امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میشه ام اس داشته باشی و هیچ مشکلی نداشته باشی؟
این بیماری در بیشتر مبتلایان در بیشتر مواقع خاموشه و وقتی خاموشه آدم مشکل مهمی نداره ولی معناش این نیست که بیماری نداره و به دارو و توجه نیاز نداره.
اگه علایمی بیاد و مدتی بیمار رو درگیر کنه یعنی روشن شده تا مدتی و بعد دوباره خاموش میشه.(در بیشتر بیماران)
کاری که ما از دستمون میاد اینه توصیه های پزشکان رو جدی بگیریم تا بیشتر بتونیم کنترلش کنیم.مثلا با دوری از استرس و مثبت فکر کردن و امید و ...
شما به فکر بیخیال شدن و پی گیری نکردن نباش ، چون باید بیماری با دارو کنترل بشه و پیشرفت نکنه. اگر الان وضعمون خوب باشه نمیشه پیش بینی کرد که همیشه خوب باشه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : kamyab , همسر یک قهرمان , yummy , نازلی , saba. , maryam.N , ساسان , leili-asmaneh
سلام خوشحال شدم جوابتون رو خوندم
الان دارم رو پایان نامه ارشدم کار میکنم باید سه چهار تا کارخونه می رفتم اطراف تهران برا تحقیقاتم تا بهمن دفاع کنم
ولی فکر کنم با این اوصاف برم صحبت کنم مهلت بگیرم یک ترم مرخصی بگیرم به درد خودم برسم
اگر عاشق هستم هنوز که هنوزه

نمیخوام دل تو واسه من بسوزه
 تشکر شده توسط : simin , نازلی
کدوم درد الان؟ شما که داری میگی سر و مر و گنده ای و دکتر فقط گفته تو ام اس داری! پس چرا میخواین مرخصی بگیرین؟! زندگیتونو متوقف نکنین که روحیه تون بدتر میشه.
فقط درمان رو شروع کنین و به زندگی عادیتون ادامه بدین.
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , fireboud , kamyab , نازلی , nahid , saba. , baran , leili-asmaneh , fariba 68 , مینا غلام نژاد , nazaninamiri70
(2013/12/18, 08:36 AM)kamyab نوشته است: سلام خوشحال شدم جوابتون رو خوندم
الان دارم رو پایان نامه ارشدم کار میکنم باید سه چهار تا کارخونه می رفتم اطراف تهران برا تحقیقاتم تا بهمن دفاع کنم
ولی فکر کنم با این اوصاف برم صحبت کنم مهلت بگیرم یک ترم مرخصی بگیرم به درد خودم برسم

بابا نکنی این کارو ها...حکایت من شده که جوون بودم، جاهل بودم فکر میکردم دیگه مهلتی ندارمlaughing3 ارشد رو بوسیدم گذاشتم کنار اون سالrolleyes که باعث شد خیلی عقب بیافتمangry3
زندگیتو کن آقا....درکنارش دارو هم استفاده کن!!!
خداوکیلی اگه از استرس دور باشی همه چی آرومه...کلی هم خوشبختیbaybay
شانه ات کو ؟

دنیایم باز به هم ریخته ...sad2
 تشکر شده توسط : fireboud , yummy , kamyab , نازلی , nahid , saba.
جواب درتیتر این تاپیک اومده (میشه ام اس داشته باشی و هیچ مشکلی نداشته باشی) درسته خیلی مواقع بیشتر ماها مشکلی نداریم و از یک فرد سالم هم سالمتریم و فقط اسم این بیماری رو یدک می کشیم باید سعی کنیم وقتی بیماری خاموشه سر به سرش نزاریم تا بیدار بشه منظورم همون استرس و اضطراب نداشتنِ من حتی وقتی ام اسم بیداره هم توانستم روحیه ام رو خوب نگه دارم الان که خوابِ از تمام فرصت هام استفاده می کنم تا از زندگی لذت ببرم از دوستانم انرژی مثبت می گیرم و به اونها انرژی مثبت می دهم اگر یه سر به کلاس ورزشی ما بزنید با افرادی مواجه می شوید که اصلاً باور نمی کنید اونها ام اس داشته باشند افرادی پر تحرک و پر انرژی هستند و توانستند ام اس رو شکست بدهند icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin برای همه آرزوی موفقیت در برابر بیماریشون رو دارم innocent0001.gif innocent0001.gif
خدایا شکرت innocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gifinnocent0001.gif
 تشکر شده توسط : hadisss , همسر یک قهرمان , kamyab , nahid , saba. , مینا غلام نژاد
ها عامو. چرا نمیشه؟ مثلا مونو نگا؟ میخوای پاشم برام پشتک بزنم؟ smiling
میشه هیچ مشکلی نداشت. میشه هم گاهی مشکلاتی داشت. اما نباید استرس به خودت بدی. استرس خودش برا ام اس سم هست. بهترین کار اینه که به حرف پزشکت گوش بدی. البته نوشتی هنو انتخاب نکردی. سعی کن پزشکی رو انتخاب کنی که در زمینه ام اس تجربه خوبی داشته باشه و مهم تر اینکه تو بتونی بهش اطمینان کنی. محل سکونتت رو نزدی کجا. اگه توی محل سکونتت دکتری میشناسی همونو انتخاب کن اگه هم نه مثل خیلی از ماها به شهرهای دور یا نزدیک که پزشکان خوبی دارن مراجعه کن. دکترش خوب باشه به این رفت و آمدها می ارزه
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : نازلی , kamyab , nahid , saba.
دوست عزیز تورو خدا از حرفای من اینطور برداشت کردی که مرخصی بگیری ؟!
من گفتم بی خیال دکتر و دارو نباشی فقط همین ،شما که خدا رو شکر مشکلی نداری ، به شغل و کار و زندگیتون برسین ، دکتر هم الان که تازه تشخیص دادن ماهی یک بار برید کافیه بعدش سه ماه یه بار.مزاحم فعالیتهاتون هم نیست.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : paeazan , kamyab , saba.
بازم خوشحال شدم جوابتون رو خوندم سرخوش اسوده agreement2
نمیدونم چرا انگار دارم همه چیو خواب می بینم منتظرم یکی بیاد بیدارم کنه
دکتر عامری رفتم اول بعدش بانکی
نمی دونم درست ولی به نظر خوب بود مطبش نسبتا شلوغ بود
البته الان فقط شربت و قرص نوشت تا هفته بعد
که برم پیشش
یک ام ار ای دیگه نوشت از سر و گردن و نخاع گفتش اطهری نرم یه جا دیگه طرفای تهران پارس
یک ازمایش خون کامل نوشت آزمایش قبلی رو قبول نکرد گفت چیزایی که من میخوام توش نیست
ازمایش میدان بینایی نوشت
نوارمغزو عصب چشم هم گرفتم
گفت همه اینارو جوابشو بیار برام تا بقیشو بت بگم.
حدیثثث من تهرانم
تهران کی خوبه؟

