امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیشرفت حاصله دربیماری ام اس درسال2013به روایت انجمن ام اس آمریکا
#1
پیشرفت حاصله در بیماری ام اس در سال 2013 به روایت انجمن ام اس آمریکا


در ذیل مختصری از پیشرفت های ارزشمند سال 2013 آورده شده است.

توقف ام اس

داروی خوراکی تکفیدرا برای ام اس عودکننده توسط FDA تایید شد و نتایج مثبت peginterferon beta-1a نیز برای ام اس عود کننده سبب شد که برای ورود به بازار توسط FDA مورد بررسی قرار گیرد. علاوه بر این موارد ، (در سالی که گذشت)مطالعات بیشتر در زمینه داروهای ضروری و موضوعات دیگر نیز در نشست سالانه آکادمی نورولوژی آمریکا مورد بررسی قرار گرفته است.

ام اس پیشرونده:

· انجمن ملی ام اس امریکا با همکاری مشترک با موسسه بین المللی سلامت در حال انجام یک آزمایش بالینی بر روی داروی ibudilast در ام اس پیشرونده اولیه و ثانویه می باشد.

· در سالی که گذشت کمیته بین المللی ام اس پیشرونده اولین جلسه علمی خود را تشکیل داد و در آن مسائل موجود را در خصوص این نوع ام اس بررسی کرد.

سلامت/ شیوه زندگی

· یک مطالعه نشان داده که سیگار ایمنی فرد را نسبت به اینترفرون افزایش داده که می تواند سودمندی درمان را کاهش دهد.

· رژیم غذایی پرنمک باعث تحریک فعالیت سیستم ایمنی در ام اس می شود ( و این مسئله می تواند سبب تشدید فعالیت بیماری شود ) گرچه تحقیقات بیشتری در این زمینه در حال بررسی است.

· محققان یک "زیست نشانگر" یا علامتی راشناسایی کرده اند که می تواند پیشرفت ام اس را پیش بینی کند. نام آن Tob1 بوده و بصورت یک مولکول مرتبط با سلول های ایمنی می باشد. اگر این یافته تایید شود در شناسایی افرادی که پس از اولین حمله ، دچار ام اس قطعی می شوند بسیار مفید خواهد بود.

· یافته های بیشتری نسبت به عملکرد نادرست میتوکندری بدست آمده است. میتوکندری تولید کننده انرژی (در سلول ها) می باشد. حدس زده می شود این عملکرد نادرست در صدمه به سیستم عصبی در بیماری ام اس موثر باشد. از اینرو با شناسایی آن امکان جلوگیری از این آسیب ها فراهم خواهد شد.

· بر اساس گزارش منتشر شده از گروه مطالعاتی ام اس کودکان ، طراحی بهینه آزمایشات بالینی برای مطالعه داروهای کودکان مبتلا به ام اس انجام شده است ؛ این گروه ، کارگاهی در زمینه بیماری ام اس در کودکان برگزار کرده است.

· جلسه ای بین انجمن ملی ام اس و موسسه دارو و غذای آمریکا با عنوان کنسرسیوم غلبه بر ام اس برگزار شد که در آن پیرامون اصلاح و سرعت بخشیدن به آزمایشات بالینی در ام اس تدابیری اندیشیده شد.

· با حمایت های مالی انجمن ام اس آمریکا و انگلستان آزمایشات بالینی برای داروهای حفاظت کننده عصب در ام اس پیشرونده ثانویه اقداماتی انجام گرفته است.

· همراه با ECTRIMS حمایت های مالی برای بازبینی سطح بندی ها در ام اس برای افزایش آزمایشات بالینی و کار ویژه در ام اس پیشرونده فراهم شده است.

· افزایش بودجه برای مطالعات بین المللی با هدف شناسایی عوامل موثر در پیشرفت ام اس صورت گرفته است.

بازیابی ناتوانی ها

شواهد زیادی بدست آمده که نشان می دهد ورزش و توان بخشی باعث بازیابی عملکرد فیزیکی و روحی شده و از این طریق برای بهبود زندگی افراد مبتلا به ام اس کمک می کند. پیشرفت هایی نیز در سرعت بخشیدن در زمینه ترمیم سیستم عصبی بوجود آمده است. ترمیم غشای میلین نه تنها برای بازیابی سیگنال های عصبی و عملکرد اعصاب مهم می باشد بلکه با ترمیم آن از آسیب بیشتر آکسون محافظت می شود.

ترمیم سیستم عصبی

· اولین مطالعه فاز 2 بالینی "anti-LINGO" و با هدف ترمیم میلین در افراد مبتلا به ام اس آغاز شده است.

·دو مطالعه بر روی موش در آمریکا و ایتالیا نشان می دهد که سلول بنیادی مشتق شده از پوست می تواند برای رشد میلین جدید و کاهش صدمه به سیستم عصبی مفید باشد.

· مطالعات در 3 آزمایشگاه سرنخ هایی را در ارتباط با آسیب سیستم عصبی و فاکتورهای موثر در ترمیم میلین مغز بدست آورده اند. در صورت تایید این نتایج یک روش درمانی جدید در ترمیم میلین برای بازیابی عملکرد افراد مبتلا به ام اس ایجاد خواهد شد.

· از روش های عکس برداری غیر تهاجمی با نام PET در موش ها استفاده شده است. در این روش ها برای مشاهده آسیب و ترمیم میلین در طول زمان استفاده می شود.این مطالعات در آینده قطعا" برای درمان بیماری ام اس کمک کننده خواهد بود .

· مطالعاتی برای درمان سفتی عضلانی در مبتلایان به ام اس طراحی شده است.

شیوه زندگی/تندرستی

· مطالعات اندک پیشنهاد می کند که تمرینات ایروبیک تاثیرات مفید زیادی برای افراد مبتلا به ام اس خواهد داشت. افزایش حافظه و عملکرد مغز نیز از مزایای آن می باشد.

· در مطالعات بالینی شواهد قوی نشان داده است که تمرینات حافظه، یادگیری را در افراد مبتلا به ام اس بهبود می بخشد و کیفیت ابعاد مختلف زندگی فرد را بهبود می بخشد.

· حمایت های مالی اولیه برای بررسی مطالعات بالینی برای تاثیر تمرینات ایروبیک در بهبود ناتوانایی های شناختی صورت گرفته است.

· با همکاری دانشگاه میامی و آسرا، مطالعات تغذیه درمانی در اختلالات شناختی بررسی می شود.

شیوه زندگی/سلامت:

· مطالعات جدید نشان می دهد تغذیه با روغن ماهی قدرت کاهش پیشرفت ام اس را دارد و سیگار خطر پیشرفت ام اس را افزایش می دهد. چاقی در دختران نیز سبب افزایش پیشرفت بیماری می شود.

پایان ام اس برای همیشه

پیشرفت هایی در شناسایی عوامل موثر در ابتلاء به ام اس حاصل شده است. این عوامل شامل ‍ژن ها، عفونت ها و روش های زندگی است. هیچ کدام از این عوامل به تنهایی باعث این بیماری نمی شوند. در واقع این عوامل سرنخ هایی برای شناسایی راه های جلوگیری از ابتلاء به ام اس می باشد.

· 48 ژن جدید با ریسک ایجاد ام اس شناسایی شده که با حمایت های مالی مختلف در جهت شناسایی روش های بیولوژیکی منجر به ام اس گام برمی دارند. شناسایی آنها امکان دارد منجر به شناخت روش های جلوگیری از ایجاد بیماری و یا دست یابی به درمان های بهتر شود.
شنبه 21 دى 1392 5:31
www.iranms.ir
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : سها , omid_nejad , محبوب64 , kaveh_plus , ساسان , مینا ح , paeazan , hadisss , hessam , آنا , ghazaaal , منصور91 , mahdiye1989 , warrior , Amir , اميدوار , برگ 7 , ساناز66 , محمد علی , zohrevand , ورونیکا , احمدرضا , Godfires , HannahZ , kohedard
#2
09/30 1392
تازه های کنگره اروپایی ام اس اکتریم 2013

نوشته شده توسط davanlou


دکتر اندرو ویلنرAndrew Wilner استاد مغز واعصاب بیمارستان های کانکتاکت در امریکا در کنگره اروپایی درمان و تحقیقات بیماری ام اس (اکتریم)ECTRIMS-European Cmmittefor TREATMENT nd Researches in MSکه درتاریخ 8 اکتبر 2013 در دانمارک برگزار شد شرکت کرده و خلاصه یافته ای خود را از جلسات کنگره بالا در شرح زیر اورده است.

1-داروهای تزریقی شامل اینترفرون ها که نام و مارک های مختلفی دارند ودر کشور ماهم اکثرا یافت می شوند(اونکس-اکتوفرون-ربیف-اینترفرون-بتاسرون و......)

2- 3 نوع داروی خوراکی شامل فینگولومد(گیلنیا)-تریفلوناماید(اباجیو) و دی متیل فومارات(تکفیدرا)

3- درمان تزریقی انفوزیون ناتالیزوماب و المتوزوماب (کامپات و لم ترادا)

4-نوعی انتی بادی مونوکلونال انسانی با هدف گیری CD52 روی لمفوسیت ها و مونوسیت ها که در اروپا تاییدیه مصرف گرفته ودرامریکا در نوبت بررسی است.المتوزوماب هم در امریکا در لیست بررسی است و نسل جدید داروهای خوراکی هم در مراحل نهایی تحقیقات است.

نو اوری روش های استفاده داروها

پیشرفت های فن اوری باعث درمانهای قدیمی تر را ایمن تر و راحت تر کرده است. روش های کنترل و تشخیص ویروس جاکوب کروتزفلد و نیز تستهای تشخیصی دیگری مانند ال سلکشن (L-Selection (CD62L برای تشخیص عارضه مرگبار PML همراه با ناتالیزوماب را تسهیل کرده تا تجویز این دارو را کاربردی تر و وسیع تر کند.

مطالعات سال اول تحقیقات در باره پگ اینترفرون بتا 1 ا Beta 1 a به صورت ماهی دو بار می تواند بسیار مقبول بیمار باشد.

ابزار تزریقی اینترفرون ها خودکار شده تا با تسهیل بیشتری برای بیمار باشد و با یک تزریق اطلاعات تحمل بیمار به دارو ذخیره شده تا بعدا مورد اسفاده قرار گیرد.

پیشرفت های تصویر برداری و درک بیماری

ام ار های جدید با قدرت تفکیک تصویر برداری بالا و شدت میدان مغناطیسی 7 تسلا برای تفکیک ماده سفید و خاکستری مغز و طیف سنجی با قدرت بالا که باعث درک بالاتری از پاتوفیزیولوژی بیماری می شود.

توموگرافی کوهرنس اپتیکال OTC روش غیر تهاجمی و مفیدی در مشاهده مستقیم الیاف عصبی لایه های شبکیه چشم شده و می تواند به عنوان یک شاخص پیشرفت بیماری در نظر گرفته شود.

پیشرفت های اخیر در ایمونولوژی و ژنتیک اعصاب باعث تولید داروهای اختصاصی در هدف گیری ویژه عوامل ایجاد کننده بیماری شده و امیدواری در ریشه کنی علایم بیماری را افزایش می دهد.

پیشرفت های اخیر در گرد همایی اکتریم

دکتر ویلنر می گوید که در کنگره های اخیر اکتریم شرکت داشته و در کنگره اخیر تعداد7000 شرکت کننده و بیش از 1000 عرضه علمی در مقایسه با کنگره 2003 که تعداد 3000 شرکت کننده و 500 ارائه مطالب علمی بود نشان از رشد و توسعه کمی و کیفی این گردهمایی دارد.

در اولین کنگره اکتریم در 1982 حدود 30 سال قبل تنها 50 شرکت کننده وجود داشتند.

دانشجویان جدید

حضور دانشجویان و دستیاران اعصاب در کنگره اخیر چشمگیر و حیرت اور بود انها با ارائه اخرین دستاوردهای علمی و احاطه به دقایق و نکات علمی جدید اسباب شگفتی مرا ایجاد کرده بودند و استفاده از ابزار دیژیتال جدیدی برای یادگیری و ذخیره مطالب علمی انها را کتاخانه های گرد گرفته و تلف کردن وقت پای ماشینهای فتوکپی جهت تهیه جزوه ها و کپی گرفتن از مطالب مجلات علمی راحت کرده بود.

اینده

پیشرفت و تغییرات جدید در درمان این بیماری به صورت ویژه ای درمان و سیر این بیماری را متحول کرده است.شمار شرکت کنندگان و تعداد مقالات ارائه شده در نشست های بین المللی مانند ECTRIMS به نحو فزاینده ای توسعه یافته و چالشی را برای محققین و شرکت کنندگان برای به روز بودن و در جریان اخرین تحقیقات بودن بوجود اورده است.

به درستی می توان تایید کرد که شرکت کننده ای امکان حضوردر تمام جلسات و رویتتمام پوستر ها رانداشته است و این مسئولیت سنگینی را برای نویسندگان خلاصه مقالات و اظهار نظرها و مقالات اینده نگرانه در باب صحیح-موجز-روان بودن و قابل درک بودن انها بوجود می اورد.انها باید جالب باشند در غیر این صورت تعداد کمی وقت صرف خواندن انها می کنند.

http://www.drdavanlou.com/index.php/publ...ctrim-2013
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : مولتی ام اس , ساناز66 , محمد علی , omid_nejad , zohrevand , matin , mahdiye1989 , minoshka , movahedi , Godfires , ساسان , مریییم , kohedard , arezooo82
#3
متاسفانه هنوز تکفیدرا تو ایران نیست ولی یکی از دوستای من که پزشک هست تو انگلستان خیلی از تاثیرات خوبش واسم گفت تاثیر گذاریش از اینترفرون ها خیلییییی بیشتره
بچه ها دعا کنید زود بیاد ایران
پروردگارم ! آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنچنان بمیرانم که به وجد نیاید کسی از نبودنم.
 تشکر شده توسط : Godfires , kohedard
#4
ممنون سارگل جان از اطلاعاتت.
با عرض پوزش، آن روش تصویربرداری غیرتهاجمی ای که گفتیOCT مخفف شده (optical coherence tomography) هست نه OTC.
من چون کمی روی این روش میکروسکوپی کار کردم باهاش آشنا هستم.
اصن این لیزر با یه سرعت زیادی داره همه چیزو متحول میکنه.
به امید ریشه کنی این بیماری.
نگران منی به تو قرصه دلم
تو کنار منی نمی ترسه دلم
 تشکر شده توسط : mahdie , Godfires , ساسان , kohedard
#5
به نظر شما tecfidra متوقف ميكنه حمله ها رو؟
 تشکر شده توسط : Godfires , ساسان , kohedard
#6
مرسی از مطالب خوبتونicon_question
بچه ها کسی چیزی از یه ماهی که سیستم عصبیش تو اتفاقی مثل ms تخریب میشه و بعد تو خود بدنش اتفاقاتی ایجاد میشه که عصب تخریب شده خودبه خود ترمیم میشه و امیدهایی رو برای شبیه سازی روش درمانی برای ms به وجود آورده شنیده؟icon_cryicon_cry
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : ساسان , kohedard , Godfires
#7
يه سؤال تكفيدرا وارد بازار دارويي ايران شده؟
 تشکر شده توسط : kohedard
#8
(2014/09/30, 08:58 AM)Aban نوشته است: يه سؤال تكفيدرا وارد بازار دارويي ايران شده؟

سلام
نه! قراره بزودی مشابه ایرانیش وارد بازار بشه؛ حالا اینکه به زودی چه زمانیه خدا داند...
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : kohedard
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مجوز آمریکا برای تسهیل صادرات صدها قلم تجهیزات پزشکی به ایران sooorooosh 0 2,326 2013/07/30, 04:51 PM
آخرین ارسال: sooorooosh
  دستیابی به موفقیت در کنترل پیشرفت احتمالی بیماری MS همسر یک مشکوک به ام اس 1 2,138 2012/10/04, 12:11 PM
آخرین ارسال: joker
  چگونه ام اس پیشرفت می کند؟ سرنخ احتمالی کشف شد!! همسر یک مشکوک به ام اس 0 2,129 2012/08/07, 10:28 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  در کنفرانس سالانه مغز و اعصاب آمریکا چه گذشت؟ خبرهای داغ داغ چه بو همسر یک مشکوک به ام اس 4 4,181 2012/06/05, 10:15 PM
آخرین ارسال: paeeze
  انجمن جهانی تحقیقات ام اس واثبات مراحل درستی روش دکتر زامبونی shams_taban2000@yahoo.com 16 15,264 2012/03/10, 11:16 PM
آخرین ارسال: صدف
  سازمان غذا و داروی آمریکا چند داروی جدید برای درمان بیماران ام‌اس kia 0 2,542 2011/04/20, 12:55 AM
آخرین ارسال: kia
  اولین قرص خوراکی برای درمان ام‌اس در آمریکا مورد تایید قرار گرفت nazaninn 15 11,538 2011/02/21, 11:48 PM
آخرین ارسال: مهوش
  محققان در یک گزارش جدید هشدار دادند: سیگار پیشرفت بیماری ام اس را ت محمود 14 11,091 2010/09/14, 10:04 AM
آخرین ارسال: محمودکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست