•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ مرتبط با يوگا
(2012/12/11, 06:43 PM)chipchip نوشته است: یه سوال علمی تخصصی فنی حرفه ای از اساتید ورزشکاران هنرمندان ... دارم icon_cry
حرکاتی هست که برای کنترل لرزش دستها باشه؟ اصلا میشه لرزش دستها رو با یوگا کنترل کرد؟ تا چه حدی موثر هست؟ میشه فقط با اتکا به یوگا همچین مشکلی رو حل کرد؟ آیـــــا؟ icon_question

بهترین روش برای درمان لرزش دست و صد البته کنترل حرکات غیر ارادی بدن..مثل ضربان گرفتن پا،تکان دادن بیجهت پا ها
اگر منشا و ریشه جسمی نداشته باشه منظورم اینه که پزشکا تایید کنن که سالم هستید و مشکل هورمونی نداریدکه البته این میسر نمیشه مگر یک چکاپ بفرمایید اینه:
انجام دادن یک فعالیت ورزش یا هنری به صورت جدی و مستمر........
بهترین ورزش برای شما یکی از ورزشهای رزمی مثل ووشو.یا گونگفو.یا تکواندو.....
ورزشهای اروم که احتیاج به تمرکز و کار کردن با نیروی ذهن و مغز دارند مثل شطرنج و یوگا هم کمی موثرن
ولی ورزشهای سنگین همراه با تکاپوبسیار موثرن
2- یک روش قدیمی ولی موثرکه تیراندازهای قدیمی ازون استفاده میکردن برای اینکه دستشون نلرزه
مثلا افرادی که نظامی بودند و همیشه این ورزشهای مخصوص مچ دست و بازو رو انجام میدادن
یک ظرف مثلا یک تشت کوچک رو برمیداشتندتوش پر میکردند از ماسه نرم. همراه مقدار کمی اب
و با دست مدام ورز میدادن
مشت میکردن توش ورز میدادن.........
هر روز.......
روزی یک ساعت............تا یک هفته........
هفته بعد به همون ماسه ها مشت میزدن............باز هر روز.........روزی یک ساعت .......تا یک هفته.......
هفته سوم......اینکار رو با شن ریزه انجام میدادن............ورز و زیر و رو کردن کردنش........
هفته چهارم.......به شنها مشت میزدن............
خلاصه هفته به هفته تمرینات رو سخت تر میکردند.......
بعد از یک مدتی تمرینات مچ دست رو با موم زنبور عسل و ورز دادن موم میون انگشتان
ابزار تقویت مچ دست و کم کردن لرزش انگشتان امروزه در فروشگاههای لوازم ورزشی موجود.....
یک حلقه پلاستکی..یا ابزاری شبیه انبر دست ........اینها هم خیلی خوبن......
راستی ورزش تیراندازی با تیرکمون هم عالیه agreement2

همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : Yanis , ehsan 10054 , chipchip , پریا حقیقت پور
آیا یو گا در حرکات معکوس برایه ms چطوره
چون کمی سرم گیج میره
...
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , پریا حقیقت پور
(2012/12/11, 11:54 PM)ehsan 10054 نوشته است: آیا یو گا در حرکات معکوس برایه ms چطوره
چون کمی سرم گیج میره
میشه سوالتونو واضح تر بگین که بتون اگر میشه کمکتون کنم؟ حرکات معکوس؟؟

همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2012/12/11, 11:28 PM)shokolat نوشته است: یک ظرف مثلا یک تشت کوچک رو برمیداشتندتوش پر میکردند از ماسه نرم. همراه مقدار کمی اب
و با دست مدام ورز میدادن
مشت میکردن توش ورز میدادن.........
هر روز.......
روزی یک ساعت............تا یک هفته........
هفته بعد به همون ماسه ها مشت میزدن............باز هر روز.........روزی یک ساعت .......تا یک هفته.......
هفته سوم......اینکار رو با شن ریزه انجام میدادن............ورز و زیر و رو کردن کردنش........
هفته چهارم.......به شنها مشت میزدن............
خلاصه هفته به هفته تمرینات رو سخت تر میکردند.......

یاد فیلمهای بروسلی و جکی چان افتادم icon_cry اگه من یه ظرف ماسه بیارم تو خونه و .... که با استقبال گرم fighting0030.giffighting0030.giffighting0030.gif مواجه میشم Tongue

ولی ازین گردگردی ها هست که واسه قوی کردن مچ استفاده میشه (قدیما چقد با اون سرگرم میشدیم به امید اینکه یه روزی مثل بروسلی شیم هــــی Rolleyes ) اون رو حتما میگیرم ، ممنون که یاداوری کردین

ولی من بیشتر منظورم این بود که یه حرکتای خاصی نیست که مثلا هر روز صبح یه چند دقیقه ای اون رو انجام بدیم بعد بریم برسیم به کارامون، آخه یوگا واسه دردهای مختلف (مثلا کمر و زانو و ... ) حرکات خاصی داره ،
من احساس میکنم دلیل لرزش دستهام بیشتر از این که به ضعف مچ و دستام ارتباط داشته باشه به اعصاب و تمرکز و این جور چیزا ربط داره Huh از اونجایی که یوگا یه ورزش حرکتی و تمرکزی هست گفتم با یه تیر دو نشون بزنم evilgrin0039.gif

مرسی از اساتید ورزشکاران هنرمندان .... smiling
[تصویر:  setare1.gif]
(2012/12/12, 05:19 PM)chipchip نوشته است: یاد فیلمهای بروسلی و جکی چان افتادم icon_cry اگه من یه ظرف ماسه بیارم تو خونه و .... که با استقبال گرم fighting0030.giffighting0030.giffighting0030.gif مواجه میشم Tongue

ولی ازین گردگردی ها هست که واسه قوی کردن مچ استفاده میشه (قدیما چقد با اون سرگرم میشدیم به امید اینکه یه روزی مثل بروسلی شیم هــــی Rolleyes ) اون رو حتما میگیرم ، ممنون که یاداوری کردین

ولی من بیشتر منظورم این بود که یه حرکتای خاصی نیست که مثلا هر روز صبح یه چند دقیقه ای اون رو انجام بدیم بعد بریم برسیم به کارامون، آخه یوگا واسه دردهای مختلف (مثلا کمر و زانو و ... ) حرکات خاصی داره ،
من احساس میکنم دلیل لرزش دستهام بیشتر از این که به ضعف مچ و دستام ارتباط داشته باشه به اعصاب و تمرکز و این جور چیزا ربط داره Huh از اونجایی که یوگا یه ورزش حرکتی و تمرکزی هست گفتم با یه تیر دو نشون بزنم evilgrin0039.gif

مرسی از اساتید ورزشکاران هنرمندان .... smiling
میتونید پس درانجمن توانبخشی تاپیک تمرینات تقویتی وتوانبخشی درقسمت حرکات تعادلی که بیشتر به تمرکز وارامش اعصاب منجرمیشه،مراجعه کنید.
هرکاری هر روشی زمان بر وصدالبته به صبر زیاد وپشتکار احتیاج داره.
همیشه موفق باشید

تشکر شده توسط : chipchip , پریا حقیقت پور
(2012/12/12, 05:41 PM)shokolat نوشته است: هرکاری هر روشی زمان بر وصدالبته به صبر زیاد وپشتکار احتیاج داره.

راس میگین مشکل من صبر کمه confused

مرسی از جواب icon_question
 تشکر شده توسط : shokolat , پریا حقیقت پور
حرکات یوگا ترتیب و تقدم و تاخر نداره Smile (16)
خب معمولا همه حرکات ورزشی در اموزش وانجامشون از قانون تقدم وتاخر پیروی میکنن
حرکات یوگا هم همینطور تا روی گرم کردن .انعطاف وکشش عضلات مربوطه حرکت کار نشده باشه نمیشه بخوبی اجرا بشن.

حرکات یوگا چه مقدار کالری نیاز داره آیا این درسته که نسبت به ورزشهای دیگه کمترین کالری رو نیاز داره
اینو من از یه مربی یوگا که اومده بود انجمن شنیدم
و وقتی حرکات رو انجام میدام زود خسته میشدم
در مورد فعالیتهای دیگه اینطوری نیست
یوگا بر خلاف ورزشهای ایروبیک(هوازی )مقدار سوختن کالری رو خیلی افزایش نمیده،گرچه شاید خیلی ها یوگای قدرتی رو برای این مسئله پیشنهاد کنند.
یک ساعت انجام یوگا باعث چیزی در حدود200کالری یاکمتر سوختن میشه
در ضمن یوگا باعث افزایش توده عضلانی مثل تمرینات استقامتی نمیشه ونه مانند اون به سوختن بیشتر کالری کمک میکنه.
یوگا باعث بهبود انعطاف پذیری وتقویت بنیه وکاهش استرس میشه

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان