وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
زيفرون به جاي بتا فرون ؟ (بحث های 2011 - 2013) - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: بتافرون - زیفرون (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AA%D8%A7%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%86)
+---- موضوع: زيفرون به جاي بتا فرون ؟ (بحث های 2011 - 2013) (/Thread-%D8%B2%D9%8A%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D9%8A-%D8%A8%D8%AA%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%86-%D8%9F-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%DB%8C-2011-2013)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: زيفرون به جاي بتا فرون - saraa - 2012/07/25

سلام دکتر شوهر من تاییدش کرد و گفت اینو بزنه اینی که ما گرفتیم سوزن انسولین داره راحت هم هست ولی شوهر من میگه بدن درد میگیرم وقتی میزنم

RE: اينم عكساي زيفرون - zenith - 2012/11/09

دوستای عزیز
توی کنگره زیفرون هم غرفه داشت
ما ازشون درباره اینکه این سرنگ خیلی بزرگه و عضلانی میشه پرسیدیم
گفتن اینطور نیست
توی جعبه دو تا سرنگ هست که با یکی که بلندتره اول باید آب مقطر رو بکشن توی سرنگ بعد محلولش رو درست کنن بعد سرسوزنش رو عوض میکنن و از سرسوزن انسولینی برای تزریق استفاده میشه
من در حدی نیستم که این دارو رو تایید یا تکذیب کنم فقط چیزی رو که شنیدم براتون شرح دادم
امیدوارم هیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــچکس با داروش مشکلی نداشته باشه و همه همیشه سلامت باشید

RE: اينم عكساي زيفرون - mehdernet2 - 2012/11/10

دوستان به عنوان كسي كه تو داروسازي كار مي كنم مي گم.بي انصافي نكنين.ئاسه اين دارو هاخيلي زحمت كشيدهشدهوما خودمون كوپاكسون روداديم بازار به خدا با خارجيش مو نمي زنه.البته مال ماري فيلده.حتي سرنگشم خارجيه.اما مي دونم همكارام واسه اين زيفرون هم خيلي زحمت كشيدن.پروسه توليد يه دارو مي دونين چند سال طول مي كشه اونم با اين وضع تحريم؟
بي انصاف نباشين.خدا همتونو شفا بده به حق امام حسين كه الانم ايام محرمه

RE: زيفرون به جاي بتا فرون - Asalbano - 2013/01/23

(2011/09/07, 06:31 PM)hamid نوشته است: من جای تو بودم قبول نمیکردم . فعلا که قیمت دارو به حالت قبل برگشته و دارو موجوده !
پس تا موقعی که هست لااقل باید استفاده کرد . حالا بعدش که نایاب شد یا گرون شد یا .... میشه تصمیم گرفت که چیکار کرد .

ولی با همه این حرفا پیشنهاد میکنم حالا که خواسته یا ناخواسته دارو رو خریدی یه چند باری استفاده کن شاید واقعا خوب باشه . از رو عوارض هم نمیشه تو یک ماه اول فهمید که دارو عوارض داره یا نه چون بتافرون هم اوایلش واسه هممون عوارض داشت .

منم یه چند تا سوال و درخواست دارم .
مثل فربد ازت تقاضا دارم که چند تا عکس از بسته و سرنگ و ویال و سر سوزن و ... بندازی و بزاری تو سایت .
سوالمم اینه که دارو رو چند خریدی ؟
تو بستش همون 15 تاست ؟
روش اماده سازیش چجوریه مثل بتافرون یا فرق داره ؟

ممنون
به نام خدا
سلام
به دوستان خوبم امیدوارم حالتون خوب باشه/زحمتی نباشه روش تزریق زیفرون رابحالت زیپی بزنین توسایت ممنون میشم

تزریق زيفرون - غزل مثبت - 2013/03/03

سلام من غزل هستم تازه میخام زیفرون بگیرم اما خیلی ترسیدم با این چیزایی که خوندم مو به تنم سیخ شدlaughing3 میگم یه کار کشته نیس یکم از خوبیهای نداشتش بگهN_aggressive (35)

RE: زيفرون به جاي بتا فرون - غزل مثبت - 2013/03/03

(2011/09/07, 04:32 PM)melody نوشته است: سلام به همه دوستاي گلم icon_question
يك هفته پيش مثل هميشه رفتم پيش دكترم تا جواب ازمايشات خونم رو ببينه خوشبختانه همه چيز خوب بود اما بهم گفت كه از اين به بعد بايد به جاي بتافرون از زيفرون استفاده كنم
ازش پرسيدم خب چرا همين بتافرون رو نزنم و دكترم گفت كه بدنم بايد به زيفرون عادت كنه چون شايد بتافرون ديگه گير نياد يا قيمتش بيشتر بشه confused
به ناچار و به حرف دكترم كه بدنم بايد عادت كنه زيفرون رو گرفتم ولي فرقش با بتافرون از زمين تا اسمونه confused
اغراق نميكنم ولي يه چيزي فراتر از افتضاحه angry2 angry2
سرنگش به قدري بد هست كه موقع تزريق ده نفر بايد كمك كنن تا سرنگش تكون بخوره و تزريق انجام بشه
اصلا پايين نميرفت اينقد سفت بود confused
حالا سرنگ هيچ سر سوزنش هم كه بدتر angry2 داغونه ها confused2
نميدونم چي بگم فقط واسه تهيه كننده هاي اين دارو متاسفم angry
تحمل كردن درد و سوزش دارو كم بود بايد درد سر سوزن هم تحمل كنم rolleyes
به فربود قول دادم عكس سرنگ رو براتون بذارم در اولين فرصت اينكارو ميكنم
من فقط يه دفه فعلا تزريق كردم و شبش تا صبح پر پر زدم love51
نميدونم چيكار كنم ادامه ام يا نه؟
ميخواستم بدونم كسي تجربه ي استفادشو داره؟ confused2

سلام من غزل هستم میخام تازه شرع کنم به تزریق زیفرون. 8 ساله ام اس دارم . با این سوزنهای باریک تمام بدنم کبوده. حالا ترسیدم از چیزی که شما گفتینsad نمیشه با سرسرنگه انسولین بزنیمevilgrin0039.gif happy0065.gif
(2011/09/07, 06:31 PM)hamid نوشته است: من جای تو بودم قبول نمیکردم . فعلا که قیمت دارو به حالت قبل برگشته و دارو موجوده !
پس تا موقعی که هست لااقل باید استفاده کرد . حالا بعدش که نایاب شد یا گرون شد یا .... میشه تصمیم گرفت که چیکار کرد .

ولی با همه این حرفا پیشنهاد میکنم حالا که خواسته یا ناخواسته دارو رو خریدی یه چند باری استفاده کن شاید واقعا خوب باشه . از رو عوارض هم نمیشه تو یک ماه اول فهمید که دارو عوارض داره یا نه چون بتافرون هم اوایلش واسه هممون عوارض داشت .

مثل فربد ازت تقاضا دارم که چند تا عکس از بسته و سرنگ و ویال و سر سوزن و ... بندازی و بزاری تو سایت .
تو بستش همون 15 تاست ؟

ممنون

سلام. من غزل هستم از اصفهان. 8ساله ام اس دارم . میترسم از تزریقه زیفرونSad برام مجهوله نمیدونم چیه.sadهمش سعی میکنم به خودم امید بدم اما دلم شور میزنه وقتی اینا رو میخوونمicon_cry

RE: زيفرون به جاي بتا فرون - سمانه میم - 2013/03/22

(2013/03/03, 09:58 PM)غزل مثبت نوشته است:
سلام من غزل هستم میخام تازه شرع کنم به تزریق زیفرون. 8 ساله ام اس دارم . با این سوزنهای باریک تمام بدنم کبوده. حالا ترسیدم از چیزی که شما گفتینsad نمیشه با سرسرنگه انسولین بزنیمevilgrin0039.gif happy0065.gif

تو بستش همون 15 تاست ؟

ممنون

سلام. من غزل هستم از اصفهان. 8ساله ام اس دارم . میترسم از تزریقه زیفرونSad برام مجهوله نمیدونم چیه.sadهمش سعی میکنم به خودم امید بدم اما دلم شور میزنه وقتی اینا رو میخوونمicon_cry

غزل جان من تازه برام تشخیص MS دادن و دکترم برام تجویز زیفرون کرده
از 7 اسفند شروع کردم فکر می کنم که تا الان تو هم شروع کرده باشی در هرصورت تجربه ی من اینه اگه هنوز تزریق زیفرون نداشتی:
سر سرنگی که برای تزریق استفاده میشه دقیقن مثل سرنگ انسولین و در حدود سه سانته.کلن من مشکل خاصی با زیفرون نداشتم فقط از وقتی دوزش رفته روی یک رو ی پا که میزنم فرداش موقع راه رفتن پام درد می گیره.Sad
البته نه اینکه اصلن ایراد نداره، مشکلش اینه که موقع آماده سازی اون پیستون سرنگ خوب نیست و باید مراقب بود اون ماده اش موقع تزریق آب مقطر کف نکنه و آب مقطر آروم آروم اضافه بشه. همون پیستون هم ممکنه موقع تزریق اذیت کنه چون یکم سفته البته گویا در سری جدید که به بازار اومده تا حدی مشکل برطرف شده که البته من هنوز سری جدید رو نگرفتم.اینم بگم که شرکتش هنوز کیف حمل هم براش تولید نکرده.
نگران نباش هر سری نسبت به قبل بهترش کردن.Smile

RE: زيفرون به جاي بتا فرون - غزل مثبت - 2013/03/22

(2011/09/07, 09:02 PM)melody نوشته است: [quote='Milo' pid='110418' dateline='1315413567']
یک سوال فنی بپرسم ؟
راستی گفتن به من که آب مقترش مثل پینیسیلین شیشه ای هست باید شیشه اش رو بشکنیم و بکشیم تو سورنگ و بعد مخلوط کنیم و .... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو انجمن یکی می گفت اینطوری حالا می خوام ببینم راست گفته ؟ confused2

آره عزيزم آب مقطرش جداس و بايد سرش رو بشكنم و بعد با سرنگ مخلوطش كنم confused
خيلي پشيمونم كه اين دارو رو گرفتم sad2
فكر نميكردم اينقد بد باشه angry2 rolleyes

سلام سال نو مبارک خوبید؟ من چند وقته دارم زیفرون میزنم. بد نیس. درد رو که داره مثه هر امپوله دیگه. اما بهتره به جنبه ی مثبتش که همون رایگان بودنشه بیشتر فکر کنیم . مطمین باشیم جواب میده. ما که باید امپول بزنیم پس بهتره که دردش رو بیش از این واسه خودمون مرور نکنیم. icon_cry من 8 ساله دارم امپول میزنم. خدا رو شکر کارامو خودم انجام میدم. چند روز پیش بیمارستان بستری شدم البته واسه اینکه از محیطه خوونه دور باشم از دکترم خواستم 3شب من رو توو بخش بستری کنه. اونجا هم تنها بودم!!!!!!!!!!! sad2 اما الان خوبم smiling سعی کن که خوب باشی. کسی به کسی نیس. همه فکره خودشونن. حق هم دارن!!!!!!!!!!!!confused میتونی. جوونی. زییبایی. همه چی داری این یه امتحانه . راستی من فردا تولدمهShy کسی رو ندارم که باهاش جشن بگیرم همه ازم دورن. تو واسم دعا کنAngel خوش باش. خووووووووووووووووبببببببببببببببببببب . ععععععااااااااااااااااااااااااااااااللللللللللللللللییییییییییییییییی توپhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif

RE: زيفرون به جاي بتا فرون - mary909 - 2013/05/31

سلام به همگی لطفا منو راهنمایی کنید!!؟ من تازه تصمیم گرفتم که داروی بتافرون با آمپول ایرانی یا رسیژن یا زیفرون عوض کنم! میخاستم بدونم این دو آمپول چه فرقی با هم داره؟ کسی هست که تازه آمپول عوض کرده باشه؟ راستش من خیلی از عوارضش میترسم!! به نظرتون کدوم بهتره؟ زیفرون یا رسیژن؟

RE: زيفرون به جاي بتا فرون - hessam - 2013/05/31

(2013/05/31, 07:32 PM)mary909 نوشته است: سلام به همگی لطفا منو راهنمایی کنید!!؟ من تازه تصمیم گرفتم که داروی بتافرون با آمپول ایرانی یا رسیژن یا زیفرون عوض کنم! میخاستم بدونم این دو آمپول چه فرقی با هم داره؟ کسی هست که تازه آمپول عوض کرده باشه؟ راستش من خیلی از عوارضش میترسم!! به نظرتون کدوم بهتره؟ زیفرون یا رسیژن؟

اگه می خوای از بتافرون بری زیفرون که نمونه ایرانی بتافرونه
باید با پرستار زیفرون صحبت کنی
فکر کنم از دوز کم زیفرون به سمت دوز زیاد کم کم باید شروع کنی تا بدنت به آمپول عادت کنه
اگه یک دفعه از دوز کامل شروع کنی
عوارض مانند
طب -سر درد -.....
برات شدید تر می شه

راستی اگه بتافرون را بخاطر نبودنش یا گرانیش داری تغییر می دی

امروز دوستان خبر از تهیه بتافرون با بیمه خدمات درمانی قیمت ۲۰۷ هزار تومان دادند