امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چپ ‌دست‌ها با استعدادتر از راست ‌دست‌ها هستند
طي چند قرن گذشته، چپ‌دست‌ها جزو گروهي بودند که مرتبا تحقير مي‌شد اما در حال حاضر کنجکاوي دانشمندان را برانگيخته‌اند.

10 درصد از جمعيت جهان چپ‌دست هستند و مدت‌ها به دليل همين خصوصيت پايين‌تر از ديگران محسوب شده و جوامع نسبت به آنها ديدي منفي داشتند. در بسياري از کشورهاي آسيايي و آفريقايي هنوز هم چپ‌دست‌ها تحقير مي‌شوند و برخي را مجبور مي‌کنند کارهاي خود را با دست راست انجام دهند. طي چند دهه اخير ديد مردم بسيار تغيير کرده و دليل چپ دست بودن از نظر علمي شناسايي شده است. **ژن‌ها در اين ميان دخيل‌اند چپ‌دستي از يک نسل به نسل ديگر منتقل مي‌شود. محققان در تحقيقات خود به اين مساله پرداخته‌اند که اگر يکي از زوج‌ها چپ‌دست باشند احتمال چپ‌دست شدن فرزندشان16 درصد افزايش مي‌يابد و اگر هر 2 والد چپ دست باشد احتمال چپ‌دستي فرزندشان 46 درصد خواهد بود اما در اين ميان تنها ژن‌ها نقش بازي نمي‌کنند. هورمون‌ها هم در برتري‌جويي يک سوي مغز نسبت به سوي ديگر دخالت دارند. جالب است بدانيد اکثر چپ‌دست‌ها مرد هستند اما بررسي‌ها هنوز علت اين موضوع را ثابت نکرده است. **احساسات قوي‌تر در چپ‌دست‌ها حدود 30 درصد از ورزشکاران بالارتبه و هنرمندان را چپ‌دست‌ها تشکيل داده‌اند. افرادي مثل رافايل نادال تنيس‌باز، لورا فلسل شمشيرباز، جيمي‌ هاندريک و لئوناردوداوينچي همگي جزو چپ‌دست‌هاي برتر جهان‌اند. طبق تحقيقاتي که در سال 2006 در مجله Neuropsychology به چاپ رسيد، چپ‌دست‌ها قادرند ارتباط عميقي بين دو نيمکره مغزشان ايجاد کنند. به همين دليل موقعيت‌ها را بهتر تحليل کرده و سريع‌تر تصميم مي‌گيرند و به ويژه در مسابقات ورزشي موفق‌ترند. **آيا هوش آنها بالاتر است؟ متاسف‌ام که مجبور مي‌شوم چپ‌دست‌ها را نااميد کنم اما بررسي‌ها نشان داده ميزان هوش چپ‌دست‌ها و راست‌دست‌ها يکسان است. در حقيقت ما 8 نوع هوش داريم: هوش زباني، هوش موسيقي، هوش منطقي، هوش فضايي، هوش اجتماعي، هوش فردي، هوش طبيعي و kinesthesique احساسات چپ‌دست‌ها شديدتر است. به همين دليل هوش فضايي و kinesthesique آنها بالاتر است. آنها بهتر مي‌توانند تصاوير را ببينند يا خلق کنند و اين توانايي را دارند که از بدن خود استفاده کرده و حرکات‌شان را با تصورات‌شان هماننند کنند. به همين دليل در حوزه‌هاي ورزشي و هنري موفق‌تر هستند اما از نظر هوش کلي IQ مساوي با ديگران دارند. متاسفانه طي قرن‌ها خصوصيات شيطاني و غيرطبيعي به چپ‌دست‌ها نسبت داده مي‌شد و هم‌اکنون نيز باوجود پيشرفت‌هاي علمي و به اثبات رسيدن دليل چپ‌دست بودن عده‌اي از مردم هنوز هم جوامع آنها را کنار مي‌زنند و معمولا تمامي وسايل مورد نياز روزانه مثل چاقو، قيچي و... براي راست‌دست‌ها ساخته مي‌شود. در جوامع مدرن امروزي، زندگي هنوز براي چپ‌دست‌ها سخت است .منبع:Linternaute
 تشکر شده توسط : شفا یافته , Aram , elnaz , shahrzad , mirali , Morteza , warrior , جلال علایی موسوی
بچه ها هر چیزی یه استثنایی داره دیگه!
منم دست راست هستم و باهوش ترsmiling
باور کنید!
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
شهرزاد بانو اگه متنو با دقت خونده باشی نگفته چپ دستها باهوشترن .که شما تو راست دستها استثنا باشید. نوشته میزان هوش چپ دستها و راست دستها برابر هستش.این متن در مورد استعداد چپ دستهاست که میگه با استعدادتر هستن.البته ببخشیدا.فقط خواستم بگم که متن رو دقیق بخونید.
دشنام خلق را ندهم جز دعا جواب ....ابرم که تلخ گیرم و شیرین عوض دهم
میدونم عزیزم...خب استعداد هم به هوش ربط داره دیگه!
وقتی استعدادتو پرورش بدی میشی با هوش!
ولی واقعا من دوستای چپ دستم احساس میکنم روی مسائل دقیق تر هستن که البته نه به استعداد ربط داره نه هوش!
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
معمولا میگن بین هر سه تا چپ دست یکی نابغه اس
تو خانواده ما کلا چپ دست زیاده درنتیجه من نابغه امsmilingsmilingsmilingsmiling
دوست دارم وقتی که چشمات می بندی....با من به دردای این دنیا می خندی....
(2010/04/23, 10:19 AM)shahrzad نوشته است: میدونم عزیزم...خب استعداد هم به هوش ربط داره دیگه!
وقتی استعدادتو پرورش بدی میشی با هوش!
مثلا وقتي يه نفر استعداد نقاشي داره و استعدادشو پرورش ميده و نقاش خوبي ميشه يعني اون شخص باهوش ميشه؟دارم قاط ميزنما.الانه كه پاشم علاوه بر گوشيم سيمكارتمم بشكونم.angry3 angry3 angry3 angry3 angry3 angry3 angry3 angry3 angry3 angry3 angry3 angry3 angry3 angry3 angry3 angry3 angry3
دشنام خلق را ندهم جز دعا جواب ....ابرم که تلخ گیرم و شیرین عوض دهم
یعنی راست دستها خنگ ترن . فقط می خواستی همینو بگی روت نمی شد . جون من نزدم تو خال
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چرا بعضی خانم‌ها هنوز مجرد هستند؟ pedram 11 8,053 2019/10/14, 07:49 AM
آخرین ارسال: hessam
  افرادی که از نظر روانی قوی هستند چه کارهایی نمیکنند؟؟؟؟ رهاورد 7 6,556 2019/06/13, 12:18 PM
آخرین ارسال: narges-sh
  زنان در اجرای امور مختلف به طور همزمان، از مردان موفق تر هستند paeazan 24 14,203 2013/11/28, 01:10 AM
آخرین ارسال: paeazan
  چرا برخی افراد ذاتا شادتر از دیگران هستند؟ nahid 42 21,972 2012/03/14, 03:57 PM
آخرین ارسال: blue sky

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان