امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آسنترا ( سرترالین )
من الان کلی ترسیدم !
من چند ساله دارم سرترالین میخورم. چون بعد از مدتی بدن عادت میکنه و دیگه اثری نداره ، دکتر دارو رو عوض نکرد و به جای 50 دوز 100 رو نوشت !
من با وجود این بازم اثر زیادی رو ازش نمیبینم ! نکنه عوارضش زیاد باشه ؟sad2
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : elham 66 , samiramiss
من ۲ساله دارم آسنترا مصرف میکنم، از ۵۰ شروع شد تا ۱۰۰ و ۱۵۰، تا اینکه چند وقت پیش به روانپزشکم گفتم خواب خوبی ندارم دوباره دز دارو رو کم کرد به ۱۰۰ و گفت بجای این که بعد از ناهار بخورم، صبح بخورم.
فعلا ک آنچنان تاثیر مثبتی رو خوابم نداشته confused2
البته برام سرترالین نوشت ولی من چون آسنترا داشتم دارم همونو مصرف میکنم تا تموم بشهsmiling
(2018/07/06, 07:31 PM)siamak.m.h نوشته است: من ۲ساله دارم آسنترا مصرف میکنم، از ۵۰ شروع شد تا ۱۰۰ و ۱۵۰، تا اینکه چند وقت پیش به روانپزشکم گفتم خواب خوبی ندارم دوباره دز دارو رو کم کرد به ۱۰۰ و گفت بجای این که بعد از ناهار بخورم، صبح بخورم.
البته برام سرترالین نوشت ولی من چون آسنترا داشتم دارم همونو مصرف میکنم تا تموم بشهsmiling
مگه آسنترا و سرترالین یکی نیستن و یکی اسم تجاری و دیگری اسم علمی؟
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : siamak.m.h
چرا مریم یکی هستند
من میگرفتم یه مدتی میدیدم خارجیش آسنترا نوشته روی جعبه ایرانیش سرترالین
laughing3
می خندم .چون مشکلات تموم نمیشن.بلکه از شکلی به شکل دیگر خودشون رو نشون میدن.خداهست!
 تشکر شده توسط : siamak.m.h
(2018/07/10, 09:02 AM)glassheart نوشته است:
(2018/07/06, 07:31 PM)siamak.m.h نوشته است: من ۲ساله دارم آسنترا مصرف میکنم، از ۵۰ شروع شد تا ۱۰۰ و ۱۵۰، تا اینکه چند وقت پیش به روانپزشکم گفتم خواب خوبی ندارم دوباره دز دارو رو کم کرد به ۱۰۰ و گفت بجای این که بعد از ناهار بخورم، صبح بخورم.
مگه آسنترا و سرترالین یکی نیستن و یکی اسم تجاری و دیگری اسم علمی؟
درسته مریم، فقط نمیدونم چرا آسنترا خیلی گرونتر از سرترالینهconfused2
آسنترا خارجیه داداچ Dodgy
laughing3
می خندم .چون مشکلات تموم نمیشن.بلکه از شکلی به شکل دیگر خودشون رو نشون میدن.خداهست!
 تشکر شده توسط : siamak.m.h , elham 66 , مهري
(2018/07/10, 09:29 AM)silent نوشته است: چرا مریم یکی هستند
من میگرفتم یه مدتی میدیدم خارجیش آسنترا نوشته روی جعبه ایرانیش سرترالین
عاهااان، پس آسنترا خارجکیه سرترالین وطنیه icon_biggrin
 تشکر شده توسط : elham 66
اتفاقا فکر میکنم سرترالین لازم شدم!! همش افکار پلیدی میزنه به سرم...آسیب زدن و ...گاهی وقتا ازخودم میترسم...ولی خب عوارضش خیلی واسم بده
laughing3
 تشکر شده توسط : siamak.m.h , elham 66
نقل قول: Sertraline is reported as an ingredient of Asentra
از اونجایی که دست به سرچم خوبه فهمیدم تفاوتشون توی نام تجاری و نام علمیشونه
یعنی خارج از ایران هم آسنترا و سرترالین جفتش هست
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : silent , siamak.m.h , elham 66
من به این فکر افتادم که سرترالین رو قطع کنم . 
البته اون دوزی که دکتر نوشته رو مرتب نمیخورم و کم کم میخوام قطع بشه تا عوارضی که دارم بفهمم مال اینه یا داروی اصلیم !
تازه داروهای اعصاب بعد از مدتی دیگه اثر لازم رو ندارن و بدن عادت میکنه و دکترها هی دوزش رو زیاد میکنن . الان حساسیت به نور ، سوزش و درد معده ، کاهش وزن ، تپش قلب ، سردرد زیاد و ... که من دارم احتمالا از این قرصه که   کمتر از عوارض خود ام اس نیست ! 

من از وقتی ام اس دار شدم آسنترا ، سیتالوپرام و سرترالین خوردم که هر سه تاشونم مشابه هستن .البته نمیدونم آسنترا جطور ساخته شده که با ایرانیش میگن فرق داره.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : samiramiss

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست