امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا ندادن تست حافظه در وضعیت ام اس بیمار ابهامی ایجاد می کند؟
(2019/12/29, 03:38 PM)ارزو ش نوشته است:
(2019/12/29, 03:02 PM)alireza1111 نوشته است:
(2019/12/29, 08:08 AM)hessam نوشته است: بله
تست حفظ کردن کلمات و شکل ها و اعداد و جمع یک عدد با عدد قبل و جواب دادنش هست

به نظر من تست استانداردی نیست چون بیشتر روی حفظ کردن تمرکز داره(حافظه کوتاه مدت) روی سنجش توانایی  استدلالی و مفهموم و تصمیم گیری و حافظه بلند مدت فرد در هر شرایطی اصلا توجهی نداره چون زندگی با حافظه کوتاه مدت اداره نمی کنه

ببین من میدونم که این تست استاندارد بین المللی هست (Symbol Digit Modalities Test (SDMT)) و سوئد هم انجام میشه و مسلما سالها محققان و آمارگران روی این تست و کمکی که میتونه به بیماران ام اس که از لحاظ اختلال شناختی رنج میبرن کار کردن که استاندارد شده. فلذا خواهش میکنم مطالعات خودمون رو افزایش بدیم و شخصی و بدون اطلاع اظهار نظر نکنیم. Sad
خلاصه من اگه خیلی جاها ساده صحبت میکنم و منبع نمیارم به این دلیل هست که مسائل رو بدیهی میبینم و لزوم تکرار رو احساس نمیکنم.

سلام آقای علیرضا 
خیلی ممنون بابت توضیحات ...من جز دسته افرادی هستم که از دریافت رفرنس علمی به شدت استقبال میکنم .....و در بسیاری از مطالب وبسایت هم دیدم که دوستان اینکار رو کردن ...خیلی خوبه که این رویه باب بشه 

نمیتونم و اصلا دلم نمیاد که بگم خوشبختانه دوستان عضو این وبساین همگی جوون هستن .....ولی به خاطر همین موضوع احتمال بسیار زیاد زبان انگلیسی رو در حد نیاز می‌دونن و به  نظرم کار براشون در زمینه خوندن مقالات انگلیسی ساده تر هست ....

بنابراین خواهش میکنم لطفا در پاسخها رفرنس هم ذکر بشه که اگر دوستی علاقمند به پیگیری بیشتر بود راحتتر بتونه از مطالب مفید گفته شده بهره مند بشه

چقدر عاالی هست که شما برای بیماریتون زمان میگذارید و تحقیق میکنید. توی سایت هم بخش هایی هست که خیلییی بچه ها تحقیق و ترجمه کردند و زحمت کشیدند. اما همیشه مطالب جدیدی پیش میاد که نیاز به ترجمه و اطلاع رسانی داره و شاید وجود یک تیم مثل سابق بتونه این مساله رو حل کنه. 
خیلی خوبه که امروزه دسترسی به اطلاعات ساده تر شده و مترجم های به خط زیادی هم وجود دارند که مساله ترجمه رو تا حدی ساده تر کرده. اما بعضی مقالات نیاز به داشتن دانش آکادمیک زبان انگلیسی داره و شاید نیاز باشه رفرنس های مربوطه زیادی رو در یک مقاله مطالعه کرد. این امر نیاز به صرف زمان نسبتا زیادی داره که خوب شاید راحت گیر نیاد. 
چشم من سعی میکنم رفرنس ها رو یاز هم ذکر کنم در پاسخ هایی که تجربی نیستند.
 تشکر شده توسط : hessam , ارزو ش
(2019/12/29, 11:03 AM)ارزو ش نوشته است: درصورت تمایل مقاله زیر رو مطالعه کنین ...البته فقط abstract هست ...و متاسفانه گویا ام اس هیپوکمپ رو تحت تاثیر قرار میده .....
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/30264730/

البته تغییرات وویا آتروفی در اون بخش  ب نظرم از طریق انجام ام ار ای باید دیده بشه ... اینکه چرا این تست رو میگیرن نمیدونم

تونستم مقاله رو گیر بیارم البته متاسفانه هنوز نحوندمش.
 تشکر شده توسط : hessam , ارزو ش

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس بر حافظه تاثیر دارد ؟ anaram 204 96,238 2019/04/25, 05:33 PM
آخرین ارسال: mahbub
  سئوال در مورد تست حافظه naazli 19 6,209 2017/06/17, 10:41 PM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  کپسول Wellwoman برای بیمار ام اس ضرر داره؟ paeazan 5 33,360 2015/10/28, 08:05 AM
آخرین ارسال: glassheart
  همراهی با بیمار Vahid.1974 3 2,668 2015/01/05, 02:58 PM
آخرین ارسال: sayeh n
Question اعضای خانواده چطوری میتونن به بهبود روحیه بیمار کمک کنن؟ dr.dentist 21 12,829 2013/05/29, 08:46 PM
آخرین ارسال: movahedi
  سوال در مورد وضعیت حسی حرکتی یگانه 5 4,520 2012/04/16, 11:24 PM
آخرین ارسال: N00shin

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست