امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نوار عصب عضله
سلام به همه دوستان یک سوال داشتم:
کسانی که ام اس دارنند آیا نوار عصب عضله طبیعی دارنند؟ کسی این نوار emg ncv رو انجام داده؟
من که انجام ندادم !
تا الان هم نشنیده بودم
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : sargol
سلام خانم.نمیدونم شما کدوم قسمت از بدنتون درگیره؟من پای راستم درگیر شده و نوار عصب و عضله هم دادم.طبیعیه که عکس العملی که از نتیجه نوار حاصل شده طبیعی نیست.نوار emg ncvرو نمدونم چیه؟
دل به کف غصه نباید سپرد ...... اول و آخر همه خواهیم مرد
(2012/04/23, 11:56 AM)روژینا نوشته است: سلام به همه دوستان یک سوال داشتم:
کسانی که ام اس دارنند آیا نوار عصب عضله طبیعی دارنند؟ کسی این نوار emg ncv رو انجام داده؟

آقا حمید شما VEP , EEG , ABR انجام دادید ؟ آخه دکتر من همه این ها رو خواستهconfused2
نوار عصب عضله من طبیعی بود فقط دیسک گردنم مشهود بود که نوشته فشار ملایم بر رو نخاع وارد میکنه مهرهای C5 , C6
(2012/04/23, 12:28 PM)بنده خدا نوشته است: سلام خانم.نمیدونم شما کدوم قسمت از بدنتون درگیره؟من پای راستم درگیر شده و نوار عصب و عضله هم دادم.طبیعیه که عکس العملی که از نتیجه نوار حاصل شده طبیعی نیست.نوار emg ncvرو نمدونم چیه؟

اقای علی این 2 آزمایش همونی که شما می گویید توی پاهای شما هم سوزن ظریف وارد کردند که جریان برق داشت و یک سری نمودار ترسیم میشد؟
[تصویر:  shawn_action.jpg]
ببینید مهم ترین بخشی از بدن که در بیماری ام اس تحت تاثیر قرار میگیره
بخش اعصاب مرکزی و رشته های عصبی اند.
با تست نوار عصب عضله میزان سرعت انتقال اعصاب در عضلات اندازه گیری میشه
اکثر بیمارن ام اس تست طبیعی ای ندارند (خصوصا در زمان حمله یا تشخیص)

[تصویر:  emg.jpg?9d7bd4]
این تست بیشتر تشخیصی بوده در هنگام تشخیص بیماری یا تعیین تاثیر دارو ها استفاده میشه.
عموما تست emg همراه ncv انجام میشه و روشش هم اینه که یه الکترود بسیار ریز وارد عضله میشه
معمولا یه درد خفیف (کمتر از درد تزریق داروتون) داره و چیز خاصی هم نیست.
[تصویر:  LP-header-EMG.jpg]
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : fireboud , بهــار , MAHDI , N00shin , SSA , somaye_602000
(2012/04/23, 12:32 PM)Prime نوشته است: [تصویر:  shawn_action.jpg]
ببینید مهم ترین بخشی از بدن که در بیماری ام اس تحت تاثیر قرار میگیره
بخش اعصاب مرکزی و رشته های عصبی اند.
با تست نوار عصب عضله میزان سرعت انتقال اعصاب در عضلات اندازه گیری میشه
اکثر بیمارن ام اس تست طبیعی ای ندارند (خصوصا در زمان حمله یا تشخیص)

[تصویر:  emg.jpg?9d7bd4]
این تست بیشتر تشخیصی بوده در هنگام تشخیص بیماری یا تعیین تاثیر دارو ها استفاده میشه.
عموما تست emg همراه ncv انجام میشه و روشش هم اینه که یه الکترود بسیار ریز وارد عضله میشه
معمولا یه درد خفیف (کمتر از درد تزریق داروتون) داره و چیز خاصی هم نیست.
[تصویر:  LP-header-EMG.jpg]

علیرضا جان از مطالب خوبت ممنونShy
من هم همین تست رو انجام دادم هم برای هر دو دست و هم هر دو پا . پیش یک دکتر ماهر توی این زمینه هم رفتم که استاد دانشگاه هم هست و اتفاقا منشی ایش هم یک از پسرهایی بود که شاگردشه توی دانشگاه.
نوار عصب عضله من کاملا سالم بود علی رغم مشکلات زیادی که دارم فقط توی نوار عصب دستم ضایعه دیسک گردن در مهره C5 , C6 دیده شد که توی ام ار آی هم همین مورد دیده شده بود نوار پا سالم بود امروز برای VEP , SEP , ABR میروم تست بشوم البته توی نوار عصب نوشته بود فشار ملایم رو نخاع در اثر دیسک Huh
یعنی ممکنه این عوارض من مربوط به این باشهHuh
(2012/04/23, 12:39 PM)روژینا نوشته است: علیرضا جان از مطالب خوبت ممنونShy
من هم همین تست رو انجام دادم هم برای هر دو دست و هم هر دو پا . پیش یک دکتر ماهر توی این زمینه هم رفتم که استاد دانشگاه هم هست و اتفاقا منشی ایش هم یک از پسرهایی بود که شاگردشه توی دانشگاه.
نوار عصب عضله من کاملا سالم بود علی رغم مشکلات زیادی که دارم فقط توی نوار عصب دستم ضایعه دیسک گردن در مهره C5 , C6 دیده شد که توی ام ار آی هم همین مورد دیده شده بود نوار پا سالم بود امروز برای VEP , SEP , ABR میروم تست بشوم البته توی نوار عصب نوشته بود فشار ملایم رو نخاع در اثر دیسک Huh
یعنی ممکنه این عوارض من مربوط به این باشهHuh

شما تازه تشخیص ام اس داده شده اید یا مشکوک به این بیماری هستید؟

اگر مشکوک هستید:
تشخیص ام اس یک تست و آزمایش خاص نداره مجموع آزمایش های
عصب عضله، vep چشم، یا MRI و... همه یا تک تک نمی تونن وجود این
بیماری رو ثابت کنند.
پزشک در مجموع با جمع آوری نتایج آزمایش ها تصمیم میگره که شما رو بیمار
اعلام کنه یا خیر.

در مورد دیسک گردن نیمی از ما به دیسک گردن دچاریم که عوارضی رو ایجاد میکنه که دکتر باید از علائم بیماری ام اس تمیزش بده! نحوه ی نشستن و راه رفتن تون رو اصلاح کنید. (چونه به عقب)

بیماری من هنوز تشخیص داده نشدهconfused2
2 با ام ار ای ار مغز دادم و 2 بار هم از گردن که بار دوم به فاصله یک سال با تزریق بود که نتیجه ام ار ای ها هردو کاملا سالم بود فقط یک 2 تا دیسک در گردن داشتم که یکی اش فشار ملایمی رو نخاع آوردهSad
VEP هم دادم حدود یک سال پیش که نتیجه برای چشم راست 101 و برای چپ 104 بود که دکتر گفت نرماله EEG هم دادم همون یک سال پیش که نرمال بود
خلاصه دکتر ها هم توی کار من موندن دوباره برایم درخواست VEP , ABR , SEP کرده البته گفتند دیگه ام ار آی لازم نیست آخرین ام ار ای من مال 8 ماه پیشهSad
نوار عصب عضله هم 2 بار تا حالا گرفتم یک بار یک سال پیش یک بار هم یک ماه پیش که هر دو سالم بوده دیگ کم مونده دق کنم آخه این چیه که تشخیص نمی دهند؟
(2012/04/23, 12:54 PM)روژینا نوشته است: بیماری من هنوز تشخیص داده نشدهconfused2
2 با ام ار ای ار مغز دادم و 2 بار هم از گردن که بار دوم به فاصله یک سال با تزریق بود که نتیجه ام ار ای ها هردو کاملا سالم بود فقط یک 2 تا دیسک در گردن داشتم که یکی اش فشار ملایمی رو نخاع آوردهSad
VEP هم دادم حدود یک سال پیش که نتیجه برای چشم راست 101 و برای چپ 104 بود که دکتر گفت نرماله EEG هم دادم همون یک سال پیش که نرمال بود
خلاصه دکتر ها هم توی کار من موندن دوباره برایم درخواست VEP , ABR , SEP کرده البته گفتند دیگه ام ار آی لازم نیست آخرین ام ار ای من مال 8 ماه پیشهSad
نوار عصب عضله هم 2 بار تا حالا گرفتم یک بار یک سال پیش یک بار هم یک ماه پیش که هر دو سالم بوده دیگ کم مونده دق کنم آخه این چیه که تشخیص نمی دهند؟

چه اصراری دارید؟! لابد مشکلی ندارید خوب.
بلاخره با توجه به علائم و مشکلی که بابتش به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردید و شرح حالی که می فرمایید MRI و VEP یکی از مهم ترین مدارک جهت تشخیص ام اس هست. و در نهایت آزمایش مایع نخاعی.
موفق باشید.
آقای علیرضا شما این آزمایش مایع نخاعی رو انجام دادید؟ من شنیدم توی اکثر کشور ها برای اطمینان انجام می دهند؟ من فقط همین یکی رو تا حالا انخام ندادم!

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان