•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 79
  • 80
  • 81(current)
  • 82
  • 83
  • 84
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا من ام اس دارم؟
در بیشتر اوقات با ام آر آی مشخص میشه ولی اگر لازم باشه آب نخاع هم گرفته میشه
 تشکر شده توسط : movahedi , nahid
(2014/11/03, 11:22 AM)nahid نوشته است:
(2014/11/03, 10:23 AM)secret100 نوشته است:
(2014/11/03, 12:27 AM)یه غریبه نوشته است: دوست خوبم چرا اينقدر وسواس گونه نگاه ميكني؟ ام اس چيه؟! به قول دكترم شما ام اس فوبيا ( ترس از ام اس ) داري. اصلن اينقدر پيله نكن به خودت. خدا رو شكر كه سالمي. با يكم ضعف بينايي و پرش چشم كه كسي ام اس نميگيره!
ممنون از شما,يه کم خيالم راحت تر شد ولى پس کى بايد به پزشک مراجعه کرد؟مثلا شما و بقيه ى دوستان کى متوجه شديد؟

دوست عزیز یه سر برو چشم پزشک مشکلت رو بگو.
اشتباه گفتن اون دو کلمه هم که ربطی به ام اس نداره !
در مورد علایم ام اس هم تو سایت بگرد پیدا میکنی. تاپیک «اولین علایم ام اس» رو هم داریم که دوستان نوشتن علایمشون چی بوده . دیگه اینجا نمیشه نوشت.

من هرچی بیشتر علايم رو میخونم بیشتر نگران میشم،حالا که فک میکنم گزگز دست هم شده داشته باشم الان از خواب پا شدم دستم یه حالتی شده مثلا!یه لحظه تو پام حالت تیر کشیدن حس کردم..اشتباه گفتن کلمه ها هم به اون دو ختم نمیشه...دارم دیوانه میشم فک کنم،،،چه کار کنم؟
دوست عزيز واقعا منطقي باش و ببين اين علايمت تلقيني ه يا علامت واقعي. اگه تلقينه كه كلنننننن بيخيال شو. اگه هم فك ميكني واقعيه يه دكتر برو كه خيالت راحت بشه. اما بدون اگه توي وادي تلقين(حتي ناآگاهانه) باشي، هزار تا علامت ديگه هم بعد ازين پيدا ميكني كه تنها راهش اين ه كه آگاهانه جلوش رو بگيري.
 تشکر شده توسط : movahedi , آنا
سلام به دوستان. اینجا کسی بوده که MRI اولیش مشکلی نداشته ولی بعد ام اس تایید شده باشه؟ من با سرگیجه و گیجی 6-7 روزه که داشتم ،ام ار ای از مغز گرفتم که خوب بود ولی بعدش 4 ماهه دچار سوزن شدن دست و پام شدم تازگی حس میکنم گاهی ران و جاهای دیگه هم سوزن میشه. سوزن مداوم نیست یک لحظه سوزن میشه بعد قطع میشه بعد از یکی دو دقیقه جای دیگه سوزن میشه. همین خیلی نگرانم کرده گاهی هم در خواب دستم یا انگشتم خواب میره که وقتی تکونش میدم خوب میشه ولی در بیداری تا حالا بی حسی نداشتم. اگر مشکل خاصی نبود باید تو این 4 ماه سوزن شدن خوب می شد. خودم هم تعجب میکنم اگر بخاطر سرگیجه پلاک در مغز باشه چرا دست و پام سوزن میشه که اگه اشتباه نکنم نشانه پلاک نخاع هست. اگر دوستان نظری دارند لطفا راهنمایی کنند.
(2014/11/04, 09:12 PM)یه غریبه نوشته است: دوست عزيز واقعا منطقي باش و ببين اين علايمت تلقيني ه يا علامت واقعي. اگه تلقينه كه كلنننننن بيخيال شو. اگه هم فك ميكني واقعيه يه دكتر برو كه خيالت راحت بشه. اما بدون اگه توي وادي تلقين(حتي ناآگاهانه) باشي، هزار تا علامت ديگه هم بعد ازين پيدا ميكني كه تنها راهش اين ه كه آگاهانه جلوش رو بگيري.

سلام دوباره!من رفتم متخصص مغز و اعصاب(دکتر آزاده حسینی معروف نیست فک کنم) بعد از معاینه بالینی(مثلا گردو شکستن، عکس العمل زانو ...) بهم گفت ام اس ندارم و ام ا‌ر آي هم نمینویسم چون لازم نیست و دچار اضطراب و افسردگی شدم و همه علايم توهمه.ولی من هنوز مطمين نیسم!اینترنت خوندنم فقط حالم رو بدتر و استرسم رو بیشتر میکنه!میشه بگید این گزگز دست و پا چجوریه دقیقا؟حس میکنم دیوانه شدم.دیشب تو خواب دو انگشت دست راستم خواب رفت که با تکون دادن سریع خوب شد.درد نامعلومی تو دستا و پاهام احساس میکنم!خارش هم میگیره..یا سوزن سوزن میشه گاهی اوقات نمیدونم واقعا چه کنمSadرفتم مطب دکتر حریرچیان منشی گفت پذیرش جدید ندارن!خب یعنی چی؟؟ادم مگه جدید مریض نمیشه؟Sadاز دکتر ترمه چی واسه ۳ هفته دیگه وقت گرفتم..ولی واقعا دعا میکنم همش توهم باشهSadاگه ایشونم راضی نشن واسم ام ار ای بنویسن چی؟؟
ببين دوست عزيز، گز گز و خواب رفتگي ام اس چيزي نيست كه با تكون دادن برطرف بشه. توي تعريف حمله هم گفتن علايمي كه حداقل ٢٤ تا ٤٨ ساعت موندگاري داشته باشه. اينكه پيگير سلامتيت هستي واقعا خوبه ولي يادت نره نبايد از ترس مرگ خودكشي كرد. تو داري زندگيت رو تباه ميكني كه آيا ام اس دارم يا نه؟!
ايشالا كه نداري. ولي ميخوام آخرش رو بهت بگم. بدبينانه. اگه هم ام اس داشته باشي اتفاق بغرنجي نيست كه اينقدر ازش ميترسي. هيچكس دوست نداره سلامتيش رو از دست بده ولي از دست دادن سلامتي هم آخر زندگي نيست.
اينا رو گفتم كه يكم كمتر فكر كني. بدون فكر و خيال الكي، زندگي كن.
 تشکر شده توسط : آنا , helli
باز هم سلام!

ببخشید انقدر مزاحم میشم!!!

من ام ار ای با تزریق از سر که دادم رو پیش همون دکتر عمومی که گفتم بردم و گفتن که نرماله!!!
تا این که دیشب پیش نورولوژ رفتم( البته چون این نورولوژ با نامه بیمار رو پذیرش میکرد، رفتم پیش متخصص شبکیه و بعد از معاینه به دلیل دوبینی نامه داد که ایشون منو معاینه کنم) وقتی منو دیدن یه سری سوال فقط راجع به دوبینی ازم پرسیدن و ته چششممو نگاه کردن و برام کلی ازمایش ANA , DNA MARI نخاع نوشتن ولی بهم گفتن الان ازم تستvep بگیرن که وقتی گرفتن چشم راستم 118 بود و چشم چپم 121 ، گفتن که لب مرز هستم و نه میشه گفت ملتهب و نه میشه گفت ملتهب نیست و یه سری قرص نوشتن و گفتن که یک ماه این قرص ها رو بخور اگه خوب نشدی با اون ازمایشا بیا پیشم!!!!

حالا قضیه چیه؟!!!

شما ها هم همچین شرایطی رو داشتین؟!

خیلی ممنون.

البته اینو یادم رفت که بگم، نورولوژ هم ام ار ای منو دیدن و اولش فک کردن بدون تزریق، آخرش هم که ام ار ای نخاع نوشتن گفتن که از یه جای معتبر ام ار ای بگیرین!!!

منظورشون اینه که ام ار ای من معتبر نیست و ماده حاجب اثر نکرده؟!!
سلام دوستان

اگه براتون ممکنه کمکم کنید تا بدونم از کجا باید شروع کنم :

البته اگه امکان داره میخوام بدونم بقیه چجوری متوجه شدن ام اس دارن ؟
علائمشون چی بود؟

من از بچگی که یادم میاد همیشه پام خواب میرفت به صورت عیر طبیعی یعنی تو شرایط یکسان بین یه عالمه آدم من فقط نمیتونستم بیشتر از چند دقیقه روی زمین بشینم!!!

مشکل خواب رفتگیم هر چه پیش میرفت بیشتر میشد
الان که بعضی اوقات بیشتر میشه توی خواب 100 بار از خواب رفتن دست و پا و بدن بیدار میشم که هیچ .حتی وقتی ایستادم گاهی نیمی از بدنم خواب میره

ضعف بدن هم خیلی دارم حس میکنم کرخت میشم گاهی دستم رو نمیتونم بالا بیارم

بعضی وقت ها اینقدر پام ضغف میره و یه دردی توی استخوانم هست مثل موقغ هایی که آنفولانزا میگیریم
خیلی قت ها بدنم و عضلاتم پرش غیر ارادی میگیره
برنم هم که دائما کبوده ...
خلاصه واقعا زندگیمو تحت شعاع قرار داده

من منتظر جوابتونم .
آیا ؟؟؟ ممکنه ام اس داشته باشم؟؟؟
دوست عزیز ، علایم ام اس و سؤالات دیگرتون در این زمینه توی سایت هست ، توی قسمت دانستنی های ام اس همه اینها هست.
شما با این خواب رفتگی بدن که از بچگی تا حالا ادامه داشته حتما مشکلی دارید . ولی اینکه چه مشکلی رو دکتر تشخیص میده. بعیده تا حالا نرفته باشد دکتر ببینید علتش چیه !
علتش خیلی چیزا ممکنه باشه که دکتر با بررسی میتونه تشخیص بده کدومشه. این چیزا که نظر دادنی نیست.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : movahedi , paeazan
سلام به دوستان.من تازه ام آر آی از ستون فقرات پشت گرفتم تو طناب نخاعی قفسه سینه پلاک نشون داده ولی چند تا هستن و چه جورین رو نمیدونم هنوز نشون دکتر ندادم میخواستم ببینم نظر شما دوستان چیه یعنی ام اس دارم؟باید چیکار کنم؟آیا باید ام ار ای مغزی هم بگیرم؟

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 79
  • 80
  • 81(current)
  • 82
  • 83
  • 84
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان