وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
زيفرون به جاي بتا فرون ؟ (بحث های 2011 - 2013) - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+---- انجمن: بتافرون - زیفرون (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AA%D8%A7%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%86)
+---- موضوع: زيفرون به جاي بتا فرون ؟ (بحث های 2011 - 2013) (/Thread-%D8%B2%D9%8A%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D9%8A-%D8%A8%D8%AA%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%86-%D8%9F-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%DB%8C-2011-2013)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: زيفرون به جاي بتا فرون - فرناز - 2013/06/16

اما دستگاه ندارهsad2من میترسم آخهrolleyes

RE: زيفرون به جاي بتا فرون - shokolat - 2013/06/16

چجوریاست اخر؟ 140 هزار تومن درسته یا رایگان؟!!!!!!!!!!!!
دکتر من اصلا موافق نیست ولی من برام فرق نداره چون به دارو ها زیاد اعتماد ندارم و بنظرم ارامش دوای اصلیه.
یه سری اطلاع کامل میخوام از زیفرون بچه هاBlush
اینکه کلا چجوریاست؟؟؟؟؟؟

RE: زيفرون به جاي بتا فرون - nahid - 2013/06/16

کسانی که رایگان می گیرن احتمالا شهرستان هستن. چون سینووکس رو هم در شهرستان زایگان میدادن و درتهران نه ، احتمالا بخاطر قراردادی که در شهرستانها با بیمه تکمیلی ها بستن ولی درتهران باید اول پول رو بدیم بعد شاید بیمه تکمیلی بده.

RE: اينم عكساي زيفرون - roozbeh_1 - 2013/06/18

دوستان عزیز...
بجای سرنگ زیفرون میتونن از داروخانه سرنگ خارجی مخصوص تزریق انسولین بگیرن (دو تیکه ) و استفاده کنن .
خیلی بهتره. من این کارو میکنم ...logo2

RE: اينم عكساي زيفرون - hessam - 2013/06/18

(2013/06/18, 07:01 AM)roozbeh_1 نوشته است: دوستان عزیز...
بجای سرنگ زیفرون میتونن از داروخانه سرنگ خارجی مخصوص تزریق انسولین بگیرن (دو تیکه ) و استفاده کنن .
خیلی بهتره. من این کارو میکنم ...logo2
اگه کار خوبیه icon_cryچرا خود شرکت این کار را نمی کنه confused

RE: زيفرون به جاي بتا فرون - farimah - 2013/06/24

Salam,ziferon dastgah dare?ya khodemoon bayad tazrigh konim?age nadashte bashe chi kar konim?man khodam nemitoonam,bayad betaferon biyad,Khahesh mikonam javab bedid?

RE: زيفرون به جاي بتا فرون - sooorooosh - 2013/06/24

(2013/06/24, 04:41 PM)farimah نوشته است: Salam,ziferon dastgah dare?ya khodemoon bayad tazrigh konim?age nadashte bashe chi kar konim?man khodam nemitoonam,bayad betaferon biyad,Khahesh mikonam javab bedid?
سلام دوست عزیز -اول که لطف کنید فارسی تایپ کنید
زایفرون مثل بتافرون و اکستاویا دستگاه تزریق نداره.باید براتون تزریق کنن-

RE: اينم عكساي زيفرون - mmalek - 2013/06/26

(2011/09/09, 04:55 PM)nahid نوشته است: ن یه مدت اشتباهی با اون یکی سرسوزن که نازکتره میزدم. بعد که فهمیدم ، پرسیدم چه فرقی داره ؟ چرا با اون یکی باید بزنیم ؟ گفتن ، اون نازکتره و بلندتر و ممکنه بشکنه تو عضله !!!
حالا چطور سوزنای شما به این نازکی نمیشکنه ؟
چرا تو ایران نمیتونن نازک و مطمئنشو بسازن یا وارد کنن برای داروهایی که می سازن.

با سلام من تا 30/3 /92 بتافرون مصرف ميكردم جديدا زيفرون گرفتم و تنها يك بار به اندازه يك چهارم استفاده كردم و اكنون مشكلي نز ندارم. استفاده از ان زياد سخت نيست بالاخره داروي بومي خودمان است بايد استفاده كنيم من با سازنده دارو شركت زيست دارو در روز جهاني ام اس رودررو در انجمن كرمان صحبت كردم و ايشان گفتند كه هيچ فرقي با بتافرون از نظر تركيبات ندارد در خصوص استفاده اول اينكه آب مقطر آن را بايد با سرنگ مانند ساير تزريقها آماده كنيد و بعد با ادابتور داخل ويال بريزي و سعي كني كه مستقيم روي پودر نريزد و بهد مانند بتافرون به داخل سرنگ بكشي و يك عدد سرسوزن نازك نيز داخل جهبه جهت تزريق گذاشته اند كه به آرامي وارد بدن ميشود و بعد تزريق انجام و هيچ درد و مشكلي نيز ندارد فقط بار اول جرات ميخواهد كه سوزن را وارد كني احيانا اگر از ديدن آن وحشت داريد سرسوزن را روي محل تزريق بگذاريد و چشمان خود را ببنديد و آرام واردكنيد اصلا متوجه نميشويد بعد با آرامش تزريق راانجام و بعد از چند ثانيه سرنگ را دور و با پنبه جاي آن را چند ثانيه نگه داشته و بعد يك صلوات بفرستيد تنها خوب بود كه كارخانه سازنده اولا سرنگ آن را عوض ميكرد و سرنگ يك ميلي جايگزين ميكرد و دوم اينكه مانند بتافرون دستگاه تزريق نيز اهدا مي نمود تا راحتر تزريق انجام شود ناگفته نماند اگر متخصصين روي همان دستگاه تزريق بتافرون كار كنند به راحتي قابل انجام جهت تزريق زيفرون ميباشد انشائالله كه انجمن اين پيشنهاد را به كارخانه سازنده بدهد موفق و سالم باشيد ام اس مرض نيست خيال است!!!!

RE: زيفرون به جاي بتا فرون - بهار 65 - 2013/06/30

[size=medium]واییییییییییییییی بچه ها چقدر ادمو میترسونید، من زیفرون میزنم انقدرم که شماها شلوغش میکنید نیستangry2angry2 اولش که دیگه بتا نتونستم بگیرم داروی زیفرونو که گرفتم قیافشو که دیدم خورد تو ذوقم از 13 آبانم رایگان گرفتم ،راحت بدون هیچ پولی Smile - البته تازه رایگان شده ها - اولش که تب و لرز داشتم مثل دارو قبلیم، 2 هفته نشد حالم بهتر شدsmiling حالا خودمونیم قیافه بتافرونم که از اولش همین نبودکه!.من که راضیم دیگه حوصلشو ندارم بخوام یه تیمو بسیج کنم واسم دارو بخره تازه چقدرم پول بدم واسشangryangryangryالانم که سر سوزنای داروم خارجی شده خیلی فرق کرده با قبل، یه چیزاییم توش هست که پرستارشون میگفت اسمش آداپتور مثل همون که بتاداره تلفنی بهم یادداد چجوری استفاده کنم کاملا هواگیری میکنه الان بدون استرس دارومو میزنمicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinاولش منم هی غصه میخوردم چرا بتا نیست منتظر بودم بیاد ولی حالا بدنم به زیفرون عادت کرده مشکلیم ندارم هر وقتم نگرانم یا سوال دارم زنگ میزنم پرستاراشون (شمارشون رو بسته داروم بود ) همیشه مهربونن جوابمو میدنicon_questionicon_questionicon_question

RE: زيفرون به جاي بتا فرون - shokolat - 2013/06/30

ﺑﻬﺎﺭﻋﺰﯾﺰ
ﺯﯾﻔﺮﻭﻥ ﺭﻭ ﺧﻮﺩﺕ ﺧﻮﺍﺳﺘﯽ ﺩﮐﺘﺮﺕ ﻗﺒﻮﻝ ﮐﺮﺩ ؟ﯾﻌﻨﯽ ﻫﻤﻮﻥ ﺩﮐﺘﺮ ﮐﻪ ﺑﻬﺖ ﺑﺘﺎﺭﻭ ﺗﺠﻮﯾﺰ ﮐﺮﺩ ﺣﺎﻻ ﺑﺮﺍﺕ ﺯﯾﻔﻮﻥ ﻧﻮﺷﺘﻪ ؟