وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ (/Thread-%D8%AF%D9%88-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%DB%8C%DA%A9%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D9%86%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%9F)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - 0MID - 2015/05/10

ریحانه خانم فاطمه خانم میتراخانم وهمه دوستان........
من درتمامی موارد ذکر شده که مورد بحثه با پزشک خودم با چندتا مشاور و حتی کسانی که با فردی معلول یا بیمار زندگی مشترک داشتن ، بحث ومشاوره وتبادل نظر داشتم....
از نظر پزشکم که اصلا ازدوازج یه فرد ms خواه با سالم یابا همدرد خودش اشتباهه.....البته دوستان این موضوع رو هم مدنظرداشته باشن که نظرات اطباء متفاوته وهرکدوم نظرخودشونه اعلام میکنن.....یکی موافق یکی مخالف یکی هم با اگر و اما و شاید......
درموردبچه دارشدن عرض کنم باتوجه به این مطلب که اشکال بیماری متفاوته لذا بچه دارشدن هم خوبه هم بد.....
خودمو مثال میزنم :من عدم تعادل دارم وبچه منو فقط خانمم اداره میکنه....از 6سال پیش تا الان من حتی یک بارهم نتونستم پابپای اون در بزرگ کردن بچه سهیم باشم....
پارک میخواد بره خانمم میبره.......مریض میشه خانمم میبره درمانگاه والی آخر......یعنی کلا من فقط بنام پدر حضورفیزیکی دارم ولاغیر.....
خب در مورد خانمی هم که ms داره داستان بهمین منواله شاید باکمی تغییر........
بنظر من بچه دارشدن ظلمیه که ماداریم درحق یه انسان(بچه)میکنیم....عزیزان اگه میدونید که قدرت وتوانایی بچه داری ونگهداری وبه سرانجام رسوندن این بیگناه رو دارید پس میشه والا ظلمیه که اول درحق بچه بعد درحق خودتون وزندگیتون میکنید.......
دوستان ببینید من یادوستان دیگه نیمه خالی لیوان رونگاه نمیکنیم ویاناامید ومایوس نیستیم ویاخدای نکرده نمیخوایم مانع ازدواج مابقی بشیم وهچجنین فرار از مسولیت نیست بلکه داریم واقعیت رو میگیم.....
عقل هم همینو حکم میکنه........زیربارمسئولیت رفتن بهمین سادگیا نیست.......Confused

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - mj.ny-luise - 2015/05/10

(2015/05/10, 10:44 PM)0MID نوشته است: ریحانه خانم فاطمه خانم میتراخانم وهمه دوستان........
من درتمامی موارد ذکر شده که مورد بحثه با پزشک خودم با چندتا مشاور و حتی کسانی که با فردی معلول یا بیمار زندگی مشترک داشتن ، بحث ومشاوره وتبادل نظر داشتم....
از نظر پزشکم که اصلا ازدوازج یه فرد ms خواه با سالم یابا همدرد خودش اشتباهه.....البته دوستان این موضوع رو هم مدنظرداشته باشن که نظرات اطباء متفاوته وهرکدوم نظرخودشونه اعلام میکنن.....یکی موافق یکی مخالف یکی هم با اگر و اما و شاید......
درموردبچه دارشدن عرض کنم باتوجه به این مطلب که اشکال بیماری متفاوته لذا بچه دارشدن هم خوبه هم بد.....
خودمو مثال میزنم :من عدم تعادل دارم وبچه منو فقط خانمم اداره میکنه....از 6سال پیش تا الان من حتی یک بارهم نتونستم پابپای اون در بزرگ کردن بچه سهیم باشم....
پارک میخواد بره خانمم میبره.......مریض میشه خانمم میبره درمانگاه والی آخر......یعنی کلا من فقط بنام پدر حضورفیزیکی دارم ولاغیر.....
بنظر من بچه دارشدن ظلمیه که ماداریم درحق یه انسان(بچه)میکنیم....عزیزان اگه میدونید که قدرت وتوانایی بچه داری ونگهداری وبه سرانجام رسوندن این بیگناه رو دارید پس میشه والا ظلمیه که اول درحق بچه بعد درحق خودتون وزندگیتون میکنید.......
دوستان ببینید من یادوستان دیگه نیمه خالی لیوان رونگاه نمیکنیم ویاناامید ومایوس نیستیم ویاخدای نکرده نمیخوایم مانع ازدواج مابقی بشیم وهچجنین فرار از مسولیت نیست بلکه داریم واقعیت رو میگیم.....
عقل هم همینو حکم میکنه........زیربارمسئولیت رفتن بهمین سادگیا نیست.......Confused
سلام خدمت اقا امید ودیگر دوستان بخصوص اقا امید
من هر وقت کامنت های شما را میخونم فقط یاس و ناامیدی میبینم
به اون دکتر که همچین نظری در مورد ازدواج داره بهش بگو ......
و یه نصیحت دوستانه لطفا زندگی خودتون رو برای دیگران الگو قرار ندهید

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - sweetbasil - 2015/05/11

(2015/05/10, 05:59 PM)mj.ny-luise نوشته است: عزیزان یکی از جلوه های زیبای زندگی مشترک داشتن بچه است
پس خواهشا برای توجیه بیماری یا گوشه گیری یا فرار از مسولیت یا شنیدن حرفهای دیگران
ازدواج با کسی که هم درد خودمان است را توجیه نکنید
آقا مجید نظرات بسیار متفاوتِ، شما می گی : یکی از جلوه های زیبای زندگی مشترک داشتن بچه است "
در حقیقت برای بعضی ها واقعا نیست، من الان نزدیک هفت ساله ازدواج کردم و اسفند 93 برام تشخیص ام اس دادند من و همسرم حتی قبل از تشخیص بیماری هم علاقه ای به بچه دار شدن نداشتیم. اصلا هم ربطی به فرار از مسئولیت و بیماری و .... نداره همونطور که من نمی تونم درک کنم چرا بعضی ها اینطور عاشقانه دوست دارن بچه دار بشن شما ها هم عدم علاقه من به بچه دار شدن رو نمی تونید درک کنید.

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - مریم۷۲ - 2015/05/11

تو رو خدا نگین چون واسه ما این اتفاق افتاده پس شما مراقب باشین پس شما گرفتار نشین
همه که عین هم نیستن
اگه یکی همسرش که سالمه رفتار درستی نداره دلیل نمیشه همه اینجوری باشن
هم کسی که ام اس داره هم کسی که سالمه ممکنه کم بیاره ممکنه خسته شه ، خب آدمه ، ربات نیست فرشته هم نیست
پس با تجربیات شخصیمون حکم ندیم ، رای صادر نکنیم
حتی الان هر دو طرف هم سالم باشن زندگيشون پر مشکله ، ازدواج فردی که ام اس داره با فرد سالم مشکلاتی داره ، ازدواج دو تا ام اسی هم حتما مشکلاتی داره ، مسلما دو طرف که ام اس دارن برای ازدواج با هم به فاکتورهایی توجه میکنن بعد از در نظر گرفتن خیلی چیزا تصمیم گرفته میشه
خلاصه کسی بخواد درکت کنه هم ميتونه ام اسی باشه هم غیر ام اسی
کسی هست خودش ام اس داره اصلا طرف مقابلش که اون هم ام اس داره رو درک نمیکنه ، قر میزنه مسخره میکنه گله میکنه کنایه میزنه
از اون طرف آدمی هست که خودش ام اس نداره ولی طرف ام اسیشو درک میکنه همونطور خیلی از همسران بچه های متاهل سایت که خودشون سالمن..
اما بچه ، یعنی میگین چون ام اس دارم نباید بچه داشته باشمsad2
پس من که عاشق بچه م چی؟ sad2هان؟ و خیلیای دیگه مثل من
دکترا همش حرف از درصد و این چیزا میزنن ، ولی اسمش روشه در صد ، احتمال!
با یه مشت احتمالات از یه سری انسان نمیشه زندگی کرد نمیشه ، اونم انسانی که از سر تا پاش پره اشتباهه
درسته احتیاط شرط عقله باید مراقب بود ، ولی چرا من بگم این کارو انجام ندین چون من پشیمنونم شما هم پشیمان میشین، این درست نیست، در حالی که وضعیت من با بقیه خیلی متفاوته هم از لحاظ جسمی هم از لحاظ روحی
تو دنیا همه چی نسبیه، پس نمیتونم با قاطعیت بگم این کارو انجام ندم که فلان اتفاق نیفته
من نمیتونم تصور کنم بچه نداشته باشم و مادر نشم، نمیتونم دنیامو بدون بچه تصور کنمsad2
زندگی خودمه و اجازه نمیدم حرف و اطلاعات ناقص ی مشت دکتر که ممکنه همین فردا نقض شه و به طور کل عوض شه متاثر ش کنه، در عین این که از علم پزشکی تا جایی که فکر کنم درست و منطقیه استفاده میکنم
این نظر من بود با احترام به نظرات شما

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - mj.ny-luise - 2015/05/11

سلام
معذرت میخوام برای اینکه نظر خودم را به کلیت بسط دادم

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - sweetbasil - 2015/05/11

(2015/05/11, 08:04 AM)مریم۷۲ نوشته است: اما بچه ، یعنی میگین چون ام اس دارم نباید بچه داشته باشمsad2
با یه مشت احتمالات از یه سری انسان نمیشه زندگی کرد نمیشه ، اونم انسانی که از سر تا پاش پره اشتباهه
درسته احتیاط شرط عقله باید مراقب بود ، ولی چرا من بگم این کارو انجام ندین چون من پشیمنونم شما هم پشیمان میشین، این درست نیست، در حالی که وضعیت من با بقیه خیلی متفاوته هم از لحاظ جسمی هم از لحاظ روحی
تو دنیا همه چی نسبیه، پس نمیتونم با قاطعیت بگم این کارو انجام ندم که فلان اتفاق نیفته
من نمیتونم تصور کنم بچه نداشته باشم و مادر نشم، نمیتونم دنیامو بدون بچه تصور کنمsad2
زندگی خودمه و اجازه نمیدم حرف و اطلاعات ناقص ی مشت دکتر که ممکنه همین فردا نقض شه و به طور کل عوض شه متاثر ش کنه، در عین این که از علم پزشکی تا جایی که فکر کنم درست و منطقیه استفاده میکنم
این نظر من بود با احترام به نظرات شما

عزیزم بچه دار شدن یک امر کاملا شخصیه و فقط به خودت بستگی داره کسی نمی تونه به زور به تو بگه بچه دار شو و کسی هم نمی تونه تو رو به هر دلیلی منع کنه. من تو این مدت خیلی برنامه دیدم در مورد ام اس و مقاله خوندم هیچ کس هم نگفت ام اسی ها بچه دار نشن احتمال این که یکی از طرفین بیماری داشته باشه و بچه اس ام اس بگیره خیلی کمه حدود سه درصد (ریسکش کمه) و دو طرف اگه ام اسی باشن سی درصد(که ریسک بالایی داره). به قول تو کسی آینده رو ندیده شاید علتش کشف شد یا درمان قطعیش اومد. پس فکرت رو با این چیزا مشغول نکن love51 love51

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - 0MID - 2015/05/11

(2015/05/10, 11:38 PM)mj.ny-luise نوشته است:
(2015/05/10, 10:44 PM)0MID نوشته است: ریحانه خانم فاطمه خانم میتراخانم وهمه دوستان........
سلام خدمت اقا امید ودیگر دوستان بخصوص اقا امید
من هر وقت کامنت های شما را میخونم فقط یاس و ناامیدی میبینم
به اون دکتر که همچین نظری در مورد ازدواج داره بهش بگو ......
و یه نصیحت دوستانه لطفا زندگی خودتون رو برای دیگران الگو قرار ندهید
سلام ازبنده .....ارادتمند شماییم.....
اقا مجید جسارتا" وباپوزش خدمتتون که عرض کنم داستان زندگی من ویا بقیه کاملا ازهم متفاوته.....
من احترام خاصی نسبت به شما و همه دوستان ونظرات اونا دارم وخدای نکرده نمیخوام که بامنفی گری در زندگیشون ممانعت یا خللی ایجاد کنم....
اینجا یه فضای مجازیه وهرکس قادره ازادانه نظری یا پیشنهادی رو اعلام کنه ودر فضای واقعی هرانسان با توجه به درک وعقل خودش تصمیم میگیره.......
مااینجا فقط اعلام نظر میکنیم وبس....
کسی رو تشویق به کاری نمکنیم وهمینطور مانع کارای کسی نیستیم....
خوب داستان زندگی من چون داستانی غمناکه و همچنین نتیجه اون اینه که بیماری گریبان گیرم شده شاید بتونه به کسی کمک کنه....شاید کمکی نداشته باشه ولی گفته میشه تا شاید لااقل من بتونم راه حلی پیداکنم و یا دوستان دیگه ......
بهرحال من از شما معذرت میخوام که باعث ناراحتی شما شدم.....
قصدم کمک گرفتن از دوستان بود نه چیزدیگه.....
من در مقامی نیستم که برای کسی الگو وخط مشی تعیین کنم......
دوم اینکه مبحث مشاور و گفتگو با پزشک رو من سال 84شروع کردم و اون زمان باین مقدار اشناخت از بیماری ام اس نبود....
خب من در کامنت قبلیم عرض کردم هر پزشکی یه نظر میده وهر مشاوری راهی رو پیشنهاد میکنه.....
آیابنظر شما میشه با پزشکی که برای معالجه و درمان به اون مراجعه کردیم و به اون اعتماد و اعتقاد داریم بخاطر اینکه واقعیتی خلاف نظرما اعلام میکنه برخورد نامناسب داشته باشیم؟؟؟؟؟؟

ممنونم از صبر و تحمل وهچنین محبت دوستان

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - rahaaa - 2015/05/11

به به چه قدر بحث شیرین ازدواج طولانی شده...
من با وجود اینکه ازدواج 2 بیمار ام اس رو درست نمیدونم ولی وقتی قرار باشه با عشق و محبت در کنار هم قرار بگیرند و ازدواج کنن مطمئن هستم خیلی از مشکلات حل میشه...فقط اگر این انتخاب عاقلانه بوده باشه.
دوستان جایگاه خدا رو در زندگی فراموش نکنید. اونی که روزی میده خداست. واگر قرار باشه دو فرد چه هر دو بیمار ام اس و چه یکی سالم و دیگری بیمار روزشون رو خواهد رساند...

(2015/05/10, 10:44 PM)0MID نوشته است: از نظر پزشکم که اصلا ازدوازج یه فرد ms خواه با سالم یابا همدرد خودش اشتباهه.....البته دوستان این موضوع رو هم مدنظرداشته باشن که نظرات اطباء متفاوته وهرکدوم نظرخودشونه اعلام میکنن.....یکی موافق یکی مخالف یکی هم با اگر و اما و شاید......
من واقعا برای این پزشک متاسفم که چیزی از مفهوم انسانیت رو نفهمیدن...ودر نهایت خود خواهی اون چه رو که به ذهنشون اومده به بیمار شون گفتن. ما بسیاری بیمار های بد تر داریم که یک همچین نسخه ای براشون پیچیده نشده. ام اس که دیگه عددی نیست.

(2015/05/11, 08:04 AM)مریم۷۲ نوشته است: اما بچه ، یعنی میگین چون ام اس دارم نباید بچه داشته باشمsad2
مریم جان یک بیمار ام اس به خاطر داشتن ام اس محدود نیست...
کی گفته به خاطر وجود ام اس نباید بچه دار بشه؟ اصلا کی ارثی بودن این بیماری رو اثبات کرده؟ مگه پدر و مادر ماها ام اس داشتن که ما دچار ام اس شدیم؟ عزیزم 2 فرد سالم از کجا مطمئن هستن فرزند سالمی به دنیا خواهند آورد که ما به خاطر درصدهای از هوا آمده و احتمالات غلط این فرصت رو از خودمون بگیریم.
علم ثابت کرده که 2 نفر کم خونی مینور فرزندشون کم خونی ماژور میگیره...من کسآنی رو سراغ دارم که هر دو مینور بودن و فرزند اونها ماژور نشد و یک فرزند سالم به دنیا آوردن. ..
ما قدرت خدا رو فراموش کردیم...
درسته 2 بیمار ام اس اگر با هم ازدواج کردن بهتره فرزندی نداشته باشن...یک دلیلش احتمالات از هوا اومده اس و دلیل مهمتر از اون اینه که استرس فرزند داری در شرایطی که هر دو بیمار هستن برای بیماری شون خوب نیست.
آقا امید هم در تمام صحبتها تا حدودی سعی کردن تجربیات زندگیشون رو در اختیار ما بگذارن. این ما هستیم که به چه صورت از این اطلاعات برداشت و استفاده کنیم...

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - جاستینا - 2015/05/11

چرا انقدر این ام اس رو برای خودمون بزرگ مردیم !!!مهم تفاهم و علاقه س پس به نظر من هیچ ایرادی نداره دو نفر که هردو ام اس دارن با هم ازدپاج کنن

RE: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - سها - 2015/05/11

بله من هم موافقم
دوستایی که تو همایش جمعه بودن شنیدن
که دکتر مقدسی به خانم های مبتلا چی گفتن
گفتن برای خودتون ارزش قائل باشید
قرار نیست چون بیماریم با هر کسی ازدواج کنیم
منظورم به آقایون سایت نیست
حرف دوستمون رو تائيد می کنم که اول شرایط و ویژگیهای دیگه
بررسی بشه بعد ام اس
معمولا تازگی ها تو 90% موارد متاسفانه طرف شرایط خوبی نداره
ام اس پیشکش