تشکر شده توسط : nahid , نازلی
بنظر من جدیش نگیر این فقط تلنگری بوده از طرف خدا که
هـــــــــــــــــــــــــــــــــــــی فلانی از زندگیت لذت ببر فرصتی نیست بخند و زندگی کن
 تشکر شده توسط : kamyab , saba. , fariba 68 , مینا غلام نژاد
.امروز یه سوتی خفن دادم. از مرکز ام ار ای زنگ زدن بهم گفت فردا 4 صبح وقت داری میای؟ گفتم بله گفتن آمپول تهیه کردی ... دارو تهیه کردی؟...منم از همه جا بی خبر هول کردم .هول می گم هول می شنویدااا confusedگفتم آمپول نداد دکتر من اصلا هنوز بهم داروی تزریقی ندادن.... اصن دارم میام ام ار ای بگیرم ببینم قبلی درست بود یا نه شما از خودت نسخه می پیچی ؟دکتر که نگفت قطع به یقین ام اسه .امپول چی؟چی میگید اصن؟عجب گیری کردیما.کم مونده بگم به چه اجازه ای با من تماس گرفتید؟؟؟Smile
بعد خانمه گفت اروم باشید بزارید حرفمو بزنم ام ار ای با تزریقه .گفتم قبلا گرفتم تزریق نداشت چه تزریقی؟
بنده خدا توضیح داد
تازه دو زاریم افتاد. اخه من اخرین باری که دکتر رفتم دوم راهنمایی بودم...از علم پزشکی کلا به دور بودم از دکترم خوشم نمی اومد.
شربتم اسمش پروزاک هست
کسی از این دارو چیزی میدونه؟برای چی استفاده میشه؟مربوط به ام اس هست؟ از داروخانه پرسیدم برای ام اسه گفت نه برای اختلال روانی.

به جدم دیگه هرچی داشته باشم مطمعنم اختلال روانی ندارم .نمیدونم این دارو رو چرا به من دادهangry3
بخورم نخورم
این سایت شده همدم من.هیچکی نمیدونه نه رفیقام نه خونوادم .فقط خودم خدا و شما.

(2013/12/18, 01:40 PM)nahid نوشته است: دوست عزیز تورو خدا از حرفای من اینطور برداشت کردی که مرخصی بگیری ؟!
من گفتم بی خیال دکتر و دارو نباشی فقط همین ،شما که خدا رو شکر مشکلی نداری ، به شغل و کار و زندگیتون برسین ، دکتر هم الان که تازه تشخیص دادن ماهی یک بار برید کافیه بعدش سه ماه یه بار.مزاحم فعالیتهاتون هم نیست.
نه والا ...
من ظهر جواب شما رو دادم نگو سند نشده.
نه دوست عزیز حرفای شما جز امیدواری چیز دیگه ای در پی نداشت فعالیت هامو ادامه میدم.

تشکر شده توسط : nahid , zenith , saba. , simin , ahya , مینا غلام نژاد

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چجور میشه با ام اس اعصاب رو کنترل کرد؟ Shimara 1 1,507 2018/03/07, 07:55 PM
آخرین ارسال: nahid
  كسي كه تجربه در مورد ام اس داشته باشه Hooosein 1 2,650 2014/11/28, 10:56 PM
آخرین ارسال: nahid
  كسي هست كه فقط تو نخاع بلاك داشته باشه؟ Ferfer 24 22,806 2014/07/26, 10:56 PM
آخرین ارسال: helli
  نظر پزشک شما برای قطع تزریق در صورتی که چند سال حمله نداشته باشید afsaneh 47 33,144 2014/04/04, 09:29 AM
آخرین ارسال: موناامیدوار
  چطوری میشه خنک شد؟ sargol 5 7,639 2013/09/04, 04:47 PM
آخرین ارسال: برگ 7

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان