امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وظایف تخصصی روانشناسان
#1
وظایف تخصصی روانشناسان
روانشناسان مشاوره علاقه مند به پاسخ دادن به سؤالات مختلف تحقیق درباره روند مشاوره و نتیجه هستند.
فرآیند مشاوره به نحوه و یا به همین دلیل مشاوره اتفاق می افتد و پیشرفت می کند.
نتیجه مشاوره این است که آیا مشاوره موثر است یا خیر، تحت چه شرایطی آن موثر است و چه نتیجه ای موثر می باشد مانند کاهش علائم، تغییر رفتار یا بهبود کیفیت زندگی.
مباحث معمولا در مطالعه فرایند مشاوره مورد بررسی قرار می گیرند و شامل متغیرهای درمانگر، متغیرهای مشتری، مشاوره یا روابط درمانی، متغیرهای فرهنگی، اندازه گیری فرآیند و نتیجه، مکانیسم تغییر، و روش های تحقیق فرایند و نتایج است.
رابطه مشاوره و بیمار
رابطه بین مشاور و مشتری، احساسات و نگرش هایی است که مشتری ودرمانگر نسبت به یکدیگر دارند و نحوه بیان احساسات و نگرش های خودشان را ردو بدل می نمایند.
بعضی از نظریه پردازان پیشنهاد کرده اند که این رابطه ممکن است در سه بخش ذکر شده باشد:
 انتقال و انتقال، همکاری کار، و رابطه واقعی یا شخصی. نظریه پردازان دیگر استدلال می کنند که مفاهیم انتقال و نقل و انتقالات از دست رفته و نامناسب هستند.
انتقال می تواند به عنوان مشاوره روانشناسی تلفنی ادراکات تحریف شده درمانگر از درمانگر توصیف شود. این می تواند تاثیر زیادی بر روابط درمانی داشته باشد.
به عنوان مثال، درمانگر ممکن است دارای ویژگی چهره ای باشد که مشتری را به والدین خود یادآوری کند.
به دلیل این ارتباط، اگر مشتری دارای احساسات منفی یا مثبت نسبت به والدین خود باشد، ممکن است این احساسات را به درمانگر تحمیل کنند. این می تواند به چندین راه به روابط درمانی تاثیر بگذارد.
برای مثال، اگر مشتری دارای ارتباط قوی با والدین خود باشد، ممکن است درمانگر مشاوره روانشناسی را به عنوان یک فرد پدر یا مادر ببیند و ارتباط قوی با درمانگر داشته باشد.
این امر می تواند مشکل ساز باشد زیرا به عنوان یک درمانگر، اخلاقی بودن رابطه بیشتر با “مشتری” و “حرفه ای” ندارد. این نیز می تواند یک چیز خوب باشد، زیرا مشتری می تواند تا حد زیادی به درمانگر باز شود.به روش دیگری، اگر مشتری مشاوره خانواده دارای ارتباط بسیار منفی با والدین خود باشد، مشتری ممکن است احساسات منفی نسبت به درمانگر داشته باشد. این امر همچنین مشاوره تلفنی خانواده می تواند بر روابط درمانی تاثیر بگذارد.به عنوان مثال، مشتری ممکن است از دسترسی به درمانگر به دلیل عدم اعتماد به والدین خود (ایجاد این احساسات بی اعتمادی به درمانگر) مشکل داشته باشد.
 تشکر شده توسط : A.Kh
  
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست