وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟ (/Thread-%D8%AF%D9%88-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%DB%8C%DA%A9%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D9%86%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%9F)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: ازدواج دو مبتلا به ام اس با یکدیگر یا با غیر مبتلا ؟ - محمد جواد - 2014/08/18

من یه بار رفتم جایی خاستگاری دختره دیابت داشت...
هم من هم اون خوشحال بودیم که بالاخره بهتر می تونیم همدیگرو درک کنیم..
اما بازم هم من هم اون وقتی با دکترامون مشورت کردیم مخالفت کردن.sad2
دلیلشونم این بود که استرس برای هردوتاتون سمه...
اگه یه موقع خدایی نکرده حال یکیتون بد شه استرسی که به طرف مقابل وارد میشه حال اون رو هم بد میکنه...
فک میکنم در مورد دو تا ام اسی هم صدق کنه این موضوعicon_cry

RE: ازدواج دو مبتلا به ام اس با یکدیگر یا با غیر مبتلا ؟ - مهوش - 2014/08/18

طرف مقابل ام اس نداشته باشه صددرصد بهتره و باید با چشم باز و کاملا منطقی خودش قبولت کنه

RE: ازدواج دو مبتلا به ام اس با یکدیگر یا با غیر مبتلا ؟ - آذرستون - 2014/08/18

من که تا حالا دوبار رفتم خواستگاری و جواب نه شنیدم.
اما
باید ببینم طرف مقابل چطوره من دوست دارم ازدواج کنم اما نه به هر قیمتی قطعا خودم ام اسی هستم و تا حالا خدا رو شکر مشکلی نداشتم و فقط از ام اس اسمش رو یدک می کشم حتی من زودتر از همکارانم سر کار میرم و دیر تر ازهمه از محل کار خارج میشم.
خواهشا دور منو خط بکشید.sad2sad2sad2sad2sad2sad2sad2sad2
icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin

RE: ازدواج دو مبتلا به ام اس با یکدیگر یا با غیر مبتلا ؟ - موفقیت - 2014/08/18

(2014/08/18, 11:36 AM)همراز نوشته است:
(2014/08/17, 11:07 PM)موفقیت نوشته است:
(2014/08/17, 08:36 PM)همراز نوشته است: منم با نظر ساناز جون موافقم.
اگرچه ممکنه تو ژنتیک فرزندان اثر داشته باشه ولی با توجه به اینکه تعداد انگشت شماری از افراد سالم حاضرند با یه بیمار مبتلا به ام اس ازدواج کنند چه اشکالی داره 2 تا فرد مبتلا که از لحاظ بدنی سالم و قادر به اداره زندگی در کنار هم هستن ازدواج نکنن. شاید اینجوری بهتر بتونن همدیگه رو درک کنن.
چند سال باید منتظر باشن تا دید مردم جامعه به ام اس یه دید درست بشه؟؟

man ba nazare shoma aslan movafegh nistam ,chera intor fekrmikonied ke tedade angosht shomari az afrade salem hazerand ba bimar ms ezdevaj konand, shoma yejori harfi mizanied ke engar dar ertebat babimar HIV daried sohbat mikonied , ,

موفقیت عزیز
نمیدونم مجرد هستی یا متاهل. متاهل هستی که هیچ ولی اگر مجردی اجازه بده چند سال از شروع بیماریت بگذره و...
من و امثال من که از سنین نوجوانی درگیر این مشکل هستیم و در واقع تمام این سالهایی که فرصت های ما برای ازدواج و تشکیل خانواده اس و بارها این مسئله رو با خواستگارها (حتی پزشک و پرستار)مطرح کرده و برخورد نه چندان مناسب اونها رو دیدم به ضرس قاطع میتونم بگم تعداد این افراد انگشت شمارن...
ولی برات ارزو میکنم هیچوقت این تعداد انگشت شمار نباشه...
موفق باشی.

سلام دوست عزیز.من مجردم و متاسفانه چند ماهی هست که متوجه شدم اماس دارم . بزرگترین شوک در زندگیم بود درست زمانی که به موفقیت و اهدافم و آرزو هام رسیده بودم و متاسفانه وفتی دکتر گفت ام اس دارم و اول نمیدونستم چه بیماری بعد که دکترو اطرافیانم برام توضیخ دادن .برام خیلی سخت بود .الان 6ماه تزریق شروع کردم خیلی اکتیو بودم و فعلا نمیتونم مثل سابق باشم اما از همون روزی که فهمیدم ام اس دارم به خودم قول دادم باهاش بجنگم و استرس نداشته باشمو مبدونم ام اس همیشه باهام هست و اما وقتی به خودت روحیه بدی(انرژی مثبت)حتی میتونی به زندگی سابق برگردی باید باهاش بجنگی.درمورد ازدواج. وفتی شخصی عاشق ات باشه . باتمام وجود دوست داشته باشه . درکنارت هست با وجود تمام مشکلات .حتی ام اس و درکت میکنه چون عاشقته و دوست داره یک زندگی باهات شروع کنه...برات آرزوی بهترین ها رو دارم دوست عزیز و امیدوارم به زودی نیمه گمشده زندگی ات پیداکنی در کنارش خوشبخت باشی

RE: ازدواج دو مبتلا به ام اس با یکدیگر یا با غیر مبتلا ؟ - مـه ســـا - 2014/10/08

فیلم اموزشی

دوستان آخر این فیلم هم دکتر مقدسی نظرشو در مورد ازدواج دو فرد مبتلا به ام اس بیان کرده .ببینید

RE: ازدواج دو مبتلا به ام اس با یکدیگر یا با غیر مبتلا ؟ - majid1 - 2014/12/29

به نظر من اگه دوتا ام اسی همه شرایطشون به هم بخوره و از نظر مالی مشکلی نداشته باشن خیلی بهتره که با هم ازدواج کنن.چون دیگه هیچ کدوم نمیتونن به خاطر ام اس از هم ایراد بگیرن،ولی وقتی دو طرفی که ازدواج میکنن با هم یکیشون ام اس داشته باشه بعدها تو زندگی مشکل ساز میشه،من خیلی ها رو دیدم که به خاطر همین موضوع که طرف مقابل ام اس داشته و از هم جدا شدن.اولش شاید ادای آدمهای عاشق و در بیارن ولی مدتی که بگذره ام اس میشه ی نقطه ضعف و طرفی که این بیماری و نداره سر کوچکترین مسعله ای که به وجود بیاد دستش و میزاره روی نقطه ضعف.

RE: ازدواج دو مبتلا به ام اس با یکدیگر یا با غیر مبتلا ؟ - sayeh n - 2014/12/29

سلام خیلی وقت بود این موضوع ذهن منم مشغول کرده بود
با اینکه من بامشکلات ام اس خیلی اشنا نیستم اما اگه بخواین منطقی فکر کنین به نظرم ازدواج دوتا ام اسی میتونه موفق تر از ازدواج ی ام اسی و ی غیر ام اسی باشه
البته مثل هر ازدواجی باید تمامی فاکتورهای دیگه هم در نظر گرفت مثل علاقه دو طرف به هم و تفاهم...
اما حداقل هم دیگه رو میتونن خوب درک کنن ،و میتونن میزان استرسو کاهش بدن کمک هم کنن و این وسط هم کسی دلهره نداره
و از نظر فرزندم اگه یکی از شماهم ام اس داشته باشه احتمال داره بچه با این مشکل به دنیا بیاد امکانم داره نیاد،حتی تو دو فرد سالمم امکانش هست

RE: ازدواج دو مبتلا به ام اس با یکدیگر یا با غیر مبتلا ؟ - helli - 2014/12/29

من زیاد موافق نیستم چون اینطوری استرس بیماری طرف مقابلت رو هم داریrolleyes

RE: ازدواج دو مبتلا به ام اس با یکدیگر یا با غیر مبتلا ؟ - sayeh n - 2014/12/29

به نظرم استرس ازدواج های دیگه بالاتره،اینکه همسرت در اینده هم میتونه با هر مشکلی که پیش میاد کنار بیاد
شاید همسرت عاشقانه تو رو دوست داشته باشه اما اطرافیانش به تو استرسی وارد نمیکنن ؟؟

RE: ازدواج دو مبتلا به ام اس با یکدیگر یا با غیر مبتلا ؟ - helli - 2014/12/29

خب سایه جان نظر من با شما فرق داره به نظرم شخص مقابل اگه ام اس یا بیماری مشابه که با استرس بدتر میشه، نداشته باشه بهتره! درکل هدف این بحث رو نمی فهمم یعنی حالا که من ام اس دارم باید دارا بودن ام اس رو یکی از شرایط ازدواج با طرف مقابل قرار بدم یا چی؟Smile (16)