•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 19
  • 20
  • 21(current)
  • 22
  • 23
  • 24
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟
بنظر من باید از خودتون بپرسید ترجیح میدید اصلا تو این دنیا نیاشید یا شانس زندگی رو داشته باشید ولی با ام اس!
 تشکر شده توسط : niloofary , یاسی , arezooo82 , mahsa24
من دوستم هردوتازن وشوهرام اس دارن
بچشون سالمه نزدیک 1سالش هست
اصلآنبایداینجوری فکرکردSmile
روز را با خنده شروع کن تا زندگی با خنده در دستانت شکوفا شود
 تشکر شده توسط : mahsa24
(2015/06/09, 12:47 PM)parva نوشته است: بنظر من باید از خودتون بپرسید ترجیح میدید اصلا تو این دنیا نیاشید یا شانس زندگی رو داشته باشید ولی با ام اس!

من اگه قرار بود بدنیا بیام و ام اس داشته باشم؛ پدر و مادرمم ام اس داشته باشن،اصلا دوست نداشتم بدنیا بیام.چون الان خیلی وقتا شرایط بدی دارم و فقط و فقط پدر و مادرم دلگرمی من هستن.چون خدا رو صد هزار مرتبه شکر سالم و سلامتن و ازم نگهداری میکنن...مخصوصا تو اون پنج روزی که کورتون میگیرم... مدام ازم مراقبت میکنن
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : یاسی , mahsa24 , majid1
منم زوج ام اسی خرم آباد دیدم هردو فرهنگی هستن و بچه سالمی دارنwink2wink2
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : یاسی , tinookhe , mahsa24
یاسی جان و سمیرا جان از الان که معلوم نمیشه ام اس ازسن نوجوانی به بعد رو میشه
 تشکر شده توسط : یاسی , mahsa24 , arezooo82
دو مبتلا به ام اس بهتره ازدواج نکنن
قبلا هم پست دادم
اما میبینم باز بحث و جدل سره اما و اگرهاش هست
چرا ازدواج نکن بهتره؟

مگه نمیگن سیگار سرطان زاس؟
خیلی میکشن هیچیشون نمیشه
بعضی هم نمونه ش پدر من حتی بعد از ترکش سرطان میگیره!

نقطه مقابل قرار میدم تا روشن تر حرفمو بگم

دو بیمار ام اس ازدواج نکنن چون ممکنه بچه شون ام اس بگیره ----- سیگار نکشید چون ممکنه سرطان بگیرید
دوبیمار ام اسی ازدواج می کنن یا بچه شون ام اس میگیره یا نمیگیره(اما احتمال اینکه بگیره بیشتره) ---- کسی که سیگار میکشه ممکنه سرطان بگیره اما ممکنه هم نگیره(اما بهتره سیگار نکشه)

ما بنا رو روی یه احتمال میذاریم که علم پزشکی تا حدی به نتایجی در موردش رسیده

علم پزشکی داره میگه اگه یه طرف از طرفین ام اس داشته باشن خب درصد کمتری احتمال داره پسفردا بچه شون ام اس بگیره (درصد ناچیزی)

اما وقتی دو طرف ام اس دارن درصدش میره بالا. نگفته صد در صد اما گفته ممکنه بچه شون بعدنا ام اس بگیره

برا همینم برخی پزشکا ازدواج دو ام اسی رو صلاح نمی دونن

حالا خب بعضی هم ازدواج می کننن و خوشبختانه هیچ کدوم از موارد بالا براشون پیش نمیاد

مثل ازدواج فامیلی
من ازدواج های فامیلیه زیادی یدم که بچه هاشون کاملا سالمن
اما ازدواج های فامیلی یی هم دیدم که بچه هاشون نقص داشتن

و ........

نمونه های دیگه

نمیگم ازدواج دو ام اسی باهم بده. چون خوبی هم توش هست در مورد مثلا درک کردن شرایط
فقط از نظر پزشکی تا حدی با ریسک مواجهه برا بچه!
حالا اونایی که میگن بچه نمیخوان خب حسابشون جداس confused2
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , یاسی , mahsa24 , elham 66 , ali1357 , محمد ارجمند پور , Kamyar
سیگار کشیدن و مثالایی از این دست،تصمیم درباره خودمونه.تصمیم میگیریم که سیگار بکشیم سرطان بگیریم و یا نکشیم..درباره خودمون..خودمون واسه خودمون تصمیم میگیریم.ولی اینکه بچه دار بشیم بچمون ام اس میگیره یا نمیگیره،تصمیم گیری درباره یه شخص دیگست..یه بچه بیگناه که هیچ نقشی تو تصمیم گیری پدر و مادرش نداشته..اگه ام اس بگیره ، واقعا گناه خودش چیه؟ وقتی بزرگ شد ازم پرسید آخه چرا...جواب من چی میتونه باشه؟
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : mahsa24 , majid1 , ali1357 , یاسی , Kamyar , shabahang
به نظر من که دو تا ام اسی با هم ازدواج کنند خیلی خوبه چون دقیقا هم رو می فهمن
بعد هم این چیزا اصلا مهم نیست باید در اعتقادات مشترک باشند و یک چیز رو قبول داشته باشن .
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
 تشکر شده توسط : یاسی , Reza_N , ashrafi , mahsa24
من که ترجیح میدم اگر قرار باشه روزی ازدواج کنم با کسی که مشکل خودمو داره ازدواج کنمSleepy

در مورد بچه هم یه روز خیلی شیک دوتایی باهم میریم مرکز نی نیا یه خوشگلشو میاریمicon_question

شایدم دو تا icon_cryخُب یکی خیلی کمه Sleepy
تو رو آرزو نکردم
این یعنی نهایت درد
خیلی چیزا هست تو دنیا که نمیشه آرزو کرد
 تشکر شده توسط : Reza_N , ashrafi , paeeze , mahsa24 , farda20032020
(2015/06/25, 02:42 PM)afsaneh نوشته است: من که ترجیح میدم اگر قرار باشه روزی ازدواج کنم با کسی که مشکل خودمو داره ازدواج کنمSleepy

در مورد بچه هم یه روز خیلی شیک دوتایی باهم میریم مرکز نی نیا یه خوشگلشو میاریمicon_question

شایدم دو تا icon_cryخُب یکی خیلی کمه Sleepy
فکر میکنم تو شرایط مرکز نی نیا اومده پدر مادر بیمار صعب العلاج نباشنconfused2
چون من یه مدت تصمیم گرفته بودم که وقتی به 35 سالگی رسیدم و حتما مجردم تا اون موقعTongueconfused برم طبق قانون, فرزند دختری رو قبول کنم ولی دیدم تو شرایطش نوشته طرف بیمار نباشهbadtaste
هیچی دیگه تصمیم گرفتم عزدواج کنم

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : mahsa24 , afsaneh

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 19
  • 20
  • 21(current)
  • 22
  • 23
  • 24
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاثير جنسيت جنين در بهبود وضعيت مادر مبتلا به ام اس mehdernet2 5 4,780 2014/04/11, 07:00 AM
آخرین ارسال: neghar
  دلنوشته یک فرزند که مادر مبتلا به ام اس دارد shokolat 4 3,430 2013/10/06, 02:47 PM
آخرین ارسال: گيتي
  تعدادی از مشاهیر مبتلا به ام اس matinfard 1 3,502 2013/06/02, 08:33 AM
آخرین ارسال: موجود گیاه خوار
  چگونه میتوان زمان دقیق مبتلا شدن به ام اس را تشخیص داد؟ مهسا24 34 22,662 2012/03/14, 10:54 AM
آخرین ارسال: hanif

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست