکش کرده و یا به طور کامل بهبود می یابد.

ترابیان زاده با بیان اینکه اغلب مبتلایان به ام اس در ابتدای بیماری دچار نوع عود کننده و فروکش کننده هستند، اظهار داشت: در این نوع ام اس، پس از هر حمله بیماری یک دوره آرام در انتظار فرد خواهد بود و این روند ممکن است چندین مرتبه تکرار شود.

وی با اشاره به اینکه نوع پیشرونده ثانویه ام اس را می توان ادامه نوع عود کننده و فروکش یابنده است تاکید کرد: بر طبق آمارها ابتلا به نوع پیشرونده ثانویه ام اس ،‌ممکن تا 20 سال و حتی بیشتر به طول انجامد و فرد بیمار در طول این مدت دوره های مختلفی از حملات ام اس یا آرامش را تجربه کند.

ترابیان زاده گفت:در نوع پیشرونده اولیه حالت های عود و فروکش وجود ندارد و هر یک از دو حالت فوق ممکن است در هر زمانی متوقف شده و یا تشدید شود./ح
1392/2/19
یعنی قراره همه ما بعد از 20 سال نوع بیماریمون پیشرونده ثانویه بشه!؟

تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
(2013/05/10, 09:34 AM)الی کوچولو نوشته است: یعنی قراره همه ما بعد از 20 سال نوع بیماریمون پیشرونده ثانویه بشه!؟

عزیزم هممون ممکنه بیماریمون پیشرونده ی ثانویه بشه . خیلیییییی زیاد بستگی به خودمون داره
شعار ما اینه ه " ام اس بهونه ایه برای بهتر زندگی کردن " و اگر واقعا اینو باور داشته باشیم و یاد بگیریم بهتر زندگی کنیم ، مطمئن باش نوع پیشرونده به این سادگیا نمیاد سراغمون
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : ehsan 10054
(2013/05/10, 09:34 AM)الی کوچولو نوشته است: یعنی قراره همه ما بعد از 20 سال نوع بیماریمون پیشرونده ثانویه بشه!؟
نه الی عزیز
نوشته ممکنه
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : sargol , ehsan 10054
باورتون میشه من نمیدووونم بیماریم ازچه نوعیه؟confused2Huh
یکی بمن بگه من چه نوعیم!!Huh
 تشکر شده توسط : ehsan 10054 , anaram , ghaside
مهتاب جون بهتره از دکترت بپرسی

یا میخوای خلاصه ای از شرایطت رو در این چند سال بنویس شاید ما تونستیم بگیم چه نوعیه

تشکر شده توسط : sargol , ehsan 10054
دکترا که زورشون میاد حرف بزنن.یا لااقل درمورد من کرایه زبون میخوان!!!!صدبار ازشون این سوالو پرسیدم میگن واسه چیته بدونی ازچه نوعی هستی وچندتا پلاک داری!!!!!!!!!!!!!!!اینم ازخوش اقبالی منه دیگه!!!!!!!!!!
واما شرایطم در طی این چندسال:بعداز چندسال بیحسی سرانگشتان دست وپا،یه روز که ازخواب بیدارشدم چشمام تارشده بود وبعداز کلی این دکتر واون دکتر رفتن، به پزشک مورد نظرمراجعه کردم وبعدازکلی دوندگی وام ارای فهمیدن ام اسه.ازسال85 تا89 خیلی شرایطم بدنبود.یعنی میتونستم براحتی راه برم.فوقش بعداز حمله باپالس دوباره به شرایط قبلی برمیگشتم(درسال 2بارحمله را داشتم.ضمنا مشکلات روحی واسترس خیلی حالمو بدمیکنه)اما از سال89 که یه حمله بهم دست داد وباپالس به شرایط قبل برنگشتم،تقریبا هرماه حمله داشتم تا شرایط بسیاربد وافتضاح شدکه دکترم گفت بایدداروتو قطع کنی چون داره تاثیرمعکوس روی تو اعمال میکنه(آونکس)الانم داروی تزریقی استفاده نمیکنم.تایسبری که وارد نشد بهم ivig دادن که قراره این هفته بزنم.درکل من چندسال حمله هایی داشتم که باپالس خوب میشد اما الان حمله هام اینقدر شدیدن که پالس هم کاری واسم نمیکنه.
 تشکر شده توسط : ehsan 10054 , shaytoon
ppms دارم خیلی خیلی وقته
شاید خوب بشم
...
 تشکر شده توسط : anaram
الی کوچولو
یعنی قراره همه ما بعد از 20 سال نوع بیماریمون پیشرونده ثانویه بشه!؟

[/QUOTE]الی جوون همه چیز روتوخواست الله ببین نه به نوشته های محققین.خواست خواوندمتعال ایشالاباشه همین ممکن که دراین مقاله نوشته شده است غیرممکن میشودیعنی بعدازصد سال هم به پیشرونده تبدیل نمیشود.فقط کافییه منوتو وهمه دوستان ازته دلممون به الله اعتمادداشته باشیم اونوقت همه چی حله.راستش روبخوایی خداوندمتعال الان هم همه چی روحل کرده منو وتوهمه ی دوستان بایدشکرگذار درگاه حق تعالی باشیم.ازام اس بزرگترخدایی بالاسرمون است همه کاره تمام عوالم اون است نه ام اس.

(2013/05/10, 11:08 AM)ehsan 10054 نوشته است: ppms دارم خیلی خیلی وقته
شاید خوب بشم
داداش احسان عزیز شاید،اماواگر رواون بنده ای میاره که یکخورده همچین خدایی نکرده ایمانش ضعیف است.دستت روروی قلبت بزاروجو خداوندمتعال خالق هستی رواونجاحس میکنی ومیگی مطمناخدا منوبقدری خوب میکنه که بلندترین کوه جهان روبزانو درمیارم.پشت وپناہ آفریدگاری بینهایت قوی است.زندگی ومرگ مادردست اون است.کافییه منوشما وجود خالق هستی روباتمام وجودحس کنیم اونوقت می بینیم همه چی حله ومانمی دونستیم.

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
(2013/05/10, 11:02 AM)moon light نوشته است: دکترا که زورشون میاد حرف بزنن.یا لااقل درمورد من کرایه زبون میخوان!!!!صدبار ازشون این سوالو پرسیدم میگن واسه چیته بدونی ازچه نوعی هستی وچندتا پلاک داری!!!!!!!!!!!!!!!اینم ازخوش اقبالی منه دیگه!!!!!!!!!!
واما شرایطم در طی این چندسال:بعداز چندسال بیحسی سرانگشتان دست وپا،یه روز که ازخواب بیدارشدم چشمام تارشده بود وبعداز کلی این دکتر واون دکتر رفتن، به پزشک مورد نظرمراجعه کردم وبعدازکلی دوندگی وام ارای فهمیدن ام اسه.ازسال85 تا89 خیلی شرایطم بدنبود.یعنی میتونستم براحتی راه برم.فوقش بعداز حمله باپالس دوباره به شرایط قبلی برمیگشتم(درسال 2بارحمله را داشتم.ضمنا مشکلات روحی واسترس خیلی حالمو بدمیکنه)اما از سال89 که یه حمله بهم دست داد وباپالس به شرایط قبل برنگشتم،تقریبا هرماه حمله داشتم تا شرایط بسیاربد وافتضاح شدکه دکترم گفت بایدداروتو قطع کنی چون داره تاثیرمعکوس روی تو اعمال میکنه(آونکس)الانم داروی تزریقی استفاده نمیکنم.تایسبری که وارد نشد بهم ivig دادن که قراره این هفته بزنم.درکل من چندسال حمله هایی داشتم که باپالس خوب میشد اما الان حمله هام اینقدر شدیدن که پالس هم کاری واسم نمیکنه.
شرمنده مهتاب جون.راستش نمیدونم چه نوعیه.اما احتمالا پیشرونده ثانویه باشه.و صد درصد بیماریت از نوع حمله ایه

من
ماه IVIG زدم.تاثیر چندانی نداشت.البته دکتر مجربی که اینو بهم داده بود گفت حداقل باید شش ماه بزنم تا تاثیر کنه
اسفند پیش 1 فلوشیپ ام اس که رفتم گفت IVIG رو قبول نداره و برام کوپامر نوشت!

پیشنهاد میدم برای داروت بری پیش یه فلوشیپ ام اس

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پپتید MBP9298، جدیدترین داروی درمان بیماری ام.اس پیشرونده است hamdam 3 4,281 2012/12/29, 02:07 PM
آخرین ارسال: zenith

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان