امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MS و خمیازه
من توی حمله آخرم هر وقت خمیازه میکشیدم واسه چند لحظه بی حسی صورتم خوب میشد دوست داشتم مدام خمیازه بکشم تا حس صورتم برگرده.به دکترم گفتم بهم خندید !! الان میبینم داشتم یه مطلب مهم را کشف میکردم اما نذاشتن fighting0030.gif
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
Vali khodayish barabto birabt to ms rabt dademishan.akhe hamamon motekhasesim.aman faght vaghti khastam khamyaze mikesham.
 تشکر شده توسط : zenith
من کتاب میگیرم دستم خمیازه ها شروع میشه اخرشم عوض درس خوندن میگیرم میخوابمconfused2
یه همکلاسی هم داشتم هی اون خمیازه میکشید هی من خمیازه میکشیدم بعد به این نتیجه رسیدیم که ما با پیش هم میشینیم خیییلی خمیازه میکشیم confused
دقت کردین ادم پیش یکی باشه که هی خمیازه میکشه کم کم خودشم خوابش میگیره و خمیازه میکشه؟
حالا یه سوال ؟؟؟
اگه ام اس و خمیازه بهم ربط داره پس در ام اس هم میتونه کمال همنشینی بر کسی که بغل دست ادم نشسته اثر کنه؟ icon_cry (شوخی بودا جدی نگیرین یه وقتevilgrin0039.gif)
من کتاب میگیرم دستم خمیازه ها شروع میشه اخرشم عوض درس خوندن میگیرم میخوابمconfused2
یه همکلاسی هم داشتم هی اون خمیازه میکشید هی من خمیازه میکشیدم بعد به این نتیجه رسیدیم که ما با پیش هم میشینیم خیییلی خمیازه میکشیم confused
دقت کردین ادم پیش یکی باشه که هی خمیازه میکشه کم کم خودشم خوابش میگیره و خمیازه میکشه؟
حالا یه سوال ؟؟؟
اگه ام اس و خمیازه بهم ربط داره پس در ام اس هم میتونه کمال همنشینی بر کسی که بغل دست ادم نشسته اثر کنه؟ icon_cry (شوخی بودا جدی نگیرین یه وقتevilgrin0039.gif)
"یک راند دیگر مبارزه کن"
وقتی پاهایت چنان خسته اند که بزور راه میروی...
عجب کشف جالبی
منم جدیدا خیلی خمیازه میکشم تازه خوابم هم خیلی باحال شده.یه بار داشتم با دوستم تلفنی صحبت میکردم و اون داشت واسم درد و دل میکرد.یهو دیدم صدایی از تلفن نمیاد فکر کردم خوابش برده.بهش زنگیدم گفتم خوابت برد؟؟؟گفت بابا تو خوابت برد من هرچی داد و هوار کردم تو فقط خُرخُر میکردیییییی !!!!!نگو من یک سانس خوابیده بودم و بیدار شده بودمlaughing3
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : warrior , بهــار , kiana

علت اصلی خمیازه کشیدن رساندن اکسیژن کافی به مغز است اما تحقیقات نشان داده که این پدیده در واقع تغییر وضعیت از هوشیاری به خواب آلودگی و برعکس

را نشان می دهد .

خمیازه یکی از علائم کمبود قند است که به دنبال آن ایجاد می شود ، معتادان هم برای همین زیاد خمیازه میکشند . اگر قند کافی به خون برسانیم آثار خستگی را

از بین رفته و خمیازه های پی در پی متوقف می شود.

خمیازه از زیاد بودن دی اکسید کربن پیش می آید یعنی وقتی در بدن اکسیژن کم و دی اکسید کربن زیاد شود بدن با خمیازه کشیدن سعی در جبران کمبود آن

دارد . به همین علت است که در صورت وجود گاز دی اکسید کربن حالت خواب و خمیازه کشیدن به انسان دست می دهد . به عبارت دیگر علت خمیازه کشیدن

افزایش دی اکسید کربن در هوا می باشد یا وقتی در بدن انسان گاز دی‌اکسید کربن زیاد می‌شود بدن انسان بطور اتوماتیک در پی کسب اکسیژن بر می‌آید که یک

نفس خیلی عمیق مثل خمیازه می‌تواند تا حد زیادی این مساله را حل کند.

افزایش دی‌اکسید کربن در خون باعث خواب آلودگی هم می‌شود و حتی نوعی مسمومیت ایجاد می‌کند که انسان را به خوابیدن زیاد وا می‌دارد .

جالب است که

بدانید آدمها اولین بار در سه ماهه ی اول جنینی خمیازه می کشند .

آیا خمیازه مسری است؟ confused2confused2confused2

پژوهش‌ها همچنین نشان می‌دهد که خمیازه کشیدن به دلیل یک عمل همدلانه به‌وسیله دیگران تکرار می‌شود laughing3laughing3laughing3laughing3

همچنین دانشمندان در یک بررسی در سال ۲۰۰۵ مغزهای گروهی را که خمیازه‌کشیدن افراد را مشاهده می‌کردند، اسکن کردند و توانستند الگوهایی منحصر به

فرد از فعالیت در نواحی از مغز که به تقلید رفتاری مربوط می‌شدند را مکان‌یابی کنند.
روزگارا ، تو اگر سخت بمن میگیری ! باخبر باش که پژمردن من آسان نیست . . . !
 تشکر شده توسط : نازلی , Prime , ساغر , denis85 , 7714 , رنگین کمان
من فقط وقتی دارم درس می خونم خمیازه می کشم بعد وقتی دراز میکشم اصلا خوابم نمی بره Sad
فکر کنم چون چند سال همه چی رو کنار گذاشته بودم این طوری شده یا خیلی تنبلم angry2
ولی من خودم هیچی رو به ام اس ربط نمی دم خیلی هم از خیلی کسایی که سالمن شاداب تر و شارژترم party0048.gif
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
حالا مگه خمیازه کشیدن بده؟باعث میشه اکسیژن بیشتری به مغزتون برسهagreement2agreement2agreement2
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست