وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) (/Thread-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - Syd - 2018/05/31

دوستان لطفا روزه نگیرید
مسئولیت همه چیش به عهده من
روزه نگیرییییییییییییید
من کسایی رو میشناسم که ماه رمضان روزه میگرفتن و هیچ مشکل خاصی نداشتن حتی یکی دو سال هم ادامه دادن ولی بعد یکی دو سال تو ماه رمضون یا بعدش بیماریشون عود کرده
روزه نگیرییییییییییییییییییییییییییییییییییییید

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - FaezehP - 2018/05/31

اولین حمله من پارسال خرداد زمانی که روزه بودم رخ داد پیگیری کردم و فهمیدم ام اس دارم حالا میترسم بگیرم دوباره حمله رخ بده بخاطر همین روزایی که خونه ام میگیرم چون استرس سرکارم زیاده

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - سها - 2018/05/31

آخه استرس فقط کاری نیست این همه ساعت معده خالی و گرسنگی بعد دوباره شروع به غذا خوردن حالا کم یا زیاد هم یه جور استرسه به بدن دیگه
بعد یکی دو روز هم نیست به نظرم اصلا کار درستی نیست برامون

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - kaveh_plus - 2018/05/31

بابا نگیرید
به خدا بر ما واجب نیست
روزه داری واسه ما فقط ضرر داره
من فکر نمیکنم ثوابی داشته باشه واسه کسی که سلامتی نداره
نمیدونم چجوری بعضیها حاضر میشن سلامتیشون رو به خطر بندازن
ولی میدونم که خیلی ها میگیرن اما آیا روزه بر بیمار هم واجبه؟؟؟؟
برین از مراجع بپرسین و فکر نکنید اگه روزه بگیرید خدا بیشتر کمکتون میکنه چون خودتون کمک خودتون نمیکنید

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - yas8866 - 2018/06/03

با تایید سخنان دوستان خوبم در مطالب فوق باید بگم دوستان روزه نگیرید .

من خودم سوال کردم ، بهم گفتن اگه روزه بگیری گناهه ...

منم خودم خیلی دوست دارم روزه بگیرم ولی خب وقتی خوده خدا فرمودن : روزه نگیر چرا بگیرم

از نظر پزشکی هم میگن روزه داری برای سلامتی خوبه ولی نه برای ما برای ما ضرر داره .
البته به قول پزشکان عزیز بازم هر جور راحتی اگه میتونی و اذیت نمیشی بگیر 305320_JC_thinking

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - مهوش - 2018/12/07

من ده سال شایدم بیشتر باشه که ام اس دارم و روزه میگیرم و خداروشکر اتفاقی هم نیفتاده.البته من خونه میمونم.کسانی که میرن بیرون و سرکار خیلی سخت هست.دکتر هم برای گرفتن و نگرفتن گفت خودت باید بدنت رو بشناسی که میتونی از پسش بر بیای یا نه!ولی اگر واقعا کسی خیلی میترسه و بخاطر بیماری نگران هست میتونه نگیره

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - زهراخانم - 2018/12/08

منم  روزه میگرفتم  ولی امسال با عود بیماریم  امسال دیگه نتونستم به گفته پزشکم روزه برای بیماران ام اس خوب نیست.

RE: روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان) - Nazaritafti20 - 2023/04/20

سلام من دوچار ام اس خفیف و بی حمله هستم تقریبا فقط اوایلش جفت پاهام بی حس شده بود و تعادل نداشتنم که باچند نوبت امپول حل شد خداروشکر امسالم بیشتر روزه هامو گرفتم ولی الان اخر ماه رمضون روحیم بشدت خراب شده و حال و حوصله ی هیچکاری رو ندارم داغونم حقیقت تمام بدبختیا که کشیدم رو سرم خراب شده متاسفانه کاش نمیگرفتم روزه هامو