امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خطر ابتلا به «ام.اس» بامصرف زیاد غذاهای سرد و اسیدی
مصرف زیاد غذاهای سرد و اسیدی خطر ابتلا به «ام.اس» را افزایش می‌دهد

بنابراعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، افرادی که از نظر ژنتیکی دارای طبع سردی هستند و بیش از حد از غذاهای سرد استفاده می‌کنند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری ام.اس قرار می‌گیرند.‌

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا؛ افرادی که علاقه زیادی به خوردن ترشی، سرکه، تمرهندی، ماست، قره‌قروت و … دارند، اگر در مورد غذای مصرفی روزانه خود دقیق نباشند در معرض ابتلا به ام.اس قرار می‌گیرند.

براساس این گزارش اختلال در غدد درون‌ریز موجب می‌شود که سیستم داخلی بدن بر هم ریخته و انسان از حالت تعادلی روحی و روانی خارج شود. بهترین راهکار درمانی که در زمینه پیشگیری از بیماری ام.اس آن است که افراد زودرنج و حساس باید تلاش کنند تا تفسیر خود را از موقعیت‌های اجتماعی به‌گونه‌ای تغییر دهند تا کمترین فشار روانی بر آنان وارد شود.

بنابر گزارش دفتر آموزش و ارتقای سلامت، بهترین راهکار درمانی که در زمینه پیشگیری از بیماری ام.اس مؤثر است، پرهیز از بروز تنش در مناسبات بین‌ فردی و سعی در کنترل احساسات و عواطف شخصی است.

معمولا در مبتلایان به ام.اس، PH خون گرایش به حالت اسیدی دارد و اگر این حالت بر اثر نوع تغذیه تکرار شود، بیمار در معرض حملات مداوم قرار می‌گیرد و حال بیمار به مرور رو به وخامت خواهد رفت.

جالب توجه است که بیماران مبتلا به ام . اس علاقه وافری به مصرف غذاهای دارای حالت اسیدوز مانند ماست، بستنی، ترشی، تمرهندی، ماهی و امثال آن نشان می‌دهند، اما این‌ بیماران باید از مصرف غذاهای اسیدی دوری کنند تا بدین وسیله از پیشرفت بیماری جلوگیری به عمل آورند.

بر اساس اعلام وب‌دا، برای پیشگیری از بیماری ام . اس در سایر افراد نیز می‌توان مصرف متعادل مواد غذایی به ‌ویژه اجتناب از مواد غذایی اسیدی را توصیه کرد.

براساس این گزارش هنوز درمان قطعی برای MS شناسایی نشده است؛ اما دانشمندان و پزشکان به کشفیات خود در مورد بیماری ام . اس ادامه می‌دهند و هر روز پیشرفت‌های خوبی در درک و نحوه درمان این بیماری بدست می‌آید.

گفتنی است؛ در برخی موارد استفاده از داروهای استروئیدی برای تخفیف علائم بیماری مفید است؛ البته اگر در یک دوره کوتاه مدت مصرف شوند. استروئیدها همچنین می‌توانند به بهبود اشکالات بینایی در این بیماران کمک کنند.

باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : fireboud , شفا یافته , setareh17 , samiraa , kia , ostad2000 , BanOoOo , نازلی , سحــــــــر , AVID2000 , esmaeil , sami , najva , محبوبه , شهرزاد , yummy , مریم۷۲
کاش اینا رو زودتر میشنیدیم...................!!!!!!!!!!!!!

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

اينا همون حرفاي پزشكاي طب سنتي هست،در طب سنتي افزايش خلط بلغم رو خيلي خطرناك ميدونند و عموم علائم ام اس هم با علائمي كه غلبه خلط بلغم بوجود مياره مشابه هست

نشانه هاي غلبه ي بلغم

نشانه هاي غلبه ي بلغم: سفيدي، نرمي و سردي پوست بدن (مانند مردم اروپا)، ديرهضم شدن غذا، آروغ ترش زدن، ميل بسيار به خواب داشتن، جاري شدن آب از دهان، رقيق بودن آب بيني، کم حواسي، زيادي بول، دفع بول با فشار زيادو حجم بسيار، سستي و بي حالي، بي حس بودن بدن، سفيد شدن موي سر و ريزش آن قبل از موعد پيري، درد معده و درد پشت، گرفتگي ماهيچه هاي پشت، کمر درد، گردن درد، پادرد، نقرس، فلجي، لک و پيس، لقوه(کج شدن دهان و صورت)، رعشه (پارکينوس)، ضعف مثانه، ترش شدن دهان، به وجود آمدن لک سفيد در چشم، ضعف بينايي، تنگي نفس، طپش قلب (به خصوص هنگام بيدار شده از خواب) توليد کرم هاي کدو يا کرمک در انتهاي روده ي بزرگ، اين گونه افراد را بلغمي مزاج مي گويند.

غلبه ي اين خلط فوق العاده خطرناک است و انسان را دچار بيماري صعب العلاجي مي کند.

از اين رو لازم است هر چه سريع تر در به تعادل در آوردن اين خلط کوشيد. از جمله بيماري هايي مانند: آرتريد، روماتوئيد، بيماري خطرناك ام اس (ms)، بيماري لا علاج لک و پيس و يا برص و برخي ديگر از بيماريهاي صعب العلاجي که امروزه از نظر علم پزشکي، علت آن مشخص نيست و آن ها را (اتوايميون) مي نامند.
فان مع العسر يسرا
کاش به جای دفتر آموزش و ارتقای سلامت ، اسم شخص یا دکتر رو می نوشتن.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
این حرفها رو اقای خدادادی چند سال پیش زده بود ولی ......
کاش این جمله رو ننوشته بود:
انسان از حالت تعادلی روحی و روانی خارج شود
بعضی افراد غیر مطلع بد برداشت میکنن
شاد و پر انرژی باشید.Smile
این چیزا که واسه سردی و گرمی میگن خیلی کلیه.

خیلی از این نشانه ها رو افراد جامعه دارن سردی هم میخورن ولی ام اس ندارنconfused2

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

من کاملا موافقم.۱۲ ساله ام اس دارم.چندتا حمله ام بعد خوردن سردیجات و ماست بوده
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
من اصلا موافق نیستم که غذاهای سرد باعث مبتلا شدن به ام اس می شه
ولی اینکه در بین بعضی از ما اثر بد می گذره هیچ شکی نیست
خیلی از آدمهایی که حتی ام اس ندارن با خوردن غذاهی سرد حالشون بد می شه و مجبورن در اصطلاح گرمی بخورن (غذاهایی که طبع گرم دارن)
بعضی از دکترها موافق نیستن که ام اسی ها غذاهایی که طبع سرد دارند را بخوریم
ولی اکثر دکترها بر این نظرند که این موضوع در هر فردی نسبت به فرد دیگر متفاوت هست و هرکسی که با خوردن غذاهای سرد حالش بد می شود از خوردن آنها اجتناب کند
کلا غذاهای سرد برروی سیستم عصبی بدن تاثیر می گذارد که این تاثیر بروی یکسری افراد مشهود هست و بروی یکسری افراد یا بی تاثیر یا کم تاثیر است
یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.
در روز تولدت درختی بکار،که در سبزی دنیا تو هم سهیم باشی .
طوری زندگی کن که هر وقت اطرافیانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.
 تشکر شده توسط : TootFarangi , hamid
(2011/07/17, 05:11 PM)sara.161 نوشته است: این چیزا که واسه سردی و گرمی میگن خیلی کلیه.

خیلی از این نشانه ها رو افراد جامعه دارن سردی هم میخورن ولی ام اس ندارنconfused2
بله حق با شماست
نظرتون صحيح هست
اما ويژگي هاي مزاجي و فيزيكي همه كه يكسان نيست،بعضيا كه كلا سردي با مزاجشون سازگار هست و مصرف غذاهاي گرم ميتونه براشون مضر و شايد خطرناك باشه ،اونهايي هم كه سردي بهشون سازگار نيست اين نيست كه همشون ام اس بگيرند،غلبه ي بلغم ممكنه در هر كسي يه جور متفاوت بروز كنه حتي مثلا در يه خواهر و برادر.در يه نفر ممكنه با اختلالات گوارشي و در يه نفر ديگه سفيدي زود هنگام موها در يكي مثلا موجب مشكلات مفصلي و غيره بشه
من يه خاطره ميگم مربوط به 20 سال پيش بي ربط نيست
يه صبح گرم تابستون بود حول و حوش ساعت 10- 11بود، من و برادر و دوتا از پسر عموهام كه هميشه با هم بوديم جلوي مغازه ي پدر بزرگم مشغول بازي بوديم ،بابابزرگ برامون بستني خريد بستنيا رو خورديم بعد يكي دو ساعت رفتيم خونه ي بابابزرگم ،تو خونه بابابزرگم يه ميم انگور بود،انگوراش هنوز نرسيده بود و تقريبا غوره بود يه كم انگورم خورديم،چشمتون روز بد نبينه نزديكاي شب بود كه من بخت برگشته يه اسهال و استفراغ شديد گرفتم طوري كه ديگه رو به موت بودم سه روز پدر و مادرم تو راه بيمارستان بودن يادم نيست چندتا سرم نوش جان كردم تا حالم بهتر شد اما نه پسر عموهام و نه برادرم خوشبختانه هيچ اتفاقي براشون نيفتاد
يا همين دو سه سال پيش 3-4 تا از بچه هاي دوستان پدرم هوس ميكنند كه برن آب تني توي باغشون،آب تني رو كه انجام ميدن بعد يه خربزه يي هم ميخورند اما يكشون تا شب نميكشه و فوت ميشن
اينا رو گفتم كه ببينيد چقدر غذا رو افراد تاثير متفاوتي ميگذاره
من فكر ميكن اينكه خوشبختانه ام اس در ايران از نوع خوش خيم هست مربوط ميشه به مزاج پايه ي ايراني ها كه معمولا گرم هست و زنان هم به اين علت آمار ابتلاشون بالا تر هست چون نسبت به مردان سردتر هستند
گذشته از اين تفاسير اميدوارم هر چه زودتر درمان قطعي و راحتي براي اين بيماري و همه ي بيماريها پيدا بشه به لطف خدا
فان مع العسر يسرا
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , فریبا

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هزینه داروی برخی بیماران‌ ام اس بسیار زیاد است. hamdam 2 3,592 2014/02/06, 12:35 AM
آخرین ارسال: warrior
  رییس انجمن«ام‌اس»: احتمال تصادف با کامیون از ابتلا به «ام‌اس» بی نازلی 2 3,220 2013/05/18, 09:13 PM
آخرین ارسال: ابراهیم
  افزایش خطر ابتلا به بیماری"ام اس" با کار در شیفت شب. warrior 0 2,078 2012/01/20, 11:08 PM
آخرین ارسال: warrior

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست