امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دروغ گویی‌ !
جام جم آنلاين: نتايج يک پژوهش جديد که در روزنامه انگليسي ديلي إکسپرس منتشر شده است، نشان مي دهد که مردان در روز دو بار بيشتر از زنان به همکاران ، مديران و همسران خود دروغ مي گويند.

مردان تقريبا شش بار در روز يعني 42 بار در هفته و دو هزار و 184 بار در سال دروغ مي گويند.اين در حالي است که زنان تقريبا سه بار در روز يعني 21 بار در هفته و يک هزار و 92 بار در سال دروغ مي گويند.

بر اساس اين پژوهش از هر پنج شرکت کننده ، چهار تن تاکيد کرده اند که قادرند به راحتي دروغ طرف مقابل را تشخيص دهند.

در همين حال 25 درصد از افراد متاهل اعتراف کرده اند که به دليل دروغ گويي با همسران خود مشاجره کرده اند و هفت درصد نيز گفتند که دروغ گويي منجر به جدايي و طلاق آنان از همسرانشان شده است.

بر اساس نتايج پژوهش مذکور ، بيشترين دروغ هاي مورد استفاده آقايان عبارات: «هيچ مشکلي نيست ،‌ من خوبم» ، «اين لباس برازنده توست» و «به خاطر ترافيک دير کردم» عنوان شده است.

در مقابل بيشترين دروغهاي زنان عبارتند از: «اکنون قادر نيستم سرم درد مي کند» ، «نتوانستم جواب تلفن را بدهم ، چون شارژ موبايلم تمام شده بود» و «الان توي راه هستم» ذکر شده است.
 تشکر شده توسط : Matilat , pariya , najva , sargol
اینکه دیگه پژوهش لازم نداره... Smile
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
دليلش هم همينطور Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile� � � اييييييييييييينه. ديگه با آقايون شوخي نكنيا.وگرنه :-\� � � � � � � � � � Smile (16) Smile (16) Smile (16) Smile (16)
آیا می‌دانستید تمام مردم جهان به طور میانگین روزی دو مرتبه دروغ می‌گویند؟

برخی افراد دروغگوهای خوبی نیستند و زود لو می‌روند اما برخی دیگر دروغگوهای قهاری هستند.

آیا دوست دارید بدانید طرف مقابل‌تان در یک رابطه دروغ می‌گوید یا راست؟ به این 7 نشانه دقت کنید:

1. استرس و عرق کردن: شناخته‌ترین نشانه‌هایی که می‌تواند یک فرد دروغگو را لو دهد، عرق کردن و استرس اوست. زمانی که ما دروغ می‌گوییم همیشه می‌ترسیم لو برویم. به همین دلیل دچار استرس می‌شویم و استرس با افزایش ضربان قلب و عرق کردن همراه است. اما این موضوع در رابطه با همه مردم صادق نیست. برخی افراد به دروغگویی عادت دارند و دچار استرس نمی‌شوند!

2. صدای خیلی زیر یا خیلی بم: روان‌شناسان معتقدند صدا علامت خوبی برای شناسایی دروغگو است. چرا؟ در واقع این ما نیستیم که صدا را کنترل می‌کنیم. مغز بر اساس احساساتی که داریم آن را به شکل اتوماتیک تنظیم می‌کند. وقتی دروغ می‌گوییم، می‌ترسیم رسوا شویم. به همین علت معمولا تن صدا تغییر می‌کند و خیلی زیر یا خیلی بم می‌شود.

3. سخنان ضد و نقیض: دروغگوها به دلیل ترس از رسوا و شرمگین شدن تعادل احساسی درستی ندانسته و حتی حرف‌های آنها کم و بیش ضد و نقیض است. برای آنکه مطمئن شوید یک فرد دروغ می‌گوید از او بخواهید دقیقا حرفی را که در یک موقعیت خاص زده برای شما در مواقع مختلف تکرار کند، حتی سوالات متفاوت و مدام در مورد همان مساله می‌تواند ثبات فکری دروغگو را بر هم بریزد.

4. میمیک‌های غیرمعمول: پلک زدن‌های مداوم، مالیدن پلک، نگاه‌های مبهم... همگی اینها نشانه میمیک صورت یک فرد حین دروغ گفتن است. صورت دقیقا احساساتی را که داریم نشان می‌دهد و کنترل عمقی آنها کمی سخت است. اگر فردی میمیک غیرطبیعی و غیرمعمول دارد و حین صحبت با شما دچار تیک خاصی مثل مالیدن پلک می‌شود، می‌توانید به حرف‌های او شک کنید.

5. ژست‌های مخصوص: سرفه کردن درون مشت، بالا بردن دست روی سر و عقب بردن بالاتنه موقع حرف زدن از جمله ژست‌های آدم‌های دروغگو است. البته باید مراقب هم بود. برخی دروغگوها برای آنکه احساسات‌شان نمایان نشود حین حرف زدن کاملا خنثی عمل می‌کنند.

6. حرف زدن بدون جزئیات: دروغگوها معمولا در صحبت کردن وسواس به خرج نمی‌دهند و همه مسایل را رو نمی‌کنند. اگر شما حین صحبت‌ها از فردی بخواهید با دقت بیشتری مسایل را برای شما بیان کند و به عبارتی وسواسی‌تر از او سوال کنید، معمولا دروغگو چون حافظه خوبی ندارد و در دور بعد قادر به بیان همان جواب‌ها نیست. در نهایت می‌توانید از زبان او این جملات را بشنوید "به من اعتماد نداری؟" اگر فردی واقعا دروغگو نباشد، خیلی سریع از کوره درنمی‌رود و برای بار دوم هم به برخی سوالات شما پاسخ می‌دهد.

7. احساسات اغراق‌آمیز: وقتی فردی فقط با دهان می‌خندد یعنی یا می‌خواهد رعایت ادب کرده باشد یا دروغگوی ماهری است. یک لبخند صادقانه همراه با عقب رفتن لب‌ها و چین خوردن پلک‌ها در سمت خارج همراه است. یک دروغگو معمولا تنها با دهان می‌خندد تا احساسات درونی خود را مخفی کند.

منبع: medisite
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : nazaninn , شفا یافته , najva , shokolat , sargol , sanaz-sss
من اصلا قبول ندارم این پژوهش مشکل داره
آخه هیچ پژوهش گری نمی تونه به جمع های زنانه که مختص غیبت هستن نفوذ کنه. Smile (16) خب از کجا معلوم تو این جمع ها علاوه بر غیبت دروغ گفته نشه؟
من که یادم نمیاد تا حالا دروغی به زبون آورده باشم!!!!! نه اقا این تست مشکل داره!

گفتی گل گیلاس عمرش از همه کوتاه تر است و با بادی می ریزد.
اما من لحظه ای را به یاد دارم که گل زندگی ام پژمرد با یک حرف،
باد هم نمی وزید...
حتما پژوهشگرش زن بوده و فيمنيست ....تازه هيچ زني اسمش صادق نيست
و تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل
فان مع العسر يسرا
...............................!!!!!
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
اصلا مهم نيست كي بشتر دروغ ميگه كي كمتر
مهم اينه كه كي دروغ نميگه اصلا
مهم اينه كه صداقت در گراني است كه خيليامون ازش دوريم
مهم اينه كه صادق باشيم
حتي اگه قراره هر چي اصلا
چرا اينهمه به دنبال حواشي ميگرديم هميشه
اصل قضيه به دست فراموشي سپرده ميشه
دروغ زن و مرد نداره ذات كلمه كثيفه
و به راستي چقدر باران بايد ببارد تا ما صادق باشيم
ولي چه كنيم كه گاه و بيگاه ...
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : Morteza , بهــار , sanaz-sss
نازنین درست میگه، دروغ زن و مرد نداره! مهم اینه که دروغ نگیم!
ولی یه نگاه که به همین چند تا نظر بندازین یه جورایی صدق این پژوهش آشکار میشه هاlaughing3laughing3laughing3
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان