امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کوپامر( گلاتیرامراستات)
(2012/09/24, 01:19 PM)nahid نوشته است: برای کسانی که سابقه کهیر داشتن ، این دارو چطوره ؟
عوارضی که درمورد قلب نوشته ، آدم رو به فکر میندازه .من یه بار موقع اولین پالس تراپی، تپش قلب شدید گرفتم و چون تو بیمارستان بودم مشکلی پیش نیومد ولی این تزریق هرروزه ، شاید برای امثال من سخت باشه که همش تحت نظر باشیم.
عیب نداره همین سینووکسمونو میزنیم .

پالس تراپی فرق داره.من فکر می کنم که به آدم سالم هم پالس بدن تپش قلب می گیره.

(2013/07/23, 08:09 AM)hessam نوشته است: می خواهند افزایش قیمت بدهند
فقط دردشون همینه

خوب این بین شرکتهای داروسازی عمومیت داره.شرکتهای خارجی هم بعد از مدتی دارو هاشون رو گرون می کنن به محض این که متقاضی زیاد می شه.

من می خواستم بعد از 3 سال دارو استفاده کنم و تصمیم داشتم که همین دارو رو شروع کنم.با این مطالبی گه می گید پیدا نمی شه و اینها من بی خیالش شدم.که گیر نمی آد و این حرفها.دیگه حال و حوصله این که گیر بیاد یا نیاد رو ندارم.خودم به اندازه کافی سرگرم هستم.نیازی به مشغله تازه ندارم.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
شما اگ پست های قبلی یا چند تاپیک دیگه دراین مورد رو بخونین بخشی از جواب سوالهاتونو میگیرین
مثلا اینجا
انگار مصرف این دارو زیاد شده و چند نفر ازم پرسیدن.کلی در همین تاپیک میگم
ایران اومده کوپاکسان رو خودش بسته بندی کرده. شرکت زهراوی اسمش رو گذاشته کوپامر و شرکت اسوه اسمش رو گذاشته اسویمر. تا اونجایی که من میدونم فرق این دو بسته اینه که اسویمر یه پد الکل داره، اگ کسی یکی از این داروها رو استفاده کنه و موجود نباشه از داروی شرکت دیگه استفاده میکنه،فلان مسئول میگه کوپامر کانادایی و اسویمر هندیه
تزریقش هر روزه.عوارض شبه آنفولانزای اینترفرون ها رو بعد از تزریق نداره.تجربه ی خودم اینکه چند روز اول درد داشتم و مسکن خوردم بعدش دیگه نخوردم
در موزد تاثیرش تحقیقات مختلفه یکی میگه بیشتر از بتافرونه تاثیرش یکی میگه اندازه اون و یکی میگه در فلان کتاب نوشته تاثیرش کمتره. دکتر من که معتقد نیست تاثیرش کمتره
دکترم گفت بعد از شش ماه استفاده از کوپامر تاثیر اولیش رو میبینی. من پنج ماهه میزنم و هنوز تاثیری ازش ندیدم
دکترم گفت چند ماه اول همزمان با اون باید کورتن هم بزنی. انگار برای من تا یک سال اول کورتن نوشته.ماهی یک گرم که امروز 500 تا و فردا هم 500 تا
چون تزریقش روزانس محلهای تزریقش خیلی بیشتر از اینترفرون هاست چیزی در حدود 40 محل. پس باید به شما آموزش داده بشه دیگه خودتون میتونین تزریق کنین. دستگاه نداره برای تزریق.من از انجمن آموزش دیدم

هم تامین اجتماعی و هم خدمات درمانی اونو بیمه کرده.چند ماه قبل من میگرفتم 98 هزار تومن با بیمه خدمات درمانی از این ماه شده 147 هزار تومن

ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : melody , ابراهیم , برگ 7 , علیرضا 2
(2012/09/23, 08:54 AM)dr. assadi نوشته است: کوپامر® (®Copamer ) نام تجاری داروی گلاتیرامراستات (Glatiramer acetate ) است

کارآیی کوپامر® در درمان MS
سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA ) مصرف گلاتیرامراستات را برای مداوای MS اولیه و نیز شکل راجعه- فروکش کننده تایید کرده است. مطالعات متعدد بالینی مؤید اثر بخشی قابل توجه گلاتیرامر بر علیه بیماری MS می باشد. این تحقیقات نشان می دهد که عوارض این دارو نیز به خوبی توسط بیماران تحمل می شود. تحقیقات انجام شده برای این دارو دو دسته هستند. در دسته اول گلاتیرامر در مداوای فرم راجعه – فروکش کننده MS با دارو نما مقایسه شده است. اولین و اصلی ترین مطالعه از این نوع در سال 1991 بر روی 251 بیمار مبتلا به شکل راجعه- فروکش کننده MS با شدت خفیف تا متوسط در 11 مرکز دانشگاهی در امریکا انجام شده و 2 سال به طول انجامید. نتایج این تحقیق نشان داد که گلاتیرامر قادر است میزان حملات بیماری را 29% بیشتر از دارونما کاهش دهد. در دو مطالعه دیگر از این نوع که اخیراً انجام شده، اثر بخشی گلاتیرامر مجدداً مورد تایید قرار گرفته است.

در دسته دوم مطالعات، گلاتیرامر با سایر داروهای مورد مصرف در مداوای MS مقایسه شده است. در معروفترین این مطالعات که نتایج آن در سال 2009 منتشر گردید 2244 بیمار مبتلا به شکل راجعه- فروکش کننده MS در دو گروه تحت درمان با دو داروی گلاتیرامر و بتاسرون® (اینترفرون بتا یک بی) قرار گرفته، اثربخشی و عوارض این دارو در بیماران با یکدیگر مقایسه شد. این مطالعه 3 سال و نیم طول کشید. نتایج نشان داد که گلاتیرامر برابر با دوز 500 میکروگرم بتاسرون® در مداوای MS موفق بوده و میزان حملات را به میزان 79% کاهش می دهد.

در مطالعه بین المللی دیگری که 2 سال طول کشید و بر روی 764 بیمار مبتلا به شکل راجعه- فروکش کننده MS انجام شد اثر بخشی گلاتیرامر با ربیف® (اینترفرون بتا یک آ) از نظر زمان بروز اولین حمله بیماری پس از شروع مصرف دارو مقایسه گردید. میزان کاهش حمله با گلاتیرامر 71% و با ربیف® با دوز 44 میکروگرم، 69% بدست آمد. این یافته ها نشان داد که گلاتیرامر در مقایسه با ربیف® بطور قابل توجهی عود بیماری را به تاخیر می اندازد. در مطالعه دیگری مشخص گردید که گلاتیرامر بروز حمله دوم در بیمارانی که یکبار دچار حمله MS شده اند را به تاخیر می اندازد.

من آخرش این عددهایی که میدن رو نفهمیدم
مگه نمیگن بتافرون 34 درصد از پیشرفت جلوگیری میکنه؟ پس این عددها چین؟
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

(2013/09/12, 11:30 AM)paeazan نوشته است: من آخرش این عددهایی که میدن رو نفهمیدم
مگه نمیگن بتافرون 34 درصد از پیشرفت جلوگیری میکنه؟ پس این عددها چین؟

با اعداد خودت را خسته نکن angry2
آخه مرجعه این اعداد کجا هست چه تعداد هستند چه افردای هستند و چه شرایطی داشتند خوب شاید با ایران خیلی تفاوت داشته باشه icon_cryicon_cry
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : paeazan
(2013/09/12, 11:30 AM)paeazan نوشته است:
(2012/09/23, 08:54 AM)dr. assadi نوشته است: در دسته اول گلاتیرامر در مداوای فرم راجعه – فروکش کننده MS با دارو نما مقایسه شده است. اولین و اصلی ترین مطالعه از این نوع در سال 1991 بر روی 251 بیمار مبتلا به شکل راجعه- فروکش کننده MS با شدت خفیف تا متوسط در 11 مرکز دانشگاهی در امریکا انجام شده و 2 سال به طول انجامید. نتایج این تحقیق نشان داد که گلاتیرامر قادر است میزان حملات بیماری را 29% بیشتر از دارونما کاهش دهد. در دو مطالعه دیگر از این نوع که اخیراً انجام شده، اثر بخشی گلاتیرامر مجدداً مورد تایید قرار گرفته است.

در دسته دوم مطالعات، گلاتیرامر با سایر داروهای مورد مصرف در مداوای MS مقایسه شده است. در معروفترین این مطالعات که نتایج آن در سال 2009 منتشر گردید 2244 بیمار مبتلا به شکل راجعه- فروکش کننده MS در دو گروه تحت درمان با دو داروی گلاتیرامر و بتاسرون® (اینترفرون بتا یک بی) قرار گرفته، اثربخشی و عوارض این دارو در بیماران با یکدیگر مقایسه شد. این مطالعه 3 سال و نیم طول کشید. نتایج نشان داد که گلاتیرامر برابر با دوز 500 میکروگرم بتاسرون® در مداوای MS موفق بوده و میزان حملات را به میزان 79% کاهش می دهد.

در مطالعه بین المللی دیگری که 2 سال طول کشید و بر روی 764 بیمار مبتلا به شکل راجعه- فروکش کننده MS انجام شد اثر بخشی گلاتیرامر با ربیف® (اینترفرون بتا یک آ) از نظر زمان بروز اولین حمله بیماری پس از شروع مصرف دارو مقایسه گردید. میزان کاهش حمله با گلاتیرامر 71% و با ربیف® با دوز 44 میکروگرم، 69% بدست آمد. این یافته ها نشان داد که گلاتیرامر در مقایسه با ربیف® بطور قابل توجهی عود بیماری را به تاخیر می اندازد. در مطالعه دیگری مشخص گردید که گلاتیرامر بروز حمله دوم در بیمارانی که یکبار دچار حمله MS شده اند را به تاخیر می اندازد.

من آخرش این عددهایی که میدن رو نفهمیدم
طبق مطالعاتی که در طی 2 سال بر روی 251 نفر انجام شده، به 125 نفر copolymer 1 و به 126 نفر باقی مانده، دارو نما با دوز 20 میلی گرم در روز به مدت 2 سال تزریق شده. بعد از 2 سال مشاهده شده گروهی که copolymer 1 گرفته بودن، 29% نسبت به کسانی که دارونما گرفتن حمله هاشون کمتر شده.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7617181

پاراگراف سوم:

100-29 =71
منظورشون از 71%، میزان حمله ها بوده که اشتباها میزان کاهش حمله ها ترجمه شده.
یعنی کوپامر با کم کردن 29 درصدی حمله ها باعث میشه حمله ها به 71% کاهش پیدا کنند (در 2 سال) نه اینکه 71% حمله رو کاهش بده.
به هر حال در این 3 مطالعه جامع که انجام شده، میزان کاهش حمله ها برای کوپامر و کوپاکسون بین 29 % تا 32 % اشاره شده، یعنی دارو تقریبا 30 درصدی محسوب میشه.
به عبارت دیگه در هر 2.5 سال جلوی یک حمله رو میگیره ...
پاراگراف دوم:
این مطالعات در طی 3.5 سال انجام شده و به نظر میاد احتمالا به خاط همین بوده که حمله ها به جای 71% به 79% افزایش پیدا کرده باشن(8% کمتر از مطالعات 2 ساله جلوی حمله رو گرفته).
برای قضاوت در مورد یک دارو نمیشه فقط روی کاهش عودش تمرکز کنیم، اینکه هر حمله چقدر طول می کشه یا اینکه چه تغییری در حجم Gadolinium-Enhanced Lesions ایجاد می کنه هم مهمه.
سحر اضافه کن به فهم آسمانم
 تشکر شده توسط : ayda.m , paeazan , SSA , علیرضا 2
من با شرکت زهراوی تماس گرفتم و در مورد اعداد 29% و 71% و 79% که توی اطلاعات دارو ذکر شده سوال کردم،
پاسخ شرکت این بود:
دوست گرامی جناب آقای ...
با سلام و تشکر از دقت شما

پاسخ سوال شما این است که تفاوت اعداد از آنجا ناشی می شود که این اعداد مربوط به سه مطالعه جدا می باشد و در آنها سه فاکتور متفاوت اندازه گیری شده اند عدد 29% مربوط به مطالعه ای است که در آن تعداد حملات در طی مدت مصرف دارو ( 2 سال ) در دو گروه بیماران مصرف کننده گلاتیرامر با بیمارانی که دارونما مصرف کرده اند ( گروه شاهد ) مقایسه شده و نتیجه این بوده که در بیماران مصرف کننده گلاتیرامری تعداد حملات 29% کاهش یافته است.

79% مربوط به مطالعه ای است که در آن اثر بخشی دارد برای مدت 5/3 سال و در تعداد بیمار بیشتری (2224 ) بررسی شده و مشخص شده که تعداد حملات با مصرف گلاتیرامر به میزان 79% کاهش می یابد.

عدد 71% مربوط به مطالعه جدا و متفاوت از دو مطالعه بالا بوده که در آن زمان بروز اولین حمله پس از شروع مصرف دارو بررسی شده و تعداد بیمار هم 764 نفر بوده است. نتیجه بدست آمده حاکی از آن بوده است که گلاتیرامر موجب 71% اثر بخش بوده و بطور فاحشی زمان بروز حمله به تاخیر افتاده است.
در حال حاضر بیش از 1200 بیمار ام-اس کشور از داروی کوپامر استفاده می کنند و رضایتمندی قابل توجهی از کیفیت و اثر بخشی دارو از جانب متخصصین و بیماران گزارش شده است.

با تشکر از پیغام شما
بخش واحد علمی واحد بازاریابی و فروش شرکت داروسازی زهراوی
سحر اضافه کن به فهم آسمانم
 تشکر شده توسط : yummy , paeazan , sanaz-sss , عمومهربان , برگ 7 , mahdiye1989
کوپامر نام تجاری گلاتیرامراستات است که در کارخانه داروسازی زهراوی تولید می شود.
این دارو یک پروتئین مصنوعی است که از اتصال چهار اسید آمینه طبیعی به یکدیگر ساخته شده است.
گلاتیرامر به دلیل شباهت ساختمانی به پروتئین میلین , موجب می شود که سیستم ایمنی به جای تهاجم به میلین این دارو را هدف قرار میدهد.
علاوه بر این گلاتیرامر موجب تحریک و تمایز نوع خاصی از سلولهای ایمنی می شود که این امر سیستم ایمنی را از حالت تهاجم به سیستم عصبی خودی به طرف مبارزه بر علیه بیماری سوق میدهد.
گلاتیرامراستات 19 سال است که به بیماران مبتلا به MS تجویز می شود .
این دارو پرمصرف ترین داروی ضد MS در آمریکا است .

امیدوارم که کافی بوده باشه
زندگی باوری میخواهد از جنس امید که اگر سختی راه به تو یک سیلی زد , آن امید از ته دل به تو گوید که خدا هست هنوز ...... Heart
 تشکر شده توسط : برگ 7 , چکاوک
دوستان من قبلا که سینووکس مصرف میکردم بسته هاش لاک ومهرشده بود وهولوگرام داشت اما بسته های کوپامر نه لاک ومهرشده هستند ونه هولوگرام دارند!!!!برای شماهم همین طوره؟؟؟؟تازه گفتند دفترچه آموزش هم بهت میدن که ندادند!!!!!!!!!!!!!!!!!

مسئله اینه به من دفترچه ندادند.بسته دارو هم لاک ومهرشده نیستconfused2confused2
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

با شرکت زهراوی تماس بگیر
اتفافاً خیلی پیگیر و علاقمند به راهنمائی هستند
شماره تماس داری؟
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکرشماره مهندس مددنژاد را دارم.
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تولید کوپامر در داروسازی زهراوی تبریز mehdernet2 129 98,016 2015/12/18, 11:38 PM
آخرین ارسال: mahdi1004
  سینومر40 CinnoMer(گلاتیرامراستات) nahid 1 2,514 2015/08/10, 10:48 PM
آخرین ارسال: mahdi7

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان