امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
يوگا، تاي چي و طب سوزني براي درمان دردهاي مزمن
#11
با یوگا استرس را تعطیل کنید


از فعالیت های روزانه خسته شده اید؟ نیاز دارید کمی به جسم و ذهن تان استراحت بدهید و از استرس ها و اضطراب ها دور شوید؟ می توانید برای این کار از تمرینات حرکات کششی یا آسانا ها شروع کنید.

از فعالیت های روزانه خسته شده اید؟ نیاز دارید کمی به جسم و ذهن تان استراحت بدهید و از استرس ها و اضطراب ها دور شوید؟ می توانید برای این کار از تمرینات حرکات کششی یا آسانا ها شروع کنید. حرکات کششی ذهن و جسم(یوگا) به شما کمک خواهند کرد تا سلامت بیشتری داشته باشید و بر جسم و روح تان مسلط و متمرکز شوید. کسانی که تمرین های حرکات کششی انجام می دهند، معتقدند که ذهن و جسم یکی هستند و اگر وسایل مناسب در اختیار داشته باشند و در محیط درستی قرار بگیرند به یک توازن می رسند و درمان می شوند. بنابراین حرکات کششی ذهن و جسم یک وسیله درمانی محسوب می شود. یوگا به معنای واقعی خودش یک ورزش است؛ ورزشی کامل برای جسم و ذهن. مهم ترین تفاوتی که این ورزش با ورزش های دیگر دارد این است که حرکات کششی ذهن و جسم بر خلاف سایر ورزش ها بسیار آرام صورت می گیرند.

اکسیژن ذخیره کنید

تفاوت این ورزش با سایر ورزش ها در این است که تمرینات حرکات کششی ذهن و جسم، (یوگا) با نرمی و آهستگی انجام می شوند و درست و منظم نفس کشیدن هنگام تمرینات از نکات مهم این ورزش است. به این منظور باید هوا را آرام از بینی خود به داخل بکشید و از طریق بینی نیز خارج کنید. به یاد داشته باشید در این ورزش اکسیژن رسانی به بدن حرف اول را می زند.

نرمش مچ ها

راست بایستید و مانند تمرین قبل دست ها را به موازات شانه ها باز کنید. انگشتان دست ها را ببندید ولی آن ها را منقبض نکنید. با انگشتان جمع شده دایره ای در فضا از محور مچ ها رسم کنید. یادتان باشد که هنگام رسم این دایره در فضا نیازی نیست که عجله کنید بلکه باید به آرامی این حرکت را انجام داده و دایره های کوچکی را در فضا ایجاد کنید. می توانید این تمرین را نیز مانند تمرین قبل ۱۰تا۱۲ بار در جهت عقربه های ساعت و به همان تعداد در جهت عکس حرکت عقربه های ساعت انجام دهید.این حرکت روی مفاصل و تاندون های مچ ها و عضلات ساعد اثر مطلوبی دارد و انجام دادن با دقت و مکرر آن سبب از بین رفتن مراکز ضعف و بیماری مچ ها خواهد شد.

نرمش انگشتان دست ها

صاف بایستید و دست ها را به موازات شانه ها باز کنید. انگشتان دست ها را کاملا باز کنید و ۲ تا ۳ ثانیه آن ها را در این حالت نگه دارید. حواس خود را به کششی که در آن قسمت به وجود آمده متمرکز کنید. سپس انگشتان را جمع کرده، دست ها را مشت کنید و انگشتان را به هم بفشارید. این بار حواس خود را به انقباض دست ها یا مشت های گره شده خود معطوف کنید. بهتر است این تمرین را ۱۰ تا ۱۲ بار انجام دهید. سپس دست ها را به موازات شانه ولی در جلوی خود قرار داده، همان حرکات را به همان دفعات تکرار کنید. پس از آن، همین تمرین را درحالی که دست های تان عمود به سقف است انجام دهید.

گرم کردن بدن

برای گرم کردن بدن قبل از تمرین، ورزش و نرمش های کششی و انعطافی، توصیه می شود. سعی کنید به گرم کردن عضلات و مفاصل بیشتر توجه کنید. برای مثال، گرم کردن مچ ها، انگشت ها و ماهیچه های اصلی.

ذهن تان را کنترل کنید

در آساناها ذهن به ۳ حالت معطوف می شود، اول کشش، دوم انقباض و در نهایت انبساط درمدت زمانی که ذهن را کنترل می کنید و به سمت کشش، انقباض و انبساط می برید، تمرکز ذهنی صورت می گیرد و شما با همان تمرکز فکری قادر خواهید بود هر کاری را انجام دهید. کنترل ذهن ابتدا کار سختی خواهد بود ولی با تمرینات زیاد آن را فرا خواهید گرفت.
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : sadaf , # پریسا # , ثریا , NADIA2002 , movahedi , کیا3
#12
یوگا و تنظیم اعضاء و غدد داخلی بدن


ارتباط یوگا با جهان هستی بیشتر از آنست که ما فکر میکنیم. در این قسمت به ارتباط یوگا در تنظیم اعضا و غدد داخلی بدن میپردازیم.

یوگا به عنوان یکی از ارزنده ترین روشهای تناسب اندام توانسته است بسیاری از مردم را به خود جذب کند

یوگا که بیش از هر روش دیگری روی سیستم عضلانی تکیه دارد، غدد مختلف بدن آدمی را نیز در بر میگیرد.

حرکت بالاکشیدن شکم به سبک یوگا از روشهای پر ارزشی است که در ورزشهای سبک وجود دارد تمرینهای یوگا بر سیستم گردش خون، اعصاب ، و ترشح غدد اثر مستقیم گذاشته و موجب تحریک این عوامل حیاتی میگردد

به طور مثال در تمرین سر (یکی از حرکات یوگا) مغز و غدد مخاطی، در تمرین شانه، قلب و غده تیروئید حرکات ملخی، اعضاء و غدد تولیدی را تقویت بخشیده و حرکات کبرا و کمانی باعث تحریک کلیه ها میشود

به طور کلی عمل بالا کشیدن شکم خود نوعی ماساژ طبیعی است که بر شکم، روده ها، کبد، کلیه ها ،کیسه صفرا و لوزالمعده وارد میاید، به همین دلیل انجام دقیق و صحیح آن توصیه شده است

امروزه یکی از مشکلات جدی و متداول بیشتر مردم، بخصوص آنهایی که تحرک جسمانی کم دارند و مجبورند بیشتر اوقات در حالت نشسته باشند، یبوست است چه عدم تحرک باعث کندی عمل دفع میگردد

در رفع این ناراحتی هیچ روشی بهتر از یوگا نتوانسته است به کمک انسان بشتابد. چه تداوم تمرینات بالا کشیدن شکم در حالات مختلف علیرغم مشکل بودن آن در رفع ناراحتی موثر واقع شده است و رفته رفته به صورت عملی آسان حتی بیست بار در هر بازدم تنها طی چند دقیقه انجام شده است

توصیه ما اینست که هنگامی که بامدادان از خواب برمیخیزید یکی لیوان آب سرد توام با چند قطره آبلیمو بنوشید، سپس به تمرین حالات مختلف بالا کشیدن شکم بپردازید

در این شرایط غدد روده ای با عملکرد طبیعی خود شما را راحت میکند و از آویزان شدن شکم به لحاظ قوی بودن ماهیچه های آن جلوگیری مینماید

برای بعد از زایمان، حالت چهار دست و پا را توصیه میکنیم چه این حرکت اعضاء و غدد را به حالت طبیعی خود در می آورد. خلاصه اینکه هنگامی این روش موثر واقع خواهد شد که حرکات در کمال دقت و شکیبایی انجام گیرد روشی که برای تمام عمر مفید خواهد بود

 تشکر شده توسط : ثریا , NADIA2002 , movahedi
#13
تورم مفاصل و یوگا


در جهان امروز این بیماری میلیونها نفر را مبتلا ساخته و همگی از درد آن رنج میبرند و در پی درمان از داروهای مسکن استفاده مینمایند چه این عارضه به ندرت بهبود میابد و چون بتدریج تمام مفاصل را در بر میگیرد شانس درمان آن بسیار اندک است

با تجربه ایکه کسب کرده ایم و علل این بیماری را در بعد وسیع مورد بررسی قرار داده ایم و انگیزه این بیماری را در یوگی ها مشاهده نموده ایم عامل اساسی این بیماری بالا بودن چربی خون ناشی از مصرف زیاد مواد لبنیاتی است که ضمن ایجاد درد در مفاصل، اختلالاتی را در هضم غذا نیز بوجود میاورد

گرچه کاهش مواد لبنی و نیز ماساژ و حرارت موضعی تا حدودی در التیام درد موثر واقع میشود اما درمان قطعی محسوب نمیگردد

افرادی که مبتلا به این بیماری هستند، به انجام تمرینات یوگا که همواره بدون تحمل هر فشاری بر اندامهای بدن صورت میگردد و هنگام انجام حرکات بر حد توانایی تکیه میگردد و هرگونه فشاری را با توقفها در کشش عضلات و مفاصل توصیه می نماید و از سوی دیگر انجام حرکات یوگا موجب از بین رفتن زواید کنار اندامها میشود در صورتیکه حرکات آرام و با ملاحظه انجام پذیرد اثر بسیار مطلوبی در درمان این بیماری به جای میگذارد

البته مبتلایان به این بیماری همواره باید از تمرینات ساده شروع کنند

به طور مثال یک فرد مبتلا به ورم و درد مفاصل در روزهای اول فقط قادر خواهد بود که حدود سه سانتیمتر بدن خود را به هر سو حرکت دهد و در پایان هر حرکت حدود پنج ثانیه مکث نماید اما با تمرین ملایم و مداوم در روزهای بعد خواهیم دید که بیشتر از روز پیش انعطاف یافته و زمان بیشتری را درمکث ها خواهد بود

با این وصف توصیه ما اینست که قبل از آغاز تمرینات یوگا حتما اجازه پزشک معالج اخذ گردد
 تشکر شده توسط : ثریا , movahedi
#14
فواید تمرین کردن یوگا

یوگا یکی از روشهای تاثیرگذار برای به دست آوردن کنترل ذهن به اندازه بدن یک شخص است. یوگا تکنیک پیشرفته ای نیست و فواید یوگا است که آن را در میان مردم معروف کرده است.


ادبیات نشان می دهد که یوگا قدمت هزار ساله دارد و در هند بسیار رایج بوده است.
یوگا با سیستم پزشکی کل نگر مقایسه می شود زیرا که یوگا بر کنترل جنبه های فیزیکی،روحی و روانی یک شخص تاکید دارد.بنابراین در مراحل اولیه،یوگا در غرب به عنوان سیستم بالقوه ای برای درمان البته با سوء ظن درمورد کارایی آن تشخیص داده شد.اما شرایط کم کم تغییر کرد و شواهد علمی مزایا و فواید یوگا را تایید کردند.
یوگا یک درمان سنتی است که کاملا بر اساس مشاهده و اصول ذات و سرشت آدمی است.یوگا نه تنها یک تمرین است بلکه حتی یک بسته کامل برای انسان است.
علم یوگا شامل حالت و چگونگی یوگا که مدیتیشن و تکنیک نفس کشیدن نام دارد می شود.
فواید یوگا با نوع یوگا تفاوت دارد همان طور که در جاهای مختلف از آن استفاده می کنند.بنابراین صرف نظر از نوع آن، فواید یوگا در کنترل و مدیریت استرس توسط طب نوین ثابت شده است.فایده چند عاملی یوگا آن را از تمرینات ساده متمایز می کند.

* فواید فیزیولوژیکی یوگا شامل تقویت کردن سیستم های اصلی بدن مثل سیستم اعصاب،دستگاه قلبی-عروقی،غدد،دستگاه تنفسی،سیستم ماهیچه ای و استخوان ها و سیستم دفع بدن است.

* یوگا باعث حفظ تعادل بدن می شود.

* یوگا با ایجاد تعادل در مواد شیمیایی بدن مثل کلسترول ای دی ال،گلوکز،و کاته کولامینها باعث جلوگیری از بیماری های مهلک و کشنده می شود و قابلیت ارتجاعی بدن را بالا میبرد.

* علاوه بر این،یوگا بدون اینکه در طول تمرین استحکام بدن را از بین ببرد وزن را در حالت تعادل نگه می دارد.

* فواید روانشناسی یوگا یکی از فواید جذاب آن است که شامل تنظیم کردن حالت های مربوط به اختلالاتی مثل خشونت،افسردگی،و اضطراب ناگهانی است.

* بالا بردن توانایی های شخصی مثل مهارتهای یادگیری، تمرکز و حافظه خوب همچنین از فواید یوگا هستند.

* بالا بردن مهارت های اجتماعی و سازگاری بهتر با شرایط و محیط هم از دیگر فواید یوگا می باشد.

* فواید روحی و روانی یوگا شامل درک نفس و هوشیاری است که آرامش خاطر را فراهم می کند.تفکر کردن و خوب نفس کشیدن نیز از فواید تمرین کردن یوگا است.

* یوگا درمانی است که یک بدن متعادل را از طریق تمرین کردن حرکات پر انرژی یا حرکات ثابت فراهم می کند.

* مهمترین فایده یوگا داشتن احساس مطلوب بدون داشتن تمرینات شدید یا مصرف هر گونه مکمل می باشد.
 تشکر شده توسط : ثریا , سیما جون , movahedi
#15

همه چیز درباره یوگا

قدمت یوگا به بیش از 5000 سال قبل می رسد.

اغلب کلاس های یوگا بر آموزش وضعیت جسمی، تکنیک های تنفس و مدیتیشن تاکید دارند. برخی از این کلاس ها به منظور تمدد اعصاب و ریلکسیشن طراحی شده اند. بعضی از آموزش های یوگا به شما یاد می دهند که چگونه بدن خود را به شیوه های جدید حرکت دهید. انتخاب این آموزش ها موجب افزایش انعطاف پذیری، قدرت و تعادل بدن شما می شوند.

ایمنی بدن در یوگا

اگرچه برای اغلب افراد سالم، یوگا یک ورزش غیر هوازی ایمن می باشد اما همیشه بدون خطر نیست. بر اساس یافته های آکادمی جراحان ارتوپدی امریکا، صدمات یوگا معمولا شامل کشش زیاد گردن، شانه ها، ستون فقرات، پاها و زانوها می باشد.

این خطرات در صورت ابتلا به بیماری هایی همچون پوکی استخوان شدید، فشارخون بالا یا پایین، مشکلات گوش، اختلال ستون فقرات و بارداری تشدید می شوند.

توصیه هایی برای کاهش خطر آسیب دیدگی

اگر شما باردار و یا به بیماری خاصی مبتلا هستید: حتما قبل از شروع یوگا با پزشک خود مشورت کنید. پزشک می تواند با توجه به شرایط شما نوع و سطح تمرینات یوگا را به طور مناسب انتخاب نماید.

یوگا را به تنهایی و بدون مربی یاد نگیرید: تمرین با یک مربی با تجربه و آموزش دیده موجب به حداقل رسیدن آسیب های جدی برای شما می شود.

یوگا جایگزین درمان ها و مراقبت های پزشکی نیست: اگرچه یوگا فواید سلامتی بسیاری دارد و می تواند به عنوان بخشی از برنامه درمانی محسوب شود اما جایگزین مراقبت ها و توصیه های پزشکی نیست.

محدودیت های خود را بشناسید: قبل از شروع یوگا درباره شرایط فیزیکی وقدرت آن تحقیق کنید. از مربی خود مشاوره بگیرید تا تمرینات مناسب را به شما معرفی نماید.

آرام پیش بروید: یوگا ورزش رقابتی نیست. آموزش را از پایه شروع کنید. ابتدا تکنیک های صحیح تنفس و حفظ تعادل را یاد بگیرید، سپس به حرکات کششی بپردازید.

قبل از هر جلسه بدن خود را گرم کنید: عضلات سرد احتمال آسیب را افزایش می دهند.

لباس مناسب بپوشید: لباسی بپوشید که به شما امکان حرکات آزادانه را بدهد.

سوال بپرسید: اگر تمرینی را متوجه نشدید، قبل از اینکه خودتان تمرین را انجام دهید، درباره آن سوال کنید.

به اندازه کافی آب بنوشید: این نکته به ویژه درمورد تمریناتی که در اتاق های گرم ومرطوب انجام می شوند، حائز اهمیت است.

به پیام های بدن خود توجه کنید: یوگا نباید موجب آسیب شود. اگر درد حس می کنید تمرین را متوقف کنید. در صورت درد قفسه سینه، از حال رفتن و یا سرگیجه، سریع تمرین را قطع کرده و با پزشک مشورت نمایید.
منبع: سیمرغ


ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : ghaside
#16
با سلام تای چی یکی از قوی ترین سبک های کونگ فو می باشد که با به حرکت در آوردن انرژی در داخل بدن تاثیرات باور نکردنی بر بدن گذاشته ، سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می گردد انجمن ملی ام اس امریکا از این روش مناسب جهت درمان مبتلایان به ام اس یاد کرده البته به شرط آنکه پیش استادان واقعی تمرین بشه
 تشکر شده توسط : رامنا
#17
(2013/07/19, 05:02 PM)هامون نوشته است:
با سلام تای چی یکی از قوی ترین سبک های کونگ فو می باشد که با به حرکت در آوردن انرژی در داخل بدن تاثیرات باور نکردنی بر بدن گذاشته ، سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می گردد انجمن ملی ام اس امریکا از این روش مناسب جهت درمان مبتلایان به ام اس یاد کرده البته به شرط آنکه پیش استادان واقعی تمرین بشه

سلام. منم راجع بهش خیلی شنیدم. توی یه سمینار هم اجراش رو دیدم چند دقیقه ای. به نظرم اومد که به کنترل حرکت خیلی میتونه کمک کنه. توی ایران جایی رو میشناسید برای خانمها که تای چی آموزش بدن؟ اگه هرکس میشناسه به من پیغام خصوصی بده لطفا... ممنون
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : paeazan
#18
توی ایران جایی رو میشناسید برای خانمها که تای چی آموزش بدن؟

باشگاه شهرک ژاندارمری
شهرک ژاندارمری-بلوار مرزداران-زیر پل یادگار-جنب فرشتگان کوچه نسیبه-تربیت معلم نسیبه شماره: استاد علیزاده 09126880095

باشگاه زیتون شهرک غرب
شهرک غرب-بلوار درختی-مجتمع زیتون شماره:استادعشرت ابادی 09125214907

باشگاه پارسیان یوسف اباد
یوسف باد-خیابان مدبر-نبش کوچه 33 شماره: استاد دهدشتی 09128030467
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        
                                         
 تشکر شده توسط : رامنا
#19
(2013/07/20, 04:41 PM)shokolat نوشته است: توی ایران جایی رو میشناسید برای خانمها که تای چی آموزش بدن؟

باشگاه شهرک ژاندارمری
شهرک ژاندارمری-بلوار مرزداران-زیر پل یادگار-جنب فرشتگان کوچه نسیبه-تربیت معلم نسیبه شماره: استاد علیزاده 09126880095

باشگاه زیتون شهرک غرب
شهرک غرب-بلوار درختی-مجتمع زیتون شماره:استادعشرت ابادی 09125214907

باشگاه پارسیان یوسف اباد
یوسف باد-خیابان مدبر-نبش کوچه 33 شماره: استاد دهدشتی 09128030467

مرسی shokolat عزیزم. خیلیییییییییی لطف کردی love51
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : shokolat
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تمرينات بدني براي رها كردن انرژي هاي جمع شده shokolat 0 4,281 2012/01/02, 05:32 PM
آخرین ارسال: shokolat
  نرم افزارهاي يوگا براي گوشي هاي اندرويد. warrior 0 2,351 2011/09/05, 05:56 PM
آخرین ارسال: warrior
Rainbow يوگا در تار و پود مذهب sadaf 2 3,300 2011/01/28, 07:33 PM
آخرین ارسال: sadafکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان