وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
سوال راجع به همه چیز - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: سوال راجع به همه چیز (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D8%B9-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: سوال راجع به همه چیز - nazaninamiri70 - 2012/07/30

سلام بچه ها یه سوال دارم: فراموشی کاراها یا بعضی مسائل ریز ممکنه از علایم ام اس باشه؟icon_questionicon_questionicon_question

RE: سوال راجع به همه چیز - ورپریده - 2012/07/30

این مربوط به مشغله ی کاری یا اضطرابه عزیز کمبود ویتامین bو اسید فولیک هم عامل اصلی در فراموشکاری هست
تازه در مواردی افسردگی یا تلقین هم میتونه عامل مهمی به حساب بیاد

RE: سوال راجع به همه چیز - ehsan 10054 - 2012/07/30

امیدوار باش.
راستی این طب سنتی که میگن هم شما امتحان کردی ؟ بعضیا که خیلی ادعا دارن معجزه میکنه ؟!
confused2

RE: سوال راجع به همه چیز - ورپریده - 2012/07/30

سلام
تا حالا شنیدید پلاک در مغز کسی باشه ولی مبتلا به ام اس نباشه(البته پلاک ریز و غیر فعال)؟؟؟؟؟

RE: سوال راجع به همه چیز - omid - 2012/07/30

سلام دوستان;
میخواستم ازتون راجع به فواید و مضرات آمپول اندوکسان (endoxan)اطلاعات بگیرم.
دکتر گفته که این آمپول رو 6ماه مصرف کن(هر ماه یکی همراه با مزنا(mesna))داروی دیگه ای هم لازم نیست استفاده کنی

RE: سوال راجع به همه چیز - paeeze - 2012/07/30

(2012/07/30, 11:02 PM)ورپریده نوشته است: سلام
تا حالا شنیدید پلاک در مغز کسی باشه ولی مبتلا به ام اس نباشه(البته پلاک ریز و غیر فعال)؟؟؟؟؟

بلی

ولی معلوم نیست یه مدت دیگه براش تشخیص ام اس بدن یا نه.البته اینم سلیقه ایه!ممکنه یه دکتر به غیر فعالا بگه ام اس یکی سی آی اس یکی به فعالا بگه چیزی نیست سالمی
بحث پلاک تو انجمن زیاد داریم یه جستجو کنید تاپیکای مرتبط رو ببینید

RE: سوال راجع به همه چیز - مهندس - 2012/07/30

شنیده ام که پلاک مغز میتونه بر اثر ناراحتی های روحی روانی که در حد شدید باشه هم ایجاد بشه

RE: سوال راجع به همه چیز - shahrzad.s - 2012/07/31

یکی از نزدیکان من توی مغزش پلاک هست وبراش تشخیص میگرن دادندالبته سردردهای شدید و حمله عصبی هم دارهconfused2
(2012/07/30, 07:30 PM)nazaninamiri70 نوشته است: سلام بچه ها یه سوال دارم: فراموشی کاراها یا بعضی مسائل ریز ممکنه از علایم ام اس باشه؟icon_questionicon_questionicon_question

نازنین جان میتونه به علت مشغله های زیادی که داریم باشهconfused2confused2

RE: سوال راجع به همه چیز - مهندس - 2012/07/31

(2012/07/30, 07:30 PM)nazaninamiri70 نوشته است: سلام بچه ها یه سوال دارم: فراموشی کاراها یا بعضی مسائل ریز ممکنه از علایم ام اس باشه؟icon_questionicon_questionicon_question
درسته که ام اس میتونه (نه حتما)روی حافظه تاثیر بگذاره ولی مگه اونی که بر اثر یه حمله مثلا راه رفتنش دچار مشکل میشه،مشکلش برای همیشه باقی میمونه؟
خیلی از ماها حداقل یه بار برامون اتفاق افتاده که دچار مشکل بینایی یا حسی یا حرکتی شدیم ولی این مشکل برای همیشه باقی نمونده.
حافظه هم همین طوره.میتونیم با یادگیری یه زبان دیگه،و یا به شیوه های دیگری حافظه را تقویت کنیم.بعضی خوراکی ها هم اثربخش هستند.کپسول memotral هم بد نیست(گیاهیه){شخصا امتحانش کردم}..
در زمینه این روشها و داروها و خوراکی ها قطعا دوستانی هستند که اطلاعات بیشتری دارند،ازشون میخوام بیشتر راهنمایی کنند.

RE: سوال راجع به همه چیز - nazii - 2012/07/31

(2012/07/30, 07:27 PM)torkamans نوشته است: ایشون‌چشم چپش‌ تار شد ووصورتشون گزگز میکنه بعد رفتیم ام ار ای گرفتیم معلوم شد ..
ولی چشمشون و گزگز هنوز خوب نشده با اینکه یکماه تحت درمان هست..
دوست عزيز من هم ماه 8 پارسال چشم چپم تار شد ديدم مثل روز اولش نشده ولی باز هم خيلی بهتره من هم اوايل این حساسيتهارو داشتم دائم ديد چشمامو باهم مقايسه ميکردم گزگز هم مشکل جدی نيست يه تغذيه سالم ورزش منظم و روحيه خوب ميتونه بهشون کمک کنه برای گزگز به این لينک يه سری بزنين...
اینجا