وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
افتادگی پلک یک چشم - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: افتادگی پلک یک چشم (/Thread-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%BE%D9%84%DA%A9-%DB%8C%DA%A9-%DA%86%D8%B4%D9%85)

افتادگی پلک یک چشم - Roxana.sm - 2014/06/14

سلام دوستان

بیماری من قبل بهمن 92 با گزگز و بی حسی انگشتای دست چپم شروع شد که دلیلش یک پلاک روی نخاع بود که جذب گادولینیوم داشت، بعد از پالس تراپی خوب شدم و تا دوباره خرداد ماه ام ار ای دادم پلاک نخاعم دیگه جذب نداشت اما دو تا روی مغزم جذب گادو داشت. حالا علامت شدیدی ندارم جز اینکه گرفتگی کلی خفیف عضلانی و خستگی دارم و جدیدا احساس می کنم چشم چپم یکم کمتر باز میشه البته خفیفه مقدارش اما خودم می فهمم. این قضیه شدید تر هم میشه یا همینطوری میمونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سوال بعدی اینکه

تاحالا بجز گاباپنتین و ویتامین د ، ب چیزی مصرف نکردم. دکترم بعد از دیدن ام ار ای دوم بهم گفت برو خوب فکر و تحقیق کن ببین دوست داری قرص بخوری یا هفته ای یک بار عضلانی تزریق کنی یا یک روز در میون زیر جلدی sad

من که خودم دوست دارم قرص بخورم، اما کسی میتونه کمکم کنه کدوم راه بهتر و مطمئن تره و اینکه قرص ها یا امپولا کجایی هستن و قیمتشون چنده؟

دکتر گفت قیمت قرص یکم بالاست، یعنی چند؟

الان بهترین بهترین بهترین داروی کنترلی که ایران هست چنده؟ خارجیش؟ ایرانیش؟

شما رو بخدا کمکم کنید خیلی استرس دارم و دردم رو به هیچکی حتی مامانم نمیتونم بگم sad

RE: افتادگی پلک یک چشم - mahdiye1989 - 2014/06/14

سلام دوست عزیزicon_question
درمورد افتادگی پلکت نگران نباش شدیدتر که نمیشه هیچی بهترم میشه ، تمام علائم در ام اس یه طول درمانی داره ، گذر زمان همه چیو ok میکنهagreement2
به نظرم بیشتر از هرچیزی استرس شما حالتونو بدتر میکنه ، این آشفتگی و اضطراب واسه ما سمه confused2
درمورد دارو هم بهتره به دکترت واگذار کنی ، دکتر مقدسی یکی از بهترین دکترای مغز و اعصاب هستن ، بهشون اعتماد کن و نگران چیزی نباشlove51love51love51
هزینه داروهارو هم میتونی از تاپیک زیر ببینی :

http://mscenter.ir/showthread.php?tid=5623&page=62&highlight=%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA+%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88

اینم مراکز پزشکی و درمانی ، داروخانه ها و کلینیکها که فک کنم به دردت بخوره :

http://mscenter.ir/showthread.php?tid=6132&highlight=%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87+%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88

موفق باشیicon_question

RE: افتادگی پلک یک چشم - tinookhe - 2014/06/14

دوست عزیز تزریق زیرجلدی 1روز درمیون بهترازهمشه بنظرمن ودکترم چون سریعترجواب میده و طول درمان کمترمیشه داروهای خوراکی در مرحله آزمایشن برای شروع درمان ریسک نکن

حالت چشمت هم خوب میشه نگران نباش منم مثل تو استرس همینو داشتم شماره چشمم 9بود وقرنیه م انحراف داشت و توظاهرم خیلی تاثیرگذاشته بود اما بمرور صورتم ورم کرد وبعدازخوابیدن ورم از روز اولشم بهترشده پس سرتوگرم کن وزیادحساس نشو تا دارو اثرخودشو داشته باشه 5 6 ماهی از شروع بیماری طول میکشه تا خوب خوب شی پس نگران نباشwink2

1سری آمپولا که هفته ایی 1بار هس رایگانه قرص خوراکی دونه ایی 15هزار درمیاد که روزی 2تامصرف میشه آمپولای زیر جلدیم که مجهزن خارجین آمپول من آلمانیه وبادسگاه خیلی باهاش راحتم بیمه باش ونگران قیمتا نباش نهایتا بابیمه 200 هزاربایدبدی دست بالا پس چیزی نیس

اکثر داروهای عضلانی رایگان هستن یعنی بیمه کامل میده قرص خوراکیم دونه ایی 15هزاردرمیاد که روزی دوتابایدمصرف شه آمپول منم آلمانیه وه 1روز درمیون میزنم وازش راضیمsmiling بیمه بیشترهزینه هارو میده مخصوصااگه تکمیلی باشی نهایتا دست بالا مجبوری ماهی 200هزاربرای داروت بذاری کنارپس نگران هزینه هانباشsmiling

RE: افتادگی پلک یک چشم - i_sh - 2014/06/14

فعلا اول سریع باید از حالت بدون دارو در بیاین
اینم که هفته ای یک بار باشه یا یک روز در میون تشخیص پزشکه نه شما
شرایط مریض تعیین میکنه من خودم 8 سال هفته ای یه بار سینووکس بود همه دکترا هم تایید کردند که البته دو تای اصلیش در دسترس نیستن یکیشون خودش مریضه یکیشون ایران نیست
اولین چیز اعتماد به دکترتونه
سئوال کردن از شما خودش جای تامل داره...مهمونی نیومدین که ازتون میپرسه این دارو ها هر کدوم دوز داره واسه شرایط مختلف از 4 نوع ام اس هستش angry

این که داره خود بیماری استرس واستون ایجاد میکنه خودش حمله بعدیه اگه کنترکش نکنید 3 چهار ماه دیگه سراغتون میاد
از لحاظ روحی خودتونو باید کنترل کنید باید بیخیال باشین درست میشه این دارو ها هیچکدوم درمان نمیکنه 30 الی 50 درصد از حمله بعدی پیشگیری میکنه دقیقا واسه سینووکس 36 درصد
گیر ایرانی خارجی دارو هم نباشید ایرانیشو استفاده کنید من تا به حال از ایرانیاش استفاده کردم موردی نداشته سینوکس و اکتوفرون ساخت ایران تحت لیسانس هستند

در ضمن خستگی واسه من تو این چند سال پایه ثابته امیدوارم واسه شما نباشه ..

RE: افتادگی پلک یک چشم - kohedard - 2014/06/14

منم اوایل تشخیص بیماریم نصف بدنم و صورتم بی حس شد تا معلوم شد ام اس جون اومده سراغم و بعده بستری و کرتون سینووکس زدم خوب شد رفعش کرد الانم بعد 14 ماه باز بهم حمله دست داد و پای چپم باز بی حس شد که بعده بستری دوباره بهم رسیژن تجویز کردنsad

RE: افتادگی پلک یک چشم - i_sh - 2014/06/14

(2014/06/14, 07:45 PM)i_sh نوشته است: فعلا اول سریع باید از حالت بدون دارو در بیاین
اینم که هفته ای یک بار باشه یا یک روز در میون تشخیص پزشکه نه شما
شرایط مریض تعیین میکنه من خودم 8 سال هفته ای یه بار سینووکس بود همه دکترا هم تایید کردند که البته دو تای اصلیش در دسترس نیستن یکیشون خودش مریضه یکیشون ایران نیست
اولین چیز اعتماد به دکترتونه
سئوال کردن از شما خودش جای تامل داره...مهمونی نیومدین که ازتون میپرسه این دارو ها هر کدوم دوز داره واسه شرایط مختلف از 4 نوع ام اس هستش angry

این که داره خود بیماری استرس واستون ایجاد میکنه خودش حمله بعدیه اگه کنترکش نکنید 3 چهار ماه دیگه سراغتون میاد
از لحاظ روحی خودتونو باید کنترل کنید باید بیخیال باشین درست میشه این دارو ها هیچکدوم درمان نمیکنه 30 الی 50 درصد از حمله بعدی پیشگیری میکنه دقیقا واسه سینووکس 36 درصد
گیر ایرانی خارجی دارو هم نباشید ایرانیشو استفاده کنید من تا به حال از ایرانیاش استفاده کردم موردی نداشته سینوکس و اکتوفرون ساخت ایران تحت لیسانس هستند

در ضمن خستگی واسه من تو این چند سال پایه ثابته امیدوارم واسه شما نباشه ..
من یک چیزی یادم رفت بقیه پیشگیری خودمونیم ... مدل علی پروینی 80 -90 درصد بقیه کنترل کردن خودمونهagreement2

RE: افتادگی پلک یک چشم - الهه درد - 2017/02/06

سلام,من هم پلک چشم چپم ۲ماهه افتادگی پیدا کرده,داروم هم امپول اوسویمره,خیلی اذیتم میکنه,نمیدونم چکار کنم.الان باچشم پزشک صحبت کردم ک ایا سلسپت استفاده کنم یا نه,چون التهاب هم داره چشمام.ایا کسی بوده ک تجربشو داشته باشه؟کسی میتونه منو راهنمایی کنه لطفا؟ممنوم.