وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
عوارضی که با تزریق دگزامتازون پیش آمده - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: عوارضی که با تزریق دگزامتازون پیش آمده (/Thread-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%AF%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%88%D9%86-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A2%D9%85%D8%AF%D9%87)

صفحه ها: 1 2 3 4

RE: کسی نیست جوابگو من باشه؟ - arezoo_azizi - 2012/10/20

دوست عزیز منم مثل تو اوائل که عضو سایت شدم جواب سوالات اینچنینی رو تو قسمتای مختلف سایت که منظم دسته بندی شده به راحتی بهش دسترسی پیدا کردم وکمک بزرگی به کنترل ام اسم شد.بیشتر تو قسمتای مختلف سایت سر بزن در مورد یوگا هم دوستانی که تواین زمینه کارشناس هستن وبصورت تخصصی اطلاعات لازم رو در تاپیکای مختلفی گذاشتن وهمینطور تغذیه ودرمورد تزریق وفیلمی که دوستان زحمت کشیدن واطلاعات رو کامل ودقیق برای ما به روز میذارن.موفق باشی

RE: کسی نیست جوابگو من باشه؟ - ابراهیم - 2012/10/20

سلام
اول باید بگم که راهنمائی دوستان خوب بود
ولی هر فردی مشکل خاص خودش رو داره برای ام اس اصلا نمیشه یه قانون و یه رویه رو در نظر گرفت برای همین برای هر کدوممون از یه جا شروع شده مهمترین و بهترین راهنما برای درمان پزشکی هست که تحت نظرش هستی
با پزشکت مشورت کردی؟ حتما از پزشکت کمک بگیر شاید دارو بهت نمیسازه و نیاز باشه دارو رو عوض کنه

RE: کسی نیست جوابگو من باشه؟ - شفا یافته - 2012/10/20

ام اس فقط یک بیماری هست و در افراد مختلف فقط حالتهای پیش اومده فرق میکنه. دلیلش هم محل قرارگیری ضایعه در مغز هست که بستگی داره محل ضایعه در کجای این عضو فرمانده باشه.

دوست عزیز حتما به تغذیه رسیدگی کن. من 5سال هست که رژیم آقای خدادادی را رعایت میکنم و بسیار بسیار راضی هستم.

انقدر هم با ترس به ام اس نگاه نکن. این بیماری از سرماخوردگی هم ساده تره و براحتی با همون تغذیه میتونی کنترلش کنی.

در مورد پزشک هم بهتره پزشکی را انتخاب کنی که نزدیک محل زندگیت و قابل دسترس باشه. داروهای این بیماری چند مدل بیشتر نیست و ترکیبات نسبتا مشابه هم دارند بنابراین پزشک کمک خاصی نمیتونه انجام بده. پزشک من با این توضیحات، انتخاب دارو را به خودم واگذار کرده بود.

من ام اس را شکست دادم. شما هم میتونید.icon_biggrin

RE: کسی نیست جوابگو من باشه؟ - neda.n - 2012/10/20

دوست عزیز من
برای گرفتن جواب از متخصص حتما به پزشک متخصص مراجعه کن ینجا بچه ها بیشتر تجربیات شخصیشون رو در اختیار هم میذارن . اما به عنوان آدمی که داره ام اس رو تجربه می کنه باید بگم اتفاقا چیزی که متخصصها معمولا فراموش می کنن به بیمارا یادآوری کنند اینه که در زمان کورتون درمانی شما عوارض شدیدی پیدا می کنید . یعنی علاوه بر عوارض بیماری شما دچار عوارض استفاده از کورتون میشید ، اما این عوارض مقطعیه و بعد یه مدت از بین میره بعد رفته رفته تاثیرات آوانکس و بعد کورتون رو می بینید . یادت باشه یه مدت بعد از دریافت کورتون ممکنه یه سری عوارض روحی مثه افسردگی و یا اضظراب هم سراغت بیاد که اگه نسبت بهش آگاهی داشته باشی می تونی کنترلش کنی تا رفته رقته از بین بره . در نهایت همونطور که آرزو گفت با حوصله اگه تاپیکهای تخصصی رو مطالعه کن جواب سوالاتت رو می گیری. زیاد هم به ام اس گیر نده هر چقدر که ذهنت رو ازش بگیری و خودت رو با مسايل جذاب و ورزش و تفریح سرگرم کنی بیماری بیشتر ازت فاصله می گیره

RE: کسی نیست جوابگو من باشه؟ - pariya - 2012/10/21

دوست عزیز این شرایطی که گفتی خب خاصیت وجود ام اس هست دیگه!
اگر غیر این میبود جای سوال داشتHuhHuh
به هر حال بهتره نگران نباشی و با یه مختصر اطلاعات که تو همین سایت وجود داره به خیلی از جوابات میرسی.
یه چیزه دیگه هم اینه که هیچ دکتری نمیتونه به خوبی اعضای این سایت که خودشون از نزدیک با ام اس در ارتباطند و شرایطو با تمام وجود درک کردن کمکتون کنه.
تازه دکترای ما تو مطبشون درست و حسابی جوابتو نمیدن اون وقت چه طور ممکنه بیان اینجا جواب سوالات شما رو بدن؟!

RE: کسی نیست جوابگو من باشه؟ - parisa2011 - 2012/10/21

[quote='شفا یافته' pid='263360' dateline='1350758580']
ام اس فقط یک بیماری هست و در افراد مختلف فقط حالتهای پیش اومده فرق میکنه. دلیلش هم محل قرارگیری ضایعه در مغز هست که بستگی داره محل ضایعه در کجای این عضو فرمانده باشه.

مریم جون مثل اینکه یادت رفته بنویسی بستگی داره محل ضایعه در کجای مغز یا نخاع باشه
من پلاکهام بیشتر در محل نخاع گردنی و کمری هست و علائمی را که دوستمون گفتند ، داشتم .
البته هیچ دو بیمار ام اسی را نمی توان یافت که علائم یکسانی داشته باشند.

RE: کسی نیست جوابگو من باشه؟ - ghaside - 2012/11/19

من یه جراحی دارم هفته دیگه . مشکلی برام ایجاد میشه ؟کسی میتونه کمکم کنه یا بدونه مشکلی پیش میاد یا نه؟

RE: کسی نیست جوابگو من باشه؟ - sooorooosh - 2012/11/19

(2012/11/19, 08:50 PM)ghaside نوشته است: من یه جراحی دارم هفته دیگه . مشکلی برام ایجاد میشه ؟کسی میتونه کمکم کنه یا بدونه مشکلی پیش میاد یا نه؟
نه چه مشکلی پیش بیاد...حتما به نورولوژت بگو که میخوای عمل انجام بدی...به پزشکی که میخواد جراحی کنه هم اطلاع بده ام اس داری...مشکلی پیش نخواهد امد

RE: کسی نیست جوابگو من باشه؟ - Ermia - 2012/11/19

(2012/11/19, 08:50 PM)ghaside نوشته است: من یه جراحی دارم هفته دیگه . مشکلی برام ایجاد میشه ؟کسی میتونه کمکم کنه یا بدونه مشکلی پیش میاد یا نه؟

اصلا قابل پیش بینی نیس . همه میدونیم که ام اس غیر قابل پیش بینی هس . من با یه جراحی دندون یه طرف صورتم ورم کرد . بعد از 4 سال که حمله نداشتم چشمم تار شد

باید با دکترت در میون بذاری شاید لازم باشه واسه جلوگیری از التهاب قبلش دگزا یا بتامتازون بزنی .
اگر هم پلاک نخاعی باشه بی حسی spinal توصیه نمیشه . چون احتمال فعال کردنش هس
ایشال که به خیر بگذره

RE: کسی نیست جوابگو من باشه؟ - ghaside - 2012/11/19

یه جراحی ساده روی پام هست ولی ممنون با دکترم حتما تماس میگیرم . یعنی احتمالش هست مشکلی پیش بیاد ؟ مثلا اگه کسی بخواد بینی عمل کنه !!! چی؟؟