امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مغز می تواند خاطرات دلخراش را حذف کند
گروهی از دانشمندان آمریکایی فضایی از مغز را کشف کرده اند که مسئول کنترل خاطرات دلخراش و دردناک است و می تواند این خاطرات را از ذهن خذف کند.

به گزارش سلامت نیوز دانشمندان دپارتمان روانپزشکی دانشگاه کلورادو در آزمایشی که با استفاده از تصاویر رزونانس مغناطیسی عملکردی انجام شد، از افراد داوطلب خواستند که 40 جفت تصویر را که شامل عکس های دلخراشی از خشونت، تصادف، یک سرباز مجروح و صندلی اعدام الکتریکی بود را به خاطر بسپارند. سپس به این داوطلبان تنها تصاویر چهره ها را نشان دادند و از آنها خواستند که درصورت تمایل به این تصاویر فکر کنند یا فکر نکنند.

این دانشمندان که نتایج تحقیقات خود را در ماهنامه ساینس منتشر کرده اند، با مشاهده فعالیت مغزی این افراد کشف کردند که خاطرات در کورتکس پیشانی مغز کنترل می شود.

همچنین به نظر می رسید که دو منطقه کورتکس بینایی و هیپوکمپوس مسئول مشاهده، ثبت و بازسازی خاطرات غیر احساسی باشند.

در این خصوص این دانشمندان توضیح دادند: "نتایج ما نشان می دهند که حذف خاطرات حداقل در موارد غیر روحی روانی، تحت کنترل مناطق پیشانی مغز هستند. این مناطق توانایی مسدود کردن و حذف برخی از بخش های دلخراش خاطرات را دارند. این مکانیزم می تواند در فرایند تکامل انتخاب شده باشد. "

هنوز علت این فرایند که براساس آن مغز انسان خاطرات دلخراش برای مثال بمباران یا یک حادثه رانندگی را خذف می کند، روشن نشده است. باوجود این، کشف این مکانیزم می تواند به توسعه روش های درمانی و ساخت داروهای جدیدی برای درمان افرادی که از آسیب های روحی رنج می برند، منجر شود.

سلامت نیوز

دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : ساغر , arezoo_azizi , نسترنى , seyyed reza , نازلی
پس مغز من چرا اينقدر خنگه، عمداً صحنه هاى دلخراش رو ضبط ميكنه، مدام هم مرورشون ميكنه. agreement2
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
 تشکر شده توسط : seyyed reza , yummy
مغز من دهلیز چپ و راست نداره همش مثل یک سالن می مونه که هر چه را ضبط می کنه بعدا همه را قاطی می کنه آخر سر نمی فهمم کدوم کارم خوب بوده کدوم بعد الان هم نفهمیدم چی گفتم باید به فکر عوض کردنش باشمlaughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
خدایا بینهایت دوستت دارم[تصویر:  h6827_2.gif]
 تشکر شده توسط : yummy , نازلی

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow رمزگشایی کدهای مغزی که می‌تواند به درمان افراد لال کمک کند naazanin 0 2,601 2012/08/25, 02:19 PM
آخرین ارسال: naazanin
Rainbow رعایت نکات ذیل می تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کند. Hasty 9 6,084 2012/06/15, 12:14 PM
آخرین ارسال: yas
  نصف کردن قرص می تواند باعث مصرف دوز اشتباه شود nafass 0 2,067 2011/10/23, 05:05 PM
آخرین ارسال: nafass
  قلب سالم و قوي مي تواند روند پير شدن مغز را آهسته كند yaro 0 2,000 2010/08/04, 05:53 PM
آخرین ارسال: yaro
  معذرت خواهی کردن از زنان می تواند سلامت آنها را بهبود بخشد ! nazaninn 0 2,264 2010/05/22, 08:56 AM
آخرین ارسال: nazaninn

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست