امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هر 15 دقیقه تغییر وضعیت دهید
#1
Rainbow 

همشهری آنلاین: رییس انجمن فیزیوتراپی ایران گفت: برای حفظ سلامت مفاصل و ستون فقرات لازم است هر 15 دقیقه وضعیت خود را در محل زندگی و محیط کار خود تغییر دهید

به گزارش ایرنا، دکتر اسماعیل ابراهیمی افزود: یکی از مهمترین وظایف فیزیوتراپیست‌ها مبارزه با فقر حرکتی و عدم تحرک است و آنچه امروزه به عنوان مشکل شایع در جوامع صنعتی و ماشینی با آن مواجه هستیم بحث بی حرکتی است و یکی از مهمترین عواملی که به آسیب‌های جدی مفاصل و خصوصاً ستون فقرات منجر می‌شود، ثابت ماندن در یک وضعیت به مدت طولانی است.

وی یادآور شد:لازم است برای ممانعت از ضایعات ایجاد شده در سیستم عضلانی، اسکلتی، مفاصل و خصوصاَ ستون فقرات حداقل هر 15 دقیقه وضعیت خود را در حالات ثابت مختلف نشسته یا ایستاده تغییر وضعیت دهیم.

به گفته وی به عنوان مثال اگر فردی در حالت نشسته است باید پس از حداکثر 15 دقیقه وضعیت خود را به حالت ایستاده تغییر دهد و بر عکس و حتی یک شناگر نیز بهتر است انواع شناها را در برنامه ورزشی خود قرار دهند و از تکرار یک نوع شنا خودداری کند.

عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور، عدم تکرار حرکات مشابه را در زندگی روزمره و حتی در حرکات ورزشی بسیار مهم عنوان کرد و افزود: بسیاری از کارهای روزمره ما حتی در حرکات بسیار ظریف و لطیف از جمله نویسندگی، نقاشی و یا انواع هنرها نباید به صورت تکراری انجام شود چرا که این گونه حرکات تکراری مشابه، همانند وارد شدن ضربات کوچک ممتد است که در نهایت جمع جبری این نیروهای کوچک یک نیروی بزرگ ایجاد کرده و به ایجاد صدمات و ضایعات شدید در تاندون‌ها، دیسک و مفاصل مختلف بدن می‌انجامد.

وی اظهار داشت: جامعه فیزیوتراپی ایران در بسیاری از زمینه‌ها از جمله ساخت ادوات و تجهیزات فیزیوتراپی و همچنین در بحث بومی سازی دانش فنی از توانمندی و تکنولوژی بسیار بالایی در سطح منطقه برخوردار است و در این زمینه نیازی به واردات ندارد.

وی با اشاره به نام گذاری سال جاری به نام تولید ملی و حمایت از سرمایه و کار ایرانی اظهارداشت: انجمن فیزیوتراپی ایران نیز در جریان برگزاری بیست و سومین کنگره فیزیوتراپی ایران و همزمان با برپایی بخش نمایشگاه ارائه تجهیزات و ادوات فیزیوتراپی، اهمیت و توجه ویژه‌ای به تولیدات علمی، مقالات تحقیقی و همچنین ادوات و تجهیزات فیزیوتراپی و توانبخشی ساخت داخل خواهد داشت.

بیست و سومین کنگره فیزیوتراپی ایران از 27 تا 29 اردیبهشت ماه 1391 در شیراز برگزار می‌شود.
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : نازلی , TootFarangi , # پریسا #
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow وضعیت رنگ‌ها در دنیای کور رنگ‌ها setare 2 2,738 2012/08/30, 04:22 PM
آخرین ارسال: naazanin
  15 دقیقه ورزش 3 سال به عمر متوسط می افزاید warrior 0 2,094 2011/08/19, 02:19 PM
آخرین ارسال: warrior
  توده عضلانی تان افزایش دهید و بعد چربی بسوزانند tanha 0 4,090 2010/09/23, 11:36 PM
آخرین ارسال: tanhaکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست