امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کپسول ممورال
میخواستم نظرتون رو راجع به کپسول گیاهی ممورال بپرسم آیا کسی تا حالا استفاده کرده؟
 تشکر شده توسط : yanis2
شكل داروئي: كپسول

موارد مصرف : در درمان اختلالات و علائم ناشي از محدوديت گردش خون مغزي (مانند كم شدن حافظه يا اختلالات ادراكي)، زوال عقل (آلزهايمر)، ضد روماتيسم، ضد التهاب، ضد استئوآرتريت گردن، درد پشت، ضد كليت السر و مؤثر در جلوگيري از پيشرفت MS .

اجزاء فرآورده : هـركپسول ممورال حـاوي 360 ميلي گـرم الئوگم رزين كندر و 36 ميلي گرم گـرانول پودر ريشه زنجبيل مي باشد كه بر مبناي 4/10-4/8ميلـي گرم اسانـس تام و 172-140 ميلي گرم گم وموسيلاژ استاندارد شده است.

مواد موثره :
مهمترين مواد موثره كندر عبارتند از: 60% صمغ،23-20% موسيلاژ و 9- 5% اسانس واز مهمترين مواد موثره موجود در اسانس كندر مي توان به a-β-Thujon برابر 63% ،P-Cymen برابر 14% و Linalol برابر 5/1% اشاره كرد . افزون بر اين كندر حاوي يك اسيد آزاد بنام Boswellic Acid مي باشد، كه از عوامل مهم خواص درماني كندر اعلام شده است (1).

آثار فارماکولوژی و مكانيسم اثر:

اسانس هاي موجود در كندر ، داراي اثر شل كنندگي بر روي عضلات عروق بالاخص عروق مـغـزي بوده و مـوجب بر طرف شدن اسپاسم و تنگي عروق و در نتيجه خون رسي بهتر به بافـت و سلـولها مي گردد (2). از طرف ديگر مشتقات بوزوليك اسيد موجود در كندر ، بخصوص استيل 11- كتو بوزوليك اسيد، از لحاظ فارماكولوژي بسيار فعال بوده و بطور خاص باعث مهار سنتز لوكوترين آندوژن مي گردد (3).
برخلاف داروهاي غير استروئيدي ضد التهاب، عصاره كندر فاقد خاصيـت اسيدزائي در دستـگاه گوارش مي باشد. عصاره كندر بخصوص اسيد بوزوليك يك پنتاسيكليك تري ترپنوئيدو مشتقات استيله آن روي توليد آنتي بادي ها و مصونيت سلولي هر دو اثر مي نمايد. اسيد بوزوليك يك مهار كننده بسيار قوي ليپواكسي ژناز مي باشد. و از اين طريق توليد لوكوترين را مهار مي كند، بخصوص LTB-4 كه يك عامل كموتاكيك فعال است. تجارب باليني روي 81 نفر بيمار مبتلا به روماتيسم همراه با گروه كنترل و پلاسبو و تحت درمان با عصاره كندر بطور قابل ملاحظه اي كاهش درد و التهاب را با يك دوره درمان سه ماهه نشان داد(3) التهاب سينويت همراه با ساييدگي مربوط به توليد لوكوترين B4 در مفصل است(4).عصاره كندر در موش صحرايي اثر ضد درد و آرام بخش نشان داده است. در انسان مبتلا به لوسمي، مشتق استيل 11-كتوبوزوليك اسيد سنـتز DNA و RNA و پروتئيـن را در سلولهـاي لوسمـيك HL-60 مهار مي سازد. همچنين اين عصاره داراي خاصيت ضد استم است كه در مطالعات انساني بروي 40 بيمار مبتلا به استم تحت درمان با 300 ميلي گرم عصاره كندر 3 نوبت در روز بمدت 6 هفته به اثبات رسيده است. اخيراً ثابت شده است كه اختلالات ادراكي در حيوانات مسن به علت التهاب در مغز و تغييرات حاصله از آن است و معلوم شده است رات مسن با اختلالات ادراكي در مقايسه با حيوانات جوان داراي نشت عروقي در شبكيه چشم است. و كم شدن اختلالات ادراكي بموازات كم شدن ضايعات شبكيه بعلت توليد لوكوترين است. بدين ترتيب بنظر مي رسد كه مكانيسم اثر ضد الزايمر عصاره كندر و اثر مثبت آن در بالا بردن حافظه و كم كردن فراموشي بعلت اثر ضد التهاب آن در مغز مي باشد. ثابت شده است كه مصرف مستمر داروهاي ضد التهاب بعنوان عامل بازدارنده از ابتلاء به بيماري آلزهايمر است.عصاره كندر افزون بر اين داراي خاصيت ضد كليت بوده و مي تواند كليت هاي زخم دار را التيام بخشد. عصاره كندر داراي اثر ضد سرطان است و مي تواند سنتز DNA،RNA و پروتئين را در سلولهاي اوسميك در invitro مهار نمـايد. همچـنين موجب كاهش سطـح كلسـترول و تري گليسـيريدهاي خون مي شود. بدين ترتيب كاربرد كندر افزون بر تاثير مثبت آن در ازدياد حافظه و رفع فراموشي، در درمان يك سري از بيماريهاي التهابي، از جمله ارتريت روماتوئيد، واكنـشهاي آلرژي، آسم برونشــيال مزمن، پسوريازيس و MS موثر مي باشد. در سال هاي اخير مطالعات بسيار گسترده اي بر روي كندر انجام و بالاخص دانشمندان آلماني آنرا براي درمان سرطان معده، كبد، طحال وتومورهاي ناحيه شكم و مقعد و افزون بر اين در رويشهاي مربوط به بافت پيوندي چشم و سرطان نوك پستان توصيه نموده اند(4و5). افزون بر اين براي صمغ كندرآثار ضد اسپاسم، آرام بخش و در استعمال خارجي درمان كننده زخم ها و بثورات جلدي قائل شده اند(6).

موارد استعمال كندر در پزشكي اسلامي و سنتي:
اكثر منابع مهم پزشكي سنتي ايران به تبعيت از كتاب شريف طب نبي، بطور متواتر، از كندر بعنوان داروي افزايش دهنده هوش و حافظه و برطرف كننده فراموشي و نسيان نام برده و افزون براين آنرا در درمان التهابات و بثورات جلدي و زخم هاي دروني از جمله زخم روده توصيه نموده اند (9-7).

موارد منع مصرف: تاكنون موردي گزارش نشده است.

موارد احتياط: تاكنون طي مصرف مقادير معمول كندر عوارض جانبي و يا مشكل خاصي گزارش نشده است. ولي بعلت وجود تركيـبات ترپنوئيدي در روغن فرار كندر، مي بايسـت همـانند سـاير فرآورده هاي حاوي روغـن فـرار(اسانس) در مصرف بيش از حد خوراكي اين فرآورده نيز جانب احتياط رعايت شود (فارماكوپه گياهي ايران؛ صفحه 651).

عوارض جانبي:
موارد نادري از سردرد، عوارض گوارشي خفيف.
مقدار مصرف:
روزي سه بار هر بار 1 تا 2 كپسول با كمي آب ميل شود.
آبستني وشيردهي:
در حين آبستني و شيردهي زير نظر پزشك مصرف گردد.
من درد در رگانم، حسرت در استخوانم،چیزی نظیر آتش در جانم پیچید
سرتاسر وجود مرا گویی چیزی به هم فشرد تا قطره ای به تفتگی خورشید جوشید از دو چشمم،از تلخی تمامی دریاها بر اشک ناتوانی خود ساغری زدم
 تشکر شده توسط : Narges , # پریسا # , همدم , yanis2
سلام
هرچند وقت یکبار دکترم واسم می نویسه بد نیست خودش می گه برا جلوگیری از پیشرفت بیماریت . عوارض جانبی نداره باهاش مشکلی برات پیش نمیاد
هنگام حاملگی که آمپول نمی زنم از کپسول ممورال میشه استفاده کرد ؟ مصرف زیاد کندر در دوران حاملگی کودک را پیش فعال می کندمصرف زیاد ممورال کودک را پیش غعال می کند؟
نقل قول: هنگام حاملگی که آمپول نمی زنم از کپسول ممورال میشه استفاده کرد ؟

این رو باید با پزشکتون مشورت کنید. این کپسول درمان جایگزین نیست.

نقل قول: مصرف زیاد کندر در دوران حاملگی کودک را پیش فعال می کندمصرف زیاد ممورال کودک را پیش غعال می کند؟
در مورد بیش فعالی همون طور که فرمودید مصرف بیش از حد کندر باعث بیش فعالی کودک میشه
و در کپسول ممورال هم کندر هست.
اما با توجه به تحقیقاتی که روی بیش از 100 نفر از مادرانی که قبل از زایمان به مدت طولانی (3 الی 4 ماه) از کندر استفاده کرده‌اند معلوم شد که مصرف بیش از حد آن موجب بیش‌فعالی کودکان آنها شده اما مادرانی که به مدت یک ماه یا کمتر از کندر استفاده کرده‌اند کودکانشان بیش‌فعال نشده و همچنین از هوش بالایی برخوردارند.

محققان دریافتند که تجویز کندر ، به ویژه دوز ‏‎g/kg‎‏0/05 ، در دوران بحرانی رشد و نمو سیستم عصبی جنین و نوزاد ، موجب افزایش چشمگیر (001/0>‏‎p‎‏) قابلیتهای یادگیری ، به ویژه تقویت و نگهداری حافظه می شود . از این رو به نظر می رسد که کندر می تواند دارای تاثیری مثبت بر روند تکامل مغز و احتمالا شکل گیری مناسب درختهای دندریتی ، اکسونها و برقراری ارتباطات صحیح بین آنها باشد. از این رو برای MS خوب است.

برای افزایش هوش جنین :
كولین، ماده ای است كه به طور طبیعی در غذاهای چرب وجود دارد و حافظه را تقویت می كند.گروه پزشکی دانشگاه كارولینای شمالی بیان كرد، اگر در دوران بارداری مادر، به رژیم غذایی او كولین اضافه شود، قدرت حافظه جنین در حال رشد را برای مراحل بعدی زندگی افزایش می دهد.

در دوران بارداری و شیردهی، ذخایر كولین بدن مادر تخلیه می شود، در نتیجه كولین كافی برای رشد طبیعی مغز در دسترس نخواهد بود. كولین برای حفظ سلامتی افراد، موردنیاز است.
منابع غذایی كولین عبارت اند از: شیر، جگر، تخم مرغ و بادام زمینی. در بدن نیز از اسید آمینه متیونین ساخته می شود.

منابع:
wikipedia.org
niksalehi.com
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : nazaninn , paeeze , # پریسا # , yummy
البته یک نکته مهم وجود داره:
مصرف جگر در سه ماهه اول بارداری به علت میزان بالای ویتامین A در آن که برای جنین اثرات سمی داره ممنوعه!
 تشکر شده توسط : Prime , yummy
کپسول ممورال
موارد مصرف:در درمان اختلالات و علائم ناشی از محدودیت گردش خون مغزی(مانند کم شدن حافظه یا اختلالات ادراکی),زوال عقل(آلزایمر),ضد روماتیسم و ضد التهاب.... و موثر در جلوگیری از پیشرفت MS.
اجزا فراورده:
کندر,ریشه زنجبیل,گم و موسیلاژ

* جدیدا حس میکنم اسمها یادم میره یا کارایی که میخوام انجام بدمو فراموش میکنم,با دکترم در میون گزاشتم و ایشون معتقد بودن به خاطر عدم تمرکزه اما این کپسول رو هم برام نوشته,یه کپسول شفافه که محتوی پودر کرم رنگه,کسی از دوستان مصرف کرده؟؟ راضی بودین؟؟
قرار نیست من اونجوری زندگی کنم که دنیا دوست داره ...

خب طبعا قرارم نیست دنیا هم اونجوری بچرخه که من دوست دارم...wink2
 تشکر شده توسط : paeazan , احسيني , mari
من که هنوز مصرف نکردم.ولی این که داخلش کندر هم داره باید چیز خوبی باشه چون یه تاپیک داریم به نام درمان ام اس توسط کندر.
ام اس بی ام اس
با تغذیه سالم
 تشکر شده توسط : nazii , احسيني , yanis2
این مشکل همیشه تو این بیماری احتمال داره که پیش بیاد.راه غلبه بر اون یا کنترل اون1.حل جدول2.بازیهای فکری مثل شطرنج3.محاسبات ریاضی4.هر نوع عملیات فکری
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : nazii , mari
دکترم که گفت به ام اس ربطی نداره چون هنوز زوده!! Dodgy
میگفت شاید عدم تمرکز باشه,البته مدتیه که خیلی مضطرب و عصبی هستم,کلی کار دارم که همش ذهنمو مشغول میکنه,شاید واسه اسنم باشهconfused2
قرار نیست من اونجوری زندگی کنم که دنیا دوست داره ...

خب طبعا قرارم نیست دنیا هم اونجوری بچرخه که من دوست دارم...wink2

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان