امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
من و ام اس و گیاه
سلام
خدمت تمامی فرشته های ناز ام اسی :-*
زعفران:

استاد دانشگاه چیپای ژاپن گفت: زعفران در درمان بیماری ام اس مورد استفاده قرار میگیرد و تحقیقا رضایت بخشی انجام گرفته

پس برای جند روزتون دم کنید بذارید کنار سماور چایی که میریزید لیوان لیوان هر نوبت به اندازه یه قاشق چایی خوری بریزید...چایی زغفرونی...ام اس بیماری با کلاس هاست

نعنا:

این دیگه استاد مامان بزرگ نگار ...نعنا به خاطر خاصیت گرمایی که داره برای ضعف و درد بدن خیلی خوبه اخ از اون موقعی که امپول میزنی بدنت درد میکنه ضعف داری دلت قلطک اسفالت کاری شهرداری رو میخواد اون موقع یه استکان عرق نعنا معجزه میکنه...من تجربه اش کردم البته متوالی مصرف کنید از طرف دیگه چون معده همه ما داروخانه ای برای خود ش میتونیم از این عصاره برای تقویت و ارامش معده هم استفاده کنید...تو چایی هم میشه ریخت

گلاب:

اولا اگه با زغفرون قاطی کنید عضله رو باهاش ماساژ بدید ژل پیروکسیکامی برای خودش و عضله کلی خوشحال میشه تحویلش گرفتید ...اما گلاب هم مثل نعنا برای ضعف و درد بدن معجزه میکنه از طرفی پوست شفاف میکنه...اگه با شیر مخلوط بکیند از هر کدوم یه قاشق هر روز صبح خوشگل خانما استفاده کنید �به مرور زمان جیگر تر تون میکنه

شادونه:

این دیگه عصاره نیست تنقلات که هیچ کدوم هم دوست نداریم �طبق تحقیقا ت برو بچه های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شادونه از الزایمر پارکینسون جلوگیری کرده و در بیماران ام اسی پوشش میلین رو تقویت میکنه ...نمکی اشم هست به جای چیپس استفاده کنید چون ریزه زیر دندون قریچ قروچ میکنه ...امتحانش کنید

بابونه:

ای اونایی که تشنج میکنید با تب شدید با شما بی اشتها هاهم هستم �یا بی حوصله اید چای بابونه آرامش بخش ضد تهوع و اشتها اور...در ضمن دمای بدنم رو هم پایین میاره

گل گاو زبون:

ددم وای ددم این دیگه عشق من...خدایی با عسل معجزه میکنه گابا پنتینی برای خودش به مروز زمان میشه داروی خواب

هر شب دم کنید با یه قاشق عسل بخورید فکر کنید گاباپنتین...من شخصا امتحانش کردم

آب لیمو ترش:

اونم از تجربیات شخصی من ...شب هایی که دمای بدن بالاست کلافه اید سر درد دارید به جای اینکه سرتون بکوبید تو دیوار یه لیمو ترش تازه بچکونید تو لیوان یه قاشق شکر با اب سرد...ارومتون میکنه ...خیلی تاثیر داره در ضمن از حالت تهوع هم کم میکنه

عسل ...عسل:

من زیاد دوست ندارم...خیلی شیرین ولی انصافا ضعف بدن از بین میبره...صبح ها دوستم نداری یه قاشق فقط یه قاشق افتخار بده...در ضمن عسل چربی خوب بدن افزایش میده این چربی خوب در غلاف میلین موثر پس ...میخوریمش

اما غذاها:

گوشت شیشه:

همه خانم ها بلدن...واسه اقا یون میگم ...اولا گوشت قرمز زیاد نخورید اوره و اسید میبره بالا میزنه این مفصل سالمی که مونده براتون رو داغون میکنه.. نقرسی میشید...اون موقع میشه غوز بالا غوز در ضمن چربی گوشت قرمز از نوع چربی بد از انتقال پیام عصبی جلوگیری میکنه...ما همین جوریشم سیم های بدنمون مشکل دارن پس مصرف گوشت قرمز به کمترین حد برسونید

در ضمن اگه نیمتونید نخورید این گوشت قرمز..حداقل عصاره اش بخورید به این صورت که...

گوشت خورشتی قیمه شده یه مشت ببخشید به اندازه 5 تا 6 تیکه

شیشه مربا خوری

ظرف یزرگ به نحوی که شیشه درونش قرار بگیره

سنگ

اتیش

گوشت ها بریزید تو شیشه بدون اب و افزودنی حتی پیاز هم نه به هیچ وجه..نمک نه...ادویه نه...اب هم نه...فقط گوشت درشیشیه رو محکم ببنیدید سفت سفت سفت...بعد شییشه رو بذارید تو اون ظرف بزرگه ...ظرف بزرگه رو اب کنید تا زیر در شیشیه بعد یه چیز سنگسن مثل سنگ بذارید رو در شیشه که تکون نخوره �یه وقت اب بیافته توش...شعله زیر ظرف بزرگ کم کنید اروم اروم بذارید گوشت شیشه در اثرحرارت اب اطرافش عصاره گیری بشه...بعد یه کم نمک یه کوچولو اب لیمو...فوق العاده است

به جای اون گوشت قرمز عصاره اش بخورید

خرچنگ و میگو:

همه شما میدونیدغذاهای دریایی حرف اول برای بیمار های ام اسی میزنه اما این نکته لازم که اولا سعی کنید سرخش نکنید چون چربی و روغن خصوصا روغن های صنعتی چون در اثر حرارت ماهیت خودشون از دست میدن و میشن اکسیدان، میزنن این اعصاب ما هارو چپل چپول میکنن �پس سرخ نکنید ثانیا اگر مثل من باشید جور دیگه دوست ندارید پوست ماهی به هیچ وجه جدا نکنید چون این پوست در اثر حرارت تولید امگا 3 میکنه...از اثرات امگا دیگه نمیگم که خوراک همه ام اسی هاست

اما اگر ..اگر ...اگر...بوی ماهی دوست نداریدباز هم مثل من...یه کار بکیند... ماهی رو تمیز کنید ...بعد اب لیمو،زعفرون،زنجبیل، گشنیز،سیر رنده شدن رو به صورت یه مخلوط در بیارید ماهی درونش قراربدید و بعد فریز کنید یعنی اماده طبخ بذارید توی فریزر ...هم خوشمزه میشه چون مواد قشنگ جذبش میشه بعد موقع طبخ وقت کمتری صرف می کنید در ضمن بوی ماهی رو خیلی کم میکنه البته اگه باز هم نشد من ماهی" زبیده" رو توصیه میکنم هم لذیذ هم بوی کمی داره

خرچنگم گوشتش شیرین وبویی نداره....جالب نیست اما پر از امگا و فسفر...اما میگو که دیگه باید جای پفک براتون بگیره

اما نخورید...نخورید

سوسیس ...کالباس ...سیب زمینی سرخ کرده کباب لقمه سس اعم از کچاب و غیره...چیپس و پفک

چون

تمامی محصولات ذکر شده فراوری شده هستند...فراوری یعنی عوض کردن ماهیت طبیعی یک ماده و سوق دادن اون به سمت مواد شیمیایی ...برای ماها مواد این جوری یعنی قر و قاطی شده...چون اکسیدان اند �ترانس اسید چرب بد بالا میبرن چربی کاذب بد میارن...اضافه وزن کاذب میارن...منم دوست دارم خصوصا پیتزا اون گوشت و قارچ مخصوص با فلفل قرمز اما نخوریم نخورید ای بابا...

اما بخورید:

میوه های رنگی...هلو ،الو،گیلاس،البالو،.........هندونه....تا هویج...میوهای رنگی انتی اکسیدان بالایی دارند وکلی خون بدن صفا میدن برای ماها که انتی اکسیدان ها حکم قوای کمکی داره...عالی

و بخورید:

عنبه ...انگور...چه خودش چه اب میوه اش....چاق میکنه اما نه کاذب...اشتها باز میکنه...ارامش بخش و اناناس که من کمپوتش بیشتر دوست دارم خصوصا سوپر مکس قوطی ابی ها

و بخورید:

پیاز چه همراه با غذا چون هم اتنی اکسیدان قوی هم اشتها رو باز مکینه ...ای اونایی که میخواین لاغر بشید پیاز با غذا نخورید اما من با شما ام اسی ها نیستم ...

و اخریش اینکه سعی کنید نون سنگک صبح ها بخورید که دیر هضم احساس ضعف نکنید و نون سفید رو شب مصرف کنید که سیرتون نکنه...گشنه بمونید و مجبور بشید صبحانه رو کامل بخورید

تنبلی ،بی کسی، بی حوصلگی نداریم...

اینترفرون جای خود ش محترم اما یکی از اصول مهم در درمان همه بیماری ها تغذیه مناسب...

پس بسم الله...در ضمن اگه جایی اشتباه کردم ...اطلاعاتم نا صحیح بوده...بزرگواری کنید تذکر بدهید...ممنونم
همیشه بهاری باشید
به امید سلامتی تک تک شما فرشته های ناز ام اسی ،با بهترین و سبزترین آرزوها

همیشه بهاری باشید

خدا نگهدارAngel

تشکر شده توسط : najva , afsaneh , mehrasa , roya-n , PAYA , leili-asmaneh , Azad , javad6788 , ابراهیم , arezooo82
نگار جون خیلی خیلی مفید بودن...

آخه چه جوری میشه پفک یا پیتزا نخورددددددد :'(

این رژیمی که نگار جون داده میشه گفت بی نقصه خیلی جاها این ها رو خوندم.

بازم دستت درد نکنه اطلاعات خوبی داری بازم واسمون بذار

من درد در رگانم، حسرت در استخوانم،چیزی نظیر آتش در جانم پیچید
سرتاسر وجود مرا گویی چیزی به هم فشرد تا قطره ای به تفتگی خورشید جوشید از دو چشمم،از تلخی تمامی دریاها بر اشک ناتوانی خود ساغری زدم
 تشکر شده توسط : ali1357
نگار جون دستت طلا
خیلی عالی بود ...
من که خیلی وقته دارم رعایت میکنم...خیلی هم راضیم ... خیلی هم بهش اعتقاد دارم ... به همین چیزاست که میگم ام اس قابل پیشگیریست
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

سلام دوستای گلم

شادونه

استفاده از مواد شبه کانابیسی در مدل های حیوانی بیماری MS اسکلروز متعدد) نشان دهنده کاهش لرزش و گرفتگی عضلانی بوده است. همچنین گزارش های موردی زیادی در مورد اثرات مفید کانابیس در برطرف کردن عوارض MS وجود دارد. در حال حاضر تحقیقات در مورد اثبات اثرات مفید کانابیس در درمان MS ادامه دارد.پژوهش ها در دو دهه گذشته دو نوع گیرنده کانابینوییدی را در بدن مشخص کرده است.

گوشت سفید بوقلمون

مدارک زیادی وجود دارد که نشان می‏دهد اسیدآمینه تریپتوفان، نقش اساسی در سیستم ایمنی بدن به عهده دارد. یک مطالعه روی موش‏ها نشان داد که متابولیت‏های تریپتوفان (مولکول‏های ناشی از تجزیه تریپتوفان در بدن) اثر داروهایی را دارند که برای کاهش علائم بیماری ام اس استفاده می‏شوند.

بوقلمون پوستش چربی زیاد داره از خوردن پوستش پرهیز کنید.
ران بوقلمون هم گوشت قرمز محسوب مب شود.
من درد در رگانم، حسرت در استخوانم،چیزی نظیر آتش در جانم پیچید
سرتاسر وجود مرا گویی چیزی به هم فشرد تا قطره ای به تفتگی خورشید جوشید از دو چشمم،از تلخی تمامی دریاها بر اشک ناتوانی خود ساغری زدم
مرسی نگار جون
من قبلا تو وبلاگت خونده بودم،بازم خوندم
دمت گرم خانومی

از علی هم ممنون،جالب بود Smile
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
هو
121
سلام
مثل همیشه عالی بود عالی
من قبلا وب رو خونده بودم Smile
ولی همیشه تازگی داره :-*
یا علی
یاهو
دستانم بوی گل میداد مرا به جرم چیدن گل محکوم کردند؟؟
ولی کسی نیاندیشید شاید گلی کاشته باشم
یا علی
دوستان اگر کسی امکانش رو داره حتما حتما این قضیه رو امتحان کنه ....
به دوستانی که علائم شدید دارند بیشتر توصیه می کنم .. مثل عدم توانایی راه رفتن ..
من فقط تونستم یکبار امتحان کنم و جواب داد
شاید واسه شما هم جواب بده
اگر کس دیگری هم امتحان کرد لطفا نتیجه رو حتما به دیگران و بنده اطلاع دهد ...

اگر امکانش رو دارید به صورت مرتب و روزانه مقداری گل نرگس تهیه کنید
اتاقی شخصی و کوچک را برای خودتون در نظر بگیرید و چند جای اتاق را گل نرگس قرار دهید ( مثلا 4 لیوان که هر لیوان 5 تا 10 شاخه کل نرگس در آب باشد)
به طوری که بوی گل نرگس شدیدی در اتاق باشد
چهار روز تا یک هفته خودتون رو در اتاق حبس کنید یا سعی کنید خیلی کم از اتاق خارج شوید و از خانه به هیچ عنوان خارج نشوید
هر روز گلها را با گلهای تازه عوض کنید ...
حداقل بعد از چهار روز و حتی کمتر تأثیر عجیب آن رو خواهید دید ..
.
بنده با عصا سرکار می رفتم و یکباره هیچ حرکتی نتوانستم انجام بدهم و چند روز به هیچ عنوان سرکار نتوانستم برم ...
به پیشنهاد یک دوست خیلی نا امیدانه این کار رو کردم و دقیقا روز چهارم من بدون عصا رفتم سرکار ...
حتی عصایی که ماهها دستم بود رو گذاشتم کنار ...
.
هزینه اینکار به اندازه دو ماه آمپول و مخارج داروهامون هم نمیشه ...
خیلی بهتر از یک مشت قرص ها و آمپولهایی شیمایی هست که مصرف می کنیم و روی ما امتحان می شود که آیا جواب می دهد یا نمی دهد
.
دوستان حتما این تجربه رو امتحان کنید و نتیجه رو اعلام کنید
 تشکر شده توسط : gor911 , niloofary , arezooo82 , Azad , silent , ali1357 , leili-asmaneh
عنوان پایان نامه من تاثیر نگهداری گیاه بر کاهش علائم بیماری ام اس بود.خیلی از دوستای ام اس سنتری کمک کردن واسه تحقیقم.نگهداری گیاه واقعا تاثیر خیلی زیادی رو بیماری ما داره.چون نتیجه تحقیق عالی و مثبت بود.
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : niloofary , silent , nahid , ali1357
(2015/09/05, 09:15 AM)afshar7760 نوشته است: هزینه اینکار به اندازه دو ماه آمپول و مخارج داروهامون هم نمیشه ...
خیلی بهتر از یک مشت قرص ها و آمپولهایی شیمایی هست که مصرف می کنیم و روی ما امتحان می شود که آیا جواب می دهد یا نمی دهد

دوست عزیز همه میدونن که گل و گیاه خیلی توی روحیه و اعصاب آدم تاثیر مثبت داره ولی هرگز نمیتونه جایگزین داروهای مخصوص ام اس بشه . همه دنیا که اشتباه نمیکنن.
بعضی علایم ام اس موقتی هست ، شاید قرار نبوده همیشه به کمک عصا راه برید .
میشه دیگران رو تشویق به استفاده از گل و گیاه کرد که برای همه خوبه چه ام اسی و چه غیر از اون ، ولی نمیشه تشویق به عدم مصرف دارویی کرد که متخصصان تجویز کردن.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : ali1357 , niloofary , arezooo82 , hadisss
(2015/09/06, 09:43 PM)nahid نوشته است:
(2015/09/05, 09:15 AM)afshar7760 نوشته است: هزینه اینکار به اندازه دو ماه آمپول و مخارج داروهامون هم نمیشه ...

دوست عزیز همه میدونن که گل و گیاه خیلی توی روحیه و اعصاب آدم تاثیر مثبت داره ولی هرگز نمیتونه جایگزین داروهای مخصوص ام اس بشه . همه دنیا که اشتباه نمیکنن.
بعضی علایم ام اس موقتی هست ، شاید قرار نبوده همیشه به کمک عصا راه برید .
میشه دیگران رو تشویق به استفاده از گل و گیاه کرد که برای همه خوبه چه ام اسی و چه غیر از اون ، ولی نمیشه تشویق به عدم مصرف دارویی کرد که متخصصان تجویز کردن.

کاملا درست می فرمایید اما توجه بفرمایید دوست گرامی ما سال 90 دچار بیماری شده اند اما الان صحبت عصا می کنند اما ( هزاران شکر به خداوند) بنده و شما و خیلی از دوستان هنوز داروهای مرحله اول را استفاده می کنیم.
در مرحله ای از بیماری که امیدوارم هیچ کدام از ما گرفتار آن نشویم داروها چندان یاریگر نیستند و دست به دامان هر راهی می شویم. به این نکته باید توجه کرد.
امیدوارم راهی قطعی برای این بیماری پیدا بشود.
 تشکر شده توسط : majid1 , niloofary , hadisss , nahid

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روزهای گیاه خواری بهــار 15 10,134 2011/10/01, 10:49 AM
آخرین ارسال: نازلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان