•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 20
  • 21
  • 22(current)
  • 23
  • 24
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟
(2015/06/25, 04:27 PM)paeeze نوشته است:
(2015/06/25, 02:42 PM)afsaneh نوشته است: من که ترجیح میدم اگر قرار باشه روزی ازدواج کنم با کسی که مشکل خودمو داره ازدواج کنمSleepy

در مورد بچه هم یه روز خیلی شیک دوتایی باهم میریم مرکز نی نیا یه خوشگلشو میاریمicon_question

شایدم دو تا icon_cryخُب یکی خیلی کمه Sleepy
فکر میکنم تو شرایط مرکز نی نیا اومده پدر مادر بیمار صعب العلاج نباشنconfused2
چون من یه مدت تصمیم گرفته بودم که وقتی به 35 سالگی رسیدم و حتما مجردم تا اون موقعTongueconfused برم طبق قانون, فرزند دختری رو قبول کنم ولی دیدم تو شرایطش نوشته طرف بیمار نباشهbadtaste
هیچی دیگه تصمیم گرفتم عزدواج کنم
ای بابا بخاطر یه قانون کوچولو که عزدواج نمیکنن
قانون رو دور میزننSmile (16)
Sleepyخیلیم شیک
تو رو آرزو نکردم
این یعنی نهایت درد
خیلی چیزا هست تو دنیا که نمیشه آرزو کرد
 تشکر شده توسط : یاسی , mahsa24 , glassheart , paeeze , farda20032020
فک کنم دکتر نبوی بودن که تلویزیون میگفتن اگه دوتا ام اسی باهم ازدواج کنن احتمال اینکه بچشون ام اس داشته باشه ۴%
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : یاسی , afsaneh , mahsa24 , farda20032020
بااین حساب پس هیچ ام اسی نمیتونن باهم ازدواج کنن
بالاخره بعدیه مدت بچه میخوان داشته باشنsad2
روز را با خنده شروع کن تا زندگی با خنده در دستانت شکوفا شود
 تشکر شده توسط : glassheart , mahsa24 , farda20032020
(2015/06/26, 01:01 PM)یاسی نوشته است: بااین حساب پس هیچ ام اسی نمیتونن باهم ازدواج کنن

احتماله ۴%وجود داره من دیدم کسایی که هردو ام اس دارن اما بچشون سالمه الان حدود ۴ سالشه
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : یاسی , mahsa24 , paeeze , farda20032020
من خودم کسی قراره همسر آیندم بشه ام اس داره و تصمیم هم گرفتیم که اصلان و به هیچ عنوان بچه دار نشیم.
حتی اگه یک درصد احتمال مبتلا شدن به ام اس برای بچه باشه من و همسر آیندم به هیچ عنوان بچه دار نمیشیم.
سرگذشت من
سر گذشتی بود
که اشتباها بر من گذشت.
 تشکر شده توسط : یاسی , glassheart , afsaneh , alireza1111 , arezooo82 , mahsa24
من چن باری اینو تو این تاپیک گفتم؛

اگه دو تا ام اسی با هم ازدواج کنند درنظر بگیریم درصد ابتلای فرزند اونها زیر ۱۰٪ است. حالا اگه ام اس بگیره این بنده خدا در چه سنی ابتلاش محرز میشه؟ ۱۵ سالگی ۲۵ سالگی یا شایدم ۳۰ سال به بالا. حالا اگه همین امروز زوج مبتلا به ام اس بچه دار بشن و به فرض اینکه ۱۰۰٪ بچه شون ام اس میگیره ۱۵ ۲۰ سال زمان این بین هست که به احتمال زیاد روند درمان ام اس خیلیییی پیشرفته تر از الان هست و ای بسا درمان قطعیش پیدا شده باشه.
۱۵ سال پیش زمانی که من مبتلا شدم تاااازه اینترفرون ها برای درمان تجویز میشدن در ایران ولی حالا که خدا رو شکر خیلییییی گزینه هست که حتی اثربخشیشون بیشتره.
امیدوار باشید و منفی فکر نکنییید. Smile
 تشکر شده توسط : یاسی , محمد ارجمند پور , mahsa24 , niloofary , سمیرا67 , مژگان68 , askari4559 , niloofarh
(2015/06/26, 01:05 PM)glassheart نوشته است:
(2015/06/26, 01:01 PM)یاسی نوشته است: بااین حساب پس هیچ ام اسی نمیتونن باهم ازدواج کنن

احتماله ۴%وجود داره من دیدم کسایی که هردو ام اس دارن اما بچشون سالمه الان حدود ۴ سالشه

فکر می کنین 4 سال زمان مناسبیه برای قضاوت؟ یا اصلا یه نمونه کافیه برای قضاوت؟

زوجای ام اسی اگه نمی خوان بچه دار بشن میتونن برن بچه به فرزندی قبول کنن هم کار ثواب کردن هم زندگی شون پرنشاط تر میشه! فقط قدیما که پروسه ی به فرزند خوندگی قبول کردن خیلی سخت بود و تازه باید کلی چیز هم به نام بچه میزدی الان رو نمی دونم.confused2
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : paeeze , یاسی , mahsa24
(2015/06/26, 01:05 PM)glassheart نوشته است: احتماله ۴%وجود داره من دیدم کسایی که هردو ام اس دارن اما بچشون سالمه الان حدود ۴ سالشه

منم 4 سالم بود سالم بودم تا 22 سالگیconfusedwink2
باید زوج مبتلا که فرزندان بالای 20 سال دارن بررسی بشن که فکر نکنم در ایران همچین افرادی بشه پیدا کرد، اگر هم باشن اینقدر جامعه آماری کمی هستن که استناد بهش خیلی علمی به نظر نمیرسه پس همون چند درصدی که ژنتیک میگه فعلا قابل تامل تر هست

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : helli , یاسی , majid1 , mahsa24 , آنا
اگه بخوام ازدواج کنم و بخام یه زندگی پایدار و خوبی داشته باشم با یاری خدا . فقط با یکی که این مریضی رو داره ازدواج می کنم و4% واسه بچه دار نشدن پشیزی نمی ارزه . حتی اگر سالم هم بودم با یکی که این مریضی رو داره ازدواج می کنم چون آدمی که این مریضی رو داره درد آشناست فقط امکان مالیم رو درست تر می کنم که هیچوقت احساس بدی نکنه .
بعد هم تا ابد که این مریضی نمیمونه . مگه نخوندین یه زمان گلودرد هم صعب العلاج بود ولی الان به زانو در اومده یک روز هم این به زانو در میاد .
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
 تشکر شده توسط : niloofary , mahsa24 , alireza1111 , یاسی , سمیرا67 , مژگان68 , niloofarh , zahra :) , ms13
ازدواج کردن دوتا ام اسی باهم اصلا ینی چی؟؟؟؟؟؟؟
مگه ما چ کردیم ک اینجور نگامون میکنن؟؟
مگه ی ام اسی دل نداره مگ ی ام اسی آدم نیست!!
گناه ما چیه ک ام اس گرفتیم؟؟؟؟؟
انگار ما از خدا خاستیمconfused2
طوری میگن ام اس ک انگار ما لب مرگ هستیم
Hich vaght donbal ziba tarin star nabashim
Donbal on star bashim k kenaresh zibatarin va roshan tarin bashim
Blush
 تشکر شده توسط : ehsank , niloofarh , mahsa , ms13 , مونا گریزپا

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 20
  • 21
  • 22(current)
  • 23
  • 24
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاثير جنسيت جنين در بهبود وضعيت مادر مبتلا به ام اس mehdernet2 5 4,780 2014/04/11, 07:00 AM
آخرین ارسال: neghar
  دلنوشته یک فرزند که مادر مبتلا به ام اس دارد shokolat 4 3,431 2013/10/06, 02:47 PM
آخرین ارسال: گيتي
  تعدادی از مشاهیر مبتلا به ام اس matinfard 1 3,502 2013/06/02, 08:33 AM
آخرین ارسال: موجود گیاه خوار
  چگونه میتوان زمان دقیق مبتلا شدن به ام اس را تشخیص داد؟ مهسا24 34 22,662 2012/03/14, 10:54 AM
آخرین ارسال: hanif

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
3 مهمان