امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آمار ام اس در استان مرکزی و قم
#1
سه شنبه 28 آذر 1391 - Dec 18 2012 GMT - 18:51 / تهران - 22:21سه شنبه 28 آذر
پیغمبرزاده در گفت‌وگو با فارس خبر داد
ثبت‌نام هزار بیمار مبتلا به "ام ‌اس" در استان مرکزیخبرگزاری فارس: مدیرعامل انجمن بیماران ام ‌اس استان مرکزی گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون یک هزار و چهل نفر از بیماران مبتلا به ام ‌اس در این انجمن ثبت‌نام کردند.
مریم پیغمبرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: میزان ابتلا به بیماری ام ‌اس در سال‌جاری نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی تصریح کرد: آمار واقعی بیماران مبتلا به ام ‌اس با توجه به اینکه عده‌ای نیاز به حمایت‌های این انجمن نداشته و یا بنابه دلایل شخصی از خدمات انجمن سایر شهرها استفاده می‌کنند وجود ندارد بدون شک آمار واقعی افراد مبتلا به این بیماری بیش از یک هزار و چهل نفر است.

مدیرعامل انجمن بیماران ام ‌اس استان مرکزی در ادامه از بهره‌برداری از 2 طبقه از ساختمان جدید انجمن خبر داد و بیان داشت: یک طبقه از این ساختمان برای ورزش رایگان بانوان و آقایان و طبقه دیگر برای درمان بیماران در نظر گرفته شده است.

پیغمبرزاده افزود: در بخش درمان طبق هماهنگی به عمل آمده با یکی از پزشکان عمومی، بیماران مبتلا به ام ‌اس می‌توانند به‌صورت رایگان از خدمات در نظر گرفته شده بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: با توافقات صورت گرفته با یکی از خیرین قرار است به‌زودی تجهیزات بخش فیزیوتراپی خریداری و بعد از آماده سازی فضا در مکان مورد نیاز نصب شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به مساعد نبودن شرایط آب و هوایی، عملیات اجرای پروژه متوقف شده و بلافاصله بعد از بهتر شدن شرایط عملیات ادامه پیدا خواهد کرد.
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

 تشکر شده توسط : shaytoon , spring
#2
سرطان و ام‌اس هدیه شهر صنعتی به اراک

اراکی‌ها حالا دیگر از اینکه می‌بینند ۶سال از تصویب طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهرشان گذشته و لی این مصوبه هیچ فایده‌ای نداشته طاقت‌شان تاق شده است؛ مصوبه‌ای که پس از گذشت ۶سال به‌خاطر نگرفتن بودجه‌ هنوز اجرا نشده است.

اگر در اغلب شهرهای کشور آلودگی‌های هوا (البته به غیر از آلودگی ریزگردها) بیشتر در ماه‌های سرد سال نفس مردم را به شماره می‌اندازند ولی در اراک مردم اغلب روزهای سال به‌خاطر آلودگی هوا به سختی نفس می‌کشند. اگر گفته می‌شود که روزانه یکصد نفر در ایران بر اثر ابتلا به بیماری سرطان جان خود را از دست می‌دهند استان مرکزی و به‌ویژه شهر اراک سهم عمده‌ای از این آمار دارد. آلایندگی های هوا باعث شده است تا آمار تعداد افراد مبتلا به سرطان ریه و ام‌اس ‌در اراک بسیار بالا برود تا جایی که هزاران نفر سالانه در این شهر جان خود را به‌خاطر آلودگی هوا از دست می‌دهند.

اعتراض مردم و جواب فرماندار

اواخر مرداد‌ماه بود که اعتراض‌های مردم اراک نسبت به افزایش آلودگی هوا و بی‌تفاوتی مسئولان در جهت اجرای مصوبه طرح جامع کاهش آلودگی هوا به اوج خود رسید. در پی همین اعتراض‌ها مسلم پورقاسمیان، فرماندار اراک اعلام کرد موضوع آمارهای ارائه‌شده درخصوص بالاترین بیماران سرطانی و ام‌اسی در اراک را به دانشگاه علوم پزشکی ارسال کرده و کارهای جدی آغاز می‌شود. وی با اشاره به اینکه استان مرکزی دومین شهر در صنایع مادر و چهارمین شهر صنعتی کشور است، اظهار کرد:

صنایع استان مرکزی باید مباحث زیست‌محیطی را رعایت کنند در غیراین صورت فعالیتشان تعطیل خواهدشد. وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون تعداد آلاینده‌های استان از 405مورد به 89واحد رسیده است، ادامه داد: از اول اسفند سال 91جلوی استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شازند گرفته شده است و تحت هیچ شرایطی اجازه استفاده از آن صادر نخواهد شد. فرماندار اراک خاطرنشان کرد: تمام تلاشمان برای انتقال کارگاه‌ آلومینیوم به نقطه‌ای دیگر است و تاکنون نیزبخش‌هایی از کارخانه آلومینیوم شلمل 378دیگ‌ به حکم قضایی تعطیل شده است. با وجود این مردم همچنان معتقدند کارخانه آلومینیوم هنوز خطوط قدیمی خود را از رده خارج نکرده و مردم اراک خصوصا اهالی شهرک‌های الهیه و مشاور همچنان گاز سمی فلوئور حاصل از این کارگاه را استنشاق می کنند.

3سرطان شایع در استان مرکزی

روز پنجشنبه نخستین کارگاه آموزشی روانشناسی بیماران سرطانی و خانواده‌های آنها برگزار شد و مشخص شد که سرطان ریه و ام‌اس مردم اراک را تهدید می‌کند؛ بیماری‌هایی که در این شهر بیشتر به‌خاطر آلودگی هوا به‌وجود می‌آیند. عضو هیأت مدیره انجمن ملی سرطان در ایران هم سخنان جالبی در این کارگاه به زبان آورد.به گزارش مهر، دکتر فتح‌الله محقق گفت: براساس این آمار روزانه یکصد نفر و سالانه بیش از 40هزار نفر در ایران بر اثر ابتلا به بیماری سرطان جان خود را از دست می دهند.

وی با بیان اینکه سرطان سومین عامل مرگ‌ومیر در کشور ایران است، گفت: طبق آمار منتشره در سال 90سالانه بیش از 90هزار مورد جدید مبتلا به بیماری سرطان در کشور شناسایی می‌شود که پیش‌بینی می‌شود این آمار نیز با آنچه واقعیت دارد فاصله بسیاری داشته باشد. وی ادامه داد: اگر چه براساس مجوزهای دفن صادره در کشور 12درصد متوفیان کشور را بیماران سرطانی تشکیل می دهند، این آمار با توجه به‌وجود برخی محدودیت‌ها برای افراد فوت شده بالاخص در روستاها و مناطق محروم و دورافتاده فاصله بسیاری با واقعیت دارد و آمار واقعی بیش از این است.

دکتر محقق در ادامه با بیان اینکه 3سرطان در استان مرکزی بیشتر از میانگین کشوری افراد را درگیر خود کرده، گفت: سرطان ریه، مثانه و تیروئید 3 سرطان است که آمار مبتلایان به آنها در استان مرکزی بیشتر از نرم کشوری است. وی ادامه داد: براساس آمار موجود از هر یک هزار نفر جمعیت استان مرکزی یک بیمار مبتلا به سرطان وجود دارد . عضو هیأت مدیره انجمن حمایت از بیماران سرطانی استان مرکزی آمار بیماران سرطانی استان مرکزی را بیش از 1500نفر برشمرد و گفت: نبود اصول صحیح آمارگیری و نداشتن روش‌های غربالگری صحیح علت پایین‌بودن آمار ارائه شده از آمار واقعی بیماران است. دکتر محقق با بیان اینکه سرطان ریه در استان مرکزی تقریبا 2 برابر استان‌های همجوار است، گفت: اگرچه نمی‌توانیم هیچ صنعتی را در این رابطه محکوم کنیم، واقعیتی که وجود دارد این است که صنعتی‌شدن استان مرکزی و آلایندگی هوا از علت‌های اصلی افزایش این نوع سرطان است.

تخت‌ها پاسخگوی بیماران نیست

دکتر محقق با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی بیماران سرطانی در استان مرکزی گفت: بیمارستان
آیت الله خوانساری به عنوان تنها مرکز درمانی بیماران سرطانی پاسخگوی نیاز بیماران نیست. وی ادامه داد: عدم‌تجهیز این مرکز به دستگاه سی‌تی اسکن، سونوگرافی و آزمایشگاه های مجهز از دیگر مشکلات فراروی بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک است. وی با اشاره به افزایش هزینه‌های درمان بیماری سرطان گفت: افزایش2 برابری قیمت داروهای بیماران سرطانی امروز به یک مشکل اساسی پیش روی این بیماران تبدیل شده است.
http://hamshahrionline.ir/details/230860
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : بابک57 , baharan , فاطمه جون , zenith , برگ 7 , MFhealth , asall , spring , زهرا93
#3
سرطان و ام‌اس هدیه شهر صنعتی به اراک

امیدوارم مدیران استان نوجه بیشتری به بحث الودگی هوا که از چندروز اینده با شروع پاییز ذرات معلق هم به سایرموارد الاینده افزوده خاهد شد،داشته باشند.
بهارپشت دراست
به گوش پنجره ها ارام
نسیم گفت وگذشت...
 تشکر شده توسط : فاطمه جون , برگ 7 , نازلی , محبوب64 , asall , spring
#4
بابا هر چی هم اعتراض میکنیم angry انگار نه انگار angry به خدا مردم هم سکوت نکردن مسولین توجه نمیکنن
از ديروز بياموز، براي امروز زندگي كن و به فردا اميد داشته باش
 تشکر شده توسط : زهرا93
#5
بیماران ام اس شناکنند
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۶
استخر رفتن در بهبود یا پیشگیری از افزایش بیماری ام‌اس بسیار مؤثر است اما، استان مرکزی برای این بیماران استخر ندارد.

مریم پیغمبرزاده، مدیرعامل انجمن بیماران ام‌اس استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا) - منطقه مرکزی، اظهار کرد: از هزار و 300 عضو انجمن، حدود هزار نفر آنها بانوان هستند.

وی در خصوص خدماتی که توسط انجمن به این بیماران ارائه می‌شود، گفت: مراکز فیزیوتراپی، کاردرمانی، یوگا و مهارت‌های زندگی برای اعضاء در نظر گرفته شده است و افرادی که فاقد پوشش بیمه‌ای باشند به بیمه معرفی شده، همچنین برای سهولت در دریافت خدمات نیز به دانشگاه علوم پزشکی، داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها معرفی می‌شوند.

مدیرعامل انجمن بیماران ام‌اس استان تصریح کرد: استان مرکزی در پنج سال گذشته تنها استان کشور بوده که با مساعدت بیمارستان ولیعصر(عج) داروهای ام‌اس را به صورت نیم‌بهاء در اختیار بیماران قرار می‌دهد اما، در حال حاضر با توجه به مشکلات مالی و اعتباری بیمارستان، این امر هرازگاهی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه آمپول‌های ایرانی به صورت رایگان در اختیار بیماران انجمن قرار می‌گیرد، عنوان کرد: خوشبختانه با مساعدت‌هایی که صورت گرفته است، MRI در بیمارستان امیرکبیر ویژه بیماران ام‌اس رایگان انجام می‌شود، بستری بیماران در بیمارستان ولیعصر(عج) اراک نیز بدون دریافت هزینه صورت می‌گیرد و همچنین سه آزمایشگاه به صورت رایگان به بیماران خدمات ارائه می‌دهند.

پیغمبرزاده از آمادگی چندین پزشک عمومی برای ویزیت بیماران در محل و منطقه خودشان خبر داد گفت: چندین پزشک در اراک و شازند برای ویزیت رایگان بیماران اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی اظهارکرد: کلاس‌های مهارت‌های زندگی و یوگا مخصوص بانوان بیمار است که البته کلاس یوگا به دلیل استقبال نکردن آقایان برای آنان برگزار نشده است. یک سالن ورزشی نیز در محل انجمن وجود دارد و ورود آن برای بانوان رایگان است، اما مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، در حالی که تحرک و ورزش برای این بیماران بسیار مفید و مؤثر است، اما به این امر توجه نشده است.

مدیرعامل انجمن بیماران ام‌اس استان یکی از مشکلات این بیماران را نبود استخر عنوان کرد و گفت: تلاش‌هایی صورت گرفت اما، متأسفانه موفق به همکاری استخرها برای استفاده بیماران نشدیم. بعد از درمان دارویی، اقداماتی مانند یوگا و استخر برای بهبود بیماران بسیار مؤثر است اما نتوانستیم استخری برای استفاده بیماران تهیه کنیم و مدیران استخرها همکاری لازم را نداشتند. http://isna.ir/fa/news/92110200923/%D8%A...9%86%D8%AF
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : shaytoon , spring , zohrevand
#6
از همه ی مسولین و کسانی که همکاری میکنن واقعا ممنونم ..agreement2
میبینی مادر..؟
دیگر سیگار هم غم هایم را تسکین نمیدهد ...
سلطان غم بگو مسکنت چیست ..؟
فرزندت از پای درآمده ...
#7
.
مدیرعامل انجمن ام اس قم، گفت:
835 نفر در قم مبتلا به بیماری ام اس هستند

آفتاب : دکتر محمدجواد سلمی‌زاده روز پنج‌شنبه در همایش ملی گرامیداشت روز جهانی ام اس با اشاره به تعداد بیماران درگیر ام اس گفت: طبق آمار از این تعداد بیماران در قم، 80 درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

مدیرعامل انجمن ام اس قم افزود: 63 درصد از بیماران را قشر جوان جامعه تشکیل می‌دهند که در سن 20 الی 40 سالگی درگیر بیماری می‌شوند، هم‌چنین کم سن‌ترین بیمار در قم 14 سال و مسن‌ترین فرد 63 سال سن دارد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در راستای حمایت از بیماران ام اس اتفاقات خوبی در طول یک سال گذشته رخ داده که در این زمینه شهرداری ساختمانی را برای بیماران ام اس در نظر گرفته است که امروز با حضور استاندار افتتاح و به زودی مورد استفاده بیماران قرار خواهد گرفت.

سلمی‌زاده اظهار داشت: انجمن ام اس در سال 85 تاسیس شد که کانون اولیه آن در جهاددانشگاهی قم شکل گرفت و مجموعه کمک شایانی به بیماران در طول این مدت داشت.

وی در مورد برنامه‌های انجمن گفت: در انتهای هر ماه جلسه‌ای با مباحث مختلف با حضور روانشناسان و متخصصان تغذیه برگزار می‌شود که با ارائه مشاوره‌های لازم در خدمت بیماران هستیم.

مدیرعامل انجمن ام اس قم ادامه داد: در انجمن دوره‌های آموزشی به منظور ارائه مهارت‌های لازم برای اشتغال زایی و کارآفرینی و اشتغال خانگی در نظر گرفته شده تا بیماران بدون این‌که از منزل خود خارج شوند بتوانند توان معیشتی و درآمد خود را افزایش دهند.

به گزارش ایسنا، وی تصریح کرد: ما امیدواریم با حضور خیران عزیز بتوانیم بخشی از نیازهای بیماران ام اس را تامین کنیم و میزان درآمد خانواده‌ها را بالا ببریم.

تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - منبع :
http://aftabnews.ir/fa/news/302049/835-%...9%86%D8%AF
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
#8
ای بابا...
مگه این مسئولین تو فضا زنگی میکنن؟؟؟ این وضعیت خودشونو خانوادشونو هم میتونه خدای نکرده بیمار کنه خوب...
چرا رسیدگی نمیکنن پس؟!!confused2
Smile (52)!!!Don't take it too seriously
 تشکر شده توسط : یاسی
#9
اصفهان اراک دارن غوغا میکنن روز بروز داره آمار مبتلایان بالا میره سن ابتلا هم که هر روز پایین میادsad2
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : یاسی , زهرا93
#10
واقعا باعث تاسفه! Sad

اما تشخیص اینکه یکی ام اس داره هم جالبه. مثلا من پارسال یه سر اومدم ایران و با حدود ۵ ۶ نفر بیمار ام اس که ۲ ۳ سالی از زمان ابتلاشون و شروع مصرف داروشون میگذشت آشنا شدم. چن ماه پیش بود که ۲ نفر از اونا رو دکتر ها به این نتیجه رسیدن که اصن ام اس ندارن! undecided2

منظور اینه که ببینید تشخیص ابتدایی اشتباه چقدر میتونه زندگی یه فرد رو تحت تاثیر قرار بده.
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , زهرا93 , یاسی
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عرضه رایگان داروهای ایرانی ام اس دربرخی استان ها sargol 11 8,343 2015/02/04, 12:38 PM
آخرین ارسال: فرید 1353
  خبرهای ام اس در استان خراسان nahid 8 6,728 2013/08/13, 05:05 PM
آخرین ارسال: sargol
  بهره برداري از خط توليد داروهاي بيوتکنولوژي در استان البرز paeazan 1 2,530 2013/03/05, 06:14 PM
آخرین ارسال: hessam
  دسترسی آسان بیماران خاص استان سمنان به دارو paeazan 0 2,084 2012/10/24, 11:19 AM
آخرین ارسال: paeazan
  تشکیل 300پرونده بیمار ام اس در استان زنجان. warrior 0 1,728 2012/05/31, 11:00 PM
آخرین ارسال: warrior
  بانک مرکزی ارز مرجع جهت واردات دارو را در اختیار وزارت بهداشت قرار warrior 0 1,562 2012/05/26, 02:44 PM
آخرین ارسال: warrior
  اولين كلينيك تخصصي "ام اس" در استان اصفهان راه‌اندازي شد yummy 0 7,689 2012/02/03, 09:16 AM
آخرین ارسال: yummy
  اخبار و آمار ام اس در مازندران محمود 0 2,469 2011/02/15, 02:28 PM
آخرین ارسال: محمودکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان