امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقش آب درتندرستی
#1
برای آب فواید بسیاری ذکر شده است که یکی از آنها تسریع فرایند کاهش وزن است. گفته می شود هر چه میزان آب مصرفی بیشتر باشد، مقدار کمتری چربی در بدن ذخیره می شود. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است با مصرف کم آب، چربی ها به جای سوختن و تبدیل شدن به انرژی، در بدن ذخیره می شوند. علاوه بر این آب فعالیت های بدن را تنظیم کرده و قدرت حلالیت مواد و همچنین جریان خون را بهبود می بخشد. هنگامی که بدن با کم آبی روبه رو می شود، چربی و کلسترول در دیواره سلولی، آن را تنگ تر کرده و برای جلوگیری از فرار آب بیشتر، کلسترول بیشتری نیز ذخیره می شود و این روش طبیعی برای جلوگیری از کم آب شدن بدن است.
مصرف آب باعث عملکرد بهتر ماهیچه ای شده و از این طریق نیز در کاهش وزن مؤثر است. از آنجایی که تمام فرایندهای آنزیمی و شیمیایی در بدن با حضور آب صورت می گیرند، آنزیم ها و پروتئین های بدن در حالت رقیق بودن بهتر عمل کرده و از این جهت در کاهش وزن تأثیر گذارند.
آب با خارج ساختن سموم از بدن نیز به کاهش وزن کمک می کند زیرا هر چه مقدار سموم موجود در بدن بیشتر باشد، بدن توانایی کمتری در کاهش وزن خواهد داشت.
سموم در بدن تولید اسید می کنند و تعادل اسیدی- بازی بدن را برهم می زنند. رسیدن به وزن دلخواه نیز بستگی مستقیم با تعادل PH خون دارد.
نقش آب در واقع شکستن عناصر موادغذایی، کمک به هضم غذا، انتقال موادغذایی در بدن و خارج ساختن سموم است.روزنامه ایران
تمام "امن يجيب" های دلم را
گره زده ام به کلماتت
و روانــہ ی آسمان کرده ام
من مطمئنم
خدا تو را براي دلم نگــہ می دارد...
 تشکر شده توسط : محمود , nazaninn , baran , احمدرضا , najva , leili-asmaneh
#2
چاي, چاي سبز, آب معدني, قهوه نسكافه, كاپوچينو, كافه ميكس يا...

هيچكدام از نوشيدني ها جواب صحيح نيست, اگر كنجكاو شده ايد و مي خواهيد بدانيد جواب اين معماچيست، پس متن زير رابه دقت بخوانيد :
طي تحقيقات پروفسور برديشيف روسي راز طول عمر رهبران اتحادجماهيرشوروي سابق, هند و كره شمالي نوشيدن اين آب مي باشد. اين پروفسور روسي كه 82 سال سن دارد در خصوص چگونگي تهيه اين آب دستور زير را ارائه داده است :

آب معمولي را منجمد وسپس آن را از يخچال خارج كرده و اجازه دهيد تا دوباره ذوب شود به اندازه اي كه درون ظرف فقط قطعه يخي به حجم يك تخم مرغ باقي بماند. اين قطعه يخ تمام ناخالصي هاي آب را ازجمله موادي كه سلول هاي بدن را از بين مي برد, به خود جذب مي كند. با خارج كردن اين قطعه يخ يك ليوان آب سبك به دست مي آيد كه مفيدترين نوشيدني دنيا است و همچنين در طولاني كردن عمر انسان نيز موثراست
 تشکر شده توسط : Morteza , nazaninn , مـه ســـا , mahnaz5352 , TootFarangi , nahid , voodoo , hamid , mehdi.abdn , najva , سمانه , naz.gigili , mirzaee , Matilat , coffeedot , baran1390 , برگ 7
#3
میشه آب تهران رو هم با همین کار از نیترات پاک کرد ؟!
کاش میشد.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
#4
زمانبندی صحیح برای آب خوردن
با زمانبندی صحیح آب خوردن اثر آن را در بدن خود بالا ببرید
دو لیوان آب -- بعد از بیداری -- کمک می کند به فعال کردن ارگان های داخلی
یک لیوان آب -- 30 دقیقه قبل از غذا -- هضم راحت غذا
یک لیوان آب -- قبل از گرفتن حمام -- کمک می کند به کاهش فشار خون
یک لیوان آب -- قبل از خواب -- به منظور جلوگیری از سکته مغزی یا حمله قلبی
ده خاصيت مهم مصرف آب

* سلامت پوست:
رطوبت پوست مانع پيري مي شود و پوست سالم تر مي ماند.

* سردرد:
۷۵ درصد مغز هر فرد از آب تشکيل شده است. بنابراين کمبود آب بدن، باعث سردرد مي شود.

* کمر درد:
اين ناراحتي بر اثر کمبود مايعات در بدن به وجود مي آيد. ديسک هاي موجود در قسمت کمر هر انسان پر از مايعات است و مانند کمک فنر عمل مي کند، فعاليت بدني منظم و ميزان کافي مايعات، ديسک ها را آب رساني کرده و به آن ها اجازه مي دهد تا قسمت فوقاني بدن را حمايت کنند.
معمولا مايع درون ديسک در تحمل ۷۵ درصد وزن بدن نقش دارد در حالي که خود اسکلت ديسک تنها در تحمل ۲۵ درصد وزن بدن نقش دارد. افت مايعات، اسکلت را مجبور مي کند وزن بيشتري را تحمل کند و در نتيجه درد و ناراحتي به وجود مي آيد.

* کاهش عفونت:
سيستم لنفاوي موجود در بدن وظيفه دفع ضايعات را دارد. اين سيستم قبل از ورود سموم به جريان خون، آن ها را مي شکند. آب ناکافي در سيستم لنفاوي در بدن اختلال ايجاد مي کند و در نتيجه مقاومت بدن را در مقابل عفونت هاي خطرناک کاهش مي دهد.

*تمرکز:
آب مي تواند سموم موجود در بعضي از فرآورده هاي غذايي مانند افزودني ها و مواد نگه دارنده را از کبد دفع کند و باعث فعال تر شدن فرد و افزايش تمرکز مي شود.

*آرتروز:
آب در نرم کردن مفاصل بين استخوان ها نقش اساسي دارد. کمبود آب، سايش بين سطح غضروف ها را افزايش مي دهد و در نتيجه باعث درد و ورم مفاصل مي شود.

* بوي دهان:
بوي نامطبوع دهان نشانه بارز کمبود آب بدن است. آب دهان در از بين بردن باکتري هاي موجود در دهان و آب رساني به زبان نقش موثري دارد.

* گرفتگي عضلات:
اکسيژن از طريق خون به عضلات منتقل مي شود. در صورت نرسيدن اکسيژن به خون، عضلات اسيدلاکتيک ترشح مي کنند که گرفتگي عضلاني به وجود مي آورد. آب کافي يعني تامين اکسيژن خون.

* آسم:
مشکل قوه هاضمه و حالت تهوع صبحگاهي را با مصرف آب کافي پيش گيري و يا درمان کنيد.

* فشار خون بالا:
تقريبا ۸۵ درصد حجم خون از آب تشکيل شده است. بنابراين حجم خون با مصرف آب ارتباط تنگاتنگي دارد. به محض افت حجم خون، مويرگ هاي کم تر فعال بسته مي‌شود تا قسمت هاي فعال تر به خون کافي دسترسي داشته باشند. با بسته شدن رگ ها، به عضلات فشار وارد مي آيد و مصرف آب مي تواند فشار وارد بر عضلات را تسکين دهد.

مصرف منظم آب به مغز کمک مي کند تا دماي بدن را کنترل کند. براي حفظ رطوبت چشم ها، بيني و دهان، بدن به آب نياز دارد. آب علاوه بر نرمي مفاصل، از اعضاي بدن محافظت مي کند.

شصت درصد وزن بدن از آب تشکيل شده است که هر روز مقداري از آن از طريق عرق کردن، ادرار و نفس کشيدن از دست مي رود. اگر چه مصرف روزي ۸ ليوان آب «MSN» به گزارش توصيه شده است اما در واقع مقدار آب مورد نياز بدن به عوامل مختلف از جمله جنسيت، سن، فعاليت بدني، آب و هوا، ابتلا به بيماري و ... ارتباط دارد.
يک فرد سالم و فعال با يک رژيم غذايي سالم مي تواند آب مورد نياز بدن را تامين کند.
نکات زير درباره نوشيدن آب خواندني است:

* قبل از احساس تشنگي، آب بخوريد.
* به هنگام فعاليت بدني آب را قبل از فعاليت، در حين آن و پس از ورزش کردن بخوريد.
* آب را به نوشيدني هاي ديگر ترجيح دهيد.
* آب بدن را از طريق ميوه هايي مانند گوجه فرنگي، هندوانه، طالبي، کرفس و خيار تامين کنيد.
خوب است بدانيد که زمان دقيق مصرف آب اهميت زيادي دارد و حداکثر تاثير را روي بدن خواهد گذاشت.
* مصرف ۲ ليوان آب، ناشتا، اعضاي داخلي بدن را فعال مي کند.
* مصرف يک ليوان آب نيم ساعت قبل از هر وعده غذايي، به هضم غذا کمک مي کند.
* خوردن يک ليوان آب قبل از حمام به کاهش فشار خون کمک مي کند.
* براي جلوگيري از سکته مغزي يا حمله قلبي، قبل از خواب يک ليوان آب بخوريد
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
 تشکر شده توسط : nazaninn , najva , edarzi
#5


افزایش انرژی بدن
شما در بسیاری از مواقع بدون اینکه کاری انجام داده باشید احساس خستگی می کنید، علت این خستگی ممکن است کمبود آب بدن باشد. آب باعث انتقال اکسیژن و سایر مواد غذایی به سلول های بدن می شود و کمبود آن باعث اختلال در رسیدن این مواد به سلول ها می شود. اگر بدن شما به اندازه کافی پر آب باشد، قلب شما نیز مجبور نیست برای رساندن خون به نقاط مختلف بدن، با شدت بیشتری کار کند.


حفظ تناسب اندام
اگر به دنبال کاهش وزن هستید، بدانید که آب باعث افزایش متابولیسم بدن می شود و باعث می شود احساس سیر بودن به شما دست دهد. بنابراین سعی کنید به جای نوشیدن نوشیدنی های پر کالری، آب بنوشید. همچنین چنانچه شما یک لیوان آب یخ بنوشید بدن شما بایستی این آب را گرم کند، در نتیجه مقداری از این گرمای مورد نیاز را از سوزاندن چربی ها به دست می آورد.

کاهش استرس
۸۵ درصد بافت مغز را آب تشکیل می دهد. به هنگام تشنگی، بدن و مغز، برای انجام فعالیت های خود با فشار و استرس مواجه می شوند. برای کاهش سطح استرس، همیشه به هنگام کار یک لیوان آب بر روی میز خود داشته باشید و یا به هنگام ورزش، یک بطری آب به همراه داشته باشید تا با استرس کمتری به فعالیت بپردازید.

جلوگیری از گرفتگی عضلات
نوشیدن آب باعث می شود که عضلات کمتر دچار گرفتگی شوند و اکسیژن رسانی کافی و پاک سازی سموم از آنها راحت تر انجام شود. همچنین آب بعنوان یک روان کننده در مفصل ها عمل می کند. هنگامی که بدن شما آب کافی داشته باشد، می توانید با قدرت بیشتر و با مدت زمان بیشتری کارهای بدنی را انجام دهید.

تغذیه پوست
خطوط ریز و شیارهای پوست به هنگام کمبود آب، بیشتر و عمیق تر می شوند. نوشیدن آب باعث چاق تر شدن سلول های پوستی و کاهش چین و چروک و جوان کردن پوست می شود. همچنین آب باعث بهبود بخشیدن به جریان خون در پوست می شود و پوست را از وجود ناخالصی ها پاک می کند و امکان تغذیه بهتر پوست را فراهم می کند.

بهبود کارکرد دستگاه گوارش
آب نیز همانند فیبرها باعث بهبود کارکرد دستگاه گوارش می شود. آب باعث تسهیل حرکت محتویات دستگاه گوارش در طول مسیر آن می شود. همچنین جذب بعضی از مواد معدنی از دستگاه گوارش با کمک مولکول های آب انجام پذیر است.

کاهش خطر ابتلا به سنگ های کلیه و مثا
نه
با کاهش نوشیدن آب، خطر ابتلا به سنگ های مجرای ادراری افزایش می یابد. آب باعث رقیق کردن نمک ها و مواد معدنی موجود در ادرار می شود و مانع از تشکیل کریستال های سنگ های مجرای ادراری می شود. سنگ های کلیه و مثانه در ادرار رقیق نمی توانند شکل بگیرند، بنابراین خطر ابتلا به این عارضه های دردناک کاهش می یابد.

زمان های صحیح آب خوردن:
با زمانبندی صحیح آب خوردن اثر آن را در بدن خود بالا ببرید
دو لیوان آب (بعد از بیداری) کمک می کند به فعال کردن ارگان های داخلی
یک لیوان آب (30 دقیقه قبل از غذا) کمک می کند به هضم راحت غذا
یک لیوان آب (قبل از گرفتن حمام) کمک می کند به کاهش فشار خون
یک لیوان آب (قبل از خواب) به منظور جلوگیری از سکته مغزی یا حمله قلبی
خوابهايم را خسته ميكني
وقتي تا سحر
مي گردم و پيدايت نمي كنم !...
روزهاتو را چرت می زنم
بس که شب ها

در خواب تو بیدارم

 تشکر شده توسط : i3aran , بهــار , baran , nahid , Prime , نازلی , hamed , goli61 , رامين , earth , edarzi
#6
نقش آب در بدن

بيش از 60 درصد وزن بدن انسان و 70 درصد عضلات از آب تشکيل شده است. آب در خون، ريه ها و مغز وجود دارد. پس مي توان گفت که نوشيدن آب براي عملکرد بهتر بدن بسيار مفيد و لازم است.

وظايف آب در بدن

1- انتقال دهنده ي مواد غذايي
2- انجام بهتر عمل هضم
3- تنظيم دماي بدن
4- خارج کردن مواد زائد از بدن به وسيله ي عرق ، ادرار و مدفوع.
5- حرکت آسان مفاصل و اعضا
6- کمک به سيستم ايمني بدن
7- استفاده از مواد مغذي اصلي
8- شکل دادن به سلول
9- افزايش کارآيي جسمي و رواني فرد
10- کمک به کاهش وزن و افزايش سوخت و ساز بدن
11- کاهش سرگيجه و سردرد

ارتباط آب بدن و مواد غذايي

* خيلي از غذاها و سبزيجات مانند ماست، فيبر، برنج قهوه اي و کلم، تمايل به نوشيدن آب را افزايش مي دهند.
* زنجبيل مدر مي باشد. به همين دليل نوشيدن چاي زنجبيل براي لاغر شدن مفيد است.
* مصرف بيش از اندازه نمک، باعث عدم دفع مايعات و تورم بدن مي گردد.
* مصرف بيش از اندازه شکر، باعث افزايش مقدار انسولين خون و کاهش دفع سديم (نمک) مي شود.
* مصرف کننده هاي الکل و کافئين (چاي، قهوه و کولا) به آب بيشتري نياز دارند، زيرا بدن آن ها فکر مي کند که بيش از حد نياز آب مصرف کرده است و تمايلي به نوشيدن آب ندارد، حال آن که بدن دچار کم آبي شده است و بايد به بدن، آب برسد.
* در ورزش شنا، فشار آب باعث دفع آب از بافت ها و مثانه مي شود.

ارتباط مصرف آب با کاهش وزن

شايد شما هم بارها و بارها اين جمله را شنيده باشيد که: "آب بنوشيد تا لاغر شويد."

آب يکي از اجزاي ضروري در برنامه رژيم کاهش وزن است.
* نوشيدن آب در صبح، باعث عملکرد صحيح بدن، مخصوصا روده ها مي شود.
* بهتر است صبح که از خواب بيدار مي شويد، 1 ليوان آب بنوشيد. اما توجه کنيد که آب ولرم باشد، زيرا نوشيدن آب يخ با معده خالي، موجب ناراحتي مي گردد.
* هنگامي که آب سرد مي نوشيد، 120 کالري براي گرم کردن و رساندن دماي آن به درجه حرارت بدن، مي سوزد.
* آب گرم به آرامي از معده عبور مي کند و ديرتر معده را ترک مي کند، به همين دليل کمتر احساس گرسنگي مي کنيم.
* مصرف آب، باعث سوزاندن کالري مي شود. بيش از 40 درصد کالري سوخته شده، براي جذب آب مي باشد.
* اگر آب بنوشيد، بهتر غذا را هضم خواهيد کرد و خواب راحت تري خواهيد داشت.
* اگر به مقدار کافي آب بنوشيد، تمايل کمتري به ديگر نوشيدني ها خواهيد داشت.
* آب، کالري ندارد، پس چه خوب است غذاهايي را تهيه کنيم که آب زيادي داشته باشند تا به حفظ تعادل وزن مان کمک کنند.
* نوشيدن آب، هنگامي که گرسنه هستيد و يا قبل از غذا خوردن، معده شما را پُر مي سازد، بنابراين کمتر احساس گرسنگي مي کنيد و کمتر غذا مي خوريد.
* نوشيدن نيم ليتر آب، باعث افزايش سوخت و ساز بدن در عرض نيم ساعت مي شود و در حدود 25 کالري مي سوزاند.

عارضه Hyponatremia ( کمبود سديم در خون)

وقتي مقدار آب در بدن افزايش مي يابد، ولي مقدار نمک در بدن ثابت است و يا وقتي مقدار زيادي سديم از بدن دفع شود، بدون اينکه مقدار آب بدن کم گردد، اين مقدار آب اضافي در سلول ها جمع مي شود و منجر به بزرگ شدن آن ها مي گردد. اغلب سلول ها با اين وضع کنار مي آيند، ولي تنها سلولي که نمي تواند اين وضع را تحمل کند، سلول مغز است. به اين عارضه Hyponatremia ( کمبود سديم در خون) مي گويند. اين عارضه با بي اشتهايي، خستگي، بي قراري، سرگيجه، توهم و تشنج همراه است.

چه مقدار آب بايد بنوشيم؟

به طور کلي، نوشيدن 8 تا 10 ليوان آب براي همه ضروري است.

بر اساس تجربه ثابت شده است که هر چه وزن بيشتر باشد، بدن به مقدار بيشتري آب احتياج دارد. فردي که 70 کيلو وزن دارد و هر روز پشت ميز مي نشيند، نسبت به شخصي که 100 کيلو وزن دارد و هر روز فعاليت مي کند، به آب کمتري نياز دارد.
از آنجايي که طي کاهش وزن، چربي ها و مقداري از عضلات بدن شکسته مي شوند و بايد از بدن دفع شوند، نوشيدن مقدار کافي آب باعث عملکرد صحيح کليه ها مي شود و در نتيجه مواد زائد از بدن خارج مي گردند.

" Ickle me, Pickle me, Tickle me. Too "
#7
محققان انگليسي دريافته‌اند، دانشجوياني كه در زمان برگزاري امتحان مايعات مختلف مانند آب مي‌نوشند، نمرات بالاتري نسبت به سايرين كسب مي‌كنند.


محققان نتايج امتحانات 447 دانشجوي روانشناسي دانشگاه شرق لندن را در سال هاي اول و دوم دانشگاه مورد بررسي قرار داده و دريافته‌اند، نمرات دانشجوياني كه در زمان امتحان آب يا هر نوع نوشيدني ديگري مصرف مي‌كنند، 4.8 درصد بالاتر از ساير دانشجويان است.

علت اثر گذاري مصرف مايعات بر كسب نتايج بهتر در آزمون بطور دقيق مشخص نشده است، اما محققان معتقدند تبادل اطلاعات در سلولهاي مغز در زماني كه محيط مغز مرطوب باشد، راحت‌تر انجام مي‌شود؛ همچنين نوشيدن آب باعث آرامش اعصاب مي‌شود.

«مارك گاردنر» استاد روانشناسي دانشگاه وست مينيستر و يكي از محققان اين پژوهش تأكيد مي كند: افرادي كه در زمان امتحان دچار احساس تشنگي مي‌شوند، بسرعت دچار فراموشي شده و به نظر مي‌رسد نوشيدن آب با رفع اضطراب و استرس، باعث افزايش ميزان دقت فرد مي‌شود.

تشنگي و از دست دادن آب بدن با نشانه‌هايي مانند خستگي، تحريك پذيري، حواس پرتي و سردرد همراه است و نوشيدن مايعات مي‌تواند به خنك و مرطوب شدن سلولهاي مغز كمك كند.

تحقيقات نشان مي‌دهد، نوع مايعات مصرفي تأثير چنداني در نتيجه تحقيق ندارد و بطور مثال نوشيدن قهوه شيرين يا نوشابه تغيير چنداني در نتايج تحقيق ايجاد نمي‌كند.

محققان در پژوهش مشابهي دريافته بودند، كودكان 7 تا 9 ساله كه پيش از شروع امتحان آب مي‌نوشند، در آزمون‌هاي حافظه و خلاقيت بصري نمرات بالاتري كسب مي‌كنند.

 تشکر شده توسط : ارزو , Ali 324 , naz.gigili , okhtapus , زهرا59
#8
هر یک ساعت، از این نوشیدنی بنوشید

[تصویر:  download.php?imgf=1340038431_133815.jpg]

بزرگسالان برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی باید هر یک ساعت یک لیوان آب بنوشند.بزرگسالان برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی باید هر یک ساعت یک لیوان آب بنوشند.یک عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان این مطلب در گفت وگو با خراسان اظهار داشت: حدود ۷۵ درصد وزن بدن کودک و ۶۵ درصد وزن یک فرد بالغ را آب تشکیل می دهد.اگر میزان آب در بدن وی کم شود، تمام سموم در بدن تجمع می کند و در طولانی مدت نه تنها مشکلات قلبی بلکه حتی پیری زودرس را برای فرد به همراه دارد.دکتر شهریار مالی تصریح کرد: ننوشیدن آب سبب فرسودگی ارگان های بدن می شود.

آب برای بدن مانند روغن برای خودرو است که اگر دیر به دیر عوض شود، باعث فرسودگی زودهنگام خودرو می شود.این جراح قلب درباره نوشیدن آب درکودکان اظهار داشت: توصیه می شود تا ۶ ماهگی نوزادان فقط از شیر مادر استفاده کنند.

چون این شیر هم نیازهای غذایی و هم نیاز آبی بدن کودک را تامین می کند. حتی در مطالعاتی که روی محتویات شیر مادران در نقاط گرمسیر انجام شد، نشان داد: شیر مادرانی در این نقاط نسبت به شیر مادرانی که در یک منطقه سردسیر زندگی می کردند دارای میزان آب بیشتری بود.

بنابراین تا ۶ ماهگی توصیه می شود که کودک فقط با شیر مادر تغذیه شود و پس از آن با دادن مایعات مختلف به کودک، کودک را به نوشیدن آب عادت داد.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ

 تشکر شده توسط : nazii , okhtapus , # پریسا #
#9
نوشیدن آب گرم ناشتا تحرک روده ها را زیاد میکنه و مانع از ایجاد یبوست میگردد.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم , موجیم که آسودگی ما عدم ماست ....
 تشکر شده توسط : # پریسا # , نازلی , زهرا59
#10
Star 
آشنایی با برخی از خواص آب

آب منبع خوبی برای سلامت پوست است و با از بین بردن سموم بدن باعث شفافیت طبیعی پوست شما خواهد شد. همچنین با نوشیدن آب، اسید معده، معالجه می‌‌شود، از این ‌رو برای سیستم هاضمه مفید است.

برای قلب مفید است.
با نوشیدن مقدار آب توصیه شده در روز، می‌توان از بروز حملات قلبی پیشگیری و یا احتمال ابتلا به آن را کاهش داد. طی تحقیق منتشره در نشریه آمریکایی "اپیدمیولوژی"، احتمال مرگ ناشی از حملات قلبی، در کسانی که روزانه بیش از 5 لیوان در روز آب می‌نوشند نسبت به کسانی که کمتر از 2 لیوان در روز آب می‌نوشند، 41 درصد کاهش می‌یابد.

باعث افزایش انرژی و کاهش وزن می‌شود.
میزان انرژی در کسانی که روزانه به مقدار کافی آب می‌نوشند نسبت به افرادی که بدنشان با کمبود آب روبروست، از سطح بالاتری برخوردار است.

کم آبی در بدن می‌تواند منجر به سستی و خواب‌آلودگی و در نهایت ضعف عضلات و سردرد شده و همچنین سوخت و ساز بدن را کاهش دهد.

آب می‌تواند با تحریک بدن با این تفکر که "پر است" از افزایش وزن پیشگیری کند و به این ترتیب شما را از افراط در خوردن غذاها باز ‌دارد.
نیم کیلو باش ولی مرد باش...!!!!
 تشکر شده توسط : پویش , نازلی , زهرا59
  
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان