امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا اینترفرون ایرانی علت گرانی است؟؟؟!!!!!!!

این خبر مربوط به 24/6/89 است خبر گزاری ایرنا
گروه اجتماعی ایران با تلاش چهار ساله محققان داروسازی کشور و تولید داروی زیفرون (اینترفرون بتا 1) در تامین و تولید داروهای درمان بیماران ام اس خودکفا شد.
به گزارش خبرنگار «ایران» وزیر بهداشت و درمان در مراسم رونمایی از سالن های اتاق تمیز شماره سه و خط تولید داروی زیفرون (اینتر فرون بتا 1) با بیان این مطلب گفت: با پیش بینی و تامین 650 هزار دُز مورد نیاز داروی زیفرون، سالانه حدود 30 میلیارد تومان صرفه جویی ارزی خواهد شد.
دکتر مرضیه وحید دستجردی با بیان این که در سال اول قیمت داروی زیفرون 50 درصد ارزان خواهد شد، اظهار امیدواری کرد در سال های بعدی تولید این دارو، قیمت آن ارزانتر هم شود.
وی با اشاره به این که 35 درصد اعتبارات دارویی برای حدود 4 تا 5 درصد داروهای وارداتی هزینه می شود، اظهار کرد: متاسفانه شاهدیم گاه شایعه های نادرستی از سوی برخی رواج می یابد که داروهای ایرانی عوارض دارند و مشابه داروهای خارجی نیستند و اثر روانی این مباحث بر بیماران موجب می شود تا به استقبال از داروهای ایرانی لطمه وارد شود.
وی با تاکید بر این که باید به دنبال بازار برای تولیدات دارویی داخل باشیم، افزود: اگر تاثیر مثبت داروهای تولید ایران بیش از مشابه خارجی آن نباشد، حتماً کمتر هم نخواهد بود؛ کما این که داروهای ایرانی با یارانه ای که به آنها تعلق می گیرد، بسیار ارزانتر در دسترس قرار خواهد گرفت.

یکی از بچه ها رفته بود بتافرون از داروخانه بخره آقاهه گفته بود به جاش زیفرون ببر بتافرون نیست.............
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : sadaf , عمومهربان , Narges
سلام این دلیلش هست
اما خوب این دارو خیلی وقته تولید شده!
قیمت جهانی دارو ها تغییر نکرده!
اما چیزی که معلومه دولت یارانه اش رو برداشته!
دو احتمال هست یک) اینا میخوان مردم داروی ایرانی مصرف کنند
دو) پول ندارند. یا هر دو!

ما طی صحبت هایی که با یکی از شرکت های وارد کننده دارو داشتیم (شرکت مرک سرونو)
اونا هم متعجب اند و پیش بینی کردند که قیمت ها پایین بیاد.

در هر صورت از همه طرف داریم پیگیری میکنیم.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : # پریسا # , warrior , Narges , parvaneh , Mahdieh , نازلی , BanOoOo , paeeze , محبوبه
من فکر کنم اینا میخوان داروهای ایرانی مصرف بشه
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
دوستان عزیز واقعا نمیدانم چه بگویم. انگار هنوز شکه هستم.
این مطلب را برای اونهایی می نویسم که می گویند نوع خارجی با داخلی دارو باهم فرقی ندارند؟ اخه به خاطر اثر 1 ماه یا 3 ماه یا 1 ساله که نمیشه راجع به این داروها نظر داد !!!!!!!! باید ببینیم این ادمها که داروهای ایرانی مصرف کرده اند 10 سال یا 15 سال یا 20 سال دیگه چه شرایطی دارند!!
من در مقالات خارجی خوندم که هر فرد ام اسی باید هر دهه زندگی بررسی بشه و چنانچه میزان از کار افتادگیش در هر دهه سنی خیلی کم باشه میشه امیدوار بود که پیشرفت بیماری در او ملایمتر بوده و دچار ناتوانی در دهه 50 یا 60 زندگی نخواهد شد و تنها فرقی که با سایر ادمها داره اینه که عموما 5 سال کمتر از دیگران عمر میکنه! حالا این مطالب با نتایج داروهای انها به دست امده اینکه داروهای ایرانی چقدر موفق بوده اند را 10سال دیگه تنها با تحقیقات مقایسه ای می شه فهمید. که یا اون موقع خیلیها زندگیهایشان فدای حماقت و جاه طلبی و قدرت طلبی و مال اندوزی عده ای شده یا ماهایی که سنگ داروهای خارجی رو به سینه می زنیم به خودمون میگیم چه اشتباهی کردیم که این همه پول هدر دادیم و از داروی ایرانی استفاده نکردیم!
حالا ممنون میشم کسی به من بگه کی؟ کجا؟ و روی چند بیمار ایرانی این داروهای ایرانی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته؟
به خدا ما فقط ام اس داریم خنگ احمق یا بیسواد نیستیم!
 تشکر شده توسط : parvaneh , محبوبه , سها
دقیقاً نظر من هم مطابق با نظر درساست ... موضوع اینه که مسئولین فقط درپی کاهش هزینه هان !!!
[تصویر:  gifs-butterfly-6.gif]
[تصویر:  be-my-valentine01-source_fxf.gif]
علیرضا تولید داخلی بشه سوبسیت خارجی حذف میشه

بچه ها فرمولاسیون ایرانی خاجی یکیه

اینقد بد به دلتون راه ندین
زندگی نبرد است جرات حضور در آن را داشته باشید

[تصویر:  28018023802572124662.jpg]

(2011/08/29, 10:35 PM)درسا نوشته است: دوستان عزیز واقعا نمیدانم چه بگویم. انگار هنوز شکه هستم.
این مطلب را برای اونهایی می نویسم که می گویند نوع خارجی با داخلی دارو باهم فرقی ندارند؟ اخه به خاطر اثر 1 ماه یا 3 ماه یا 1 ساله که نمیشه راجع به این داروها نظر داد !!!!!!!! باید ببینیم این ادمها که داروهای ایرانی مصرف کرده اند 10 سال یا 15 سال یا 20 سال دیگه چه شرایطی دارند!!
من در مقالات خارجی خوندم که هر فرد ام اسی باید هر دهه زندگی بررسی بشه و چنانچه میزان از کار افتادگیش در هر دهه سنی خیلی کم باشه میشه امیدوار بود که پیشرفت بیماری در او ملایمتر بوده و دچار ناتوانی در دهه 50 یا 60 زندگی نخواهد شد و تنها فرقی که با سایر ادمها داره اینه که عموما 5 سال کمتر از دیگران عمر میکنه! حالا این مطالب با نتایج داروهای انها به دست امده اینکه داروهای ایرانی چقدر موفق بوده اند را 10سال دیگه تنها با تحقیقات مقایسه ای می شه فهمید. که یا اون موقع خیلیها زندگیهایشان فدای حماقت و جاه طلبی و قدرت طلبی و مال اندوزی عده ای شده یا ماهایی که سنگ داروهای خارجی رو به سینه می زنیم به خودمون میگیم چه اشتباهی کردیم که این همه پول هدر دادیم و از داروی ایرانی استفاده نکردیم!
حالا ممنون میشم کسی به من بگه کی؟ کجا؟ و روی چند بیمار ایرانی این داروهای ایرانی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته؟
به خدا ما فقط ام اس داریم خنگ احمق یا بیسواد نیستیم!

درسا جان سلام
من متاسفانه اطلاعات درستی ندارم، یعنی داروهای خارجی بیش از ده ساله که به بازار اومدن و اون تستی که گفتی رو هم از سر گذروندن الان؟؟ منظورم همه انواع داروهای خارجی هست.
رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم فرمودند: هر که مومنی را شاد سازد، مرا شاد ساخته و هر که مرا شاد کند، خدا را شاد کرده است.
(2011/08/28, 03:12 PM)Prime نوشته است: اما چیزی که معلومه دولت یارانه اش رو برداشته!
دو احتمال هست یک) اینا میخوان مردم داروی ایرانی مصرف کنند
دو) پول ندارند. یا هر دو!

پول که دارد...smiling

کم کم این قضیه شامل حال سایر دارو ها هم میشه.
کسی میدونه هزینه داروی بیماران خاص دیگه هم همچین تغییر شگرفی داشته یا نه؟

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

صد در صد تغییر داشته.شک نکن
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
من امروز با انجمن ام اس تماس گرفتم گفتند نامه اعتراضی خودم را بنویسم و ببرم انجا تحویل دهم از دوستان هم
می خواهم این کار را انجام دهند.
هر کاری می تونید بکنید. منفعل نباید بو د و فقط نشست و نگاهشون کرد.
چطوره که بازاریهای طلا و پارچه متحد میشند و مالیتی که باید بدهند را نمی دهند پس ما هم باید پشت هم باشیم تا پولی که از قشر پولدار نمی تونند بگیرند به زور از ماها نگیرند.
به هر جایی که فکر میکنه کمک می کنه زنگ بزنید. نامه بدید به انجمن ام اس . با تلویزیونها تماس بگیرید. اگر هر کس فقط یک قدمی که می تونه را برای این موضوع برداره موفق میشیم. پس بلند شید به حمایت از دوستانتان کاری بکنید.

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ویتامینD به ایرانی‌ها نمی‌رسد nahid 0 2,391 2016/11/06, 10:27 PM
آخرین ارسال: nahid
  داروی ایرانی ام اس در شیراز رونمایی می‌شود niloofary 5 4,089 2016/03/01, 11:45 AM
آخرین ارسال: 71shahab
  عرضه رایگان داروهای ایرانی ام اس دربرخی استان ها sargol 11 8,668 2015/02/04, 12:38 PM
آخرین ارسال: فرید 1353
  داروی ایرانی اینترفرون بتا ارزان شد. arezooo82 2 3,583 2014/06/13, 12:00 PM
آخرین ارسال: فرید 1353
  گرانی داروهای ام اس کمر بیماران را شکست nazaninn 150 70,216 2013/09/20, 09:51 PM
آخرین ارسال: earth
  صعود به یاد 3 کوه نورد ایرانی fireboud 3 3,749 2013/08/08, 01:23 AM
آخرین ارسال: paeazan
  گرانی داروی ام اس بیماران را زمین‌گیر کرد hamdam 0 1,967 2013/07/16, 11:56 AM
آخرین ارسال: hamdam
  داروهای ایرانی بیماری ام اس بزودی بطورگسترده واردبازارمیشود sargol 4 3,848 2013/06/17, 07:57 AM
آخرین ارسال: shahrzad.s
  احیای‌اعصاب‌قطع‌شده انسان توسط یک‌ایرانی همسر یک مشکوک به ام اس 0 2,039 2012/12/26, 09:48 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  پخش زنده جراحی دندانپزشک ایرانی در 3 قاره paeazan 0 2,039 2012/10/15, 08:51 PM
آخرین ارسال: paeazan

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست