امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پشت رايانه اخم نكنيد
#1
پشت رايانه اخم نكنيد

"مايكل پراگر" جراح و متخصص زيبايي، موفق شده است در خانم هايي كه ساعات طولاني پشت رايانه مي نشينند، پديده اي به نام "چهره كامپيوتري" را شناسايي كند.

به گزارش خبرگزاري مهر، به گفته وي تمامي اين خانم ها كه از مراجعه كنندگان وي به شمار مي روند، نشانه هايي از سالخوردگي زودهنگام از قبيل چين خوردگي هاي عميق را بر روي گردن و صورت دارند.

ايشان معتقدند افرادي كه عادت دارند هنگام كار با رايانه و نگاه كردن به نمايشگر آن، اخم هاي خود را در هم بكشند و يا عضلات چشم هاي خود را منقبض كنند (يعني چشم هايشان را جمع كنند)، به مرور زمان خطوط عميقي را بر روي چهره هاي خود به وجود خواهند آورد.

به گفته وي آنچه بيش از همه چيز شگفت انگيز است، پژمرده شدن زودهنگام پوست و ماهيچه هاي فك پاييني در خانم ها به دليل نشستن طولاني مدت در پشت رايانه است، زيرا نگاه كردن طولاني مدت به سمت پايين ماهيچه هاي گردن را كوتاه مي كند و علاوه بر آويزان شدن پوست گردن، غبغب به شكل گردني ثانويه ظاهر مي شود.

وي اخطار مي دهد اين پديده با خو گرفتن هر چه بيشتر نسل ها و استفاده ناگزير از رايانه ها در طول روزهاي زندگي پيشرفته تر خواهد شد و طي 10 سال آينده خانم هايي كه از 20 سالگي خود با رايانه ها اخت گرفته اند، ظاهري بسيار پير و پژمرده پيدا خواهند كرد.

وي به بيمارانش پيشنهاد داده است در كنار نمايشگر رايانه ي خود آينه اي قرار دهند تا هر از چند گاهي خود را در آن نگاه كنند و ببينند كه آيا اخم كرده اند يا نه، زيرا معمولا زماني كه افراد در حال فكر كردن هستند، به طور ناخود آگاه اخم ها را در هم مي كشند.

ايجاد فاصله هاي زماني مناسب و منظم در حين كار و ورزش دادن به ماهيچه هاي گردن يكي از ديگر راه حل هايي است كه مي تواند از پيري زودرس صورت و گردن در خانم هايي كه بيشتر اوقات پشت رايانه نشسته اند، جلوگيري كند.
 تشکر شده توسط : zaynab , earth , nazaninn , mehdi.abdn , Sina , سحــــــــر , sadaf , Morteza , najva , naz.gigili
#2
مواظب باشید چهره‌تان کامپیوتری نشود!؟
[تصویر:  j4eiigoa896o9qqdhyaa.jpg]

آیا می دانید این تیتر به چه معناست ؟ آیا می دانید تنها خانم ها به این بیماری مبتلا می شوند و ...«مایکل پراگر» جراح و متخصص زیبایی است که موفق شده در میان زنانی که برای ساعات طولانی پشت رایانه ها می نشینند، پدیده ای به نام «چهره کامپیوتری» را شناسایی کند.به گفته این متخصص، تمامی این زنان که از مراجعه کنندگان وی به شمار می روند، نشانه هایی از سالخوردگی زودهنگام از قبیل چین خوردگی های عمیق بر روی گردن و صورت دارند. افرادی که عادت دارند هنگام کار با رایانه و نگاه کردن به نمایشگر اخمهای خود را در هم بکشند و یا عضلات چشمهای خود را منقبض کنند با گذشت زمان خطوط عمیقی را بر روی چهره های خود به وجود خواهند آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به گفته پراگر، آنچه بیش از همه چیز شگفت انگیز است، پژمرده شدن زودهنگام پوست و ماهیچه های فک پایینی در زنان به دلیل نشستن طولانی مدت در پشت رایانه ها است زیرا نگاه کردن طولانی مدت به سمت پایین ماهیچه های گردن را کوتاه کرده و علاوه بر آویزان شدن پوست گردن، غبغب به شکل گردنی ثانویه ظاهر می شود.

وی اخطار می دهد این پدیده با خو گرفتن هر چه بیشتر نسلها و استفاده ناگزیر از رایانه ها در طول روزهای زندگی پیشرفته تر خواهد شد و طی 10 سال آینده زنانی که از 20 سالگی خود با رایانه ها اخت گرفته اند، ظاهری بسیار پیر و پژمرده پیدا خواهند کرد.

وی به بیمارانش پیشنهاد داده است در کنار نمایشگر خود آینه ای قرار دهند تا هر از چند گاهی خود را در آن نگاه کرده و ببینند آیا به نمایشگر اخم کرده اند یا نه زیرا معمولا زمانی که انسانها در حال فکر هستند اخمها را به صورت نادانسته و ناخود آگاه در هم می کشند.

بر اساس گزارش تلگراف، ایجاد فاصله های زمانی مناسب و منظم در حین کار برای ورزش دادن ماهیچه های گردن یکی از دیگر راه حلهایی است که می تواند از پیری زودرس صورت و گردن در زنانی که همیشه پای رایانه ها نشسته اند، جلوگیری کند.

منبع : همشهری آنلاین
 تشکر شده توسط : مـه ســـا , MFhealth , darya2 , سحــــــــر , TootFarangi , soha , baran , sami
#3
چه قدر ناراحت کننده بود.من تمام وقتم رو با کامپیوتر می گذرونم.راست میگه همیشه هم اخم کردم.از این به بعد webcam روشن میکنم ویه نگاهی میندازم به خودم وهی سعی می کنم صورتم رو ورزش بدم.
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : نازلی , naz.gigili
#4
منم دقیقا اینجوریم
شاید نصف بیشتر عمرم و جلوی کامپیوتر میگذرونم .. اونم برنامه نویسی .... یعنی باید برم تو صفحه نمایش و آخر دقت باشم و اخمام که هیچی گوشم میره تو بینیم
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

 تشکر شده توسط : naz.gigili
#5
اااااااااااااااااااااااا منم اخم کردددددددددددددددم
چه جالبsmilingsmilingsmiling
smile , be happy and enjoy life
#6
خوب واسه همینه همه سن و من و با ۱۰ سال اختلاف حدس میزنن
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

#7
[تصویر:  b.150.150.16777215.0.stories.news.woman2...c20300.jpg]

خطر بروز پدیده "چهره کامپیوتری" در زنان


“مایکل پراگر” جراح و متخصص زیبایی است که موفق شده در میان زنانی که برای ساعات طولانی پشت رایانه ها می نشینند، پدیده ای به نام “چهره کامپیوتری” را شناسایی کند.

به گفته وی تمامی این زنان که از مراجعه کنندگان وی به شمار می روند، نشانه هایی از سالخوردگی زودهنگام از قبیل چین خوردگی های عمیق بر روی گردن و صورت دارند. به گفته وی افرادی که عادت دارند هنگام کار با رایانه و نگاه کردن به نمایشگر اخمهای خود را در هم بکشند و یا عضلات چشمهای خود را منقبض کنند با گذشت زمان خطوط عمیقی را بر روی چهره های خود به وجود خواهند آورد.

به گفته وی آنچه بیش از همه چیز شگفت انگیز است، پژمرده شدن زودهنگام پوست و ماهیچه های فک پایینی در زنان به دلیل نشستن طولانی مدت در پشت رایانه ها است زیرا نگاه کردن طولانی مدت به سمت پایین ماهیچه های گردن را کوتاه کرده و علاوه بر آویزان شدن پوست گردن، غبغب به شکل گردنی ثانویه ظاهر می شود.

وی اخطار می دهد این پدیده با خو گرفتن هر چه بیشتر نسلها و استفاده ناگزیر از رایانه ها در طول روزهای زندگی پیشرفته تر خواهد شد و طی ۱۰ سال آینده زنانی که از ۲۰ سالگی خود با رایانه ها اخت گرفته اند، ظاهری بسیار پیر و پژمرده پیدا خواهند کرد.

وی به بیمارانش پیشنهاد داده است در کنار نمایشگر خود آینه ای قرار دهند تا هر از چند گاهی خود را در آن نگاه کرده و ببینند آیا به نمایشگر اخم کرده اند یا نه زیرا معمولا زمانی که انسانها در حال فکر هستند اخمها را به صورت نادانسته و ناخود آگاه در هم می کشند.

بر اساس گزارش تلگراف، ایجاد فاصله های زمانی مناسب و منظم در حین کار برای ورزش دادن ماهیچه های گردن یکی از دیگر راه حلهایی است که می تواند از پیری زودرس صورت و گردن در زنانی که همیشه پای رایانه ها نشسته اند، جلوگیری کند.

سلامتستان
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : ساغر , leili , nazii , yummy
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هنگام كار با رايانه به طور ارادي پلك بزنيد! yummy 0 1,868 2012/01/29, 03:25 AM
آخرین ارسال: yummyکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان