• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال راجع به همه چیز
سلام به دوستان
راستش رو بخواهید اینجا رو که پیدا کردم خیلی خوشخال شدم چون اینجا میشه حرف بزنم همه می دونن چی میگم !!!! همه حداقل می فهمن agreement2

من 2 ماه پیش ( تو یه قسمت دیگه هم گفتم ) به دلیل تاری شدید بینایی به چشم پزشک مراجعه کردم اصلا نمی دونستم ام اس چی هست ! تا وقتی فرستاندم ام آر آی بعدش فهمیدم ام اس دارم .

اولش 6 تا سرم و آمپول بهم دادن که بابتش 3 روز بیمارستان بودم ، نمی دونم اونا چی بود اسماشون ولی فقط می دونم که به شدت قلبم درد می گرفت که گاهی حتی نفسم بالا نمیومد ! بعد گفتن سرم های کورتنی بوده.
بعدش بهم قرص های پردنیزولون5 دادن که روزی 9 تا شروع شد تا رسید به روزی 2 تا واقعا فکر کردم خوب شدم و بیماری از من دور شده ولی یکدفعه برگشت کرد و ایندفعه چنان شدید بود که چشمم رو باز می کردم یا می بستم هیچ فرقی نداشت و الانم به شدت درد میکنه که نمی تونم چپ و راست رو نیگاه کنم.
رفتم مطب دکترم و بهش گفتم ولی باز همون پرنیزولون5 رو داد و ایندفعه گفت روز در میون و روزی یکی ...
داشتم کلافه میشدم و هر دفعه هم که می خوردم قلبم به شدت درد می گرفت ! با یه دکتر دیگه مشورت کردم گفت قلبت به خاطر کورتن ای هست که مصرف میکنی ...
بعد به من گفت برم اقدام کنم واسه ی آمپول ( همون دکتر مشاور ) رفتم واسه ی آمپول اقدام کردم و فرم هاش رو گرفتم به پزشک خودم هم گفتم و خوب اونم بتافرون برام تجویز کرد . من راستش اصلا تا حالا یک دونه هم مصرف نکردم ببینم اثرش چطوریه ؟
ولی واقعا قلبم درد میکنه ، جدیدا هم برام کاربامازپین 200 تجویز کرده و کلی قرص ویتامین .
دستم شروع کرده به لرزش و پشتم به شدت درد می کنه ولی سعی میکنم جلو خودم رو بگیرم و به خودم بقبولونم که اینا هیچ ربطی به ام اس نداره rolleyes
گفتن پای کامپیوتر زیاد نشینم ، موبایل رو از خودم دور کنم و ...
مانیتورم رو گفتن عوض کنم ( چون رشته ام نرم افزار ) نمی دونم چه کنم .
فکر کنم بالاخره کسی اینجا باشه که این علائم رو داشته باشه ، در ضمن من پست های دوستان رو خوندم دیدم واقعا حال من از همه بهتره و به قوله یکی از دوستان که برام پیام خصوصی داد انگار اصلا بیماری ای ندارم ( البته خدا رو شکر واقعا ... ) ولی خوب میترسم چون اصلا کسی توی فامیل این بیماری رو نداره و حتی من فکر می کردم یه بیماریه ارثی هست و ...
خیلی ازش بد شنیده بودم و این باعث ترسم شده . فقط رفتم سراغ ورزش و کارایی که سره خودم رو یه جوری گرم کنم که بهش فکر نکنم . بازم هر چی خدا میخواد ( شکرش )
میلو جان عزیزم
اکثر بچه های اینجا شرایط سخت و حمله ی مختلف رو تجربه کردن
و حتی اگه خودشون هم تجربه نکرده باشن از درد و ناراحتیه بقیه به قدری از عمقه وجودشون ناراحت هستن که انگار خودشون دارن تحمل می کنن
عزیزه دلم خود من بیماریم رو خیلی سخت متوجه شدم
من از سال 85 که یه ام ار ای انجام دادم تو اون ام ار ای مشکوک بودم ولی کسی به من نگفت و من هم خودم متوجه نشدم
حالا بعد از 5 سال به قدری علائمی شدیدی دارم که دکتر هم تعجب کرده و نگرانه
اگر من در طول این 5 سال درمان میشدم انقدر عذاب نمی کشیدم
میلو جان من خیلی بابت این مشکل دارم زجر میکشم
نه از بابت اینکه بترسم یا نارات باشم نه
فقط به خاطر اینکه خانواده کنار نمیان و اصلا دلشون نمی خواد من پیگیر درمان و بیماریم باشم
این خیلی سخته
امیدوارم متوجه باشی عزیزم
این که تو این علائم رو داری مطمئن باش همه با مصرف به موقع و صحیح داروت برطرف میشه
فقط باید صبرت رو بیشتر کنی تا نتیجه ی بهتری بگیری.
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
 تشکر شده توسط : TootFarangi
ميلو جان عزيزم اصلن نگران نباش
اينا همه برطرف ميشن
فقط يكم بايد صب كني
love51
(2010/07/05, 06:19 PM)Milo نوشته است: خیلی ازش بد شنیده بودم و این باعث ترسم شده . فقط رفتم سراغ ورزش و کارایی که سره خودم رو یه جوری گرم کنم که بهش فکر نکنم . بازم هر چی خدا میخواد ( شکرش )

از اين تيكه نوشتتم خيل خوشم اومد
بهترين كار رو كردي
ورزش يكي از بهترين درمانهاي تكميليه !
و اينكه به كاراي مورد علاقه ات بپردازي و سعي كني آرامش خودتو بدست بياري كمك خيلي بزرگيه !
love51
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : TootFarangi , hanie
فکر میکنم باتجربه ترین فرد در این بیماری من باشم.smiling
میلو جان همیشه اولش که آدم یک خبر بد میشنوه شوکه میشه، این طبیعیه. اصلا بد فکر نکن در موردش. مطمئن باش که خوب میشی و حتما همینطور خواهد شد.icon_biggrin
من با آزمون و خطا پیش رفتم اما چون مطمئن بودم به نتیجه میرسم، موفق شدم. در این آزمون و خطا، بعضی روشهایی که امتحان کردم باعث بدتر شدن بیماریم شد اما ناامید نشدم و هر روشی که پیشنهاد شد را قبول کردم.
در آنزمان نه از لحاظ روحی و نه از لحاظ جسمی در شرایطی نبودم که بخواهم در چنین سایتهایی فعالیت کنم و اطلاعات بگیرم. از طرفی هم نمیخواستم نسبت به روشهایی را که در پیش گرفتم با نظر مخالف دیگران بی اطمینان بشم.
شما در شرایط خوبی هستید چون اینجا کلی دوست داری که همه میتونند مشاور خوبی برات باشند.
کتاب "قانون شفا" نوشته کاترین پاندر را حتما بخون. خیلی تاثیرگذاره.
love51
 تشکر شده توسط : TootFarangi , somaye_602000 , ثریا
میلو جان یه قسمت بود به عنوان پرسش و پاسخ .... بهتر بود سوالاتت رو اونجا میپرسیدی
و سعی کن عنوان تاپیکت رو بهتر انتخاب کنی تا کسی که فقط عنوان رو میخونه ... متوجه بشه توی تاپیک در مورد چی صحبت میشه
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : TootFarangi
(2010/07/06, 02:11 PM)Sina نوشته است: میلو جان یه قسمت بود به عنوان پرسش و پاسخ .... بهتر بود سوالاتت رو اونجا میپرسیدی
و سعی کن عنوان تاپیکت رو بهتر انتخاب کنی تا کسی که فقط عنوان رو میخونه ... متوجه بشه توی تاپیک در مورد چی صحبت میشه

چشم ببخشید icon_question
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
سلام دوستان
من بعضی وقتا دست وپام سوزن سوزن میشه.البته واسه چند دقیقه.اینا از علایم پلاک جدیده؟تازه یک ماهه که متوجه شدم ms دارم.نگرانم که حمله جدید باشه
(2010/07/10, 04:38 PM)mahshad نوشته است: سلام دوستان
من بعضی وقتا دست وپام سوزن سوزن میشه.البته واسه چند دقیقه.اینا از علایم پلاک جدیده؟تازه یک ماهه که متوجه شدم ms دارم.نگرانم که حمله جدید باشه

نه دوست من اينطور نيست.اينا يه جورايي علائم ام اسه.اگه نداشته باشي كه ام اسي نيستي.با نوع دارو وفصل و مواد غذايي كه مصرف مي كني هم يه كوچولو رابطه داره.مثلا مواد غذايي سرد اين حالتا رو زيادتر ميكنه.يه مدت هم اين حالتا غيب ميشن ميرن باز ميان. در كل چيز خاصي نيست.به مرور خوب ميشن.
ميتوني با دكترت هم مشورت كني
یه سوال :
می خوام بدونم میشه از ام اس مون یه سوءاستفاده کنیم طرح ترافیک بگیریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟wink2
اگه کسی میدونه لطفا بهم راهش و بگه.ممنون میشمicon_questionicon_question
بچه ها بیخیال همه چیز باشین که درمان ام اس همینه
تو میرقصی و من عاشق شدن رو یاد میگیرم
تو میخندی حواست نیست من آروم میمیرم

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال past 21 4,909 2020/01/07, 11:48 AM
آخرین ارسال: glassheart
  سوال در مورد شرایط قبل از آزمایش و M.R.I hessam 0 1,332 2019/11/14, 07:45 PM
آخرین ارسال: hessam
  سوال؟ شبه ام اس naz.gigili 22 24,187 2016/12/06, 02:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  درخواست توضیحاتی راجع به ام اس Hasan1375 1 1,693 2016/09/04, 09:13 AM
آخرین ارسال: glassheart
  سوال در مورد طب سنتی چینی برای درمان ALS javadit 1 2,866 2014/07/02, 01:51 PM
آخرین ارسال: nahid
  سوال مهم adrina 5 3,427 2013/05/06, 04:43 PM
آخرین ارسال: moon light
  سوال از علائم عود ام اس khatereh. 5 4,933 2013/03/02, 07:53 PM
آخرین ارسال: khatereh.
  سوال در مورد روند سیر بیماری ام اس در مردان sooorooosh 19 17,211 2012/06/17, 10:05 PM
آخرین ارسال: okhtapus
  سوال در مورد وضعیت حسی حرکتی یگانه 5 4,558 2012/04/16, 11:24 PM
آخرین ارسال: N00shin
  سوال در مورد تزریق (سیکلو فسفایت) احمدرضا 0 2,425 2011/12/30, 06:22 AM
آخرین ارسال: احمدرضا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان