وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تاثیر زود رنجی بر ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: نظرسنجي (https://mscenter.ir/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%B3%D9%86%D8%AC%D9%8A)
+--- موضوع: تاثیر زود رنجی بر ام اس (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%B2%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D9%86%D8%AC%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: تاثیر زود رنجی بر ام اس - royaaa - 2013/08/26

من تا قبل از ام اس خییلی خیییلی ینی خییییییییییییییییلی زودرنج و حساس بودم Confusedsad2و همه چیو تو خودم می ریختم کلا آدم توداری بودم (الانم تودارم) اممممااااااااا اممما دیگه زودرنج نیسم. یاد گرفتم که باید دلت بزرگ باشه و سعی کنی چیزیو ب دل نگیری چون بیشترین ضرررش به خودت می رسه کی با حرف من موافقه؟؟؟love28love28love28love28love28icon_questionicon_questionicon_question:

RE: تاثیر زود رنجی بر ام اس - samiramiss - 2013/09/03

]من بعد از خوندن کامنت های دوستان به خودم امیدوار شدم
و میبینم که اکثرمون این چند تا ویژگیرو (که من هم به وضوووح در خودم و رفتارم میبینم) داریم
حساسیت و زودرنجی-بدنبالش عصبی شدن- کمالگرایی( همه چیز رو میخواهیم به بهترین شکل
و تاپ ترین حالت خودش انجام بدیم) - درونگرایی (توداربودن و خود خوری کردن سر مسائل بزرگ و کوچک)
مهم بودن نظر و عقیده ی دیگران- زود به گریه افتادن و ناتوانی از رساندن منظور خودمون ....
من هم قبل از بیماریم و الان هم همه ی این خصائصو دارم ... ولی قبل از اینا مهم ترین عاملی که من فکر میکنم
در بوجود آمدن ام اس نقش داره استرس و عصبانیت (که اینهام از حساسیت نشأت میگیره)
دکتر من همیشه بهم میگه عصبانی نشو
وقتی فکر میکنم مهمترین دلیل عصبانیتام توقع داشتن از دیگران و منفی نگری خودمه ...
اگه اینو باور کنیم که قرار نیست همه مطابق میل ما رفتار کنن (حتی خدا هم از بنده هاش نمیخواد همچین چیزیو) اونوقت
تحمل رفتار دیگران راحتتر میشه و کمتر و دیرتر ناراحت میشیم
یکی ام اینکه کسی به این دنیا نیومده که در ناز و نعمت و راحتی کامل زندگی کنه ، بعبارت دیگه زندگی
سخت و دشواره ... باید تحمل خودمونو واسه روبرو شدن با مشکلات بالا ببریم..
من مدااام دارم رو این قضیه فکر میکنم تا بهتر بتونم خودمو کنترل کنم و میبینم که اگه 1 کم منطقی فکر کنم
دلیل قانع کننده ای واسه عصبانیت ها و حساسیت هام ندارم و همه اش بخاطر افکار اشتباه و منفی خودمه
امیدوارم همه از این اخلاق خلاص شیم و بتونیم در آرامش کامل زندگی کنیم

RE: تاثیر زود رنجی بر ام اس - zohaa - 2013/09/14

ms به من یاد داد دیگران رو به خاطر آرامش خودم ببخشم
یاد داد که خودم خیلی مهمم غصه دیگران ،رنج آدما و... نباید ذهن و قلب منو درگیر کنه نه اینکه دلم سنگ شده باشه ها نه اما یاد گرفتم خودم از همه مهمترم
men

RE: تاثیر زود رنجی بر ام اس - pinkrose - 2013/09/15

من خیلی زودرنج بودم.تا کسی بهم یه چیزی میگفت اشکم در میومد.اما بعد از ام اس خیلی تمرین کردم و الان کلی پوستم کلفت شده و اشکم در نمیاد agreement2

RE: تاثیر زود رنجی بر ام اس - باران66 - 2013/09/18

(2013/09/14, 09:06 PM)zohaa نوشته است: ms به من یاد داد دیگران رو به خاطر آرامش خودم ببخشم
یاد داد که خودم خیلی مهمم غصه دیگران ،رنج آدما و... نباید ذهن و قلب منو درگیر کنه نه اینکه دلم سنگ شده باشه ها نه اما یاد گرفتم خودم از همه مهمترم
men
وای خوش به
حالت من هر چی سعی میکنم غم کسی را نخورم نمیشه واقعا با این قضیه مشکل دارمrolleyesconfused2

RE: تاثیر زود رنجی بر ام اس - zohaa - 2013/09/18

(2013/09/18, 11:29 PM)باران66 نوشته است:
(2013/09/14, 09:06 PM)zohaa نوشته است: ms به من یاد داد دیگران رو به خاطر آرامش خودم ببخشم
men
وای خوش به
حالت من هر چی سعی میکنم غم کسی را نخورم نمیشه واقعا با این قضیه مشکل دارمrolleyesconfused2
توام اگه بخوای میتونی
شاید باورت نشه من واسه کوچیکترین چیزا ناراحت میشدم از پرنده ای که غذا نداره از بچه گربه بی مادرتا آدمی که گوشه خانه سالمندان داره ثانیه هارو برای رسیدن به مرگ می شمره تارنج عزیزام.و اینا ساعت ها و روزها قلب منو فشار میداد اما العان میگم خدا مراقب همه هست نگرانه رنج دیگرانی؟؟؟ خدا از تو بیشتر دوسشون داره و فقط خدا می تونه کمکشون کنه پس فقط دعا کن العان وقتی خبر ناگواری میشنوم یا صحنه دلخراشی می بینم ناراحت میشما اما اجازه نمیدم زیاد تو ذهنم وقتی کاری ازم برنیاد بمونه دعا میکنم همین
شما هم تمرین کنicon_question
حقیقت تلخ اینه که مثلا اگه اتفاق بدی در اثر حمله برام رخ بده اونا که به خاطرشون غصه خوردم حتی عزیزترین ها کاری نمیکنن یعنی نمی تونن کاری کنن پس خودمون در درجه اول اهمیت قرار داریمmen
به خدا این تلنگرو msبه من زد
نمیدونم تاپیک تلنگرای msوجود داره یا نه این فقط 1کی از تلنگراست تاپیک بزنیم اونجا بنویسیم

RE: تاثیر زود رنجی بر ام اس - nilo0far - 2013/10/07

من زود رنج نبودم و نیستم ولی قبلاً اگه مسئله ی ناراحت کننده ای هم پیش میومد تو خودم میریختم confusedconfused2 که این کارمم اشتباه بود و الان سعی در رفع این اشکال هستم wink2wink2Angel

RE: تاثیر زود رنجی بر ام اس - maryam.N - 2014/01/18

منم یکم زودرنج بودم و هنوزم یکم هستم ولی اگر از چیزی خیلی هم ناراحت بشم اصولا به روی خودم نمیارم woman woman
ولی من یه ماه اول بعد از تشخیص ام اس یکم زودرنج تر ترicon_cry شده بودم اصن یه وضیangry2 ولی بعدش دوباره به راه راست هدایت شدمAngelAngel

RE: تاثیر زود رنجی بر ام اس - shaytoon - 2014/01/18

هم بودم و هم هستم
ولی خیلی دوست دارم نباشم

RE: تاثیر زود رنجی بر ام اس - (reihane(raz - 2014/01/18

من زودرنج بودم ومتاسفانه هنوز هستم SadSadالانم یه اتفاقی افتاده
قلبم شکستهrolleyesrolleyes نمیدونم چیکارکنم زودرنج نباشم وهمش اشکم درمشکم نباشهsadsad