وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
وجه اشتراك افراد مبتلا به ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: وجه اشتراك افراد مبتلا به ام اس (/Thread-%D9%88%D8%AC%D9%87-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%83-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: وجه اشتراك افراد مبتلا به ام اس - nazaninn - 2011/05/09

من فقط سرما میخوردم زیاد بعدن معلوم شد لوزه سومم خیلی بیش از حد بزرگه درش آوردن بعد کمتر سرما خوردم به هیچ خوراکی هم وابستگی شدید یا بیزاری مفرط ندارم همه چی هم میخورم فقط زیاد از حد لی لی به لالای افکارم میزارم و دلم میخواد همه چیز حل شه و به ایدالها نزدیک بشه هیمن خودش باعث تشدید نگرانی و استرس میشه که باام اس اجینه کاملا

RE: وجه اشتراك افراد مبتلا به ام اس - Prime - 2011/05/09

نمی دونم چرا من اینطوری شدم فربد:
یه چیزایی از خودم در میارم مثلا تو فرض کن یه تیکه کلام
بعد شب میبینم یکی تو تلویزیون گفت
یا جریان اینکه دکترم بهم گفت ام اس داری رو اولین بار که گفتم
همه گفتن این مث طلا و مس ه!
در صورتی که من ندیدمش هنوز!
یا فیلم 127 که تو میگی و ندیدمش!

اینقدر برام دژاوو پیش میاد که روانی میشم

علیرضا منم اینجوریم که خیلی چیزا واسم آشناست
ادمایی که اولین بار میبینم و انگار قبلن باهاشون بودم و خاطره دارم ازشون
همه فیلمای دنیا رو انگار دیدم یعنی وقتی یه فیلم و تماشا میکنم یه صحنه هایی از اون فیلم برام اشناستconfused
یعنی ام اس دارم؟
و میدونم که این آشنایی من با عالم هستی ربطی به ام اس نداره ولی گاهی اذیت میشم از اینهمه آشناهای غریب...

RE: وجه اشتراك افراد مبتلا به ام اس - fireboud - 2011/05/09

این طور که پیداست نقطه مشترک ما ام اسی ها همین دژاوو است !

با زمزمه این کلمه دژاوو احساس کردم تو یه کافه تریا تو یکی از پیاده روهای فرانسه نشستم دارم یه قهوه میخورم یه روزنامه هم میخونم یه ادم آشنایی رد میشه که داره بهم نگاه میکنه و منم برمیگردم بهش میگم دژاوو (یعنی من شما رو قبلا کجا دیدم) و اون فقط نگام مکینه و شایدم داره فک میکنه من دیوونه شدم
ولی من اونو قبلا حتما یه جایی دیدمش

RE: وجه اشتراك افراد مبتلا به ام اس - AVID2000 - 2011/05/09

منم اين دژاوو را هستم .
خيلي وقتها برام اتفاق ميافته
اصلا بعضي اوقات قبل از اين كه اين حالت پيش بياد حسش ميكنم

RE: وجه اشتراك افراد مبتلا به ام اس - نازلی - 2011/05/09

(2011/05/04, 08:07 AM)khatoon25 نوشته است: به نظر من اصلا نمي شه گفت مثلا سيگار، تغذيه،.... دليل ام اس هست يا نيست. منظورم اينه كه من نوعي نبايد بگم چون مثلا من سيگار نمي كشم پس سيگار دليل ام اس نيست. اولاً مسأله آماره.فرضاً شايد آمار افراد سيگاري يا افرادي كه در معرض دود سيگارن و ام اس دارن ممكنه بيشتر باشه. يا هر كدوم از دلايل ديگه كه همه مي دونيم درصد ام اس رو تو فرد ممكنه بالا ببره. تا حالا تنها چيزي كه تشخيص دادن اينه كه مجموعه اي از عوامل تأثير داره نه فقط يك چيز. البته به نظر من حداقل با تجربه من و افراد دورو برم بيشتر آدماي حساس، استرسي، غصه خور، زيادي مهربون در معرضش هستند و صد درصد غصه و ناراحتي و فشار زياد باعث پيشرفت اون و يا ايجاد مشكلات گذراست.

حساس، استرسي، غصه خور، زيادي مهربون ، موافقم بیشترمون این خصوصیات رو داریم

من هم خیلی وقتها برای اولین بار کسی رو می بینم ولی به نظرم میاد خیلی وقته می شناسمش

RE: وجه اشتراك افراد مبتلا به ام اس - Narges - 2011/05/09

دژاوّوّوّوّوّوّوّوّوّوّوّوّوّوّوّوّ confusedconfusedconfused
پس يکی از وجه اشتراکامون پيدا شد
من عاشق دژاوو هستم love28love28
آنقد خوشم مياد يه اتفاق قبل اینکه بيفته من ميدونم بايد چيکار کنم:agre:

RE: وجه اشتراك افراد مبتلا به ام اس - baran - 2011/05/10

همیشه کلی سر این قضیه ذوق میکردم
جالبه که وجه اشتراکمونهicon_biggrin

RE: وجه اشتراك افراد مبتلا به ام اس - kiana - 2011/05/10

ااااااا خب این که برا همه پیش میاد
یعنی اونا هم ام اس دارن ؟angry2
این که نشد وجه اشتراکDodgy