امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کودکان سزارینی در معرض ابتلا به ام اس
احتمال ابتلا به ام اس در معرض کودکان سزارینی

به گفته یک نورولوژیست، برخی تحقیقات نشان داده است افرادی که به صورت سزارین متولد می‌شوند، بیش از دیگران در معرض ابتلا به ام اس قرار دارند. دکتر علیرضا میناگر در خصوص مهم‌ترین علل ابتلا به بیماری ام اس، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین عوامل ابتلا به بیماری ام اس سابقه ژنتیکی است به این [...]

به گفته یک نورولوژیست، برخی تحقیقات نشان داده است افرادی که به صورت سزارین متولد می‌شوند، بیش از دیگران در معرض ابتلا به ام اس قرار دارند.
دکتر علیرضا میناگر در خصوص مهم‌ترین علل ابتلا به بیماری ام اس، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین عوامل ابتلا به بیماری ام اس سابقه ژنتیکی است به این معنی که وقتی در خانواده‌ای شخص مبتلا به ام اس وجود داشته باشد، برخی از ژن‌ها به شدت مستعد ابتلا به بیماری ام اس می‌شوند.
به گزارش زن فردا به نقل از ایسنا ؛ وی ادامه داد: عواملی نظیر ویتامین D، سابقه ابتلا به برخی عفونت‌های ویروسی، مصرف دخانیات و نوع تغذیه نیز در ابتلا به بیماری ام اس نقش مهمی ایفا می‌کنند.
این نورولوژیست افزود: به طور کلی تحقیقات نشان داده است که رژیم گیاه‌خواری تاثیر چندانی در ابتلا به ام اس ندارد اما کسانی که کم‌تر گوشت قرمز مصرف کرده، یا اصلا از آن استفاده نمی‌کنند در دراز مدت پیش آگهی بهتری نسبت به بیماری ام اس دارند.
استاد دانشگاه لوئیزیانای آمریکا در خصوص عوامل تشدید کننده ام اس، اظهار کرد: استرس یکی از عوامل تشدید کننده ام اس بوده و بیماران باید از آن دوری کنند. به همین دلیل اطرافیان کمتر سر به سر او گذاشته و بیاموزند که چطور بدون استرس با او زندگی کنند.
وی افزود: علاوه بر آن هر نوع عفونتی مانند عفونت دستگاه‌های تنفسی، ادراری، پوستی و سایر عفونت‌ها می‌تواند حداقل به صورت موقت باعث تشدید بیماری شود.
وی در پایان اظهار کرد: مصرف دخانیات، مواد مخدر و مشروبات الکلی نیز باعث تشدید بیماری ام اس می‌شوند که باید به شدت از مصرف آنها خودداری کرد.
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : ashrafi , نازلی , ساحل , yummy , ارزو , chipchip , بابک57 , arezoo_azizi , عمومهربان , parisa2011
تو جد وآباد فامیلی پدر ومادریم یه فرد مبتلا به ام اس هم تا حال نبوده وفقط من الان مفتخرمwink2مامانم هم منو طبیعی به دنیا اوردهBlushولی من پسرم با سزارین به دنیا اومدهHuhHuhHuhولی 8 سالم که بود مبتلا به رماتیسم بودم وتو اون سن هفته ایی یه بار آمپول میزدمDodgy
 تشکر شده توسط : nahid , paeazan , chipchip , sooorooosh
اشتباه نکنید. مادرایی که دو مدل زایمان رو داشتن همه میگن طبیعی فقط یه روز درد داری ولی سزارین یه هفته .
اون یکی دردش قبل از تولده....اون یکی بعد از تولد....
البته من به شخصه چون دکتر و ماماهای کشورمون بیشتر فقط پول رو میبینن. اگه خصوصی باشی و دلسون بسوزه زایمانتو درست میگیرن و اگه غیر از این باشه بیچارت میکنن....سزارین کردم.
مادرهای ما هم غذاهای سالم میخوردن و بدنی قوی داشتن.الان فقط هورمون میل میکنیم و جون نداریم
..
درجواب آقا سروش عرض کردم
ببینین حتی مردهای اللن چقدر خانم تشریف دارن و دستا لطیف و زنونه و خلاصه....از من ظریف مریف ترن. خو کلا همه نسل جدیدا سسول تشریف دارن.
چه زن چه مرد
میدونستم هیچم......ولی ......
 تشکر شده توسط : chipchip , رزمینا , parisa2011 , sooorooosh
سزارین بد نیست که ، جلوی خیلی از مرگ های نوزاد و مادر رو گرفته ولی به شرطی که دکتر واقعا نیاز بدونه، چیزی که تو گذشته خیلی زیاد بوده، ولی فکر نکنم بخاطر درد و این چیزا خانوما برن سزارین، مثلا اگه به خانومی بگن که بچه با روش طبیعی در آینده شرایط مناسب تری داره اونوقت خانوما حاظر نیستن درد رو تحمل کنن، الان خیلی از رساله ها و مقاله ها در مورد همین اثرات سزارین هست مثلا اثرات منفی روی هوش و رشد و مساعد شدن بدن به بیماری و ....
فرخنده خانوم مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرد های سایت که هیشکودوم خانوم تشریف ندارن به طور مثال همین سروش اون از امضاش اونم از هیکلش (عکس شو ببینید همچین هیکل داره آه)
[تصویر:  setare1.gif]
 تشکر شده توسط : arezoo_azizi , sooorooosh
(2012/12/02, 09:47 PM)farkhonde نوشته است: اشتباه نکنید. مادرایی که دو مدل زایمان رو داشتن همه میگن طبیعی فقط یه روز درد داری ولی سزارین یه هفته .
اون یکی دردش قبل از تولده....اون یکی بعد از تولد....
البته من به شخصه چون دکتر و ماماهای کشورمون بیشتر فقط پول رو میبینن. اگه خصوصی باشی و دلسون بسوزه زایمانتو درست میگیرن و اگه غیر از این باشه بیچارت میکنن....سزارین کردم.
مادرهای ما هم غذاهای سالم میخوردن و بدنی قوی داشتن.الان فقط هورمون میل میکنیم و جون نداریم
..
درجواب آقا سروش عرض کردم
ببینین حتی مردهای اللن چقدر خانم تشریف دارن و دستا لطیف و زنونه و خلاصه....از من ظریف مریف ترن. خو کلا همه نسل جدیدا سسول تشریف دارن.
چه زن چه مرد

کاملاً با حرفهای فرخنده جون موافقم .agreement2agreement2agreement2
در مورد خودم باید بگم فقط من مبتلا هستم و بجز من در چند نسل پیش از این و حتی توی فامیل ها هم مبتلا به ام اس نداریم .
بطور طبیعی هم بدنیا اومده ام .
کمبود ویتامین D در کودکی هم منتفیه چون دائم توی کوچه زیر نور خورشید با دوستام بازی میکردم.
ویروس سرماخوردگی و عفونت هم درست نیست چون من اصلاً تجربه سرماخوردگی ندارم.
خدا رو شکر زندگی سالمی بدور از سیگار و ... داریم.
هیچ یک از دلایلی که گفته میشه در مورد من درست نیست. نکنه من جزو استثناها توی این زمینه هستم.laughing3laughing3laughing3laughing3

گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
 تشکر شده توسط : maede , رزمینا

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استرس در بروز و ابتلا به «ام اس» نقش ندارد نازلی 18 13,254 2018/09/23, 12:14 PM
آخرین ارسال: nahid
  احتمال ابتلا به پنج بیماری مزمن همراه با ام اس niloofary 2 5,340 2017/12/20, 02:34 AM
آخرین ارسال: yas8866
  شیب صعودی ابتلای کودکان به بیماری ام . اس hamdam 3 3,932 2013/10/28, 05:13 PM
آخرین ارسال: ابراهیم
  کم نور بودن خانه باعث افزایش ابتلا به ام اس فرناز 7 5,890 2012/02/05, 11:08 PM
آخرین ارسال: احمدرضا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان