•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 17
  • 18
  • 19(current)
  • 20
  • 21
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وضعيت جسماني فعليتون چجوريه؟
ممنون از همه نظرات
براتون پيش اومده سفت شدن عضلات پا؟
چجوري حل شده؟
فقط برای همه دعا کنید
 تشکر شده توسط : kohedard
سلام دوستان
من2ساله ام اس دارم و اوایل سینووکس مصرف میکردم تا 1سال که بعدش به دستور پزشکم چون 1 حمله داشتم رسیژن مصرف کردم و الانم بعد از 14ماه مصرف رسیژن مشگلی در پای چپم پیدا کردم که سنگین شده و حس نداره و منتظرم جواب ام ار ای که گرفتم بیاد و ببینم دکترم چی میگه فقط خدا کمک کنه که این حمله کاری باهام نداشته باشه
برام دعا کنید حالم خیلی گرفتس
حقیقت تلخ است ولی حقیقت این است که دوستش دارم
 تشکر شده توسط : rahaaa , Exhautless , juju , مستانه , nahid
(2015/04/23, 12:49 PM)mehdernet2 نوشته است: ممنون از همه نظرات
براتون پيش اومده سفت شدن عضلات پا؟
چجوري حل شده؟

من گاهی واسم پیش میاد 2-3 ساعتی طول میکشه بعد خودش خوب میشه.تا حالا به دکترم هم نگفتم درموردش. فکر میکنم شاید با ماساژ خوب شه. امتحان کنین. اگه خیلی اذیت میشین به دکترتون حتما بگید.icon_question
......
 تشکر شده توسط : یاسی , helli
منم از سال 86 این بیماری رو داشتم ولی از سال 88 درمان رو شروع کردم دکترها دیر تشخیص دادند در 2 سال اول هر دو چشمم تاری دید داشتند بعده رفع شد سینوکس مصرف میکنم خدا رو شکر حمله جدیدی نداشتم.

خاص فقط خداست
وایییییییییی اصلا نمیدونستم که ممکن نوعش هم تغییر کنه .منکه سه سال اول سینوکس تزریق کردم علائمم هم فقط برق گرفتگی چند ثانیه ای از نوک سر تا پا بود که بیماریم و دکتر تشخیص دادوبعد سه سال دوباره حمله داشتم که چشم چپم تار شد و بعدش اونکس تزریق کردم که الان درست یک سال گذشت و خدارو شکر هیچ مشکلی ندارم
اما امیدوارم داروی بعدی و تزریق بعدی زمانی باشه که بخوام برای درمان قطعی و کامل بزنم
 تشکر شده توسط : SSA , niloofary
[/quote]

سلام فینگولید درمان کننده ام اسه نگه دارنده نیستhappy0065.gif
[/quote]

درمان کننده نداریم و اینها داروهای کنترل کننده هستند. اگر چه ممکنه که اگه بیمار در مراحل ابتدایی باشه پلاک ها رو کامل حذف کنه ولی این به معنای درمان کامل بیماری نیست! smiling Smile (16)
 تشکر شده توسط : niloofary
علیرضا درست میگه داروی درمان کننده نداریم الان همه داروهایی که ما استفاده میکنیم کنترل کننده هستند درکنار دارو همه چیز به شخص شما بستگی داره که بتونین بیماری رو کنترل کنین من دراولین mri زمان تشخیص بیماریم 15تاپلاک داشتم الان امسال در چهارمین mri رسیدن به 10تاپلاک 5تاش محو شده این نشون میده بیماری من کنترل شده نه درمان.اما مطمئنا درمان قطعی هم پیدا میشه smilingsmilingsmiling
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : silent , alireza1111 , mstoday , niloofary , mahdi1004
سمیرا جان تو یه سال شما 4 بار MRI دادی؟ زیاد نیست؟ من فقط یه بار دادم همون موقع که بیماریم تشخیص دادن
دکترم میگه چون وضعیتت خوبه نیازی نیست، چند سال یه بار کافیه
حتی بعد ماه رمضون که گاهی زیر پام یه حسی دارم که قبلا نداشتم هم میگه لازم نیست، قرص گاباپنتین میده همش که منم نمیخورم چون بهش اعتقاد ندارم smiling
در زندگی سه گزینه بیشتر نداریم: بی خیال شویم، تسلیم شویم، یا آگاهانه سخت تلاش کنیم.
دوستان من خودم چون اوایل بیماریمه خداروشکرمشکلی ندارم واز این وضعیتم راضیم ولی وضعیت خواهرموتوضیح میدم اوایل اصلا تعادل نداشت تا دکترفوری تشخیص داد سینوکس تزریق کردیکبار بستری شدتا سه سال خوب بودبعد دوبارهذدوبینی بابی تعادلی داشت داروشو دکترعوض کرد با رسیژن همینی که من الان مصرف میکنم در عرض دوسال ۶تاحمله بهش دست داد یعنی شش باربستری شد یعنی دقیقا بهار بستری شد بعد تابستون دوبار بستری شد درعرض شش ماه دوبار بستری شد دوبارهذدکترامپولشوعوض کردبا زیفرون الان دو سال مصرف میکنه خداروشکر حمله نداشته
به امید پیداشدن درمان واقعی این بیماری
ساقیا امشب صدایت با صدایم سازنیست
یاکه من بسیارمستم یاکه سازت ساز نیست
ساقیا امشب مخالف مینوازد تارتو
یا که من مست وخرابم یا که تارت تارنیست
 تشکر شده توسط : SSA , alireza1111 , یاسی , fariba 68 , مستانه , niloofary , سمیرا67 , mahdi7 , برگ 7 , غزاله
(2015/08/30, 09:06 PM)mstoday نوشته است: سمیرا جان تو یه سال شما 4 بار MRI دادی؟ زیاد نیست؟ من فقط یه بار دادم همون موقع که بیماریم تشخیص دادن
دکترم میگه چون وضعیتت خوبه نیازی نیست، چند سال یه بار کافیه
حتی بعد ماه رمضون که گاهی زیر پام یه حسی دارم که قبلا نداشتم هم میگه لازم نیست، قرص گاباپنتین میده همش که منم نمیخورم چون بهش اعتقاد ندارم smiling

نه عزیز من سالی یه بار mri میدم واین بار چهارمم بودhappy0065.gifhappy0065.gif
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : یاسی , mahdi1004

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 17
  • 18
  • 19(current)
  • 20
  • 21
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاثير جنسيت جنين در بهبود وضعيت مادر مبتلا به ام اس mehdernet2 5 4,754 2014/04/11, 07:00 AM
آخرین ارسال: neghar

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست