امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
يوگا در تار و پود مذهب
#1
Rainbow 
ابتدا با خداوند ارتباط برقرار نماییید (contact God first)

وقتی شما یک خواسته و عمل مهمی را میخواهید انجام دهیددر این مورد با خداوند ارتباط برقرار نمایید و بدین ترتیب خود را برای رسیدن به هدف مجهز نمایید.به خاطر داشته باشید خواهشهای خود را از خداوند نمی توانید از یک روح نا آرام بیان نمایید.ابتدا بلندگوی ذهن خود را با تمرین به متانت و آرامش سوق دهیدو سپس با خداوند صحبت کنید.اگر به خواسته های شما در یک یا دو نوبت جواب داده نشد،از این کار صرف نظر ننمایید.به طور مداوم خواسته های خود را با در نظر گرفتن آرامش روحی بیان دارید تا اینکه صدای او را بشنوید.
به دنبال خواسته خود با عقل و خرد رفتن ، سازگار بودن با خداوند است زیرا خواسته های خداوندی توسط عقل هدایت میگردد.پس کسانیکه با خداوند سازگار بوده و از عقل پیروی نمایند موفق میباشند.
نکته:فقط خواستن مهم نیست خواستن باید سازگار با خداوند(عقلی )باشد.
به وسیله مدیتیشن عمیق ،به وسیله هدایت عاقلانه، شانه خالی نکردن و تسلیم یأس نشدن می توانیم با موفقیت اراده خود را در اطراف خواسته محفوظ نگاه داریم.در این صورت خواسته ما با خواسته خداوند یکی خواهد شد.
نیروی خواستن پلی است بین انرژی زندگی در بدن و انرژی جهان هستی که بدن را احاطه دارد.با برقراری تماس با انرژی زندگی جهان هستی میتوان بدون خستگی به زندگی ادامه داد.تمام اعضا و عضلات ماتوسط نیروی خواستن(will)و انرژی جهان هستی(life energy) حرکت داده میشوند.جریان و جهش انرژی زندگی به داخل رشته های عصبی توسط خواستن الهی(divine will)و خواستن شخصی(own will) تواما"میباشد.
خشم و غضب خواستن را تحریک می نماید و بدین ترتیب یک جهش ناگهانی انرژی به داخل عضلات و قسمتهای مختلف بدن به وجود آمده و ایجاد قدرت در زمان کوتاه میشود.
تمریناتی که به طور ماشینی و غیر اگاه برای بدن انجام میگیرد(یوگا از این امر مستثنی است)صرفا"و فقط عضلات را بزرگ می نماید.این چنین تمریناتی سبب جهش انرژیهای حیاتی زندگی به داخل عضلات و بافتها نمیگردد با انجام تمرینات یوگا شما یاد خواهید گرفت که چطور نیروی حیاتی را به سلولهای بدن برسانید.
شخص توسط تحریکات خارجی و وارد شدن آن به چشمها ، گوشها ،بینی، زبان ، سطح پوست بدن متاثر شده و این تاثیر و تحریکات به مراکز اعصاب حسی((sesory nerves منتقل و سبب خروج انرژی
از مراکز اعصاب میگردد.خروج انرژی از مراکز اعصاب سبب انقبا ض و بهم فشردگی عضلات می شود.مدیتیشن سبب می گردد.که انرژی مصرف شده مچددا" تامین و بدن از خستگی و انقباض رهایی یابد.

انرژی و نیروی خواستن لازم و ملزوم یکدیگرند
موقعی که بازوهای خود را بلندمیکنید چه نیرویی مصرف می گردد؟شما خواهید گفت نیروی خواستن.
اما تصور کنید بازوی شما فلج باشد،در این موقع نیروی خواستن وجود داردولی قادر به بلند کردن بازوان خود نیستید.زیرا انرژی نمیتواند از مراکز اعصاب به عضلات بازوها جریان پیدا نماید مگر اینکه دستهای شما بهبود یابد.بدین ترتیب روشن می گردد که انرژی و نیروی خواستن لازم و ملزوم یکدیگرند.
خواستن اولین فاکتور در جهش انرژی به قسمتهای مختلف بدن می باشد.
تکنیکهای کسب انرژی یوگا به شما می آموزد که چطور توسط نیروی خواستن انرژی زندگی را در قسمتهای مختلف بدن بیدار نمایید.
تکنیکهای یوگا به شما می آموزد که چطور با جهان هستی ارتباط برقرار نمایید و از زندگی خسته نشوید.
شاد و پر انرژی باشید.Smile
 تشکر شده توسط : anaram , najva
#2
از نظر جسمانی روزه گرفتن برای کسانیکه یوگا تمرین می کنند ، قسمتی از برنامه اصلاحی بدن است هر هفته یک روز روزه بگیرید (بخصوص زمانهاییکه فصل عوض میشود)و در مواقعی که تشنه یا گرسنه میشوید آب بنوشید.این کار سموم بدن را میشوید.
در مدتی که روزه هستید مطالعه سبک و تعمق و تفکر بسیار مفید است زیرا باعث ارامش و تجدید قوای مغزی می گردد.
روزه یکی از بزرگترین عاملهای درمان طبیعی به شمار میرود و زمانیکه تمام راهها برای بهبود سلامتی بسته شود یکی از بهترین راهها برای به دست آوردن ان می باشد.این عمل به کل دستگاه هاضمه فرصت میدهد که استراحت بکند.و به اندام این اجازه را میدهد تا به طور کامل خودشان را تمیز بنمایند.و بیشتر مواد زاید و ناپاک را که طی سالهادر بدن جمع شده اند از بین ببرد.
فواید فیزیکی:
حتی یک روز روزه گرفتن به روده ها استراحت میدهد.بدن احساس سبکی میکند. کل بدن تمیز و ترمیم میشود و در زمان روزه داری ، انرژی که باید صرف هضم غذا بشود صف ترمیم و بازسازی و بهبود بدن میشود.
فواید روانی :
روزه یک عمل پرهیزکارانه می باشد. یکی از 5 رسم از رسمهای راجا یوگا(شاخه ای از یوگا برای کنترل ذهن) است.این کار تمرینی برای قوی کردن ذهن و نیروی اراده می باشد.درست همانند اینکه ما میتوانیم با انجام متناوب کارهاو اعمال سنگین تر ماهیچه های خود را قوی بنماییم.بنابراین با واگذار کردن وظایف به مراتب دشوار ما میتوانیم روح خود را قدرتمند بنماییم.روزه به شما کمک خواهد کرد تا قدرت روحی و قدرت تمرکز خودتان را پیشرفت بدهید.
فواید روحی:
زمانیکه بدن و ذهن در روز 3 بار در گیر مواد غذایی و شکم نمی باشد بنابراین فرصت دارد تا به پرورش روح بپردازد.تمام مذاهب جهان دستور می دهند تاروزه بگیرید .اغلب با شب زنده داری به عنوان عاملی برای قدرت بخشیدن به فرد برای نیایش.
بیشتر طرفداران یوگا اغلب 2 روز در ماه را روزه میگیرند.

دوستان عزیز در صورتیکه تمایل داشته باشین در نوبتهای بعدی چگونگی روزه در یوگا رو براتون شرح میدم!!!
شاد و پر انرژی باشید.Smile
#3
Rainbow 
یوگا در تارو پود مذهب، فرهنگ عامه وادبیات بومی هند تنیده است. ریشه های یوگا، که اغلب آن را علم زندگی می نامند، در دوران بسیار کهن باستان گم می شود. در پی حفاریهایی که در قرن بیستم در حوضۀ رود سند انجام شده، سفالهای سالمی بدست آمده که حدود پنج هزار سال قدمت دارند و برخی از حرکات یوگا روی آنها نقش شده است. اروپاییها و آمریکاییها چند سالی بیشتر نیست که به ارزش تمرین بعضی روش های یوگا پی برده اند.اکثر یوگی های هندی با شیفتگی راه و مکتب خاصی را دنبال می کنند، در حالی که بسیاری از غربی هایی که یوگا تمرین می کنند، بیشتر بهره هایی چون سلامتی، آرامش و تعادل روحی- جسمی را مد نظر دارند. واژه یوگا به معنی «یگانگی» یا «همگوهری»، و از همان ریشه هند و اروپایی واژه «یوغ» آمده است. یگانگی روح فرد (آتمن) و روح جهانی (برهمن) تجربه ای سرشار از وجد، و وصف ناپذیر است. هدف برتر یوگا، آگاهی عرفانی می باشد.
«یوگا» در واقع روش آرام کردن امواج طبیعی ذهن است که دارای هشت مرحله می باشد و عبارتند از:
یاما (Yama) : جلوگیری از انجام اعمال ناشایست
نیاما (Niyama) : خودداری و پرهیز
آسانا (Asana) : حالات مختلف بدنی
پرانا یاما (Pranayama) : کنترل تنفس
پراتیاهارا (Pratyahara) : کنترل اعضای حسی
دارانا (Dharana) : تمرکز
دیانا (Dhyana) : مدی تیشن
سامادی (Samadhi) : فنا شدن در خداوند
یوگا درمتوازن کردن واحساس ارامش در انسان ودرنوع خودبه عنوان ورزش مفرح ونشاط اور وبه گردش دراوردن خون می تواند مورد نیاز هرانسانی بااین همه همه زندگی ماشینی وپر از سر وصدا والودگی باشد.
تمرینات معنوی یوگا که گستردگی و مدت زمان اجرای آن از زمان خلقت انسان تاکنون تداوم داشته است در این قرن پر ماجرا و پر حادثه هم می تواند برای حفظ و رهایی انسان ها مورد استفاده قرار گیرد
یوگا فواید و ویژگی‌های گسترده‌ای دارد. توجه کنید که اگر این ورزش به طور مرتب و از سنین پایین (کودکی) شروع و پی گیری شود، فواید آن چند برابر خواهد شد. از فواید یوگا می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:
• تقویت در دقت و تمرکز
• تقویت تفکر و روشن بینی و امیدواری
• تقویت قدرت تخیل و خلاقیت
• تقویت اعتماد به نفس و مثبت گرایی
• تقویت قالبیت هماهنگی ذهنی با فیزیکی بدن (کنترل بهتر بدنی)
تقویت اعتقاد (اعتقاد به خالق هستی با برانگیختن قدرت اندیشه و آرامش)
یوگا درمتوازن کردن واحساس ارامش در انسان ودرنوع خودبه عنوان ورزش مفرح ونشاط اور وبه گردش دراوردن خون می تواند مورد نیاز هرانسانی بااین همه همه زندگی ماشینی وپر از سر وصدا والودگی باشد.

تمرینات معنوی یوگا که گستردگی و مدت زمان اجرای آن از زمان خلقت انسان تاکنون تداوم داشته است در این قرن پر ماجرا و پر حادثه هم می تواند برای حفظ و رهایی انسان ها مورد استفاده قرار گیرد
شاد و پر انرژی باشید.Smile
 تشکر شده توسط : Sina , hamid , aztab , نازلی
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  يوگا، تاي چي و طب سوزني براي درمان دردهاي مزمن sadaf 18 11,745 2013/07/20, 05:35 PM
آخرین ارسال: رامنا
  نرم افزارهاي يوگا براي گوشي هاي اندرويد. warrior 0 2,500 2011/09/05, 05:56 PM
آخرین ارسال: warriorکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان