امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پلاک نخاع و کمر
نخاع به 3 قسمت تقسیم میشه: نخاع گردن (Cervical Spine) نخاع صدری یا قفسه سینه (Thoracic Spine) , و نخاع کمر (Lumber Spine) هست. حالا ازاین سه قسمت مختلف رگهای عصبی منشعب میشن و به اندامهای جانبی بدن میرن. از قسمت نخاع گردن رگهای عصبی به دستها و انگشتها میرن و وقتی بیمار ام اس پلاک یا demyelination روی این قسمت از نخاع داشته باشه مشکلات حسی حرکتی بیشتر روی دستها و انگشتهاش هست.
رگهای عصبی منشهب از نخاع کمر توی باسن پاها و انگشتان پا میرن. ام اسی هایی که پلاک تو اون قسمت دارن علائم رو تو پاهاشون حس میکنن. و همچنین ممکنه "آغوش ام اس" هم داشته باشن که یعنی حس میکنن یکی پهلوشون رو از سمت راست یا چپ و یا هر دو طرف داره فشار میده.
تو بیماری ام اس پلاک در مغز و هر قسمت از نخاع ممکنه دیده بشه.
 تشکر شده توسط : hadisss , همسر یک قهرمان , nahid , farda20032020 , zohrevand , sweetbasil , elham 66 , علیرضا 2 , SSA
همسرم پلاک توی گردنش چند تا داشت و اوایل بیماریش اصلاً با دستهاش نمی تونست خوب کار کنه، گزگز دست هم داشت، سر انگشتهاش هم بی حس بود
تو کمرش پلاک نداشت ولی آغوش ام اس رو داشت
هرکه را دیدم از مجنون و عشقش قصه گفت
کاش میگفتند در این ره، چه بر لیلا گذشت sad2
 تشکر شده توسط : hadisss , علیرضا 2
دقیقا!
پلاک کمر برا من باعث آغوش ام اس (حس می کنم یه شال یا کمربند محکم دور قفسه سینه و کمرم بسته شده) و مشکلات بی حسی از کمر و باسن تا پاهام بوده
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , علیرضا 2
این عکس خیلی جالبه. از روی عکس میتونین بفهمیم که از هر قسمت نخاع رگهای عصبی به کدام اندام میرن.
http://bestpractice.bmj.com/best-practic...efault.gif

آغوش ام اس میتونه به دلیل پلاک روی نخاع قفسه سینه هم باشه. (Thoracic Spine)
 تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , hadisss , nahid , ahya , sweetbasil , یاسی , FBF , elham 66 , علیرضا 2 , SSA
دکتر برام ام آر آی نخاع سرویکال نوشت که توی اون چند تا پلاک هست که باعث دردهای گردنی و پشتی میشه دیگه کار بجایی می رسه که ساعت2 نصفه شب از درد خودزنی می کنم .
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
 تشکر شده توسط : یاسی
من پلاک گردن دارم اون قبلی ازبین رفت که مهره 3و4بود الان اومده 5و6Blushاماپلاک گردنی ازبین میرهicon_biggrin
من ام اس دارم اماام اس مرانداردShy
 تشکر شده توسط : یاسی
من هم روی گردنم هم کمرم و هم مغزم پلاک دارم مشالله اکتیومSmile (52)Smile (52)Smile (52)
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : silent
ظاهرا من دو تا پلاک تو نخاع دارم آیا میتونه بد باشه یا خوب؟

والله دکترم که نمیگه ....

میخاد بهش فکر نکنم که استرسی داشته باشم ولی بدتر ازین اینکه تو ندونی بمونه آدمicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
سلام پلاک درکمر چه علامتی داره؟
من یه وقتایی بعدورزش کمردردمیشم ممکنه پلاک کمرداشته باشم؟
وقتشه جونم قدم بزاری توخونم
قهوموباعشق بریزی توی فنجونم******
من خودم پلاک توی کمرم دارم
از نشونه هایی که دارم و دکتر گفتن بخاطر همین پلاک هست
همیشه ی درد خاصی روی ستون فقرات و کمرم دارم البته خیلی شدید نیست و قابل تحمل و البته هرچی بیشتر مراعات کنم دردش کنتر میشهBlush
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پلاک، تعداد پلاک و رابطه آن با ام اس mina_a 112 96,757 2022/10/22, 08:59 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  فعال شدن پلاک های فعال قبلی ارزو ش 1 1,575 2019/12/23, 11:34 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  آزمایش مایع نخاع ( LP ) aztab 100 144,496 2019/04/29, 06:37 PM
آخرین ارسال: kazhal
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 162,229 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  منظوراز فعال بودن یا نبودن پلاک mina_a 71 74,367 2017/05/28, 03:29 PM
آخرین ارسال: nahid
  وجود پلاک گردن yavarahmad 3 17,409 2016/05/31, 07:23 PM
آخرین ارسال: 71shahab
  كسي هست كه فقط تو نخاع بلاك داشته باشه؟ Ferfer 24 22,762 2014/07/26, 10:56 PM
آخرین ارسال: helli
  درد نخاع yaro 9 7,510 2011/05/20, 11:17 PM
آخرین ارسال: goli61

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست