امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر شما جیست ؟ (ذکر بیماری در عقدنامه)
(2013/10/09, 11:02 AM)عمومهربان نوشته است:
(2013/10/09, 10:51 AM)رنگین کمان نوشته است: من با این که ثبت بشه موافقم اونم به این شکل که زوج از ابتلای زوجه به بیماری ام اس مطلع است (یا بر عکس) زیر نوشته هم حتما امضا بشه!!!!
من به عنوان کسی که حقوق خوانده نظرم اینه!!! مخصوصا موقعی که عروس خانم مبتلاست
تشکر ویژه سمیرا خانوم
میشه بیشتر توضیح بدین فرقش چی هست ؟بخصوص وقتی زوجه بیماری داشته باشه icon_question

طبق قانون حمایت از خانواده (بند5 ماده ی 9) «ابتلاء هر یک از زوجین به امراض صعب العلاج به نحوی که دوام زناشویی برای دوام زناشویی برای طرف دیگر در مخاطره باشد» به زوجین امکان می ده که با مراجعه به دادگاه تقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش بکنن... که این شرط شامل ام اس نمیشه و بیشتر منظور بیماری هایی است مثل ایدز یا هپاتیت و.. که امکان اانتقال شون وجود دارده
ولی چون توی قانون ایران اختیار زوج برای مطلقه کردن زوجه بیشتر از این حرف هاست زوج می تونه ابتلای زوجه به بیماری ام اس رو بهانه کنه و بگه از این مسأله خبر نداشته!!!!، اگه زوجه قبل از ازدواج هم موضوع رو گفته باشه بازهم خودش باید ثابت کنه که زوج مطلع بوده (از این موارد مشاهده شده ها، الکی نمیگمangry2)
من امیدوارم که هیچ زندگی مشترکی دچار این وضعیت نشه و نباشه
ولی اگه راستش رو بخواید من خودم زیاد به حرف و قولی که نوشته نشده باشه اطمینان ندارم، چون فکر می کنم در طول زمان طرز فکر آدم ها خیلی تغییر می کنه (شایدم من خیلی بدبینم) ولی هر کسی این حق رو داره که هر طور دوست داره برای زندگیش تصمیم بگیره و به نظر همه ی دوستان احترام می ذارم
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
 تشکر شده توسط : paeazan , عمومهربان , nilo0far , ehsan 10054 , kaveh_plus

پیام های داخل این موضوع
RE: نظر شما جیست ؟ - توسط دربند - 2013/10/09, 09:43 AM
RE: نظر شما جیست ؟ - توسط عمومهربان - 2013/10/09, 09:55 AM
RE: نظر شما جیست ؟ - توسط دربند - 2013/10/09, 09:59 AM
RE: نظر شما جیست ؟ (ذکر بیماری در عقدنامه) - توسط رنگین کمان - 2013/10/21, 03:05 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  برخورد یک پدر با دخترش که مبتلا به بیماری ام اس است عمومهربان 36 24,710 2014/07/05, 11:09 AM
آخرین ارسال: paeazan
Sad آیا با داشتن بیماری msدر مهمانی ها وجمع های عمومی شرکت می کنید Hasty 132 67,666 2013/04/03, 10:41 AM
آخرین ارسال: saeid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست