امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا ام اس میتونه رو خانه دار بودن تاثیر بذاره؟؟
من دنبال این مطلب خیلی گشتم ولی پیداش نکردم
خونه داری از دید خیلیا کار آسونیه اما در اصلا سخته اونم دست تنها،مثلا هست شبو روزایی که از شدت درد نمیتونیید هیچ کاری بکنید خب تا وقتی که خونه پدرت باشی استراحت میکنی ولی تو خونه خودت که نمیشه بالاخره کمترین کار واجب آشپزیه که باید بتونی انجام بدیش،اگه نتونی چی؟
کسایی که خانه دارن نظرشون چیه؟
 تشکر شده توسط : tinookhe
نه بابا این چه حرفیه confused
خوب تا خوب شی آشپزی نمیکنی، به همین سادگی
ببخشیدا مثلاً شوهر من که هیچ کار فنی نمیکنه دارش زدیم Huh نه زنگ میزنیم یکی میاد کارهای فنی رو میکنه
یا مثلاً خرید نمیاد تحمل شلوغی رو نداره، من میرم خرید میکنم میکشم میارم laughing3 بلاخره باید شرایط هم رو درک کنیم دیگه
هرکه را دیدم از مجنون و عشقش قصه گفت
کاش میگفتند در این ره، چه بر لیلا گذشت sad2
 تشکر شده توسط : FBF , کارون , اميدوار , HannahZ , الهام ج
خب کار فنی بله میشه زنگ بزنی کسی بیاد انجام بده
ولی آشپزی 3 وعده غذا در روز و کلی قبلو بعدشه
میشه غذا نخورد؟؟؟خب اگه بنده خدا ام اسم داره که باید هم روی خوردو خوراکش بیشتر دقت کنه غذای بیرونم زیاد نخوره همیجوریش خیلیا کبدشون مشکل داره وای به روزی که مدام هم غذای حاضری بخورن....
 تشکر شده توسط : tinookhe
خوب همین طور که بیماری بر همه تاثیر داره برکاروشغل هم بی تاثیر نیست...خانه داری هم که گسترده پرکار بی تعطیلی گاهی تک نفره و... هست ودر مواقع عود بیماری حتمن همکاری وکمک دیگرانو می طلبه ولی در خالت عادی میتوانیم با مدیریت زمان از پر کاری وخستگی خانه داری کم کنیم...مثلن من همیشه برای فردای روز تزریقم غذا ومخلفات وسایر کارهای خونه رو انجام میدم تا فردای تزریق ارامش واستراحت کنم...وکلن مهمون ورفت واومدمو در اون روز کم می کنم...به همین راحتی می تونیم به خودمون کمک کنیم..
بهارپشت دراست
به گوش پنجره ها ارام
نسیم گفت وگذشت...
 تشکر شده توسط : FBF , paeazan , اميدوار , عروس , HannahZ , leili-asmaneh
همیشه باید یکی کمک حالمون بمونه به نظر من،حالا کسی که کمک حالمون نیست تازه توانایی های کمتریم داره باید خودش تنها از خودش حفاظت کنه؟؟؟؟؟
 تشکر شده توسط : minoshka
کلا سخته ولی چاره ایی نیس
 تشکر شده توسط : اميدوار , minoshka
(2014/07/06, 02:35 PM)MMy نوشته است: خب کار فنی بله میشه زنگ بزنی کسی بیاد انجام بده
ولی آشپزی 3 وعده غذا در روز و کلی قبلو بعدشه
میشه غذا نخورد؟؟؟خب اگه بنده خدا ام اسم داره که باید هم روی خوردو خوراکش بیشتر دقت کنه غذای بیرونم زیاد نخوره همیجوریش خیلیا کبدشون مشکل داره وای به روزی که مدام هم غذای حاضری بخورن....
خب یک سری غذاها واقعاً هم ساده است و هم مقوی مثل سوپ، عدسی، استانبولی، کباب تابه ای، کوکو و ...
حتماً نباید ضیافت باشه که! خودت میگی مریض، یعنی اطرافیان باید حداقل شعور رو به خرج بدن و بذارن تو استراحت کنی
بعد هم سه وعده چرا؟ صبحانه که دیگه آماده کردن اونجوری نداره! ناهار بذاره شام هم بخورن، زیاد درست کنید 3 وعده بخورید
خانه داری واقعاً کار سختیه، من حاضرم بیرون کار کنم ولی کار خانه نکنم چون از نظر من کار خانه فرسایشیِ، با این حال از سرکار میام کیک و شیرینی هم علاوه بر شام درست میکنم، ولی وقتی مریض باشم کسی ازم توقع نمیکنه! کته با تن ماهی میخوریم یا چایی شیرین با نان پنیر
در هفته هم یک روز نظافت خانه میکنم
هرکه را دیدم از مجنون و عشقش قصه گفت
کاش میگفتند در این ره، چه بر لیلا گذشت sad2
 تشکر شده توسط : paeazan , اميدوار , عروس , minoshka , HannahZ , leili-asmaneh
راستش من تو كاراي خونه مثل نظافت خيلي سخت نميگيرم، خيلي تميز كاري نميكنم، چون از توانم خارجه!! در حد اينكه خونه از نظر بهداشتي الودگي نداشته باشه ، كافيه!!ولي اشپزي دوست دارم هميشه انجام ميدم، ولي روزي يه بار براي ناهار!!! از نظر من لازم نيست انقدر سخت بگيريد!!!
یه غبار یخی یه ستاره سرد / یه شب از همه چی به خدا گله کرد/ یک دفعه به خودش همه چی رو سپرد /دیگه گریه نکرد فقط حوصله کرد
 تشکر شده توسط : paeazan , minoshka , leili-asmaneh
دوستان نظرات خوبی دادن
دوست عزیز اول میگم که ام اس انواع مختلفی داره و توانایی حتی یک شخص در طول بیماری همیشه یک طور نیست
ام اس در ایران خوش خیمه و معمولا فرد بیمار از عهده ی کارها بر میاد.اگه نه که میتونه یه خدمتکار بگیره
اگه حمله داشته باشه که چند روز وضعیت جسمیش بهم میریزه البته بعدش خوب میشه.در اون چند روز همسرش میتونه بهش کمک کنه یا خانوادش یا خدمتکار بگیره.یا مثلا از بیرون غذا سفارش بدن اون چند روز
اما بدونین که روحیه شرط اصلی در بیماری ام اسه و کسی که خودش رو بباخه زود ار پامیوفته
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : اميدوار , تنها , همسر یک قهرمان , helli , baharan , minoshka , HannahZ , موناامیدوار , leili-asmaneh
من با دو بجه مدرسه اي هيج مشكلي با ام اس ندارم خدارو شكر كاراي خونه ام رو هم خودم انجام ميدم
 تشکر شده توسط : FBF , موناامیدوار , HannahZ , همسر یک قهرمان

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاثیر منطقه جغرافیایی بر ام اس farda20032020 9 5,478 2015/04/07, 04:51 AM
آخرین ارسال: farda20032020
  تاثیر ویتامینهای سفارش شده رو روند ام اس؟ shams_taban2000@yahoo.com 39 26,168 2014/06/21, 12:55 PM
آخرین ارسال: ابراهیم

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست