نظرسنجی: آیا شما بیماریتان(ام اس) را از دیگران پنهان می کنید؟چرا؟
خیر.دلیلی برای پنهان کردن ندارم.
16.26%
47 16.26%
خیر.دوست دارم همه دنیا بدونند.
3.81%
11 3.81%
تا جایی که لازم نباشه نمیگویم.
35.64%
103 35.64%
بله.از دید نادرست دیگران و ترحم متنفرم.
30.45%
88 30.45%
بله.به دلایل شخصی.
13.84%
40 13.84%
در کل 289 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 16
  • 17
  • 18(current)
  • 19
  • 20
  • ...
  • 25
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا شما بیماریتان را از دیگران(دوستان و فامیل) پنهان می کنید؟علت آ
تقریبا همه عالم و آدم میدونن من ام اس دارم
به تازگی متوجه شدم که انگاری همسایه ها هم میدونن من ام اس دارم. یه چنتاشون توی سلام و علیک باهام گفتن که خدا بزرگه و ایشالا شفا پیدا می کنی icon_cry
بی خیال
برام اهمیتی نداره که کسی بدونه یا نه
اتفاقا گاهی جایی که میرم خودم یه جوری سعی می کنم بفهمونم که من ام اس دارم تا مردم بدونن که همه ی ام اسی ها ناتوان نیستند
عکس العمل ها متفاوت بوده
گاها متوجه شدم ته دلشون دارن برام ترحم و این چیزا می کنن
اما خانواده م نه. دریغ از یه ذره ترحم. بلکه بهم انرژی میدن و میگن که تو حالت خوبه و حساس نشو wink2
خب این نظر شخصیه منه و منظور از این نوشته هام این نیست که بگم بزارید همه بدونن ام اس دارین
گاهی هم با خودم میگم کاش هیشکی نمی دونست که ام اس دارم اما فعلا که کار از کار گذشته دیگه laughing3
هر روز و هر روز دارم دردهای ام اسم رو با خودم یدک می کشم. دردهایی که فقط خودم حسشون می کنم و قابل رویت نیستن. این یه مقدار آزارم میده !
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : mahdie , آنا , matin , hilda , سمیرا , یه غریبه , ساسان , glassheart , sms
متاسفانه منم روز به روز داره به مطّلعین!!! ام اسم اضافه میشه...
ازطرفی فکر میکنم خوبه که بدونن ،اینطوری لااقل میبینن که با ام اس حالم خوبه،مشکلی ندارم،فلج نیستم ویا آلــــــــــــــــــــزایمر!!!! ندارم
اما از یه طرفم حرفای مردم قلبمو به درد میاره...
...
 تشکر شده توسط : mehdisalimi , ساسان , i_sh , مسافر خسته
از دوستان که نه, ولی فامیل و بعضی آشنایان رو دوست ندارم که بدونن, چون حوصله سوال جواباشون و ندارم,تازه این تو روی آدمه بماند که حرفای پشت سریشون جگر آدمو میسوزونه angry
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : baharan
نه نمیدونن چون جنبه ندارن اگه بفهمن فکر میکنند من جزام دارم
هی میخان سوال جواب کنندا ترحم
همون بهتر که ندونن فکو فامیل من اصلا نبهی هیچی رو ندارن
نه شادی من نه غمو غصه ی من
بیا و همیشه کنارم بمان.کنارم که باشی
یعنی<رسما تعطیلی تمام دردها>
خواهر و برادرام می دونن ولی مامان و بابام نمی دونن بهشون نگفتم چون بایه سردرد من غصه می خورن چه برسه به اینکه بدونن من مبتلا به ام اس هستم . بقیه فامیل هم به خاطر نگاهای سنگینشون نگفتم دوستم ندارم کسی بهم به حالت ترحم نگاه کنه.
کسی را دارم ..
که انقدر برایم کسی هست که
نگاهم دنبال کسی نیست
این را هزاران بار فریاد زده ام و میزنم که دیگر
کسی به چشمانم نمی آید " هرگز "
 تشکر شده توسط : ابراهیم , ساناز66 , سها , glassheart
منم غیر خانواده به کسی نگفتم، حتی به هیچ کدوم از دوستام با اینکه خیلی باهاشون صمیمی ام هیچی نگفتم. دلیلی نداره که بگم چون آز اینکه دیدشان نسبت بهم عوض بشه خیلی بدم بیاد
تنها داراییم خدایی است که دغدغه از دست دادنش را ندارم.....
 تشکر شده توسط : سمیرا , ساناز66 , spring , hania , baharan
شاید باورتون نشه، اما یه سال اول خودمم نمیدونستم!!! حتی دکترمم چیزی بهم نگفته بود!
الانم هیچکس نمیدونه جز مامان، بابا و خواهرم. خیلی ام بهتره ندونن!
من که اینجوری راحت ترم...
از آینه بپرس نام نجات دهنده ات را...
 تشکر شده توسط : سمیرا , ساناز66 , spring , hania , برگ 7
اصلا .گناه که نکردم بیمار شدم خداروشکر بیماریمو دوست دارم چون گاهی که حالم بد میشه یاد خدا می افتم میفهمم که قدر راه رفتن رو بدونم به همه هم میگم این بیماری واسه خودش یه نعمتیه ها........به نطرم بهتره همه بدونن چون قدر لحطات زندگیشون رو بهتر میفهمن و واسه چیزای الکی دنیا زیاد غصه نمی خورن .راستی اونهایی هم که زیاد ازم خوششون نمی اومد دلشون خنک شد ولی باز خوشحالم چون حس میکنم خوشحال کردن دیگران هم واسه خودش یه هنرهangry3 شوخی کردم کسی خوشحال نشد از این ماجرا ولی باعث شد روابطم با همه حتی خونواده شوهرم بهتر بشه ...وای چقدر حرف زدم فکم درد گرفتbaybay
تا توانی رفع غم از چهره ی غمناک کن
در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کنagreement2love51
 تشکر شده توسط : spring , hania , baharan , اميدوار , i_sh
فقط شوهرم ومامانم وخواهرم میدونن دوست ندارم قضه بیماریم کسی بدونه اینطوری راحت زندگی می کنم تا بخوان بدونن و کلی دلسوزی و ترحم بهم کنن wink2
 تشکر شده توسط : سها , اميدوار , ساناز66
من فقط به بعضی بازم تأکید می کنم بعضی از بهترین کسایی که به رازداریشون مطمئن بودم گفتمicon_question همه ترسم اینه که کسی توی محل یا فامیل از این موضوع باخبر بشهsadاونوقت دیگه زندگی ندارمangry3آخه مشکل بزرگ من اینه که عمه ی مهربونمم این بیماری رو داشتsad2 و اون زمان(25سال پیش) هنوز هیچ دارویی برای این بیماری نبودsad و حتی دکترا این بیماری رو تشخیص ندادنrolleyes و این باعث شد که بیماری تا مرحله آخر پیش بره و عمه ی عزیزم رو از ما بگیرهsad و حالا اگه کسی بفهمه متوجه نیست که علم پیشرفت کردهicon_cry از همین الآن من رو توی صندلی چرخدار می بینه angry3و دیگه بقیشم که خودتون می دونید...
همراهی خـــــدا با انسان مثل نفس کشیدن است: آرام ، بیصــدا و همیشگی...
 تشکر شده توسط : اميدوار , ساناز66 , arezooo82 , برگ 7

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 16
  • 17
  • 18(current)
  • 19
  • 20
  • ...
  • 25
  • بعدی