• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V.E.P
سلام دوستای خوبم
منم یه تازه واردم
یه سوالی داشتم کسی در مورد VEP اطلاعاتی داره؟میدونه تفسیرش چه جوریه ؟ و اینکه Amp که میزنه چی هستش؟Wink
vep آزامايش ميدان ديد بايد باشه
تا حالا 3،4 بار انجام داده ام .
برايه همون ميدان ديده . وقتي ديد آدم محدود ميشه ( من تار شده بود و يه لكه سفيد جلويه ديدمو در يه زوايايي گرفته بود ) اين آزمايشو ميدن تا اولا بفهمن تاريه ديد تويه كدوم قسمت چشمه و دوما ببينن محدوده اش چقدره ( اگه اشتباه نكنم مثه درصد محدوده رو مشخص ميكردن )
خود آزمايش هم ساده اس
سرتو ميذاري جلوي يه نيمكره .بهن يه دكمه ميدن . نوبتي ، يه چشتو ميبندي . بعد تويه اون نيمدايره بايد هروقت لكه هاي نور رو ديدي بايد دكمه رو فشار بدي .
همين
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : hadisss , shaytoon
آنی جون اونی که تو میگی پریمتری هستش

VEP : مخفف Visual Evoked Potentials.... حالا مثلا میشه گفت سنجش قدرت بینایی یا گزارش از پتانسیل یا یه چیزی تو این مایه ها...
یک استفادش برای پیدا کردن جراحات یا زخم های عصب بیناییه یا التهاب عصب بینایی که میشه همون (optic neuritis)
و همینطور برای گزارش از میلین عصب چشمی هم به کار میره
کار به این شیوه هستش که چند تا فرستنده کوچیک متصل میشه به سرت و نگاه میکنی به مونیتور .... روی مونیتور هم یه صفحه شطرنجی شروع به حرکت میکنه ... باید دقیقا به نقطه وسط صفحه نگاه کنی ........
تا این حد میدونم
آمپولش و دیگه نشنیدم ....
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

(2010/02/15, 03:10 PM)سینا نوشته است: آنی جون اونی که تو میگی پریمتری هستش

VEP : مخفف Visual Evoked Potentials.... حالا مثلا میشه گفت سنجش قدرت بینایی یا گزارش از پتانسیل یا یه چیزی تو این مایه ها...
یک استفادش برای پیدا کردن جراحات یا زخم های عصب بیناییه یا التهاب عصب بینایی که میشه همون (optic neuritis)
کار به این شیوه هستش که چند تا فرستنده کوچیک متصل میشه به سرت و نگاه میکنی به مونیتور .... روی مونیتور هم یه صفحه شطرنجی شروع به حرکت میکنه ... باید دقیقا به نقطه وسط صفحه نگاه کنی ........
تا این حد میدونم
اِاِاِ راس ميگيا !
آخه من هروقت vep انجام داده ام ، حتما پريمتري هم داشته ام . واسه همين قاط زده ام icon_cry
هر دقعه هم يه تيكه از موهامو كوتاه ميكنن angry
اصلن ازش خوشم نمياد badtaste
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : hadisss
(2010/02/15, 03:10 PM)سینا نوشته است: آنی جون اونی که تو میگی پریمتری هستش

تا این حد میدونم
آخه من تازه واسه بار دوم دادم ولی هیچ وقت تاری دید یا مشکل بینایی نداشتم دکترم گفت عددش تغییری نکرده ولی ولتاژهاش متفاوت بود دفعه اول تو range 4 بود ایندفعه تو range 8 عدد هاشم چند واحد کمتر شده بود میخواستم بدونم ولتاژ رو خود دکتر تعیین میکنه چقد باشه یا نه؟ و اینکه اگه دسته دکتر هست اینکه دو دفعه ولتاژها متفاوت بوده نتیجه رو غیر معتبر نمیکنه؟
ممنون میشن هرکی اطلاعاتی داره بده icon_biggrin
همون طور كه سينا گفت vep واسه تست عصب چشم هست و هيچ ربطي هم نداره كه حتما بايد تاري ديد داشته باشي تا اين آزمايش رو انجام بدي
يكي از راه هاي تشخيص ام اس همين آزمايش vep هست ( يعني در اصل راه تشخيص ام اس نداشتن ) . اگه مشكوك به ام اس باشي واست آزمايش Vep مينويسن چون اگه مشكل عصب چشم داشته باشي علائمش با بعضي علائم ام اس يك شكل هست .

من واسه نظام وظيفه كه رفته بودم اول بهم گفتن vep بدم . vep دادم ديدن مشكل از عصب چشم نيست بعد گفتن mri
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
اگه نتیجه تستت رو داری میتونی نگاه کنی و عدد هاشو بخونی همین طور ولتلژ مربوط به هر عددوWink
right eye
n75 = 75ms
p100 = 110ms
n140 = 148 ms
ampl.n75-p100 = 2.8 uv

left eye
n75 = 79 ms
p100 = 110 ms
n140 = 155 ms
ampl.n75-p100 = 4.4 uv

result
the latency p100 with stimulation right eye , recording at Oz - Fz is 110 ms
the latency p100 with stimulation left eye , recording at Oz - Fz is 110 ms
مث حس ی عشق تازه بودی
 تشکر شده توسط : mina_a
خیلی خیلی ممنون ، اونوقت دکترت گفت که نتیجه نرمال هستش؟Smile
سینا تو انگار اطلاعاتت در مورد خدادادی از همه بیشتر هستش اگه میشه توی تاپپیکی که ایجاد کردم بگو تا همه بیشتر از ایشون بدونن Wink
(2010/02/15, 11:05 PM)mina_a نوشته است: خیلی خیلی ممنون ، اونوقت دکترت گفت که نتیجه نرمال هستش؟Smile
سینا تو انگار اطلاعاتت در مورد خدادادی از همه بیشتر هستش اگه میشه توی تاپپیکی که ایجاد کردم بگو تا همه بیشتر از ایشون بدونن Wink

دكتر خودم هنوز اين آزمايش رو نديده ولي 3 تا از دكتراي نظام وظيفه گفتن عصب چشمم مشكلي نداره
مث حس ی عشق تازه بودی

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان