•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 84
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا من ام اس دارم؟
سلام به دوستان عزیز
این اولین تاپیک منه و من تازه با این سایت آشنا شدم
حدود 1 سال پیش از خواب بیدار شدم و همه جا رو تار میدیدم و حدود 5 تا 10 دقیقه هم طول کشید:38:
بعدش به دکتر چشم پزشک مراجعه کردم و گفت مشکلی نداری اما بعد از اون قضیه چشم چپم درد میکرد تا اینکه 2ماه پیش باز پیش دکتر چشم رفتمو گفت بجز خشکی شدید چشم چیزی نیستUndecided
اما کم کم احساس درد در پشت سر و چشم چپم شروع شد به دکتر مغز و اعصاب رجوع کردم و با گرفتن vep گفت ام اس نداریدicon_question
به تازگی نوک دوتا از انگشت دست چپم مورمور میکنه یا خواب میره و احساس میکنم که خیلی خیلی کم نیمه چپ صورتم هم مور مور میکنه من از بچگی چشمام تار میدید که با زدن عینک برطرف میشه درست هم نمیدونم دوتایی میبینم یا نهSad
حالا من سئوالاتی دارم آیا با گرفتن vep بیماری ام اس مشخص میشه؟
من گوش چپم هم قبلا صر وصدا میداد و پرپر میکرد آیا احتمال داره از گوشم باشه؟ و اینکه بعد از گذشت یک سال از تار شدن چشم من در صورت داشتن ام اس باید مثلا چه عوارضی پیش بیاد تا من بدونم به ام اس ربط داره یا نه؟
 تشکر شده توسط : ثریا , ابراهیم
سلام مجید جان
ببین تشخیص دقیق با ام آر آی هستش.این علایمی هم که گفتی نمیشه بگی حتما شما ام اس داری..یعنی اصلا ربطی نداره
اینکه شما به متخصص مراجعه کردید اگه لازم میدید حتما براتون ام ای آی می نوشت خب!
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
 تشکر شده توسط : majid.shiraz , shahryar_eng , hamid , Prime , رنگین کمان , Saina , ساحل
خب من هم نمیخوام عوارض حادش سراغم بیاد و بعد شروع کنم به درمان
میخوام اگر مختصر علائمی هم در من وجود داره زود اقدام کنم
راستی این دو بینی چجوریه؟ خوب من تقریبا دوتا میبینم ولی با عینک برطرف میشه آخه انحراف دید دارم
سئوال دیگه من این بود که اونهایی که الان ام اس دارن بعد از اینکه چشمشون دچار تاری دید شد چقدر طول کشید تا عوارض به سراغشون بیاد
راستش من در مورد دوبینی نمیدونم!
من خودم با تاری دید متوجه شدم..اینکه پرسیدید چقد طول میکشه تا عوارض به سراغشون بیاد سئوالی هست که جوابی نداره!یعنی مشخص نمیکنه!
من خودم چهار سال بعدش پای چپم یه کم بی حس شده بود که اونم با کورتن خوراکی خوب شد
خب اینم که نگران هستید یه امر طبیعی هست..میتونید دوباره به متخصص مراجعه کنی و از نگرانیت براش بگی..بعد یه ام آر آی هم بدی تا خیالت راحت تر بشه..
من در همین حد میدونستم...ببخشید اگه خوب راهنماییتون نکردم
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
 تشکر شده توسط : majid.shiraz , shahryar_eng , hamid
سلام مجید خان.من دوبینی را تجربه کردم با یک چشم خوب میبینی و با دوتا انگار یه تصویر روشن کنار تصویر اصلیه که ار اصلی روشن تره.مثل وقتی انتن تنظیم نیست. من سال 78 چند ساعتی دوبینی داشتم خودش خوب شد.اما سال 82 چند روز طول کشید و ام اس تشخیص داده شد.قبل تشخیص بی حسی پا تا کمر را تجربه کرده بودم.
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : hamid , majid.shiraz
من هم دو بینی داشتم هم تاری توضیحات دوستان هم دقیق هست . منتها یک مسئله ای که نگفتن اینه که تاری و دو بینی هردوش با درد چشم همراهه و خوب یکمی اذیت می کنه .
دیگه اینکه عوارض حاد و غیر حاد نداریم که همین که مشکل بینایی داشتیم و یا مثلا بی حسی ( یا همون سر شدن ) پا دست و ... همینا عوارض هستند.
معلوم هم نمی کنه کی بیاد کی بره ! icon_question
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : hamid , majid.shiraz , Prime
ولی من دو بینی نداشتم نیستاگموس داشتم ولی هر جا هم سرچ میکنم مینویسن ام اس یعنی دو بینی تار شدن ولی من صد بینی بصورت عمودی داشتم با حرکات خیلی تند و وحشتناک حالا چه ربطی به دو بینی داره نمیدونم ؟confused
آیا اگر در نوار چشم چیزی نشون داده نشه و همه چیز نرمال باشه هنوز هم احتمال وجود ام اس وجود داره و دوستانی هستند که با گرفتن نوار چشم ام اس تشخیص داده شده باشه؟
ضمن اینکه من دوبینی دارم اما همیشه دارم یعنی شعاع دید من یکی نیست که خوب با عینک خیلی بهتر میشه
در مورد بی حسی من احساس میکنم که فقط در نیمه چپ بدنم این مسئله پیش میاد و خوب من تا قبل از اینکه اولین بار برم دکتر اگر هم همچین اتفاقی میافتاد میگفتم عادیه ولی بعد از اینکه پیش دکتر رفتم با وجود اینکه دکتر گفت ام اس نداری تا یه ذره یه جایی از دست و پام کمی بی حس میشه به خودم میگم ام اس دارمConfused
حالا میخواستم برای اطمینان بیشتر پیش یه دکتر دیگه برم تا با گرفتن ام آر آی تکلیفم رو مشخص کنم که دارم یا ندارم
(2011/07/01, 06:14 AM)majid.shiraz نوشته است: آیا اگر در نوار چشم چیزی نشون داده نشه و همه چیز نرمال باشه هنوز هم احتمال وجود ام اس وجود داره و دوستانی هستند که با گرفتن نوار چشم ام اس تشخیص داده شده باشه؟
ضمن اینکه من دوبینی دارم اما همیشه دارم یعنی شعاع دید من یکی نیست که خوب با عینک خیلی بهتر میشه
در مورد بی حسی من احساس میکنم که فقط در نیمه چپ بدنم این مسئله پیش میاد و خوب من تا قبل از اینکه اولین بار برم دکتر اگر هم همچین اتفاقی میافتاد میگفتم عادیه ولی بعد از اینکه پیش دکتر رفتم با وجود اینکه دکتر گفت ام اس نداری تا یه ذره یه جایی از دست و پام کمی بی حس میشه به خودم میگم ام اس دارمConfused
حالا میخواستم برای اطمینان بیشتر پیش یه دکتر دیگه برم تا با گرفتن ام آر آی تکلیفم رو مشخص کنم که دارم یا ندارم

سلام
ببین آقا مجید ما تو بحث تشخیص ام اس گفتیم
که تشخیص این بیماری دی حقیقت براورد دکتر از جواب آزمایش ها و معاینات
شما ست. که تشخیص میده آیا با داشتن این علائم و این جواب ها شما به
این بیماری مبتلا هستی یا خیر؟
VEP ( آزمایش نوار عصب عضله چشم)
و ام آر آی
دو تا از مهمترین آزمایش هایی اند که در کنار علائم (بی حسی و ...) به پزشک
در تشخیص این بیماری کمک میکنند. شما نمی تونید خودتون تشخیص بدید.

اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : majid.shiraz , Saina
میدونید بچه ها برای منم یه سوال خیلی بزرگ هست ولی خب میگم همه تشخیص دادن ام اس دارم پس حتما دارم

نه تاری دارم نه مشکلات بلعی راه رفتنی تکلمی ادراری و ............... هیچی و هیچی یعنی وقتی من میرم یه دکتر دیگه بجز دکترم میگه خب علایمت چیه میگم هیچی confused2

دکتر هم پا میشه با چکش میاد سراغم و میگه خب شکر خدا
بعد ام ار ای اولی که میبینه میگه خب ام اسه icon_cry

نمیدونم والله خودمم شک دارم میدونید این کلمه ام اس همه جا شنیده میشه مثلا یه بار یه همسایه قدیمی اومده بود خونمون و کمن با کلی ذوق و شادی پیشش نشسته بودم یهو گفتم انورا چه خبر خوبه خوش میگذره با کسی هم اشنا شدید گفت اره خوبه همسایمون ام اس داره زمین گیره من بعضی اوقات میرم پیشش کاراشو میکنم دیگه هیچی نگفتم ناراحت شدم رفتم یه ابی زدم بصورتم و اومدم نشستم باز ولی با یه مکث طولانی

یا یه بار اقوام دورمون اومده بود خونمون یکیشون گفت راستی فلانیم ام اس گرفته ولی خب هر کی ام اس بگیره که خوب نمیشه باید تا اخر عمرش از این امپولا بزنه و اگه امپولا نباشه میمیره angry3 خیلی ناراحت شدم گفتم برم یه میوه ای چیزی بیارم و فلنگ رو بستم و بغض گلوم رو فشار میداد نمیتونستم برم بشینم ولی هر دو دقیقه میگفتن دختر خانمتون کجا رفت مجبور شدم بیاد دوباره حرفاونو گوش بدم

خدا رو شکر کسی نمیدونه من ام اس دارم وگرنه معلوم نبود چیها پشتم میگن شایدم خیلیا بدونن ما تو خونه نشستیم از دنیا بی خبر

ولی اینو میخوام بگم اگه هیچ علایمی نداشته باشم ولی خیلی حساس شدم خیلی بدبختی هر جا میشینم هر جا میرم صحبت این ام اسه خدایای من چهخ گناهی کردم چرا باید اینهمه حرف بشنوم چرا ؟rolleyes
و خیلیهای دیگهbadtaste

خاطرات بدی که داشتم یا اینکه حرفای بدی که شنیدم و این ناراحت شدنم رو سببش ام اس میدونم یعنی از روی این میفهمم که ام اس دارم agreement2

چه میشه کرد ما که قید ازدواج رو زدیم بهرحال بذار هر کی میخواد بگه ولی خدایا کمکم کن بعد 6 سال یه راه چاره ای پیدا کنم در دهن مردم رو ببندم حداقل کاری پیدا بشه بخدا مردم بس که این درو اون در زدم خودت شاهدی کمک کن کمکم کن love28 من تو رو دارم همین و بس
 تشکر شده توسط : nahid , zenith , amin.noury

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 84
  • بعدی