امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا درمان ام اس پیشرونده میسر می شود؟
#1
اغلب این نگرانی وجود دارد که چرا درمان ها و روش های درمانی برای افراد با اشکال پیشرفته MS وجود ندارد .

در گذشته، دانشمندان اطلاعاتی برای درک اینکه چه چیزی در MS پیشرونده وجود دارد و در پشت پرده این نوع ام اس چه می گذرد نداشتند .بنابراین می توانست زندگی افراد با MS پیشرونده اولیه و ثانویه سخت، خسته کننده و همراه با نا امیدی باشد.
امروزه دنیا در حال سرمایه گذاری برای پیدا کردن درمانها و روش های درمانی است که می تواند مردم را با تمام انواع MS بهره مند کند از جمله افراد مبتلا به پیشرونده MS

تعدادی از این تحقیقات را که بخش کوچکی می باشد من برای شما قرار دادم

داروهای موثر در فازهای سه

- Cannabinoids
- Gilenya
- Masitinib
- Ocrelizumab
- Revimmune


داروهایی که فاز 2 را طی می کنند

- Amiloride
- Fluoxetine
- GEM-SP
- Idebenone
- Lithium
- Mesenchymal Stem Cells
- MIS416
- PI-2301
- Pixantrone
- RTL1000
- Zocor

توضیحات:

1- استراتژی حفاظت از نرونها:
یکی از این پروژه ها کارآزمایی بالینی Amiloride در نوریت اپتیک است.
هدف از این پروژه بررسی اثر استفاده از amiloride به عنوان یک روش درمانی جدید برای حفاظت از اعصاب از التهاب پس از آسیب است. Amiloride دارویی است که در حال حاضر مورد استفاده در درمان نارسایی قلب و فشار خون بالا می باشد، بنابراین استفاده از آن بی خطر است.2- بررسی راه های جدید برای ترمیم میلین

هدف از این پروژه شناسایی اهداف دارویی جدید برای MS پیشرونده است. ما می دانیم که MS پیشرفته زمانی که بدن نتواند به ترمیم میلین بعد از آسیب های ناشی از سیستم ایمنی بدن پاسخ دهد ناشی می شود. محققان دریافته اند، یک گروه از مولکول ها، بنام endothelins، در ترمیم میلین نقش دارند بنابراین در حال تحقیق هستند تا ببینید که آیا می توان آنها را به عنوان یک درمان تحریک remyelination مورد استفاده قرار داد.3- بررسی نقش مولکول Gas6 در myelination


در MS آسیب میلین رخ می دهد، اما دانشمندان غیر از میلین بر این باورند که oligodendrocytes - سلولهای خاصی در مغز و نخاع که میلین را می سازند - نیز در این روند آسیب می بینند
مغز و طناب نخاعی شامل یک تعداد زیادی از سلول های بنیادی هستند که دارای پتانسیل ایجاد oligodendrocytes های بیشتر و بنابراین کمک به ترمیم خسارت در MS می باشند.. بنابراین ضروری است فرایندهای درگیر در ساخت oligodendrocytes جدید شناسایی شوند.محققان دریافتند که یک مولکول، به نام Gas6، بقا و بازسازی الیگودندروسایت را بهبود می بخشد. هدف این گروه تحقیقاتی برای درک راهی است که در آن Gas6 طی می کند تا بتوانند داروهای جدیدی را بر مبنای آن بسازند.


4- درک و فهم دقیق remyelination در افراد مبتلا به MS

در MS، سیستم ایمنی بدن به میلین حمله می کند.تحقیقات اولیه نشان می دهد که ذرات باقی مانده پس از حمله بر روی لایه میلین از ترمیم میلین جلوگیری می کند.محققان تصور می کنند که ذرات باقی مانده مانع تبدیل سلول های بنیادی خود بدن انسان که در نزدیکی محل آسیب دیده هست به سلولهایی که قادر به جایگزینی میلین آسیب دیده هستند می شود.
5- درک از نقش مولکول های موجود در خون در آسیب فیبر عصبی

دانشمندان دریافته اند که، در محل التهاب، آسیب می تواند رخ دهد، نه تنها به میلین، بلکه رشته های عصبی افراد مبتلا به MS.
در مدل های آزمایشگاهی MS، محققان دریافته اند که اجزای خاصی از خون می تواند این آسیب را ایجاد کند.
دانشمندان در حال آزمایش هستند تا بدانند آیا اجزای خاص موجود در خون می توانند از طریق سد خونی مغزی عبور کنند و آسیب رشته های عصبی را در مدل های آزمایشگاهی MS ایجاد کنند.6- کانابینوئیدهای (مواد موجود در شاهدانه ) برای کاهش سرعت پیشرفت ناتوانی در MS


بعضی از تحقیقات اولیه نشان می دهد که داروهای مبتنی بر شاهدانه، ممکن است از پیشرفت ناتوانی در افراد مبتلا به MS جلوگیری کند.این پروژه شامل شش سال تست ایمنی طولانی مدت قرص حاوی ماده موثره شاهدانه، تتراهیدروکانابینول (THC)، در 500 نفر با اشکال پیشرفته MS است. در این آزمایش تست می شود که آیا THC می تواند سرعت پیشرفت ناتوانی را در مقایسه با دارونما در طول دوره سه سال کاهش دهد.7- ایجاد مراکز ویژه تحقیقات بر روی ترمیم میلین در دنیا

هدف این مراکز کشف درمان برای افراد مبتلا به MS است که می تواند سریعتر و آسان تربا همکاری محققان از رشته های مختلف با یکدیگر حاصل شود.
مهمترین فعالیتهای این مراکز:
• تحقیقات در اکتشافات اولیه آزمایشگاهی برای درک چگونگی ترمیم میلین در افراد مبتلا به MS
• ادامه تحقیقات در مراحل اولیه به منظور توسعه روش های درمانی بالقوه برای افراد مبتلا به اشکال پیشرفته MS
• تحقیق در مورد پیشرفت های اخیر در تحقیقات ترمیم میلین، بنابراین شناسایی پتانسیل بیشتری درمان MS در آینده
• انجام مطالعات پیش بالینی برایتفسیر یافته های آزمایشگاهی خود به یک کارآزمایی بالینی برای افراد مبتلا به MS
• در نهایت یک کارآزمایی بالینی در مقیاس کوچک برای تست ایمنی این درمان در تعداد کمی از افراد مبتلا به MS


8- سلول های بنیادی مزانشیمی در درمان افراد با MS پیشرونده ثانویه

دانشمندان بر این باورند که در حال حاضر شواهد کافی نشان می دهد که سلول های بنیادی دارای پتانسیل واقعی برای درمان MS هستند.هدف از این پروژه 3 ساله افزایش دانش در مورد یک نوع از سلول های بنیادی به نام سلول های بنیادی مزانشیمی است.
این سلول ها هستند که توانایی تعمیر و محدود کردن صدمه به رشته های عصبی در مغز و طناب نخاعی در افراد مبتلا به MS را دارا هستند.کارشناسان بر این باورند که پیوند سلولهای بنیادی مزانشیمی می تواند یک روش درمانی بالقوه خوبی برای درمان MS پیشرونده ثانویه باشد و اثر آن را باید در یک کارآزمایی بالینی مورد آزمایش قرار داد.
9- اثرات دراز مدت پیوند سلول های بنیادی از مغز استخوان در افراد مبتلا به MS


پیوند مغز استخوان درمان تجربی برای افراد مبتلا به اشکال شدید به MS است، اما کاملا دانشمندان چگونگی اثر آن بر MS در دراز مدت را نمی دانند. تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

10- شناسایی درمان های عصبی برای افراد مبتلا به MS


تحقیقات اولیه نشان می دهد که داروهایی که رفتارperoxisomes ها (جزئی از سلول های عصبی) را تغییر می دهند به طور مستقیم ممکن است به محافظت از سلول های عصبی از آسیب غیر قابل برگشت در افراد مبتلا به MS کمک کنند.ارتباط واضحی بین سلول های عصبی آسیب و پیشرفت ناتوانی در MS وجود دارد.دانشمندان امیدوارند که که نتایج حاصل از این مطالعه برای توسعه درمان های عصبی که می تواند سلول های عصبی را از آسیب در افراد مبتلا به اشکال پیشرفته MS محافظت می کند استفاده شود.


11- درمان مبتنی بر پروتئین ها در افراد مبتلا به MS


در MS، یک نوع خاص از سلول های سیستم ایمنی موسوم به سلول T- اشتباها می تواند به میلین ا که به شکل یک لایه محافظ در اطراف فیبرهای عصبی است حمله کنند.سلولهای T که به میلین حمله می کنند.سلولهای T- واکنش - میلین نامیده می شوند. پیشنهاد شده است که تکه های کوچکی از پروتئین در خون باعث مرگ سلول های T-میلین واکنش می شوند که می توان مورد استفاده قرار گیرد، و بنابراین می تواند به عنوان درمان بالقوه برای افراد مبتلا به MS استفاده شود.اگر این رویکرد درمانی موفقیت آمیز باشد، می تواند منجر به آزمایش های بالینی از یک روش درمانی بالقوه برای افراد مبتلا به این بیماری شود.

12- استفاده از سلولهای مغزی برای درمان اختلال عصب بینایی


نوریت اپتیک، التهاب عصب بینایی در چشم، می تواند منجر به مشکلات بینایی شود.با استفاده از یک مدل آزمایشگاهی از اختلال عصب بینایی در یک پروژه 3 ساله تست خواهد شد که آیا سلول های بنیادی عصبی می تواند تعمیر و محدود کردن صدمه به عصب بینایی ناشی در طول درگیری عصب بینایی. عهده دار شوند.
13- شناسایی ژنها برای حفاظت از اعصاب


خطر توسعه و پیشرفت MS در یک شخص گاهی اوقات مربوط به این است که آیا آنها یک ژن خاص به نام ژن ASIC-2 را دارا می باشند.این باعث شده است که دانشمندان تحقیق کنند که چطور داروها می توانند بر روی ASIC-2 عمل کنند تا رشته های عصبی را از آسیب در افراد مبتلا به MS، محافظت کنند.
14- کارآزمایی بالینی نوعی کرم روده جهت عفونت جلوگیری از عود در افراد با عود MS remitting؟


تحقیقات اولیه نشان داده است که افراد مبتلا به عفونت های انگلی روده، مانند کرم قلاب دار، کمتر احتمال دارد به MS مبتلا شوند. مطالعات کوچک نشان داده است که عفونت نوعی کرم روده در افراد مبتلا به MS می تواند به کاهش شدت علائم منجر شود.
در این تحقیق از hookworms ها به عنوان درمان بالقوه برای ام اس استفاده می شود که در صورت موفقیت، پتانسیل لازم برای ارائه یک درمان ساده، ارزان، طبیعی و قابل کنترل برای افراد مبتلا به عود remitting MS وجود خواهند داشت.


 تشکر شده توسط : najva , somaye_602000 , parisa2011 , zohrevand , مـه ســـا , هانیه , mari , شهرزاد , paeazan , FBF , visko , persiankitty80 , ابراهیم , mehdisalimi , arezooo82 , سیامک 8
#2
من با داروهای گیاهی به درمان ام اس پیشرونده دست یافتم.icon_biggrin
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : ostad2000 , zohrevand , najva , هانیه , parisa2011 , mari , khojaste , Ali 324 , همسر یک مشکوک به ام اس , شهرزاد , paeazan , arezooo82 , visko , niloofary
#3
خبری خوب برای مبتلایان به فرم پیشرونده
چهارشنبه 5 مهر 1391

تشکیل یک کمیته بین المللی برای بررسی و درمان فرم های پیشرونده ام اس

به عنوان مقدمه باید گفت که علیرغم اینکه اغلب داروهای موجود و موثر بر روی فرم های حمله ای ام اس ، بر روی فرم های پیشرونده هم آزمایش شده اند اما متاسفانه هنوز داروی موفقی برای کنترول این فرم ها پیدا نشده . شاید دلیل این شکست این باشد که هنوز میعار خوبی برای تشخیص و ارزیابی سریع پیشرفت بیماری توصیف نشده است. لذا خانواده بزرگ ام اس از جمله 2/1 میلیون فرد مبتلا در سراسر جهان همواره دغدغه کنترول فرم های پیشرونده را داشته است .

در این راستا اخیراً فدراسیون بین المللی ام اس MSIF به همراه انجمن های ام اس کانادا، ایتالیا، ندرلند ، انگلستان، و ایالات متحده ، کمیته ای مشترک تشکیل داده اند تا با طرح ریزی مطالعات و تحقیقات بین المللی ، هرچه سریعتر بتوانند داروی مناسبی برای مهار پیشرفت بیماری ام اس پیدا کنند. این کمیته قرار است در سه ماه آینده کار خود را آغاز نماید.

انجمن ام اس ایران ضمن آرزوی موفقیت برای این کمیته ، در این راستا از هیچ کوششی فرو گذار نخواهد کرد .

منبع:انجمن ام اس ایران
ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : paeazan , niloufar , ارزو , محبوب , arezoo_azizi , آسو , reihane , nazii , نازلی , ماه , zohrevand
#4
مرسی از خبرت
امیدوارم بزودی خبر مهار و درمان قطعی ام اس رو بخونیم و تجربه کنیم
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........
 تشکر شده توسط : reihane , naazanin
#5
ایشاالله
به زودی زود آقا ابراهیمicon_question
ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : سهند
#6

خبری خوب برای مبتلایان به فرم پیشرونده


تشکیل یک کمیته بین المللی برای بررسی و درمان فرم های پیشرونده ام اس

به عنوان مقدمه باید گفت که علیرغم اینکه اغلب داروهای موجود و موثر بر روی فرم های حمله ای ام اس ، بر روی فرم های پیشرونده هم آزمایش شده اند اما متاسفانه هنوز داروی موفقی برای کنترول این فرم ها پیدا نشده . شاید دلیل این شکست این باشد که هنوز معیار خوبی برای تشخیص و ارزیابی سریع پیشرفت بیماری توصیف نشده است. لذا خانواده بزرگ ام اس از جمله 2/1 میلیون فرد مبتلا در سراسر جهان همواره دغدغه کنترول فرم های پیشرونده را داشته است .

در این راستا اخیراً فدراسیون بین المللی ام اس MSIF به همراه انجمن های ام اس کانادا، ایتالیا، ندرلند ، انگلستان، و ایالات متحده ، کمیته ای مشترک تشکیل داده اند تا با طرح ریزی مطالعات و تحقیقات بین المللی ، هرچه سریعتر بتوانند داروی مناسبی برای مهار پیشرفت بیماری ام اس پیدا کنند. این کمیته قرار است در سه ماه آینده کار خود را آغاز نماید.


چهارشنبه 5 مهر 1391 4:54

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : ashrafi , paeazan , Ghost
#7
« گامی به جلو در مورد ام اس نوع پیشرونده »

با جلب توجه مراکز علمی دنیا به نوع پیشرونده ام اس، تلاش برای یافتن علت پیشرونده بودن بیماری در برخی عزیزان ، ( و نه همه ) افزایش یافته است . در این راستا اخیراً نتایج دو تحقیق جدید منتشر شده که یکی در کشور ایتالیا و دیگری در فرانسه انجام گرفته است.

در مطالعه اول ، به دنبال یافتن علت پیشرونده بودن بیماری ، 20 فرد مبتلا به نوع پیشرونده با 81 فرد مبتلا به نوع عود کننده – بهبود یابنده و 33 فرد غیر مبتلا مقایسه شدند . در این افراد میزان غلظت برخی مواد التهابی ( سیتوکین ها و ... ) در مایع مغزی – نخاعی اندازه گیری شد. نتیجه حاصله این بود که فقط غلظت ماده ای به نام (TNF ) Tumor Necrosis Factor به میزان قابل توجهی در مبتلایان به نوع پیشرونده بالاتر از دو گروه دیگر بود و در واقع دو گروه اخیر از نظر غلظت این ماده تفاوتی با هم نداشتند.

علاوه بر این ، در زمان عود و خاموشی بیماری در نوع عود کننده – بهبود یابنده نیز غلظت این ماده تفاوت چشمگیری نداشت . لذا به نظر می رسد این ماده می تواند با پیشرفت بیماری ام اس مرتبط باشد.

در مطالعه دوم میزان غلظت سدیم در مناطق مختلف مغز مبتلایان به نوع پیشرونده با استفاده از روش تصویر برداری MRI ، بررسی و این میزان با افراد غیر مبتلا مقایسه شد. نتیجه ای که از این مطالعه به دست آمد این بود که افرادی که به ام اس پیشرونده (PPMS) مبتلا بودند غاظت سدیم بالاتری در ماده خاکستری و نیز در ضایعات ماده سفید مغز خود داشتند ( در مقایسه با غلظت این ماده در ماده خاکستری و سفید مغز افراد غیر مبتلا ) و احتمالاً می توان رابطه ای بین غلظت این ماده و پیشرونده بودن بیماری را مطرح کرد .

در حال حاضر قضاوت قطعی بر روی این دو موضوع ، نیازمند تحقیقات بیشتری است .
چهارشنبه 30 مرداد 1392 3:55
http://www.iranms.ir
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : Hasty , FBF , رامنا , mari , visko , محدثه , ghaside , paeazan
#8
خبری امیدوار کننده برای آنها که به فرم پیشرونده بیماری ام اس مبتلا هستند

در حال حاضر نقطه کور درمان بیماری ام اس ، عمدتا" مرحله ای از بیماری است که در آن سلولهای عصبی دچار " مرگ " می شوند و این مرگ ، منجربه پیشرفت عوارض ناشی از بیماری میشود.

متأسفانه داروهای موجود ، بر روی این مرحله از بیماری بی تأثیر هستند اگرچه با اقداماتی که اخیرا" در دنیا روی داده ، روزنه های امیدی برای این فاز بیماری نیز به وجود آمده است.

در حال حاضر مطالعه ای در حال شکل گیری است که اثر نوعی خاصی از داروها را که اختصاصا" روی هسته سلولها تأثیر گذار هستند ، مورد بررسی قرار میدهد . این دسته داروها به نام karyopharm ، با تأثیر بر روی هسته سلولها در واقع مانع تجمع مواد سمی در داخل سلول و در نتیجه مانع مرگ آن میشوند و در واقع به نوعی نقش محافظتی برای سلول ایفاء می کند . اگر بتوان با هر روشی از مرگ سلولهای عصبی جلوگیری کرد، میتوان مانع پیشرفت بیماری ام اس شد.
شنبه 16 آذر 1392 3:7 http://www.iranms.ir/fa/news/8/bodyView/...AF....html
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , رامنا , paeazan , hessam , سمیرا67 , roya7116
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتایج مقدماتی اما امید بخش در درمان «ام.اس» محمود 1 2,461 2019/11/20, 08:53 AM
آخرین ارسال: ارزو ش
  پیوند سلول‌های بنیادی خونساز 'ممکن است بزودی درمان اصلی ام اس شود' hamid 2 3,456 2018/03/20, 11:59 AM
آخرین ارسال: N@RGES
  شناسایی پروتئینی به عنوان کلید درمان ام اس nahid 1 2,733 2017/04/30, 03:55 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  کشف ﻣﺤﻘﻘﺎﻥ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﭘﺮﯾﺴﺘﻮﻝ ﺍﻧﮕﻠﯿﺲ‏ برای درمان MS warrior 121 98,435 2016/11/16, 01:25 AM
آخرین ارسال: nanaz
  نتایج تحقیقات خارجی درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی mohammad.ali 59 42,295 2016/07/18, 12:13 AM
آخرین ارسال: sia
  تحولی بزرگ در درمان نابینایی nahid 1 3,250 2016/05/09, 08:11 PM
آخرین ارسال: nahid
  پيوند موفقيت آميز مغز استخوان براي درمان ام اس maya 21 14,207 2015/07/13, 09:32 AM
آخرین ارسال: gor911
  سلول‌های پوستی خوک کلید جدید درمان بیماری‌های عصبی انسان niloofary 4 4,384 2015/05/11, 11:38 AM
آخرین ارسال: helli
  دستیابی به یک روش جدید برای درمان ام اس الیاس 4 5,647 2015/04/16, 10:42 AM
آخرین ارسال: sweetbasil
  درمان معجزه‌گر بیماری ام‌اس با پیوند سلول‌های بنیادی aztab 5 8,147 2015/03/19, 06:09 PM
آخرین ارسال: مینا میلانیکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست